Komentáře a diskuze

Články

Rádio Dálnice má na okraji Prahy nový vysílač na 104,2

Rádio Dálnice Průhonice 104,2Včera po sedmnácté hodině byl oživen další FM vysílač rychle expandujícího Rádia Dálnice. Je umístěn na rozhraní Prahy a Průhonic a na kmitočtu 104,2 MHz o výkonu 25 wattů by měl doplnit pokrytí při jihovýchodním okraji metropole. Anténa poněkud překvapivě nemíří na přilehlou dálnici D1, nýbrž na Jesenici a Pražský okruh (dálnice D0). Při jízdě po dálnici D1 z Prahy – Chodova autorádio přeladí z pražské frekvence 107,9 na nový kmitočet hned za exitem 2. Dosud byla v těchto místech a dále od Prahy 107,9 silně rušena stanicí ČRo Liberec. Po spuštění navazující frekvence Jažlovice 107,2, které by mohlo následovat velmi brzy, bude pokrytí dálničního rádia mezi Prahou a Vyškovem již prakticky souvislé.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AKTUALIZACE 30. 12. 2017:

Rádio Dálnice 27. prosince zprovoznilo navazující vysílač v Říčanech – Jažlovicích poblíž exitu 12 dálnice D1 na frekvenci 107,2 MHz/25 W. Anténa je umístěna na stožáru BTS v areálu dohledového centra Vodafone. Detailní fotografie jsou doplněny do fotogalerie vysílačů.

Rádio Dálnice 107,2 Jažlovice

 

71 komentářů Rádio Dálnice má na okraji Prahy nový vysílač na 104,2

 • David Pražák

  Asi nejlepším přehrávačem na internetové rádia je tapinradio. Dá se z něho nahrávat a jsou tam rádia z celého světa. Dálnice tam zatím v seznamu není. Program lze stáhnout zde: http://www.raimersoft.com/tapinradio.aspx

 • David Pražák

  Všimnul jsem si, že Dálnice obohatila moderovaný program. Už se nemluví pouze o aktuální situaci na dálnicích, ale i o dalších zprávách, jako jsou lékárničky a jejich výbava, atd. Také počasí je každých 30 min. Ještě přidat do vysílání cizí jazyk a program bude plnohodnotný.

  • Ovi

   Cizojazyčné hlášky byly v programu před obnovením živého vysílání před půl rokem. Byly ale tak směšné a nicneříkající, že snad málokomu chybí.

   A na Facebook od Vánoc nesáhli, asi usoudili, že zatím nemá význam denně připravovat obsah pro potenciálních 120 lidí.

 • David Pražák

  Nesáhli, ale reagují na příspěvky. Mám to odzkoušené.

  • Ovi

   Ano, na některé dotazy některých posluchačů reagují. Týká se to i mailu. Například aby mně odpověděli, muset bych mít snad falešný účet. Možná jim vadí, že o Dálnici nepíšu jen oslavně. Na druhou stranu, který jiný mediální web jim věnuje takový prostor, že?

 • Jarda

  http://www.rozhlas.cz/digital/analog/_zprava/radio-dalnice-uz-ma-v-provozu-temer-celou-vkv-sit-rika-radim-parizek–1780770

  Tak jak to tedy je s aktivními frekvencemi? Podle oviradio a fmscan jich teda chybí docela dost. Podle vyjadření majtele stanice pro konkurenční server běží vic jak 40ka a zbyva asi 7 vysílačů. Tak to jsem z toho jelen, každy server uvadí neco jineho. Zase bude chudak oviradio jezdit z radiem po republice a ladit u každyho patniku zda ten či onen vysilač už tam je a vysila, či tam je a jen modulace, nebo tam je a nevysila, nebo tam neni vubec.

  • Ovi

   Dnes na D1 určitě neběžely 107,8 Hvězdonice (ani nejsou v databázi ČTÚ), 96,4 Šternov (antény již instalovány), ani 91,7 Hulice (bez antén). Troufám si tvrdit, že těch nespuštěných bude mnohem více než sedm. Na 96,4 Loket běžela mono záloha bez RDS.

   Vycházím z vlastního pozorování v terénu, zcela výjimečně z poznatků důvěryhodných zdrojů (pan doktor Pařízek k nim nepatří).

 • David Pražák

  Jedinou možností je projet celou dálnici D1, D2, D5 a ladit. Nic jiného nezbývá. Sice se projede benzín, ale nedá se nic dělat. Nebo jezdit různými autobusy a vzít si s sebou rádio.

  • Ovi

   Jezdit po dálnici jen kvůli Dálnici je příliš drahý špás, samozřejmě ty vysílače zkouším, jen pokud mám tam či onam cestu. Testuji je jako typický cílový posluchač, tedy na autorádiu.

   Rád bych zde viděl poznatky i od ostatních posluchačů z různých regionů, například ze západních Čech.

   • Karlos Kroužilos

    101,2 v Ústí nad Labem pořád beze změny, ani nejsou na paneláku antény…..

    • MichalP

     Kde přesně v Ústí n/L předpokládáte instalaci AS? Tedy jestli to není tajné.
     Bude zajímavé, jakým směrem bude AS nasměrován a zda se signál dostane až do Neštědic.

     • Karlos Kroužilos

      Dle ČTU je to jediný panelák, vedle Palivového kombinátu ul. Hrbovická 102…. 13°58’13″E 50°40’01″N Pan Harvánek má ode mě fotky, místa činu…… Signál bude mizerný, jen takový malý oddělený ostrůvek. Ve vyšších částech Ústí bude rušen Evropou 2 na 101,3…

      • MichalP

       Děkuji. S tím rušením souhlasím. Potvrzuji, že na Severní terase či Bukově hraje E2 na 101,3 čistě ve stereu s RDS.
       Jinak lokalita nic moc. AS bude utopený v údolí a kdo ví, zda vůbec bude Dálnice zachytitelná v rozumné kvalitě na úseku D8 od konce tunelu Radejčín (km 60) až k dalšímu tunelu Libouchec (km 83).

 • David Pražák

  Já můžu maximálně nasednout na autobus a vydat se na Prahu, nebo na Brno. Plzeň je už na mě daleko, to samé Ostrava.

 • Anonym

  Na dalnici D5 je spusten jen Kraluv dvur, Zebrak, Plzen. Ocekavame Karez 97.1, Myto 92, Rokycany 105.1, Nyrany 100.5 a 100 W Primda na 91.9FM.

Vložte komentář