Nejnovější komentáře

 • T.: Spulka hraje, ale Strahov se na FM odmlcel 🙁
  12:36 16.04.2024
 • jouda: Vlivem větru, zdá se, vypadla trasa na Špulku – 89,3 je bez modulace. UPDATE 12:19 – sotva jsem to dopsal,…
  12:18 16.04.2024
 • Václav: Copak Mirek, ale aktuality od větších hráčů, mimo jiné že prý zájem je velký https://digital.rozhlas.cz/do-dab-v-cesku-chteji-i-zahranicni-hraci-nektera-radia-maji-pred-podpisem-9213733
  11:59 16.04.2024
 • Václav: Mě to přišlo jak jedna z mnoha ranních show. Třeba se odmlčí jen na pár dní.
  11:22 16.04.2024
 • Václav: To určitě, zvláště když Hrabák říká že Kiss má úpadkovou hudbu, zatímco ta jeho unavená šeď…. 23.minuta tohoto videa: https://youtu.be/dr3pE54wbDQ?feature=shared
  10:51 16.04.2024
 • Míra: Vypadá to zvedlé tak o 2 metry.
  10:16 16.04.2024

Všechny komentáře

Poznámka k M Radiu

V dubnu letošního roku vznikla internetová stanice M Radio hrající vcelku zaměnitelný proud pop music. Zprvu lákala na známé baviče proslavené pořadem HBO Na stojáka a také plány na vstup do digitálního vysílání DAB. Baviči se z programu brzy vytratili, kolem vstupu do digitálu je ticho. Stanice má jistě své příznivce a právo svobodně vysílat cokoliv, ale co každého soudného člověka zarazí, je fakt, že i když M Radio na portálu Play.cz má denní maximum poslechovosti pod deset lidí (vysílá i na ABradiu, kde jsou čísla pravděpodobně vyšší), na Facebooku posbírala těžko uvěřitelných 115 tisíc fanoušků. Bylo by zajímavé se této obrovské masy lidí zeptat, kdo z nich vůbec někdy o M Radiu slyšel nebo si ho dokonce pustil.

Odebírat
Upozornit na
O čem píšete?
14 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Jirkas
11. 3. 2015 18:50

To není nic nepřejícího, prostě to nemá v zobrazování RDS co dělat.A když si provozovatel dělá co chce, tak je to potřeba uzákonit.To není nic nepřejícího ani nic k léčení.Ani mě neznáte, takže víte prd co jsem kdy dokázal.

10. 3. 2015 22:02

Nevím zda se někdy dožiji toho, aby podobní nenávistní demagogové, zlí a nepřející lidé, kteří dovedou jen urážet a pomlouvat ostatní, všem přejí to nejhorší a přitom nikdy nic sami nedokázali, naleznou odvahu k tomu navštívit odborné pracoviště a nechat se léčit.

To by byl skvělý a nečekaný úspěch. Je mi takových lidí líto, ale z vlastní zkušenosti vím, že se jim většinou nedá nikterak pomoci.

Jirkas
10. 3. 2015 20:13

Ruší to strašně, je to prasárna, nemá to tam co dělat.
Snad se to brzy zanese do zákona a dané stanice budou za tento prohřešek pokutované.

DJ Basslicker
10. 3. 2015 20:13

Mám to u Škodovky úplně stejně a bojuju už rok a půl za to, aby se to na našich rádiích obnovilo, protože je to opravdu pohodlné.. Naopak když chci zjistit RadioText, musím koukat doprostřed na samotné rádio a to odvádí od pozornosti více než samotné psko.
Velmi se mi líbí nastavení , které mají německé stanice. Asi používají tzv. Radiotext+ nebo nevím, jak to dělají, ale přímo uprostřed displaye u Škodovky přímo nad volantem se zobrazuje jednak název stanice, tak i nad stanicí menším písmem název právě hrané skladby. Což je vážně super, ale setkal jsem se s tím pouze u německých stanic jak na FM , tak DAB. nevím, proč to u nás nikdo nemá, ani v DAB, tohle mi přijde úplně nej, ale je to spíše novinka u dražších rádií podle mě..

10. 3. 2015 09:40

No krásně se tu rozproudila diskuse, jen ještě jednou za mě:
Mám název stanice ve VW uprostřed mezi „budíkama“ a koukám na něj přes volant, jako na ostatní přístroje. Když mi proběhne 1x max 2x název skladby a když si zrovna nemohu vzpomenout co to hraje, je to pohodlné, bezpečné, nemusím na nic sahat, nic přepínat, koukat se jinam atd. atd.

Prostě to neruší, naopak občas na to člověk koukne aniž by se rozptyloval od řízení – všechno ostatní již je v autě opravdu více méně rozptylování pozornosti řidiče. 🙂

H.
10. 3. 2015 09:04

Neexistuje žádný právní předpis, na základě kterého by bylo možné stanicím zakázat dynamické PS. Je sice pravdou, že norma RDS tento způsob použití PS zakazuje, ale normy nejsou závazné. ČTÚ může v této věci maximálně vydat nezávazné doporučení. Pokud se někdo cítí být dynamickým PS prokazatelně poškozen nebo má pocit, že je tím ohrožen tzv. veřejný zájem, může se obrátit na soud. To je asi vše.
Já souhlasím s tím, že dynamické PS může být při rozumném užití přínosem, byť relativně malým (dnes je často možné zjistit stejnou informaci i z radiotextu nebo z internetu). Zrovna bych se ale neoháněl argumentem, že autorádia nepodporují radiotext 🙂 Nepodporují ho záměrně, řidič nemá co zírat na displej.

HOME
14
0
Přidejte komentář, prosím.x