Komentáře a diskuze

  • Petr 20. 8. 2018 at 23:46 on KomentujemePodle fotek z dob jejich fungování tipuju, že svůj mixák nabídli do sbírky Jihočeského muzea :-D
  • Honza 20. 8. 2018 at 13:37 on KomentujemeChtěl bych se zeptat jestli tady někdo kdo například rozebíral studio Kiss Jižní Čechy nebo někdo kdo má nahrá
  • Jarda 17. 8. 2018 at 19:59 on Rádio Dálnice – frekvencemě tam šlo a i hey šlo, ale na operačnich salech. Ale tedka jsem na interně ;) a tam jak
  • Michal 17. 8. 2018 at 11:54 on Rádio Dálnice – frekvenceZrovna Dálnice mi v KNL na lůžkovém ÚČOCHu hrála dost mizerně. Z libereckých vysílačů asi nejhůř.
  • Jarda 16. 8. 2018 at 20:50 on Rádio Dálnice – frekvenceTaková zajímavost, radio dálnice jsem parkrat slyšel u nas v nemocnici v liberci, hralo na "urgentu" na chiře.
  • Petr 16. 8. 2018 at 18:02 on KomentujemeJeště doplním, že odstávku hlásili předem. Její přesný čas ale nemohli ovlivnit, vzhledem k tomu, že vysílání

Články

Radio Haná funguje již 20 let

Radio Haná 20 let7. května 1992 odstartovala první soukromá stanice na Olomoucku – Radio Haná. Stanici jsem zaregistroval ihned po jejím spuštění. Po Radiu Ekol.S 104,6 to bylo historicky druhé privátní rádio, které jsem v okrese Olomouc na přijímači naladil. Vzhledem k neexistující konkurenci mohlo rádio vysílat prakticky cokoliv a mělo zajištěno přízeň publika. Z prvních měsíců vysílání si pamatuji především moderátora Jirku Matějů. Rádio hrálo hodně rockové hudby a také starší produkci, jako např. ABBA. Vše se tehdy odehrávalo na kmitočtu 95,6 MHz. Vybavuji si svérázný jingl na motivy skladby Radio Ga Ga od Queen. Kultovní reklamou byl zpívaný spot autosalonu Renault Pernica, jehož spoluautorem je vynikající olomoucký hudebník Karel Plíhal (audio ZDE).

Radio Haná v průběhu let svoji původní popularitu ztratilo. Pro mne přestalo být zajímavé již na začátku roku 1993, kdy na sebe strhlo pozornost spřízněné Radio Rubi orientované na mladší a novější hudbu. Konec devadesátých let a první roky nového milénia strávila stanice Haná v tabulce poslechovosti na nižších pozicích, lepší výsledky mělo Rubi. Pak se ale karta znovu obrátila a Haná má mezi stanicemi z Olomoucka do dnešních dnů jasné vedení. Mimo domovskou lokalitu Olomouckého kraje se AC formát Hané nejvíce poslouchá v Pardubickém kraji a na jižní Moravě. Jeho pokrytí sahá od Valašska po Svitavsko. Provozovatel stanice postupně buduje síť pro druhý program Radio Haná Olomoucko/SkyRock, který byl spuštěn v září 2009 a pro mě znamenal po letech důvod značku Haná vyhledávat.

Zajímavé je, že za dvacet let existence rádio nezměnilo vlastníka a jeho logo je také téměř stejné, takže dnes působí se svým fontem Bauhaus už poněkud archaicky.

Napište komentář (na mobilu prosím vícekrát ťukněte do bílé plochy pod tímto textem nebo zvolte zobrazení webu pro počítač)