Ivo Harvánek: „Chtějí-li národně konzervativní populisté financovat Český rozhlas z daní místo poplatků, není to proto, aby zachovali jeho nezávislost a společenský význam.“
Hudební tipy nejen pro dramaturgy rádií na Spotify
Nejnovější komentáře
Míra: Ani bych se nedivil, kdyby zůstala dvojička Rádio Praha 107,1 + 99,3. Možná by se ještě našlo misto, kam 107,1… 07:08 18.06.2026
Martin: Co třeba Rádio Ukrajina – 99,3 FM – však těch žlutomodrých posluchačů by v metropoli bylo dost! Ne, to je… 23:23 17.06.2026
LiborV: Můj tip Český Impuls/ Impuls Gold, Oldies rádio, Beat Hard and Heavy ?. Jestli je v pražském éteru prostor pro… 22:23 17.06.2026
LiborV: Souhlasím s Vámi, že nejpravděpodobnější uchazeči o pražskou 99,3 budou digitální odnože ze současných velkých mediálních domů. K Českému Impulsu,… 22:14 17.06.2026
Jakub DXer: V posledním RUDLu k tomu nic neříkali, ale v dřívějších vydáních zmiňovali, že byli soukromě v Praze na demonstraci a… 21:05 17.06.2026
Oviradio.cz: Radio Proglas podpořilo Český rozhlas a Českou televizi. Ani jeho jednatelé současné vládě dotačních podvodníků, lhářů a udavačů komunistické tajné… 19:58 17.06.2026
Zítra (4.6) bude výluka Kojálu, tak bude zajímavé ladit „lesna.lumiwave“ i když už je jasné, že na 87,6 MHz bude maďarský Gyor, ale uvidíme, co dalšího doletí na 95,1 – 102,0 – 104,5 a 106,5 MHz
Snad do zítřka zprovozním i vertikál, aktuálně je to strašně zarušené a snažím se zjistit, co s tím. Jinak jsem ráda, že je někdo z mojeho webserveru tak nadšený. 🙂 Ale je spousta dalších zajímavých serverů, doporučuju mrknout na mapu FMDX.org!
106,4 Danko (Gyor) a 104,6 taky Danko (zřejmě Pécs)
Jakub DXer
2. 6. 2026 14:59
Jsem rád, že mohu poslouchat Romeo show a Show podle Majkla. Ten první dnes vyhlásil soutěž, ale pak zjistil, že mu nefunguje mobil, ten druhý zase dnes hrál pro pracovnice nejstaršího řemesla – fakt obě show rád poslouchám… 🙂
Jarda
2. 6. 2026 12:31
Cro Liberec na v tramvaji pěknou reklamu na oslavu 10 let vysílání, no ale i frekvencí opět zapomněli na dab+ propagují pouze FM. Další z nových reklam, kde chybí digital, takhle to vypadá jako by mělo končit nebo co. Že bude jen na analogu.
Lohen1
1. 6. 2026 21:09
Dnes dopoledne došlo k přeformátování regionální stanice Radio MB. Po ukončení sesterské Radio 4U převzalo jeho playlist. Tedy spíše ho integrovalo do toho svého. Nyní tedy výrazně více eurodance.
Rádio MB: U těchto internetových projektů je s podivem, že to někdo dokáže dlouhodobě financovat i s vědomím, že to zajímá okruh posluchačů, který se vejde zhruba do jednoho autobusu. Připomenu, že v roce 2021 avizovali brzký start v DABu.
To je jistě chvályhodné, ale pouštět tam předtočené moderátorské vstupy s tipy a pozvánkami, kde hlásí, že posloucháte rádio Otava je přecijenom poněkud zmatečné.
Color 99,4 má po obnovení provozu rozhozené stereo.
Na vysílači je už dlouhá léta nastaven nevhodný radiotext, který obsahově odpovídá druhému programu Color Ethno Special, který v Brně nevysílá:
COLOR Music Radio – Ethno & world music – barevny svet hudby
Vzpomínám že někdo říkal že v Brně ladíval i Praděd, předpokládal bych severní svahy třeba kamennou kolonii, myslím před spuštěním 99,4 jsem to možná zkoušel
Takže sice naplno nepokrývá téměř žádné krajské město ale nejvýše položené antény v ČR jdou mnohde sporadicky jako například ve dvou největších městech, po vypnutí RFI a nyní výpadek coloru
V Lesné mám teď (relativně) nový webserver, doporučuju proskenovat. 🙂
Fungují hlavně ale spíš věci směrem na jih, protože sever blokuje budova. https://lesna.lumiwave.cc/
Je tam pětiprvek na vertikál i horizontál, otočené je to směrem na Bratislavu. Během rána je možné klidně chytit 97.2 Top Radio nebo 92.3 SiTy. Při lepších podmínkách hraje i Chorvatsko a Slovinsko.
@Aurie: jsem upřímně potěšen, že mám „pokračovatele“ – v případě zájmu pošlu jeden odkaz na video s TV UHF DX z doby, kdy jsem bydlel na Lesné – můj kontaktni mail je uveden na: dx.wz.cz
Pecka! Myslel.jsem
, že jsem chytl nějaké pirátské rádio (neidentifikovalo se to půl hodiny) , ale je to Radio Ypsilon – 89,0 – teď je tam pořad Let it Rock! a hrají super…
Ano vyhlídl jsem si jej a zkouším když se náhodou vyskytnu na cestě mezi Břeclavi a Vídní neohrany playlist a i z Rakouska směr Hatě, frekvencí je více, jedna i 93,7, prostor mezi Vídni a hranicemi ČR. A Orange jednou měl stať, kdy hrál klasické americké country hity na to že pár dnů před tím hrál nějaký Ambient.
Vídeň má nové rádio Vienna Fantasy v DABu, prý má být od 90 let po současnost, což mi něco připomíná, nicméně není jen taneční a vypadá že neopakuje novinky navíc jsem slyšel teď reggae (Gentleman – Superior). Říkal jsem si na co ale aspoň není tak fádní jako radio Wien které už před nějakým časem dalo sbohem tehdejším Oldies.
Potenciál lidského poznání je neomezený avšak vypadá že Edu rádio hraje hlavně hudbu a to hudbu omezenou. „Vzdělávání a zábava na jedný frekvenci“ Dejme tomu že chtějí být cool a poznatky z češtiny výjimečně neuplatňujeme.
Fantasy ve Vídni není nové, vysílá tam už od roku 2019. Do března letošního roku šlo o nepřetržitý taneční mix popových hitů bez moderace pod taktovkou německého DJe Enrica Ostendorfa. Nyní vede program Gerald Reckendorfer, který byl mimo jiné u zrodu musiconly a působil v menších rakouských projektech, jinak také řidič vídeňského metra. Stále jde o lowcostové rádio.
Ještě bych to doplnil o to, že se v postatě jedná o sesterské rádio německého rádia MEGARADIOmix pod taktovkou německého DJe Enrica Ostendorfa: https://megaradiomix.de/empfang/
Fantasy do rakouského DABu na 11C vstoupilo v září 2019. Protože si toho rádia léta skoro nikdo nevšímal, teď to budí klamný dojem, že jde o novou stanici.
Novou stanicí je naopak Fantasy Praha (svým způsobem česká mutace rakouské mutace německého Fantasy) ode dneška v muxu Color s 96 kbps. Další zahraniční lowcostový projekt v českém DABu.
Dnes další změna dlouhého labelu z RADIO FANTASY na FANTASY PRAHA, krátký label zůstal FANTASY. Je to rozumný krok, protože posunul stanici v seznamu dostupných o dost výše.
Na autorádiích Hyundai a Kia se předvolba označená krátkým labelem FANTASY také přesunula dopředu, protože systém stanici řadí abecedně podle dlouhého labelu. Včera podle písmene R, dnes podle písmene F.
V DABu je rozšířený nešvar dávat do dlouhého labelu celý název stanice, například Radio Beat nebo Radio Impuls, což komplikuje hledání stanic a programy s názvy začínajícími na písmena před R zbytečně znevýhodňuje v dnes již rozsáhlých seznamech dostupných stanic. Velký rozdíl v umístění je typicky u Beatu nebo Bontonu.
Zítra (4.6) bude výluka Kojálu, tak bude zajímavé ladit „lesna.lumiwave“ i když už je jasné, že na 87,6 MHz bude maďarský Gyor, ale uvidíme, co dalšího doletí na 95,1 – 102,0 – 104,5 a 106,5 MHz
Snad do zítřka zprovozním i vertikál, aktuálně je to strašně zarušené a snažím se zjistit, co s tím. Jinak jsem ráda, že je někdo z mojeho webserveru tak nadšený. 🙂 Ale je spousta dalších zajímavých serverů, doporučuju mrknout na mapu FMDX.org!
Kojál vypnuto – 87,6 Kossuth (Gyor) a 102,0 Retro (Sopron)
106,4 Danko (Gyor) a 104,6 taky Danko (zřejmě Pécs)
Jsem rád, že mohu poslouchat Romeo show a Show podle Majkla. Ten první dnes vyhlásil soutěž, ale pak zjistil, že mu nefunguje mobil, ten druhý zase dnes hrál pro pracovnice nejstaršího řemesla – fakt obě show rád poslouchám… 🙂
Cro Liberec na v tramvaji pěknou reklamu na oslavu 10 let vysílání, no ale i frekvencí opět zapomněli na dab+ propagují pouze FM. Další z nových reklam, kde chybí digital, takhle to vypadá jako by mělo končit nebo co. Že bude jen na analogu.
Dnes dopoledne došlo k přeformátování regionální stanice Radio MB. Po ukončení sesterské Radio 4U převzalo jeho playlist. Tedy spíše ho integrovalo do toho svého. Nyní tedy výrazně více eurodance.
https://radiomb.cz/playlist/
Rádio MB: U těchto internetových projektů je s podivem, že to někdo dokáže dlouhodobě financovat i s vědomím, že to zajímá okruh posluchačů, který se vejde zhruba do jednoho autobusu. Připomenu, že v roce 2021 avizovali brzký start v DABu.
I kdyby chtěli, zatím není u koho, pokud by chtěli primárně pokrýt MB. Třeba až spustí RTI místní vysílač.
playlist mají za mě ale luxusní
Jste jeden z toho autobusu nebo jste to rádio objevil až teď?
Při letmém poslechu rádia Presstón může posluchač nabýt dojmu, že poslouchá rádio Otava.
S programováním stanice také pomáhá nebo ho přímo má na starosti majitel rádia Otava pan Týc.
To je jistě chvályhodné, ale pouštět tam předtočené moderátorské vstupy s tipy a pozvánkami, kde hlásí, že posloucháte rádio Otava je přecijenom poněkud zmatečné.
Ano, stejně tak i reklamy. Momentálně to zní jako druhý program Otavy, jen s jiným playlistem a výrazně lepším pokrytím.
V Brně aktuálně nehraje COLOR na 99,4 MHz, v DABu je normálně Romeo, ale díky tomu mi proleze 99,3 MHz z Kamzíku.
Aktuálně jsou mimo provoz všechny tři frekvence z katedrály svatého Petra a Pavla: 97,6 Hey, 99,4 Color, 102,4 Expres FM.
Color 99,4 má po obnovení provozu rozhozené stereo.
Na vysílači je už dlouhá léta nastaven nevhodný radiotext, který obsahově odpovídá druhému programu Color Ethno Special, který v Brně nevysílá:
COLOR Music Radio – Ethno & world music – barevny svet hudby
Vzpomínám že někdo říkal že v Brně ladíval i Praděd, předpokládal bych severní svahy třeba kamennou kolonii, myslím před spuštěním 99,4 jsem to možná zkoušel
Takže sice naplno nepokrývá téměř žádné krajské město ale nejvýše položené antény v ČR jdou mnohde sporadicky jako například ve dvou největších městech, po vypnutí RFI a nyní výpadek coloru
V Brně třeba sídliště Kohoutovice a Lesná, případně Kraví hora/pod Barvičovou – tam určitě něco z Pradědu šlo (jde) chytit.
V Lesné mám teď (relativně) nový webserver, doporučuju proskenovat. 🙂
Fungují hlavně ale spíš věci směrem na jih, protože sever blokuje budova.
https://lesna.lumiwave.cc/
@Aurie: super – chytlo mi to 93,9 Petofi a 107,2 Kossuth na jakou anténu je to připojené?
Je tam pětiprvek na vertikál i horizontál, otočené je to směrem na Bratislavu. Během rána je možné klidně chytit 97.2 Top Radio nebo 92.3 SiTy. Při lepších podmínkách hraje i Chorvatsko a Slovinsko.
@Aurie: díky, dobrá práce – je tam třeba i na 100.5 maďarské RETRO a na 101.0 je *88,6* z Ernstbrunnu (160W) ..
ještě to musím proladit celé..
Přiznám se, že Radio Orange na 94.0 jsem ještě v Brně nikdy nechytl. Jsem fakt nadšenej – hraje na tom Burgenland z Rechnitzu, Slovensko 1 z Nitry ..
Keby len to, na 88.5 hrá Slovinsko, 92.1 a 97.3 Chorvátsko atď. 😁 Anténu som montoval na balkón, tak snáď tam vydrží.
Na 106.4 maďarské DANKO rádio..
Bartók na 105,0 a na 106,8
Na 96.9 jsou také Slovinci 🙂
@ Václav: tak na Lesné to sice mají „natočené na Bratislavu‘, ale z Pradědu tam jede krásně Plus na 93,3 a o něco hůře i Frekvence 1 na 104,3
Na druhé straně bytu s výhledem na sever chytám bez problémů i Orion s RDS. 🙂
@Aurie: jsem upřímně potěšen, že mám „pokračovatele“ – v případě zájmu pošlu jeden odkaz na video s TV UHF DX z doby, kdy jsem bydlel na Lesné – můj kontaktni mail je uveden na: dx.wz.cz
Pecka! Myslel.jsem
, že jsem chytl nějaké pirátské rádio (neidentifikovalo se to půl hodiny) , ale je to Radio Ypsilon – 89,0 – teď je tam pořad Let it Rock! a hrají super…
Na 89 měli asi týden výpadek, v úterý opět nahozeno.
Ano vyhlídl jsem si jej a zkouším když se náhodou vyskytnu na cestě mezi Břeclavi a Vídní neohrany playlist a i z Rakouska směr Hatě, frekvencí je více, jedna i 93,7, prostor mezi Vídni a hranicemi ČR. A Orange jednou měl stať, kdy hrál klasické americké country hity na to že pár dnů před tím hrál nějaký Ambient.
To Chorvatsko 97.3 aktuálně i s RDS a píše to vysílač Psunj 430 km
Právě naskočilo na 97,7 HRT – HR 3 a to píše vysílač Papuk 427 km
Vídeň má nové rádio Vienna Fantasy v DABu, prý má být od 90 let po současnost, což mi něco připomíná, nicméně není jen taneční a vypadá že neopakuje novinky navíc jsem slyšel teď reggae (Gentleman – Superior). Říkal jsem si na co ale aspoň není tak fádní jako radio Wien které už před nějakým časem dalo sbohem tehdejším Oldies.
Potenciál lidského poznání je neomezený avšak vypadá že Edu rádio hraje hlavně hudbu a to hudbu omezenou. „Vzdělávání a zábava na jedný frekvenci“ Dejme tomu že chtějí být cool a poznatky z češtiny výjimečně neuplatňujeme.
OE 24 má prý začít hrát šlágr.
Fantasy ve Vídni není nové, vysílá tam už od roku 2019. Do března letošního roku šlo o nepřetržitý taneční mix popových hitů bez moderace pod taktovkou německého DJe Enrica Ostendorfa. Nyní vede program Gerald Reckendorfer, který byl mimo jiné u zrodu musiconly a působil v menších rakouských projektech, jinak také řidič vídeňského metra. Stále jde o lowcostové rádio.
https://web.archive.org/web/20260215075029/https://radio-fantasy.at/
Ještě bych to doplnil o to, že se v postatě jedná o sesterské rádio německého rádia MEGARADIOmix pod taktovkou německého DJe Enrica Ostendorfa:

https://megaradiomix.de/empfang/
Ano, původní formát vídeňského Fantasy byl shodný se stále funkčním MEGARADIOmix z Augsburgu.
Logo už je jiné.
https://www.radio-fantasy.at/
To logo výše patřilo k původnímu mixovanému formátu. Od té doby se už dvakrát změnilo.
Domnívám že šlo o to že nedávno dané rádio vstoupilo do Dabu.
Fantasy do rakouského DABu na 11C vstoupilo v září 2019. Protože si toho rádia léta skoro nikdo nevšímal, teď to budí klamný dojem, že jde o novou stanici.
Novou stanicí je naopak Fantasy Praha (svým způsobem česká mutace rakouské mutace německého Fantasy) ode dneška v muxu Color s 96 kbps. Další zahraniční lowcostový projekt v českém DABu.
Z 6A byl vyřazen Expres FM.
Bitrate byl snížen na 72 kbps.
A původní označení Fantasy Praha/Fantasy se změnilo na RADIO FANTASY/FANTASY, ve slideshow je logo se slovem Prag.

Dnes další změna dlouhého labelu z RADIO FANTASY na FANTASY PRAHA, krátký label zůstal FANTASY. Je to rozumný krok, protože posunul stanici v seznamu dostupných o dost výše.
Na autorádiích Hyundai a Kia se předvolba označená krátkým labelem FANTASY také přesunula dopředu, protože systém stanici řadí abecedně podle dlouhého labelu. Včera podle písmene R, dnes podle písmene F.
V DABu je rozšířený nešvar dávat do dlouhého labelu celý název stanice, například Radio Beat nebo Radio Impuls, což komplikuje hledání stanic a programy s názvy začínajícími na písmena před R zbytečně znevýhodňuje v dnes již rozsáhlých seznamech dostupných stanic. Velký rozdíl v umístění je typicky u Beatu nebo Bontonu.
Tých pokračovateľov v mladej generácii je dosť, ono je to vidieť práve u nás na zozanme online FM serverov, že DXing fakt v CZ žije.
RRTV news:
Color Music Radio má Ústí nad Labem 101,2 a Tábor 88,7.
Edu radio má DAB licenci pro celé území Česka.
Provozovatel streamingu a DAB multiplexu PLAY.CZ a.s. od minulého úterý formálně patří Českým Radiokomunikacím, tedy kanadské skupině Cordiant.