Menu teď najdete pod tlačítkem ☰ vlevo nahoře.

Komentáře a diskuze

Články

Radio Dálnice v Praze vysílá – nevysílá

Radio DálniceRadio Dálnice je v pražském éteru přítomno již desátý měsíc. Tzv. specializované dopravní rádio ovšem neslouží tak, jak by si mnozí motoristé představovali. Na chodovské 107,9 MHz dochází k častým a až několikadenním výpadkům modulace a když už Dálnice „vysílá“, šíří na své frekvenci zvukově nepříjemnou smyčku týdny a měsíce starých obecných dopravních informací včetně ultrakrátkých cizojazyčných dovětků, neaktuálních jinglů (a jejich úsměvných anglických překladů) a hudby, která z celé směsi alespoň působí nejméně rozpačitě.

Tým doktora Pařízka evidentně stále čeká na přidělení původně požadované sítě vysílačů především na D1+D5. Veřejné slyšení proběhlo již v květnu, mezitím Dálnice znovu získala izolované kmitočty Liberec a Ústí nad Labem a malou síť na D1 mezi Ostravou a Lipníkem nad Bečvou. Vysílat normální program na již spuštěných vysílačích v regionech Plzeň, Praha, Jihlava a Brno se mu, zdá se, nechce.

10 komentářů Radio Dálnice v Praze vysílá – nevysílá

 • JM

  Ke cti Dalnice je nutno podotknout, ze za posledni tyden meli „jen“ 3-4 vypadky modulace. Uz se skoro blizi profesionalni stanici.

 • Jirkas

  😀 Dálnice nikdy nezklame, nejlepší dopravní rádio 😀

 • Ovi

  Dnes, tedy v pondělí 4. května, mi Dálnice 107,9 přála pěkný čtvrtek a přinesla, jak jinak, „aktuální“ dopravní servis.

 • JM

  Dálnice nejede už od úterka – na 107,9 FM je stabilní ticho, i minulý týden měla asi denní výpadek.

  Takto se prezentuje stanice, která od RRTV zároveň získává desítky kmitočtů. Je to fakt neuvěřitelné.

 • JM

  Za vcerejsek tri nekolikaminutove vypadky, za dnesek meli jeden, za to pres 10 minut 🙂

 • Jirkas

  Hrůza, že takový paskvil v éteru ještě vůbec je..

 • JM

  Jinak kdyz koukam do grafu, tak jim to nejelo za posledni tyden od pondeli do ctvrtka, pak to kratce nabehlo a vypadlo opet ve ctvrtek v noci, nahodili to vcera kolem 14h.

  A pouzivaji stream 160 kbps mp3, to taky o necem svedci.

 • JM

  K vypadkum modulace dochazi proto, ze Dalnice bere modulaci pres internet a evidentne tam nemaji spravne nastaveno automaticke „obnoveni“ streamu, kdyz jim vypadne, a nahazuji to manualne. A nikdo to samozrejme nehlida.

  Na tom je videt, co je to za partu diletantu, automaticke obnoveni streamu funguje normalne i u malych internetovych stanic, pripadne u vetsich radii ktera stream pres web pouzivaji jako zdroj na vysilace.

Napište komentář (na mobilu, prosím, vícekrát ťukněte do bílé plochy pod tímto textem nebo zvolte zobrazení webu pro počítač)