Nejnovější komentáře

  • Míra: Ani bych se nedivil, kdyby zůstala dvojička Rádio Praha 107,1 + 99,3. Možná by se ještě našlo misto, kam 107,1…
    07:08 18.06.2026
  • Martin: Co třeba Rádio Ukrajina – 99,3 FM – však těch žlutomodrých posluchačů by v metropoli bylo dost! Ne, to je…
    23:23 17.06.2026
  • LiborV: Můj tip Český Impuls/ Impuls Gold, Oldies rádio, Beat Hard and Heavy ?. Jestli je v pražském éteru prostor pro…
    22:23 17.06.2026
  • LiborV: Souhlasím s Vámi, že nejpravděpodobnější uchazeči o pražskou 99,3 budou digitální odnože ze současných velkých mediálních domů. K Českému Impulsu,…
    22:14 17.06.2026
  • Jakub DXer: V posledním RUDLu k tomu nic neříkali, ale v dřívějších vydáních zmiňovali, že byli soukromě v Praze na demonstraci a…
    21:05 17.06.2026
  • Oviradio.cz: Radio Proglas podpořilo Český rozhlas a Českou televizi. Ani jeho jednatelé současné vládě dotačních podvodníků, lhářů a udavačů komunistické tajné…
    19:58 17.06.2026

Všechny komentáře

Komentáře

Ivo Harvánek

O čem píšete?
33.1K Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Jakub DXer
3. 6. 2026 16:45

Zítra (4.6) bude výluka Kojálu, tak bude zajímavé ladit „lesna.lumiwave“ i když už je jasné, že na 87,6 MHz bude maďarský Gyor, ale uvidíme, co dalšího doletí na 95,1 – 102,0 – 104,5 a 106,5 MHz

Aurie
Reply to  Jakub DXer
3. 6. 2026 20:35

Snad do zítřka zprovozním i vertikál, aktuálně je to strašně zarušené a snažím se zjistit, co s tím. Jinak jsem ráda, že je někdo z mojeho webserveru tak nadšený. 🙂 Ale je spousta dalších zajímavých serverů, doporučuju mrknout na mapu FMDX.org!

Jakub DXer
Reply to  Jakub DXer
4. 6. 2026 05:25

Kojál vypnuto – 87,6 Kossuth (Gyor) a 102,0 Retro (Sopron)

Jakub DXer
Reply to  Jakub DXer
4. 6. 2026 09:46

106,4 Danko (Gyor) a 104,6 taky Danko (zřejmě Pécs)

Jakub DXer
2. 6. 2026 14:59

Jsem rád, že mohu poslouchat Romeo show a Show podle Majkla. Ten první dnes vyhlásil soutěž, ale pak zjistil, že mu nefunguje mobil, ten druhý zase dnes hrál pro pracovnice nejstaršího řemesla – fakt obě show rád poslouchám… 🙂

Jarda
2. 6. 2026 12:31

Cro Liberec na v tramvaji pěknou reklamu na oslavu 10 let vysílání, no ale i frekvencí opět zapomněli na dab+ propagují pouze FM. Další z nových reklam, kde chybí digital, takhle to vypadá jako by mělo končit nebo co. Že bude jen na analogu.

Lohen1
1. 6. 2026 21:09

Dnes dopoledne došlo k přeformátování regionální stanice Radio MB. Po ukončení sesterské Radio 4U převzalo jeho playlist. Tedy spíše ho integrovalo do toho svého. Nyní tedy výrazně více eurodance.

Lohen1
Reply to  Lohen1
1. 6. 2026 21:10
Honza K.
Reply to  Oviradio.cz
1. 6. 2026 23:01

I kdyby chtěli, zatím není u koho, pokud by chtěli primárně pokrýt MB. Třeba až spustí RTI místní vysílač.

Vašek V
Reply to  Honza K.
2. 6. 2026 09:42

playlist mají za mě ale luxusní

PVo
Reply to  Vašek V
2. 6. 2026 10:27

Jste jeden z toho autobusu nebo jste to rádio objevil až teď?

Arcivévoda Spytihněv Hrdobec z Hovězí Lhoty
30. 5. 2026 10:13

Při letmém poslechu rádia Presstón může posluchač nabýt dojmu, že poslouchá rádio Otava.

Hori97

S programováním stanice také pomáhá nebo ho přímo má na starosti majitel rádia Otava pan Týc.

Arcivévoda Spytihněv Hrdobec z Hovězí Lhoty
Reply to  Hori97
30. 5. 2026 10:29

To je jistě chvályhodné, ale pouštět tam předtočené moderátorské vstupy s tipy a pozvánkami, kde hlásí, že posloucháte rádio Otava je přecijenom poněkud zmatečné.

Honza K.

Ano, stejně tak i reklamy. Momentálně to zní jako druhý program Otavy, jen s jiným playlistem a výrazně lepším pokrytím.

Last edited 18 dní před by Honza K.
Jakub DXer
29. 5. 2026 07:19

V Brně aktuálně nehraje COLOR na 99,4 MHz, v DABu je normálně Romeo, ale díky tomu mi proleze 99,3 MHz z Kamzíku.

Václav
Reply to  Jakub DXer
29. 5. 2026 11:11

Vzpomínám že někdo říkal že v Brně ladíval i Praděd, předpokládal bych severní svahy třeba kamennou kolonii, myslím před spuštěním 99,4 jsem to možná zkoušel

Takže sice naplno nepokrývá téměř žádné krajské město ale nejvýše položené antény v ČR jdou mnohde sporadicky jako například ve dvou největších městech, po vypnutí RFI a nyní výpadek coloru

Last edited 19 dní před by Václav
Jakub DXer
Reply to  Václav
29. 5. 2026 12:33

V Brně třeba sídliště Kohoutovice a Lesná, případně Kraví hora/pod Barvičovou – tam určitě něco z Pradědu šlo (jde) chytit.

Aurie
Reply to  Jakub DXer
29. 5. 2026 13:46

V Lesné mám teď (relativně) nový webserver, doporučuju proskenovat. 🙂
Fungují hlavně ale spíš věci směrem na jih, protože sever blokuje budova.
https://lesna.lumiwave.cc/

Jakub DXer
Reply to  Aurie
29. 5. 2026 15:28

@Aurie: super – chytlo mi to 93,9 Petofi a 107,2 Kossuth na jakou anténu je to připojené?

Aurie
Reply to  Jakub DXer
29. 5. 2026 15:45

Je tam pětiprvek na vertikál i horizontál, otočené je to směrem na Bratislavu. Během rána je možné klidně chytit 97.2 Top Radio nebo 92.3 SiTy. Při lepších podmínkách hraje i Chorvatsko a Slovinsko.

Jakub DXer
Reply to  Aurie
29. 5. 2026 16:36

@Aurie: díky, dobrá práce – je tam třeba i na 100.5 maďarské RETRO a na 101.0 je *88,6* z Ernstbrunnu (160W) ..
ještě to musím proladit celé..

Jakub DXer
Reply to  Jakub DXer
29. 5. 2026 17:41

Přiznám se, že Radio Orange na 94.0 jsem ještě v Brně nikdy nechytl. Jsem fakt nadšenej – hraje na tom Burgenland z Rechnitzu, Slovensko 1 z Nitry ..

Noobish
Reply to  Jakub DXer
29. 5. 2026 21:00

Keby len to, na 88.5 hrá Slovinsko, 92.1 a 97.3 Chorvátsko atď. 😁 Anténu som montoval na balkón, tak snáď tam vydrží.

Jakub DXer
Reply to  Noobish
29. 5. 2026 23:12

Na 106.4 maďarské DANKO rádio..

Jakub DXer
Reply to  Jakub DXer
29. 5. 2026 23:19

Bartók na 105,0 a na 106,8

Jakub DXer
Reply to  Jakub DXer
30. 5. 2026 15:55

Na 96.9 jsou také Slovinci 🙂

Jakub DXer
Reply to  Jakub DXer
30. 5. 2026 16:39

@ Václav: tak na Lesné to sice mají „natočené na Bratislavu‘, ale z Pradědu tam jede krásně Plus na 93,3 a o něco hůře i Frekvence 1 na 104,3

Aurie
Reply to  Jakub DXer
30. 5. 2026 17:34

Na druhé straně bytu s výhledem na sever chytám bez problémů i Orion s RDS. 🙂

Jakub DXer
Reply to  Aurie
30. 5. 2026 19:05

@Aurie: jsem upřímně potěšen, že mám „pokračovatele“ – v případě zájmu pošlu jeden odkaz na video s TV UHF DX z doby, kdy jsem bydlel na Lesné – můj kontaktni mail je uveden na: dx.wz.cz

Jakub DXer
Reply to  Jakub DXer
30. 5. 2026 21:03

Pecka! Myslel.jsem
, že jsem chytl nějaké pirátské rádio (neidentifikovalo se to půl hodiny) , ale je to Radio Ypsilon – 89,0 – teď je tam pořad Let it Rock! a hrají super…

Reply to  Jakub DXer
30. 5. 2026 23:05

Na 89 měli asi týden výpadek, v úterý opět nahozeno.

Václav
Reply to  Jakub DXer
31. 5. 2026 00:12

Ano vyhlídl jsem si jej a zkouším když se náhodou vyskytnu na cestě mezi Břeclavi a Vídní neohrany playlist a i z Rakouska směr Hatě, frekvencí je více, jedna i 93,7, prostor mezi Vídni a hranicemi ČR. A Orange jednou měl stať, kdy hrál klasické americké country hity na to že pár dnů před tím hrál nějaký Ambient.

Last edited 18 dní před by Václav
Jakub DXer
Reply to  Jakub DXer
31. 5. 2026 09:55

To Chorvatsko 97.3 aktuálně i s RDS a píše to vysílač Psunj 430 km

Jakub DXer
Reply to  Jakub DXer
31. 5. 2026 10:07

Právě naskočilo na 97,7 HRT – HR 3 a to píše vysílač Papuk 427 km

Václav
Reply to  Jakub DXer
31. 5. 2026 15:05

Vídeň má nové rádio Vienna Fantasy v DABu, prý má být od 90 let po současnost, což mi něco připomíná, nicméně není jen taneční a vypadá že neopakuje novinky navíc jsem slyšel teď reggae (Gentleman – Superior). Říkal jsem si na co ale aspoň není tak fádní jako radio Wien které už před nějakým časem dalo sbohem tehdejším Oldies.

Potenciál lidského poznání je neomezený avšak vypadá že Edu rádio hraje hlavně hudbu a to hudbu omezenou. „Vzdělávání a zábava na jedný frekvenci“ Dejme tomu že chtějí být cool a poznatky z češtiny výjimečně neuplatňujeme.

OE 24 má prý začít hrát šlágr.

Last edited 17 dní před by Václav
Reply to  Oviradio.cz
31. 5. 2026 17:12

Ještě bych to doplnil o to, že se v postatě jedná o sesterské rádio německého rádia MEGARADIOmix pod taktovkou německého DJe Enrica Ostendorfa:
https://megaradiomix.de/empfang/
comment image

Last edited 17 dní před by MichalP
Míra
Reply to  Oviradio.cz
31. 5. 2026 22:37

Logo už je jiné.
https://www.radio-fantasy.at/

Václav
Reply to  Oviradio.cz
31. 5. 2026 23:46

Domnívám že šlo o to že nedávno dané rádio vstoupilo do Dabu.

Hori97
Reply to  Oviradio.cz
3. 6. 2026 07:58

Bitrate byl snížen na 72 kbps.

Noobish
Reply to  Jakub DXer
1. 6. 2026 13:49

Tých pokračovateľov v mladej generácii je dosť, ono je to vidieť práve u nás na zozanme online FM serverov, že DXing fakt v CZ žije.

HOME
33.1K
0
Přidejte komentář, prosím.x