Komentáře a diskuze

  • David Pražák 22. 2. 2020 v 15:03 k KomentujemeNezapomínejte ještě na nové Rádio Západ. Ten taky hraje dost novinek. A co se týče taneční muziky, tak v FM...
  • Lukáš 22. 2. 2020 v 13:07 k KomentujemeSeeJay rádio vnímám jako kvalitní rádio. Poslední dobou ho posloucháme v práci a byl jsem až překvapen co existuje nové...
  • Václav 22. 2. 2020 v 12:50 k KomentujemeOpět nešlo už doplnit, takže odpovídám možná ještě na neschválený komentář. Slogany jsou první v Brně s nejsnovějšími hity nebo...
  • Jirka 22. 2. 2020 v 12:39 k KomentujemeProtoze Cra v DAB+ berou ze streamu, zmenila se adresa a studio jeste neni finalni.
  • Václav 22. 2. 2020 v 12:28 k KomentujemeK tomu se rád jako posluchač z Moravy vyjádřím. NAŠTĚSTÍ Free nehraje jako Fajn! Hudební složení je primárně dance posledních...

Články

Rádia se zdlouhavě soudí o VKV kmitočty, některé jsou léta nevyužité

Radio Čas

AKTUALIZOVÁNO

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) uděluje rádiím licence pro vysílání v určitém regionu. Občas se rozhodnutí RRTV nelíbí neúspěšným žadatelům o licenci. Obracejí se proto na soud a jsou-li ve své žalobě úspěšní, je licence zrušena. To ale trvá nějaký čas. Obvykle mezitím držitel licence zahájí vysílání. Po obdržení „lejstra“ ze soudu je ovšem nucen vysílání vypnout a celá věc se vrací na začátek. V posledních dvou letech bylo takto „postiženo“ několik stanic.

Radio Čas v mutaci Slovácko zahájilo vysílání na frekvencích Hodonín 91,4, Kyjov 91,8 a Břeclav 93,2 MHz na konci roku 2014. Po cca měsíci byly tyto vysílače opět vypnuty, takže už téměř dva roky leží ladem. Licence pro Radio Čas se nelíbila Radiu Jih ze skupiny Michala Plachého. To chtělo nabídnout vlastní program Radio Jih Cimbálka (běží pouze na internetu). O vypnutí slováckého okruhu Čas informoval v tiskové zprávě, seznam frekvencí na jeho webu se tváří, že je už všechno v pořádku.

Dlouhodobě nevyužitý je objemný balík frekvencí Radia Dálnice. Naposledy předloni udělení licence napadlo Rádio Impuls, jež přišlo hned s dvěma konkurenčními projekty dálničního rádia. Soud vyšší instance loni zrušil zrušení (potvrdil udělení licence), proto některé z kmitočtů byly oživeny. Aktuální zájem Dálnice o šíření modulace přes satelit namísto méně spolehlivé internetové distribuce může znamenat opětovný rozvoj vysílací sítě i programu projektu spuštěného před neuvěřitelnými sedmi lety.

Nekonečné je čekání na vysílání Radia Kroměříž přímo v Kroměříži na 103,3 MHz. Zálusk na tento vysílací prostředek mělo Radio Haná SkyRock. Licence byla napodruhé udělena loni v létě, stanice v domovském městě dodnes nevysílá, pokrývá jej provizorně ze Zlína na 107,0. Naopak zrušení licence pro Zlín 88,6 (žalobcem opět SkyRock) zřejmě nijak neovlivnilo Hitrádio Orion Morava. Licence byla totiž záhy obnovena.

Dlouho očekávanou brněnskou frekvenci 102,4 dvakrát spustilo a po pár týdnech dvakrát vypnulo Dance radio. Stanice lezla do zelí lokálnímu Free Radiu Michala Plachého. Dance radio o vypnutí Brna posluchače neinformuje a dělá, že tu vysílá dál.

 

AKTUALIZACE 27. 1. 2017:

Radio Čas Slovácko obdrželo znovu licenci, takže odhadem na jaře bude znovu on air. Možná ještě dříve obnoví vysílání Hitrádio ve Zlíně, kde je aktuálně vypnuté a frekvence 88,6 odstraněná z webu stanice.

Na podzim 2014 obdrželo Rádio Krokodýl licenci k vysílání v jihočeských Dačicích na 98,5. Tato frekvence, ač nebyla nikým napadena, také dodnes nefunguje.

19
Komentáře

10 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Jan

Chětelo by to rozšířit blaník v ostravě

Jarda

si zajedte na zapadní čechy a tak podobně 😉 tam je přes půl pásma…

Jarda

Takto odpověděl výkony ředitel.

rád bych Vám dal pozitivnější odpověď, ale naše licence pro vysílání Radia Čas Slovácko stále ještě nebyla obnovena. Dále tak čekáme a jsme připraveni naše vysílání na Slovácku okamžitě obnovit, jakmile bude celý proces dokončen.

Takze stale není dořešeno. Porad se čeká.

vasek

V pátek jsem v os vlaku zastavku před břeclavi zkoušel a 93,2 nic, chytl jsem 93,1
Brno, 93,3 praded. A komu by chybělo r. Čas, tak je na 91,7 z hustopeci. Z hodonína nevysílá, profesionální r. Petrov dost stačilo, ze restauraci viktorka bylo výborné.

Jarda

A jak to vypadá nyní?
Radio čas – nic se neví, žadne informace
rádio kroměřiž – Kroměřížská frekvence on air, chybí jen 88,2 Uherské Hradiště
rádio krokodýl – dačice a tímpadem kompletní sít teto stanice on air
dance rádio – o brněnské frekvenci se dlouhodobě nevyskytla žadna informace, co se deje, v jake fazi atd…

Václav

před nějakým týdnem jsem jel přes Brno, 102,4 v éteru není a mám dojem přidělili to Freečku, takže s doublováním není kam spěchat. Jel jsem z bystřice nad pernštejnem, a nebýt někoho kdo nejspíš přede mnou v autě streamoval na 107,9 Dance radio, tak jinak o něm Brněnsko neví.

j’ai écouter récemment depuis la réunion.

Anonymní

K titulku – Nekonečné je čekání na vysílání Radia Kroměříž přímo v Kroměříži na 103,3 MHz. Zálusk na tento vysílací prostředek mělo Radio Haná SkyRock.

103,3 si koordinoval a zaplatil Skyrock, zálusk si udělalo Radio Kroměříž a kmitočet získalo.

Petr Kružík

Ano, to je zcela správně 😉 Květen 2013, Skyrock

David

Nechápu, proč někteří provozovatelé rozhlasových stanic zbytečně utrácí nemalé peníze za právníky? To mi vůbec nejde do hlavy.