Nejnovější komentáře

  • Míra: Ani bych se nedivil, kdyby zůstala dvojička Rádio Praha 107,1 + 99,3. Možná by se ještě našlo misto, kam 107,1…
    07:08 18.06.2026
  • Martin: Co třeba Rádio Ukrajina – 99,3 FM – však těch žlutomodrých posluchačů by v metropoli bylo dost! Ne, to je…
    23:23 17.06.2026
  • LiborV: Můj tip Český Impuls/ Impuls Gold, Oldies rádio, Beat Hard and Heavy ?. Jestli je v pražském éteru prostor pro…
    22:23 17.06.2026
  • LiborV: Souhlasím s Vámi, že nejpravděpodobnější uchazeči o pražskou 99,3 budou digitální odnože ze současných velkých mediálních domů. K Českému Impulsu,…
    22:14 17.06.2026
  • Jakub DXer: V posledním RUDLu k tomu nic neříkali, ale v dřívějších vydáních zmiňovali, že byli soukromě v Praze na demonstraci a…
    21:05 17.06.2026
  • Oviradio.cz: Radio Proglas podpořilo Český rozhlas a Českou televizi. Ani jeho jednatelé současné vládě dotačních podvodníků, lhářů a udavačů komunistické tajné…
    19:58 17.06.2026

Všechny komentáře

Komentáře

Ivo Harvánek

O čem píšete?
33.1K Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Jakub DXer
28. 5. 2026 07:26

Aktuálně mírně zlepšené podmínky – naskočil mi Blaník 104,2 MHz na malém rádiu a potvrdila to následně i 107,2 MHz z Kabhegy…

Jakub DXer
27. 5. 2026 22:28

Šlágr TV roluje titulek: ***Ode dneška si na Šlágr Rádio naladite nově i Radio Písnička. To nejlepší z lidové…(Nechce se mi to přepisovat celé)

Jakub DXer
Reply to  Jakub DXer
28. 5. 2026 11:37

Tak adresu radiopisnicka.cz a radio-pisnicka.cz má už od 18.5.2026 zaregistrované nějaký spekulant, pokud s tím měl.pan Peterka nějaké větší plány, tak mu to zase uteklo.

Jiří
27. 5. 2026 21:11

Legendární nejvýkonnější středovlnný vysílač Liblice,tedy spíše to co z něj zbylo-vysílací stožáry budou brzy strženy.
(zdroj elektronická vývěska město Český Brod)
Kdo je ještě neviděl na vlastní oči má letos asi poslední možnost.
Jako malý kluk jsem vysílání z tohoto místa slyšel na malém tranzistoráku Tesla Doris v bývalé Jugoslávii.
Nebyl internet a AM rozhlas představoval jediný rychlý zdroj informací na velké vzdálenosti.
Ta doba je pryč a vše co k tomu sloužilo jde tedy také pryč.

H.
Reply to  Jiří
27. 5. 2026 22:42

„zahájení správního řízení ve věci povolení trhacích prací“ … hm, tak nejspíše do dvou měsíců vyřízeno a do podzimu „hotovo“.

Jiří
Reply to  H.
28. 5. 2026 08:11

Letos je to neodvratné,jen počkají na ukončení polních prací kolem.
Škoda,ale i pro bohatého nadšence radiotechniky je to drahý koníček udržet stožáry v bezpečném stavu.
Byl bych však proto,ať je tam důstojný pomníček(podobně jako v Topolné) co bude připomínat význam Liblic jako hlavního vysílacího střediska.
Pata stožáru s kusem železa snad Čra nezatíží.
Český Brod ztratí dominantu viditelnou desítky kilometrů daleko.

Květák
Reply to  H.
28. 5. 2026 08:35

Ví se přesný termín?

TÉMA
Liblice demolice
Jiří
Reply to  Oviradio.cz
28. 5. 2026 08:23

To je impozantní stožár a ještě Brno-Kojál.
Jinak co další zbývající stožáry vysílačů středních vln,kolik jich letos padne?
Má někdo informace?
Budějovice Husova Kolonie 954kHz Country rádio poslední funkční AM vysílač provozovaný Čra,ale asi ne na dlouho.

Martin
Reply to  Jiří
28. 5. 2026 11:04

Vždyť ono jich už ani moc není. Vím jen o Rožmitále u Broumova, který kupodivu ještě stojí, ale jinak už mimo ty tři, které jsou ještě v provozu (Budějky, Stěžery a mobilní Líbeznice) už snad všechny padly (Topolná, Svinov, Domamil, Stará Role, Zbraslav, Právo, Jihlava, Komárov, … a teď tedy i Liblice) ! Prostě všechno má svůj konec. Tím spíš mě udivuje, že ještě nespadl ten šrot u Poděbrad.

Jiří
Reply to  Martin
28. 5. 2026 13:04

Pro vysílač Rožmitál u Broumova,jsem našel souhlasné vyjádření k demolici z 10.9.2025.Pokud stojí,asi na něj Čra pro vzdálenost zapomněli.
Poděbrady mají chráněnou budovu vysílače i stožáry,ale fakt jsou v hrozném stavu,byl jsem se tam podívat.Opravdu zázrak,že stojí inu kvalitní ocel.
Golf klub jen čeká až je statik nařídí odstranit..

Jakub
Reply to  Martin
28. 5. 2026 13:32

Ještě stále také stojí oba 50 m vysoké stožáry v Žerovicích u Přeštic z počátku 50. let.
Vyjma mladšího unipólu je tu také stožár „JUCHO“ který býval třeba v Čerských Budějovicích, Jihlavě nebo Karlových Varech.

V areálu střediska sídlí firma na „upevnění technického zařízení budov“ – dá se tedy někdy dostat až k samotné budově bývalého vysílače – oba anténní stožáry i s vysílacími budkami stojí na zarostlých loukách jen několik desítek metrů a kdo se nebojí klíšťat, může až ke stožárům 🙂

Před pár týdny jsem jsem se tam byl zrovna mrknout.
Tady malá ochutnávka.
http://iradio.unas.cz/zerovice_II.jpg
http://iradio.unas.cz/zerovice_III.jpg
http://iradio.unas.cz/zerovice_V.jpg
http://iradio.unas.cz/zerovice_IV.jpg

Jiří
Reply to  Jakub
28. 5. 2026 17:40

Díky za informaci,tak to je dobře.
Jinak odkazy mi nejdou otevřít je to jen pro prémiové služby.To nemám.

Jakub
Reply to  Jiří
28. 5. 2026 13:40

Ještě stále také stojí oba 50m vysoké stožáry v Žerovicích u Přeštic na Plzeňsku na které se skoro všude zapomíná…
I když zde nejsou kdovíjaké obrovské antény a neznalý člověk si jich při jízdě okolo skoro ani nevšimne, byl to docela významný vysílač – se 40 kW výkonem býval slyšet od Varů po Budějice!

V areálu střediska sídlí firma na spojovací, konstrukční a upevňovací systémy budov, takže se někdy dá dostat až přímo k budově bývalého vysílače.
Oba stožáry s vysílacími budkami jsou odsud pár merů a kdo se nebojí klíšťat, může si na stožáry ještě i „sahnout“ 🙂

Vyjma mladšího unipólu tu stojí také poválečný stožár „JUCHO“ který stával třeba v Jihlavě, Českých Budějovicích nebo Karlových Varech.

Sám jsem tu před pár týdny byl – tady posílám malou ochutnávku:
http://iradio.unas.cz/zerovice.htm

Last edited 20 dní před by Jakub
Jakub DXer
Reply to  Oviradio.cz
27. 5. 2026 21:02

Doplnění z DZ:.. Od prosince 2000 do dubna 2003 působil jako člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, kam byl nominován Občanskou demokratickou stranou. …Prezident Miloš Zeman mu udělil státní vyznamenání.

Václav
27. 5. 2026 12:34

Pokud slyším dobře tak jedním z hostů Echosalonu na radiu prostor je Martin Kovář a tak po dlouhé době pravidelnosti na radiu Zet na stejných typických frekvencích a nově i v Dabu na chvíli ožívá ten co „vnesl chrochtání do éteru“ jak tu bylo kdysi řečeno, za tu dobu ale asi vymizelo, neslyším. Nyní se baví o Británii jak politika s nacionálními proudy reaguje na imigraci, možná i kvůli tomu byl brexit. Repríza v 19 hod. a o víkendu.

Na FB jsem narazil na příspěvěk o existenci podcastu Asfaltové impulsy, ukázka krátkého videa pochází z prostředí Impulsu, bohužel však nevím kdy je vysíláno živě, možná jsou to krátké rubriky během dne rozdělené po krajích ČR . Jde o to že mají informovat o uzavírkách ve spolupráci s ŘSD, což si myslím že je záslužná činnost která by patřila do dopravního rádia, předcházení naštvání řidičů, dnes to řeší nové technologie, ale nemusíme být odkázáni jen na ně s tím že nevíme kde jsme a co se děje.

Last edited 21 dní před by Václav
Jiří
Reply to  Oviradio.cz
26. 5. 2026 21:45

Škoda, protože taková informace zbytečně mate zájemce o naladění této stanice na středních vlnách.
Dokonce přímo na FB Rádia Dechovka je 1233 kHz vedle 792kHz uvedeno.
Naopak 1260kHz jako by nebylo.

Jakub
Reply to  Jiří
27. 5. 2026 00:09

1260 vlastně opravdu není… 20 km od vysílače je signál tak zašumělý, že se nedá poslouchat

Jiří
Reply to  Jakub
27. 5. 2026 12:36

Nevím kde a čím jste zkoušel.V autě lokalita Starý Bydžov a příjem 1260kHz mi vzhledem k výkonu připadá odpovídající.
Přitom zde už nemá smysl poslouchat, když je kousek Stěžerský vysílač 792kHz.

Jakub DXer
24. 5. 2026 18:21

Zdravím z festivalu Ponava fest, kde aktuálně probíhá poslechový pořad jednoho z moderátorů Sedmého nebe na Vltavě – Pavla Klusáka. Pouští to, co by mj. kvůli textům do éteru úplně nešlo pustit.

Václav
Reply to  Jakub DXer
24. 5. 2026 23:59

A jaká byla účast? Co mimo jiné dnes nemůže pustit Vltava do éteru? Kdo jiný? Další důvod ptát se na její smysl. Podle vysílání jsem myslel že to neřeší.

Last edited 24 dní před by Václav
Jakub DXer
Reply to  Václav
25. 5. 2026 07:37

@Václav: psal jsem mj. kvůli textům. Ale citoval (četl) i z knížek „Ženská práce“ a „Uvnitř banánu.“ … Bylo to v takovém šapitó a účast cca 25-30 lidí…

Jakub DXer
24. 5. 2026 16:10

Neuvěřitelné setkání v šaliné – starší pán mi nejdříve povídal.o bateriích, pak zmínil, že totiž dělal dříve do elektra, tak jsem.se zeptal, jestli dělal.i do antén a bylo z toho asi 20 minut zajímavého povídání na konečné..

HOME
33.1K
0
Přidejte komentář, prosím.x