Nejnovější komentáře

  • Oviradio.cz: Dnes ráno na 106,6 Chvaletice jsem zachytil záložní program Fajn radia s hudbou starou cca 3 roky, bez PTY. Zároveň…
    08:18 24.06.2026
  • NanoBoy: Priznam se, ze se ve vasich textech obas obtizne orientuju, ale neda mi to. Co vlastne bylo mineno dotazem o…
    07:06 24.06.2026
  • Honza K.: Pokud to tak reálně bylo tak se ČT omlouvám, ale těch přešlapů od dob covidu dělá tolik, že už se…
    06:28 24.06.2026
  • frkotou: ČT k tomu již zveřejnila prohlášení. Že šlo o technickou chybu muselo snad dojít i největšímu (omlouvám se) ignorantovi. To,…
    22:45 23.06.2026
  • Honza K.: Vlastenecké médium, které vypíná vlasteneckou hymnu? To nějak nejde dohromady.
    21:31 23.06.2026
  • Lohen1: F….
    21:27 23.06.2026

Všechny komentáře

Komentáře

Ivo Harvánek

O čem píšete?
33.2K Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Jakub DXer
18. 2. 2026 18:27

Potvrzuji příjem 6B Fiera – Žďárské vrchy, na teleskop. TV mux už druhý den nechytnu, tak pokud je to stejná Jihlava, tak DAB+ lepší.

Jakub DXer
18. 2. 2026 16:29

Zvýšení TV a R poplatků v minulém roce v ČR řeší Evropská komise . Zvýšení o 20 % měla EK notifikovat, což se nestalo. Podání pro EK podal mediální hráč (neuvedený) prostřednictvím právníka. V krajním případě by se mohlo stát, že média veřejné služby by musela poplatky vracet. (zdroj: Novinky)

Pavel
Reply to  Oviradio.cz
18. 2. 2026 16:02

Impuls, Čas nebo ráno Mareš.

Last edited 4 měsíců před by Pavel
Honza K.
Reply to  Oviradio.cz
18. 2. 2026 17:12

A můžete napovědět jestli internetové, nebo terestrické?

Hori97
Reply to  Oviradio.cz
18. 2. 2026 18:17

Astra.

Michal R.
Reply to  Oviradio.cz
18. 2. 2026 19:27

Mě napadá jedině Fresh Radio

PVo
Reply to  Oviradio.cz
18. 2. 2026 21:18

tyhle dvě konkrétní skladby nevím – nejsem Sibyla, ale v podobném mišmaš stylu hraje CZ rádií plno.
Říkají tomu sebevědomě Nejlepší hudební mix

Hori97
Reply to  Oviradio.cz
18. 2. 2026 21:58

Občas se nějaká podobná starší česká skladba objeví v oldies mixu Aleše Brůny, ale jen zřídka.

Václav
Reply to  Hori97
18. 2. 2026 21:56

Na myonline radio je Astra jediné rádio u kterého je daná dnb skladba zachycená a to téměř každý den. Co tak World radio?

Last edited 4 měsíců před by Václav
Václav
Reply to  Oviradio.cz
18. 2. 2026 23:08

Pokud si pamatuji dobře, někteří z aktérů této stanice jsou romského původu, čímž rozhodně proti nim nic nemám klidně můžou mít svoji stanici když jen Čro regiony jim poskytují pouze nějakou čtvrthodinu denně Roma vakaren nebo jak se to jmenuje. Ohledně World rádia těžko tedy říci jestli je lepší aby nás obohatili romskou hudební tvorbou a nebo naopak máme být rádi že prostřednictvím tohoto projektu v rámci symbiózy konzumují tuzemskou klasiku. Jak říkám nemám proti nim nic, ale dramaturgii reprodukované hudby moc neřeší když si jsou schopni za Ostravou u ohniště pustit Čro Ostrava a dobře se baví, možná nepreladuji kvůli výše zmíněnému programu který tam zrovna nebyl. Jestli pak na world rádiu se objeví a vynikne gypsy.cz kteroužto někdejší skladbu jsem doporučoval i Hovorkovi na Milénium na Kiss neboť tam zas seděla časově a právě v úvodu se praví „hej ciga, hrajte ty naše, poslouchej“ , tehdy často a všude a dnes? https://youtu.be/he06HwALx3M?si=hbFBwTVkhOpoJgvW

Last edited 4 měsíců před by Václav
Honza K.
Reply to  Oviradio.cz
18. 2. 2026 19:47

Kroměříž, Otava?

Honza K.
Reply to  Oviradio.cz
18. 2. 2026 21:25

Právě, to DnB mi moc nesedělo, ale je pravda, že občas mají odvážnější přechody mezi žánry. Pak mi napadá už jedině Rádio Praha.

Last edited 4 měsíců před by Honza K.
Franz
Reply to  Oviradio.cz
18. 2. 2026 21:17

Rádio Relax.

Jarda
18. 2. 2026 12:13

Docela mě překvapila čísla poslechovosti DAB stanic, Český Impuls 120 tis týdně, Český Blaník 64 týdně, Hit 90 39tisic tydne, rock radio stage taky pekna cisla, na to ze vysilaji chvilku, tak pozitivni. Takze at nikdo netvrdi, ze DAB se neposloucha, naopak, cisla ceskyho impulsu jsou vyssi nez treba tydenni poslechovost nejednoho hitradia na fm 🙂

PVo
Reply to  Jarda
18. 2. 2026 21:25

Mě nemile překvapilo že základní data nejsou v excelové tabulce ale v jakýchsi pdf obrázcích, to neumožňuje jakoukoliv práci s daty/srovnání. Mírné pozitivum že už neuvádějí takový blbosti jako měsíční/kvartální zásah…což jsou nic neříkající údaje.

Václav
Reply to  PVo
18. 2. 2026 22:32

Dab proč ne když hrajou dobře Oldies, htr 90. Stoupl Fajn, E2, Kiss který už utekl Hitrádiim a nůžky se dál rozevírají. Čro Plus v Praze obhajuje 2. Příčku , má polovinu co Radiožurnál, mezi tyto 2 stanice se koncentruje převážná část pražanů – dřív po boku žurnálu či dokonce 1. Bývala E2. Je zajímavé že mezi nej 7 na Vysočině se nevejde Hitrádio , Vysočina, avšak Rock rádio ze dvou dokryvacu ano.

Last edited 4 měsíců před by Václav
PVo
Reply to  Václav
19. 2. 2026 11:38

Btw 5 tisíc denně pro „jiné soukromé stanice“ to evidentně nebudou všechny, když před audiometry měla položka jiné cz stanice více posluchačů než Fajn

Míra
Reply to  PVo
20. 2. 2026 07:17

Jaká FM nebo DAB stanice má podle vás reálně nejmladší posluchače a jakou naopak poslouchají ti nejstarši ?

Šeryf
Reply to  Míra
20. 2. 2026 09:34

ČRo Junior a Pigy vs. Dechovka? 🙂

Květák
Reply to  Šeryf
20. 2. 2026 13:17

K nejstarším bych přidal i ČRo Pohoda. Popřípadě i některé regiony od ČRo, hlavně Brno či České Budějovice.

PVo
Reply to  Květák
20. 2. 2026 14:25

Taky záleží jak by se to mělo posuzovat, zda v % z počtu posluchačů dané stanice nebo v absolutních číslech. Pokud v absolutních číslech tak některé jiné stanice mohou mít dětí/seniorů více než stanice u nichž by se to dalo očekávat (=co už tu byly uvedené) už jen proto že třeba mají nepoměrně násobně více posluchačů celkem.

PVo
Reply to  Oviradio.cz
21. 2. 2026 10:50

Fajn má pravděpodobně dost mladý profil, ale v absolutním počtu posluchačů ve věku 12-19 let se nevešel ani do první pětky – na rozdíl třeba od Impulsu, RŽurnálu a Hitrádia, ke kterým by nějakou oblibu náctiletých nikdo nehádal.
Strana 32 na Prezentace aplikace PowerPoint
Nelze proto tvrdit že mladí poslouchají Fajn nebo staří Dechovku protože jejich posluchači tvoří ve své věkové skupině malý podíl. Samozřejmě ty rádia mají nižší pokrytí ale nemyslím si že je to jen tím, respektive hodně výrazný podíl nemají ani v oblastech kde to pokrytí mají.
Ty úvahy všech výše platí jen pokud počítáme %posluchačů z celkového počtu daného rádia

Last edited 4 měsíců před by PVo
Lukáš
Reply to  Václav
22. 2. 2026 21:34

Změna na hitrádiu Orion program už nevede Michal Pistolas ale Julia Cacek která vede i program hitrádia Zlín. Tedy řídí obě hitrádia najednou.

Jerry
Reply to  Lukáš
23. 2. 2026 09:52

Je to takto vsude po cr, brno a vysocina, plzen ridi jih..

Mirek
Reply to  Jarda
19. 2. 2026 08:52

Docela by mě zajímalo, jak velkou poslechovost, by mělo rádio KEMP Impuls, kdyby vysílalo v DABu. Myslím, že by si své posluchače určitě našlo.

Míra
Reply to  Mirek
19. 2. 2026 09:32

Jak velký rozdíl v hudbě představuje KEMP proti Country rádiu?

Ondřej
Reply to  Míra
19. 2. 2026 09:48

Velký … Country radio hraje spíš Smolíky, Rottrový, Jeleny a dokonce i Lady Gaga!
Osobně by mě spíš napadala jiná myšlenka – odstranit z 981 kHz Český Impuls (teď je celoplošně v DAB+) a nasadit místo něho právě KEMP Impuls – kolem Prahy by se jistě mnoho příznivců našlo, obzvláště po definitivním vypnutí Liblic…

Míra
Reply to  Ondřej
19. 2. 2026 11:00

Takže se nabízí myšlenka, že Kemp vzniknul kvůli rozkročenosti Country Radia.

Hori97
18. 2. 2026 10:54

Novinky posledních dní v DABu:

Color DAB+ nově vysílá z Klínovce na kanálu 6A z nového / vlastního stanoviště na horní stanici lanovky Prima Expres (vedoucí na vrchol hory z Jáchymova). Výkon je prozatím 0,5 kW, anténní systém provizorní. Vysílač v Karlových Varech byl vypnut. Praha a Klínovec fungují v SFN, a tedy v jedné mutaci. Verze COLOR DAB KV+ již tedy neexistuje. Na vrcholu Klínovce jsou aktuálně nainstalovány již čtyři anténní systémy pro DAB.
Pozice: https://mapy.com/s/kalurohucu
Foto: https://gsmweb.cz/foto.php?op=digir&cid=KVKLV&okres=KV

Síť Fiera nově vysílá na kanálu 6B z vodárny Hosov v Jihlavě. Oficiálně udávaný výkon je 10 kW. Anténní soustavu tvoří čtyři jednotky umístěné nad anténami televizní sítě RS11 stejného majitele.
Pozice: https://mapy.com/s/bocamajabu
Foto: https://www.oviradio.cz/jidxc/news.htm

TÉMA
Novinky v DAB za únor 26
Hori97
Reply to  Oviradio.cz
18. 2. 2026 13:03

Současně byla přejmenována pozice „DAB Test LQ“ na „COLOR_E Test“.

Jakub DXer
18. 2. 2026 10:16

Když o tom zpětně uvažují, tak na tom Digitalku je Oviradio zmíněno jako „názorový web“ a že letos slaví 20 let, ale nic víc. Jakože se tady setkávají lidí se zájmem obecně o rádio, fandové dálkového příjmu či odborníci/technici, to tam postrádám – na to se vlastně pan Polák vůbec nezeptal: „Co je to ten názorový web Oviradio a k čemu slouží? „

Soundwaver
Reply to  Oviradio.cz
17. 2. 2026 23:59

Já tenhle track slýchaval cca ve stejném roce na pražském (podotýkám původním Zeleno-pruhovém) Bontonu.

Já si pro změnu vzpomněl na tenhle track (také tehdejsi Bonton). Rok cca 2000-01

Superfunk – Last dance

https://youtube.com/watch?v=44hg5svXvIY&list=RD44hg5svXvIY&start_radio=1&pp=ygUUU3VwZXJmdW5rIGxhc3QgZGFuY2WgBwE%3D

Last edited 4 měsíců před by Soundwaver
Míra
Reply to  Soundwaver
18. 2. 2026 06:38

Já jsem tomu vždycky řikal New Funk, byť svět mi za pravdu nedal.
Bylo to fajn období a v českém éteru mi tato hudba chybí.

Soundwaver
Reply to  Míra
18. 2. 2026 08:22

Schválně jsem se podíval na playlisty z poslední doby na onlineradioboxu a u nas např. singl ‚Lucky Star‘ právě od Superfunk hrálo jenom Fresh a Worldradio.

Jakub DXer
15. 2. 2026 21:27

Zdravím z Vysočiny, tak potvrzuji, že v DVB-T2 jsou opravdu rádia : Energic, World, ZUN a SEEJAY na TV pozicích. V tom multiplexu zůstaly pozice TV Mňau, Mňam a Hobby (skončily tuším už na konci listopadu 2025) a co je zajímavé, tak chytnu také i- Vysočinu v muxu „Pařízkovcu“. Ke skenování DAB+ bych se měl dostat v následujících dnech, tak jestli chytnu něco zajímavého, budu informovat.

Soundwaver
Reply to  Jakub DXer
16. 2. 2026 05:25

Když je zmíněn v předchozím příspěvku Seejay, už min. 2 dny na 5C, aspoň v Praze, na jeho pozici jenom ticho
…a to samé i na webu.

TÉMA
Seejay
Soundwaver
Reply to  Oviradio.cz
16. 2. 2026 06:29

Z toho, co bylo vidět na playlistu na onlineradioboxu, i mnou z občasného poslechu (i kvůli novinkám dávám přednost střídavě Helaxu/Freshi) nezařadili novinku cca od června 2025 . Pokud vim, tak někde na fcb melo být také zmíněno, cca před půlrokem, že moderovaný program měl být spušten jestě v loňském roce, také k němu zatím nedošlo. Reklamy tam tuším nemaj (neměli doteď) vůbec.

TÉMA
Seejay
Last edited 4 měsíců před by Soundwaver
Jakub DXer
Reply to  Oviradio.cz
16. 2. 2026 12:53

Jsem.na okraji signálu DVB-T2 (zřejmě z Jihlavy), ale ZUN a WORLD hrají, SEEJAY má oranžový obrázek, ale nehraje. A Rádio Energic je na i-vysocine „sponzor pořadu“ Počasí a nebo tam je občas samostatná reklama a v ní je jediná reklama právě na Rádio Energic … p.s. Pane Hájku máte to špatně nastavené jako UnknownChl001 (opakovaně naladěno), od „Pařízků“ mám lepší (stabilni signál) a mají tam správný název této Vaší TV.

Míra
Reply to  Oviradio.cz
16. 2. 2026 16:16

Dnes v ČB v muxu FIERA na pozici Seejay hudba hrála.

PVo
Reply to  Míra
16. 2. 2026 16:33

Teď už na webu hraje dopoledne nikoliv, asi se jim zasekl odbavovací program.

Arcivévoda Spytihněv Hrdobec z Hovězí Lhoty
Reply to  Míra
16. 2. 2026 16:45

V Liberci v DVB-T nehraje.

HOME
33.2K
0
Přidejte komentář, prosím.x