Komentáře a diskuze

 • Michał PL 22. 5. 2018 at 14:52 on KomentujemeMichal ma pravdu. Jde to tak. Doma mam vysilac WI-Fi /pevne pripojeni internetu/ k nemu "pripnu" mobil s andro
 • Matyas 21. 5. 2018 at 12:21 on KomentujemeAž na to, že Luboš Novák, je hudebně orientován daleko přede všemi terestrickými stanicemi v Čr a do jejich ko
 • Lukáš 21. 5. 2018 at 01:31 on KomentujemeNáhodou, já považuji Diskopříběh za nejlepší pořad na Kissu. V něm lze slyšet ty největší hudební lahůdky. Z p
 • Jarda 20. 5. 2018 at 20:13 on Komentujemeproto se aac+ použiva v dab+ jen škoda že nejsme nekde na urovni nemecka nebo podobných zemích... v našem přep
 • Michal 20. 5. 2018 at 16:54 on KomentujemeTak jistě, není 32kbps jako 32kbps. Aac+ je oproti mp3 úplně jinde.
 • Jarda 20. 5. 2018 at 15:40 on Komentujemeněktere tam maji pouze mp3 128 nebo mp3 32/64 a to se poslouchat neda :D

Články

Rádia se zdlouhavě soudí o VKV kmitočty, některé jsou léta nevyužité

Radio Čas

AKTUALIZOVÁNO

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) uděluje rádiím licence pro vysílání v určitém regionu. Občas se rozhodnutí RRTV nelíbí neúspěšným žadatelům o licenci. Obracejí se proto na soud a jsou-li ve své žalobě úspěšní, je licence zrušena. To ale trvá nějaký čas. Obvykle mezitím držitel licence zahájí vysílání. Po obdržení „lejstra“ ze soudu je ovšem nucen vysílání vypnout a celá věc se vrací na začátek. V posledních dvou letech bylo takto „postiženo“ několik stanic.

Radio Čas v mutaci Slovácko zahájilo vysílání na frekvencích Hodonín 91,4, Kyjov 91,8 a Břeclav 93,2 MHz na konci roku 2014. Po cca měsíci byly tyto vysílače opět vypnuty, takže už téměř dva roky leží ladem. Licence pro Radio Čas se nelíbila Radiu Jih ze skupiny Michala Plachého. To chtělo nabídnout vlastní program Radio Jih Cimbálka (běží pouze na internetu). O vypnutí slováckého okruhu Čas informoval v tiskové zprávě, seznam frekvencí na jeho webu se tváří, že je už všechno v pořádku.

Dlouhodobě nevyužitý je objemný balík frekvencí Radia Dálnice. Naposledy předloni udělení licence napadlo Rádio Impuls, jež přišlo hned s dvěma konkurenčními projekty dálničního rádia. Soud vyšší instance loni zrušil zrušení (potvrdil udělení licence), proto některé z kmitočtů byly oživeny. Aktuální zájem Dálnice o šíření modulace přes satelit namísto méně spolehlivé internetové distribuce může znamenat opětovný rozvoj vysílací sítě i programu projektu spuštěného před neuvěřitelnými sedmi lety.

Nekonečné je čekání na vysílání Radia Kroměříž přímo v Kroměříži na 103,3 MHz. Zálusk na tento vysílací prostředek mělo Radio Haná SkyRock. Licence byla napodruhé udělena loni v létě, stanice v domovském městě dodnes nevysílá, pokrývá jej provizorně ze Zlína na 107,0. Naopak zrušení licence pro Zlín 88,6 (žalobcem opět SkyRock) zřejmě nijak neovlivnilo Hitrádio Orion Morava. Licence byla totiž záhy obnovena.

Dlouho očekávanou brněnskou frekvenci 102,4 dvakrát spustilo a po pár týdnech dvakrát vypnulo Dance radio. Stanice lezla do zelí lokálnímu Free Radiu Michala Plachého. Dance radio o vypnutí Brna posluchače neinformuje a dělá, že tu vysílá dál.

 

AKTUALIZACE 27. 1. 2017:

Radio Čas Slovácko obdrželo znovu licenci, takže odhadem na jaře bude znovu on air. Možná ještě dříve obnoví vysílání Hitrádio ve Zlíně, kde je aktuálně vypnuté a frekvence 88,6 odstraněná z webu stanice.

Na podzim 2014 obdrželo Rádio Krokodýl licenci k vysílání v jihočeských Dačicích na 98,5. Tato frekvence, ač nebyla nikým napadena, také dodnes nefunguje.

11 komentářů Rádia se zdlouhavě soudí o VKV kmitočty, některé jsou léta nevyužité

 • David

  Nechápu, proč někteří provozovatelé rozhlasových stanic zbytečně utrácí nemalé peníze za právníky? To mi vůbec nejde do hlavy.

 • Anonym

  K titulku – Nekonečné je čekání na vysílání Radia Kroměříž přímo v Kroměříži na 103,3 MHz. Zálusk na tento vysílací prostředek mělo Radio Haná SkyRock.

  103,3 si koordinoval a zaplatil Skyrock, zálusk si udělalo Radio Kroměříž a kmitočet získalo.

 • j’ai écouter récemment depuis la réunion.

 • Ovi

  Krokodýl oficiálně vrátil nikdy nespuštěný kmitočet Dačice 98,5.

  • Jarda

   krokodyl ty dačice zase dostal zpátky, kmitočet tedy nezustane „prázdný“ uvidime zdali ho znovu vratí nebo ho spustí, taktež zdali se to nebude v nekterych oblastech rušit s hey radiem z jihlavy.

 • Ovi

  Tak jak se to vyvíjí? Jste-li v dosahu, zkuste ověřit slovácké Radio Čas (v databázi ČTÚ zatím chybí). Dálnice pomalu ožívá. Kroměříž 103,3 jede, Hitrádio ve Zlíně na 88,6 pravděpodobně také, frekvence se vrátila na web rádia.

 • Ovi

  Dance radio v Brně na 102,4 (zatím) nebude, frekvenci tentokrát získalo Free Radio.

  • Jarda

   tady uvidime jak to cele dopadne, přal bych to radiu dance 😉 at tam ma freečko nejakou konkureci, nemam rad když ma nekdo na něco monopol.

   • Ovi

    Žádná stanice v Česku nemá na nic monopol, naštěstí.

    • Jarda

     zatím ne, ale postup free radia je poměrne nesmyslný, sance radio by to mělo napadnout, a třeba ješte ziskat kmitočet zpět. Pak to dopadne jak u nas na severu, 5 kmitočtů na fleku s jednim radiem, to bych blil co tady doprasili týpci z hitradia, za to by měli normalně zavírat, kdyby si aspon udelali refarming, tak mam tolik a tolik značek, tahle tu nevysila, zaroven 5 kmitočtů na fleku, tak přehodim jeden sem a jeden tam, co zbyde tak ferově do placu, takhle mohlo byt na leberecku fajn radio ne 5x hitradio v liberci… v turnove jeden vysilač a 2x stejne hitradio z jedne koty, proč? mohli posilit rock radio, například.Nepřeju to nikomu aby to na jeho regionu dopadlo tak jako tady.

Vložte komentář