Komentáře a diskuze

  • Jirkas 19. 10. 2019 v 19:26 k KomentujemeNeproniklo, ale osobne tipuji listopad nebo prosinec.
  • Philmen 19. 10. 2019 v 16:51 k KomentujemeA nekde uz proniklo,kdy by mel zacit Strahov?
  • Jirkas 19. 10. 2019 v 16:19 k KomentujemeZe Strahova to v Bolce pojede ok, 1KW tam doleti jako fik.
  • Jarda 19. 10. 2019 v 13:24 k Komentujemezkuste až spustí prahu ;) ze strahova to bude pravdepodobne, ten vysilač je hodne silnej i 100W z něho jsem...
  • Pavlus 19. 10. 2019 v 12:08 k KomentujemeMladá Boleslav RTI nic mohli by taky něco sem přihodit směrem na Boleslav
  • Ovi 18. 10. 2019 v 23:35 k KomentujemeJe škoda, že nevydrželo v DABu do teď, kdy se vše začíná hýbat. I když to zatím nebyla moje srdcovka,...

Články

Co přinese Český rozhlas v roce 2014 do pražského éteru?

Český rozhlas 2014Začátek roku 2014 bude znamenat nejen pro pražský rozhlasový prostor několik důležitých inovací z dílny Českého rozhlasu.

Nejatraktivnější novinkou se stane živé ranní vysílání na Českém rozhlase Plus, které bude zároveň přebíráno stanicí ČRo Regina na kmitočtu 92,6. Půjde o první zpravodajsko-publicistický program bez hudby na FM v klasickém ranním slotu od 6:00 od zrušení Dobrého rána s BBC před dlouhými osmi lety. Radost jistě mít nebude tým současného BBC s programem Studio ZET na 101,1, který tak v klíčové lokalitě hlavního města dostane daleko zkušenějšího a prestižnějšího konkurenta s lepším načasováním programu. Plus totiž poběží na VKV také v druhém prime time od 17:00 do 20:00, kdy se potenciální posluchači vracejí z práce.

Samotná Regina se od ledna hudebně výrazně změní, měla by hrát místo aktuálních popových hitů především pop-rockovou produkci ze 70. až 90. let. Na rozdíl od silně konzervativního Českého rozhlasu Region, který se vrátí na Cukrák 100,7, mají být ve vysílání Reginy tuzemské písně v menšině. Otázka je, jak se podaří na 92,6 skloubit náročnější mluvené slovo s duchem Miloše Skalky a do jaké míry se bude playlist R-REGINA krýt s R-ZURNAL.

Český rozhlas Region, Středočeský kraj bude spolu s dalšími regionálními studii od Nového roku jedinou veřejnoprávní možností poslechu dechové a lidové hudby. Z ČRo Dvojka totiž zmizí nejen lidovky, ale rovněž písničky na přání, což je sympatické rozhodnutí. V Praze bude možné dechovku slyšet vedle Regionu 100,7 také na středovlnném Radiu Dechovka 1233 a na novém Signál rádiu 95,7.

Resumé: Pražská rádia včetně veřejnoprávních se houfně obracejí do minulosti, ale přeci jen to bude mít jedno velké Plus.

40
Komentáře

37 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
20 Comment authors
Jirkas

Prevzeti Mafry se netykalo radii Classic a Express, byly vyjmuty z prodeje, pozdeji koupil tato radia Petr Stuchlík.Jinak Classic vysila nyní z pozice Pankrác-Motokov ERP 5.00KW V, na Brevnove vyborne slysitelny, udelejte si neco s antenou.

Jirkas

Classic nema nic spolecneho s Babisem a ani nevysila ze Smichova..

Václav Vrána

Škoda radia Cassic, na Praze 6 jsem ho chytával docela slušně stereo, promlouval i pan Prof.Cyril Höschel a výběr i provedení bylo příjemné. Náhle pád Votic, pokud vím, vysílání ze Smíchova a už zašuměné mono, ale manželka při žehlení si takové potěšení dopřávala. A teď to vypadá, že blikla a zhasla docela, už se sotva dá něco tušit. Zda by to stálo za přímluvu u pana Babiše (patřili přeci pod Mafru?) za uhrazení digitalizace a lesk by se třeba zase dostavil. zatím dostávám doma vynadáno místo pana Babiše, jako bych já byl nějaká poslední lopatka hlíny na rov radia classic. tak co s tím – díky.

David

Dobrý den,

přidávám se k většině ohlasů co se týká Bezstarostné jízdy. Byl to jeden z mála opravdu smysluplných a užitečných pořadů, které bylo možno v našem éteru slyšet.
Vůbec nechápu, jaký byl důvod, aby se tento pořad zrušil.

Několik let byla Regina stanicí, kterou jsem poslouchal zdaleka nejčastěji ze všech, nyní ji ladím opravdu zřídka, jen abych zkontroloval, jestli náhodou někdo nedostal rozum a tento pořad do éteru nevrátil, ale bohužel temno v hlavách rozhodujících osob ČRo stále trvá :-(…

Nicméně na Reginu si vzpomenu poměrně často, a to vždycky, když trčím v nějaké zoufalé zácpě. A vždycky si říkám: to by se mi za dob Bezstarostné jízdy nestalo !!!

Prosím, udělejte s tím něco, ať zas máme šanci jezdit po Praze trochu lépe !!!
Díky
David

Jirkas

Proč zminuješ Hudečka, s ním to nijak nesouvisí.To je koukám moderní teď do všeho tahat politiku.

Martin Reiser

Dobrý den,

jsem velmi zklamán zrušením pořadu bezstarostná jízda, nyní nemám důvod už Reginu poslouchat, přes den Rádio neposlouchám, ráno jsme ji vždy měli puštěnou na Radiobudíku, dozvěděli jsme se aktuality z Prahy a dopravy v Praze, pak jsem ji měl puštěnou v autě, cestou do práce (2-3 dny v týdnu) a při návratu, pak i při návratu z víkendu.
Nebyla snad někomu nepohodlná ?

Třeba když nás Hudeček chce nacpat na kola.

Vlada

Zrušení pořadu „Bezstarostné jízdy“ – dopravní zpravodajství z Prahy a okolí pro mě Regina končí. Marně jsem ladil jinde.