Komentáře a diskuze

  • Michal 16. 10. 2019 v 22:02 k KomentujemeTento způsob RDS zdá se mi poněkud nešťastným. :-) Ale je fajn, že inovujou. Předpokládám, že to není finální ...
  • Ovi 16. 10. 2019 v 19:45 k KomentujemePrudká inovace u jedné z nejkonzervativnějších stanic v Česku: Radio Contact Liberec testuje dynamický PS v RD...
  • Jarda 16. 10. 2019 v 16:06 k Komentujemeto by me taky zajimalo :D ani web nic jem nikde nezaznamenal.
  • Ovi 16. 10. 2019 v 15:14 k KomentujemeO chystaném plzeňském rádiu Like FM zatím ani vidu, ani slechu. Přitom slibovali rychlý start...
  • DjK 16. 10. 2019 v 06:42 k KomentujemeTak už je vše v pořádku... kromě toho Zlína, tam jedou pořád se sníženým výkonem
  • Jarda 16. 10. 2019 v 06:40 k KomentujemeTo zas budou protesty o zachování těch vysílačů :D no treba z některých bude muzeum. ;)

Články

Překvapení: V Praze na 107,9 MHz právě vysílá Radio Dálnice

Radio Dálnice 107,9 PrahaDnes kolem jedné hodiny ráno jsem na Kačerově zachytil na 107,9 MHz ve velmi dobré kvalitě zkušební vysílání ostravského Radia Dálnice. RDS DALNICE_, PTY News, TP, bez radiotextu. Kmitočet byl přidělen již v roce 2012, očekávaná lokalita vysílače byla Centrum Chodov, dle poznatků z terénu je anténa situována v okolí autosalonu Peugeot. Dálnice do hlavního města přináší zcela uniformní, mainstreamově střižený hudební formát, samotná značka zůstává i po bezmála čtyřech letech existence pro běžného posluchače skrytá a neznámá. Letos by se však mohly na dálničních tazích po celé republice konečně dít věci.

5
Komentáře

5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Ovi

Rádio Dálnice je v Praze už 5 let, do hlavního města vstupovalo v době, kdy bylo prakticky utlumeno. Brzy bude 9. výročí zahájení vysílání v Jihlavě. Dnes je jediným „uspaným“ rádiem v Praze Zet, které vstoupilo do éteru před 6 lety pod původní značkou BBC.

Matyas

Color má velice slušný potencionál,ale potřebuje vyprofilovat a mít stabilní základnu a jedině pak je možný růst,opačně bude tam,kde je.Když se člověk mrkne na 66-8 frekvencí Hitrádií napříč ČR a stejná shit tvorba,je to marast.42 frekvencí Kissů – téměř to samé až na pár vyjímek – vyzdvihnu KissHády v jistém směru.A jinak ten zbytek co se ještě dá se už spočte téměř na prstech jedné ruky!Toť český éter.Rakouský éter už taky není takový šlágr co býval – populární Ö3 je stále v kurzu,ale více zakomponovává do playlistu shity viz E2 apod. – lehce nad úrovní E2 je Kronehit a co je tahákem je FM4 – to bez debat.Slušně se rozvijí ve městech Lounge Fm,ale v hlavním městě(Wien),dostal pěkně po čumě s tím Inner bubláčkem 99.5 mhz.A zbylé stanice se také lehce dopočítají na 5-6 prstech.Německo je bohatší Bayern1 je skvěle dělaný a hudebně laděný.Bayern3 má svoji úroveň a nežene se střemhlav hudebně do rychlokvašek – alternativní obdobou v Bavorsku vyzdvihuji Ego Fm působící a hrající ve velkých aglomerací Bavorska – a i ostatní kraje mají své klenoty. A tak by jsme mohli pokračovat.

Václav

Jó, ale kdo chtěl, dostal – Máme COLOR, z těch malých dosahu je radio R, nebo LUŽE. Oproti popu hodnotím dobře i když nepoužívám BEAT, nebo CR, Helax a výběr v Praze jako základ, řek bych, že oproti jiným státům jsme na tom dobře, např. pohraničí s Německem by se řeklo západ, ale samý středoproud, jo, je málo takových těch free – na to jsou borci Rakušáci. U nás jim legislativa nejde vstříc.

Link

Humus co se tady děje. Lidi co by měli zájem udělat malá rádia s malým výkonem třeba jen městské stanice s alternatívní hubou šanci nemají, ale kdejaký bazmek, který má peníze postaví cokoli co nedává hlavu ani patu. Prostě zasraný český éter totálními viry. Na rádiu není co poslouchat, jen kecy, laciné vtipy moderátorů, dokola to samé. Není skoro jediná stanice s alternativní hudbou, Trance, Dance, House, prostě stanice free, bez keců. Ať mi nikdo nevykládá, že by se stanice s výkonem 20-50W nedala uživit. Dala. Něco o tom vím, jenže bohužel tady v tomhle státě, není šance udělat nic. Frekvence na nízko výkonové vysílání by byly. Je hodně hluchých míst, kde by malé výkony nic nerušily, velké stanice nemají o ně absolutně zájem a nabídka by se v dané lokalitě rozrostla o další hudební proud. Jenže bohužel.Chcete platit OSA? Chcete platit intergramu? první dvě možnosti jsou reálné, ale třetí možnost získat licenci pro vysílání v okruhu 5km je absolutní nemožnost. Chcete hudbu? Běžte na internet. Na FM se vydělává a má to pod sebou mafie. to je vše. A kdo tvrdí opak asi je z jiné planety. FM pásmo mělo co nabídnout paradoxně v době amaterismu v 90-tych letech. teď už je to vše pryč. Stanice jsou stejné. Na zblití. Zabitý éter až se chce zvracet.

Matyas

Pevně věřim,že ne!Díky benevolentnosti ČTÚ a následně RRTV – je náš rozhlasový éter vysloveně zaplevelen těmito humusy a nesmysly a je tam kde je.