Komentáře a diskuze

  • frkotou 6. 12. 2019 v 00:54 k KomentujemeTak Kiss už se začíná loučit se starým studiem. Nyní běží Jukebox živě s M. Kavalčíkem.
  • hony 5. 12. 2019 v 15:54 k Blíží se konec brněnského Rádia Petrov?Nevíte kdy by se měl uskutečnit konec? Chci si to nahrát.
  • Martin 5. 12. 2019 v 15:40 k KomentujemeKdyž Helena Šulcová bude dopoledne, jsem zvědav, jestli nějak využije stáj Active Romanu Navarovou. Nebo budou šetřit a odpoledne dají...
  • Ovi 5. 12. 2019 v 14:39 k Blíží se konec brněnského Rádia Petrov?Změna z minimálně 30 na 15 až 25 procent byla schválena již v červenci 2018.
  • Michal R. 5. 12. 2019 v 14:35 k KomentujemeRádio Kiss právě sdílelo instastories od Martina Hájka jak se skoro vsichni moderátoři učí v novém studiu vysílat. Mě se...
  • Václav2 5. 12. 2019 v 14:29 k Blíží se konec brněnského Rádia Petrov?Před časem tady byla zpráva, že Blaník žádá RRTV o snížení podílu české hudby.Nevíte někdo, jak to dopadlo?

Články

Komentujeme

4644
Komentáře

1048 Comment threads
3596 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1690 Comment authors
Jarda

zajimalo by mě kdy bude aktualizován songster a komu vlastně patří, to co tam je, to vypadá že pamatuje ještě krále kracka 😀 a nějake aktualizace vubec nic, chtělo by to přidat co chybí a vymazat co neexistuje a u některych upravit nazvy 😉

Václav

moje řeč, vypadá to že to patří(lo) nějakému Wládíkovi (učiteli), no je to škoda že to nejde, dole je mail že se mu má napsat, neměl jsem čas, na playlisty rádií průběžně vznikají a zanikají jiné stránky, jednu dobré i Recently played ale to zas nefunguje, možná to úmyslně ničí vysílatelé, krom jiného mě chybí odpíraná historie skladeb Country a nebo ještě víc ostražitého Beatu a Rubi by taky nebylo špatné.

J K

na ten mail jsem kdysi psal, bez jakékoliv reakce, pravděpodobně už se pán o web vůbec nezajímá

David Pražák

V databázi ČTÚ už je kmitočet Újezd u Brna 89,2 pro Hitradio City Brno. Takže už mají individuální oprávnění. Jestli už tam vysílají, vůbec nevím.

Michal

Podle zdejších informací to nějakou dobu běželo a pak to vypli. Aktuální stav mi není znám.

David Pražák

Tak Rádio Česká Kanada nemá v databázi ČTU Novou Bystřici. Licence byla udělena v roce 2016 a do dneška nevysílá.

David Pražák

Díky za přímý odkaz. teď už se v tom konečně vyznám. Jen nerozumím tomu, proč u Dálnice je Jihlava Rudný. Má tam být Pávov.

David Pražák

Jak se dají dohledat kmitočty, které mají individuální oprávnění od ČTU? Na stránkách úřadu se v tom nevyznám.

Cryxia

Prosim kouknete se na moje znelkove videjko dekujuu 🙂 https://youtu.be/8QVXdVtqkeY

Václav

K historii určitě řekne Ovi víc, já jen pamatuju že vzniklo na základě nějaké dnes zaniklé Ostravské stanice, to bych kecal jak se jmenovala Radiohrad? Pohoda? Ale už byla nějak násilně ovládnuta Pařízkem a jeho náturou budoval síť dále, mimochodem dnes jeho kmitočty na slovácku mlčí, mohly by sloužit jiným rádiím. No a hlavně nějraději z něj pamatuju charakteristické tóny ve videu 2:07; v dalších letech byly znělky rozplizlejší, to tak už bývá u nových verzí, stejně tak přišel charakteristický ženský vokální jingl radio Blaník cca od roku 2015 už je to v jiné méně výrazné tónině. Ale z Času podle videa nezaslechl jsem Brněnský jingl pro mě nejlepší období, kdy jsem poznal limitovanou edici Country a pro mě i takové představení žánru protože přece jen jako mladší jsem ho tolik neznal a Moravě byl tento žánr upírán, no krom toho že jsem tehdy bez tříprvku lovil u Zlína, tak taky na studiích v Brně a po cestách tam a na D1. V roce 2013 začalo Country, tehdy jsem se nemohl rozhodnout, co je lepší a co bych teď dal za Čas-country přeci jen s menší komercí než CR. Jinak jsem chtěl dát vědět že ve Zlíně jsem poprvé odpoledne ve středu zachytil oživlou 101,2, tedy již počtvrté se rozsvítilo Rock_M, sice jsem názoru, že čím víc popových stanic, tím menší výběr a opačně u rockových, nicméně nikdo z nich je nedokáží udělat zajímavé, tak aby byli přístupné, ne zbytečně tvrdé a zároveň se v nich neobjevovaly sjeté věci od popařů, nejblíž snad by bylo Rock Radio, nebo verze Hey! (poctivý rock), nebo objevit Indies, či skupiny typu Placebo, já vím že SK Anténa rock je omezený repertoár ale mohl by být základ.

Cryxia

Čas vznikl z dvou rádii RadioHrad(89,5)(Dnes Čas Rock) a Rádio Sprint(98,3/92,8)(Dnes:Čas,Slezsko/Čas,Ostravsko)

DjK

Fajn radio ve Zlíně na 102,9 zřejmě vysílá špatný PI kód… ani z jedné ze středomoravských frekvencí (94,4 – 96,0 – 105,3 – 102,8) se nedaří při AF přeladit na Zlín (to samé při manuálním naladění 102,9 pak nedojde k přeladění na výše zmíněné)

Václav

Schválně jsem u nás na Zlínsku vyzkoušel a šlo to. Konkrétně z 96 na 102,9; akorát to někdy trvalo dýl, je třeba počítat s tím že 102,9 je dost slabá. To dokonce i v centru jsem tak tak naladil 96,0 opačně (102,9 v Ol) je fantazie, přesto že oba jsou to dokrývače.

DjK

Ano, počase autorádio přeladí, ale nechová se to standardně… dřív to bylo bleskově a teď, až vyčerpá frekvence na AF listu, postupným laděním další Fajn najde, ale jakoby netvořily jednu stejnou síť (jako když z Moravy jedete do Čech a tamější Fajn má jiný okruh, jiné frekvence – pak to přeladění trvá stejně tak dlouho)…nevím už jak to vysvětlit, jakoby Zlínská 102,9 měla nastavený jiný region či co

Noobish

Tak mne sa pár dní dozadu podaril tiež fajn úlovok, Hitrádio Faktor kúsok od PL hraníc. 😀
https://www.youtube.com/watch?v=Sfvdljdis4k

Matyas

To je příjemné. Nicméně u Východočeského moře, to jde téměř stabilně, i v severních partiích Orlických hor, kde už jsme lehce přes 220km. Samozřejmě m n.m. dělá hodně.

Jakub Melin

Na kraji Jizerských hor (svah Černé Studnice) mi chodí Kleť bez problému na rádio se zataženou anténou, jak na 104,3, tak na 91,1 FM. Ta kóta je prostě perfektní, na jih to hraje i v alpských údolích, na sever to lze slušně zachytit i na Liberecku, klidně i u Turnova v 270 m.n.m.

Mates

Kleť přijmám pravidelně 91,1 R-ZURNAL lokalita: Lázně Bělohrad

Noobish

Tu bol akurát problém s docela nízkou nadmorskou výškou, každopádne teraz už to chytám v okolí znova s veľmi slabým signálom, ktorý aj tak väčšinou prebije F1 z Jeseníku.

Cryxia

Radio Blaník na netu bylo z Jížních Čech ale po přestěhování je na netu pro Prahu a Střední čechy.

Mates

Media bohemia je nějaká zhulená Hitrádio Černá Hora po včerejší bouřce je 87,6 95,1 105,3 i 107,3 jsou bez rds a navíc 107,3 v noci vypadla a nahoili ji po poledni….Nevím co jim jebe

Mates

přičwmž 107,3 má uplně jiný program