Komentáře a diskuze

Články

Poslechněte si ukázku vysílání Rádia Dálnice

Rádio DálniceOstravské Rádio Dálnice v letošním roce zdaleka nejvíce zahustilo český éter. Žádná jiná stanice v tak krátké době nespustila takové množství nových FM vysílačů. Většina z nich sice nemá více než 50 wattů povoleného výkonu, ale dobrou lokací antén dosahují v některých případech značného pokrytí daleko za rámec dálničních úseků. Budování VKV sítě přitom ještě zdaleka není u konce. Už nyní je možné Dálnici poslouchat na naprosté většině trasy Ostrava – Plzeň.

Podstatnou změnou vedle rozšíření pokrytí bylo obnovení živě moderovaného vysílání s aktuálními dopravními informacemi na začátku července. Výkon mladých, málo zkušených moderátorů není příliš přesvědčivý, s výjimkou talentovaného Jakuba Karcha. Hudební formát byl zachován, pouze došlo k mírnému doplnění hudební knihovny o novější skladby. Celkově Dálnice hraje převážně starší, klidnější produkci s minimem novinek, liší se tak od konkurence, která míchá prověřené skladby z minulosti s hity aktuálními nebo posledních několika let. Playlist je specifický i přítomností méně známých, neohraných titulů, ačkoliv notoricky známé songy hrané i jinými rádii (v současnosti i minulosti) na první poslech převažují.

Koncem listopadu začala být stanice aktivnější i na Facebooku. Zatím stále není možné Rádio Dálnice poslouchat na internetu, přestože na tom podle vlastních vyjádření již delší dobu „maká“. Proto je tu záznam dvaceti minut vysílání Rádia Dálnice z dnešního rána kolem osmé hodiny:

 

25
Komentáře

7 Comment threads
18 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Cryxia

Rádio Dálnice maji novou znelku na zpravy (zprávy Rádio dálnice kdysi brala z rádia čas)

David Pražák

Super, máš nějaký kontakt? Bych ti zavolal a pokecal. Občas jezdím do Prahy. kdybych tam jel, tak bychom si mohli dát někde sraz a pokecat. Co ty na to?

Vojta(1)

Tak jóó. Pošli mi své telefonní číslo na e-mail vojtechsefrna@seznam.cz a já ti někdy v lednu nebo v únoru zavolám. Jinak tu dlouhou FM anténu (půlvlnný dipól) už dávno nemám. Totálně jsem ji roztřískal na jednom D-X lovu v Alpách, když jsem zdrhal před bouřkou. Na svahu jsem uklouzl a hodil hubu. Anténa byla úplně na mraky.
Tak ti přeji hezké svátky, hodně dárků a také hodně D-X úlovků. Ahoj!

David Pražák

Zdar Vojto. Tebe už jsem dlouho neviděl. Ještě máš ten starý telefon s dlouhou anténou? Si pamatuji, jak jsi chodil s rádiem po škole a honil příjem jednotlivých stanic. Pokud máš příjmení Šefrna, tak mi je to jasné.

Vojta(1)

A k***a!!! Diplomovaný Specialista Pražák z Brtnice mě právě odhalil.

David Pražák

Mělo by se jezdit podle předpisu. Třeba v Rakousku, nebo Německu by si nikdo nedovolil překračovat rychlost. Nejdůležitější jsou nehody a stavební práce.

Jarda

nejde o rychlost, ale o chovaní českych policajtů, zatim mam zkušenost takovou že mi div nezdemolovali auto vztky že na mě nic nemaj.

Jirkas

To kde jsou policiste na dopravni radio nepatri, to prenechme hnojum jako je impuls apod.

Jarda

proto je take impuls nejposlouchanejší 😀

Jirkas

Ano, kvalita má vždy nižší zastoupení.To, že je neco nejposlouchanejsi neznamena, ze je to to nejlepsi.Impuls je jeden z největších odpadů v éteru.Pro lidi bez absolutniího vkusu nejen hudebního, ale i co se projevu týče…

Jarda

nekdy to vypada že na ty lidi vic funguje když v radiu hlasej kde sou policajti, to všichni jedou předpisově, možna kdyby to hlasili pořad, ikdyby tam nebyli tak by ty lidi ty zakony začli dodržovt. 🙂

Jarda

když vypadlo radio hey v liberci kuli tomu že čezu spadnul řemen, tak tohle byla dobrá nahrada,jelikož stejne jako hey tam je minimum reklam, jen škoda že tam nehlasi i dopravni info z liberecka, kde mají pokrytí, tež by mohli varovat před policajty 😉 a hned by se jelo klidněji a veseleji 😉

Jirkas

Varovani pred policii na dopravni radio vazne nepatri.

Jarda

pravě že patří 😉 hned po nehodach druhe nejduležitejší, hlavne pro truckery, dneska by každej moch vypravet. Dle meho nazoru velmi duležita informace, hned vim kudy to objet, hlavne v jabloným nebo v lipě, radi buzerují ikdyž jste nic neprovedli 😀 a na to fakt nevy nemam, stači mi ty kokoti na tech silnicích, jezdit to neumí, rychlosti to nezná….

MichalP

Nezlobte se na mě, ale informace o činnosti policejních hlídek na dopravní rádio opravdu nepatří. Ostatně není proč, neb jako řádný občan zajisté dodržujete pravidla silničního provozu (které upravuje zejména zákon č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích) a tedy takového informace k ničemu nepotřebujete.

Jarda

to by ješte vetšina fízlů nesměla bejt jeden zkurvysin vedle druhyho, až te chytne jenom proto aby te buzeroval jak mimino a tak podobne, mě nikdy nic nenašli, ale ty buzerace a rudy xichty jak mi nic nenašli a zaboha nemohli přijit na nic za co by mě voflastrovali, to už sem čekal jestli mi nezdemoluje auto jenom aby mi dal flastr, takovy bych střílel na potkání. Tohle opravdu dela fizli, kamionaci to maj ešte horši, spoustu si jich stežuje nejn na youtube na policejni buzeraci, nejhuř když nic nenajdou, tak se pak nedivte že je to to jediny co mě zajima 😉 atomovku na ně a byl by pokoj 😉 hlavne že ty co skutečne zakon porušujou ty přehlidnou to jezdej s vrakama a nesvitej a fizli to vubec netankuje.

Ondra Mištera

Dobrý den, pane Harvánku. Děkuji Vám za ukázku vysílání rádia Dálnice. Snad brzy toto rádio bude vysílat na internetu, abych ho mohl poslouchat. Přeji všem krásné, pohodové, klidné a veselé Vánoce a mnoho zdraví, štěstí, pořád dobrou náladu, mnoho pracovních i životních úspěchů v Novém roce 2018.