Komentáře a diskuze

Články

Komentujeme

2664
Komentáře

721 Comment threads
1943 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
379 Comment authors
Honza

Rádio Blatná posiluje obchodní značku. Musím toho rádio hodně pochválit, je to jedno z mála nezávislích rádií které je se hodně snaží, např.vznikly nové pořady (ranní jízda s Rádiem Blatná-zatím asi jen každý pátek a další.), RDS s funkcí PS, PT, TP(TA), CT. Vysílač který dosáhne až do Písku, pravidelné a podrobné zprávy z regionu, předpověď počasí. Ve většině ochodech či restauracích v Blatné a okolí hraje. Tak že i přes veškerou kritiku typu „to rádio by mělo skončit atd“jak tady mnozí psali si ponechte v dnešní době (v době zanikajících rádií, viz: Egrensis, Černá Hora, Kiss Jižní Čechy, Rádio… Číst vice »

Matyas

I Rádio Česká Kanada se v mnohém zlepšilo a neustále na sobě pracují, včera jsem poslouchal a hudební složka mi v odpoledním čase téměř nevadila, což není u mě běžné. Blatné i České Kanadě fandím, jen tak dál.

Jarda

česka kanada ma v připrave další vysílač, pak ještě radio kroměříž, jak to vypada s těmito vysílači, kdy budou spuštěny atd, vi nekdo víc? Kdy se neco začne dít? 🙂

Anonymní

Poslechovost internetových stremů Kanady lze vyčíst na této adrese: http://stream.sepia.sk:8000/

Lukáš

Slyšel jsem na delší poslech Fajn rádio a musím říct, že mě příjemně překvapilo. Vždycky mně připomínalo Evropu 2, ale je vidět že už se od ní snaží dost odlišit. Hrají tam celkem zajímavé novinky a překvapilo mě, že jsem jich spoustu ani neznal. Mají i zajímavý „cool“ zvukový obal, kterým se snaží zapadnout mezi mladé a v kombinaci se svěžími hity které tam hrají to působí hodně dobře.

Ondrej

Az na ten ZVUK 🙁

Václav

Samozřejmě díky každému kdo zde dá tip, že někde hrajou dobře, ale tohle je příklad z jejich playlistu: 07:51 PANIC AT THE DISCO High Hopes 10:23 PANIC AT THE DISCO High Hopes Takovou rotaci jsem posledně toleroval jen cca v roce 2015 na radiu Free, možná kvůli jejich jedinému tanečnímu stylu v éteru laděnému do nenáročného house. Teď i když jiný styl umírněnější, tak z mainstreamových rádií má z hlediska nejdelší doby poslechu v kuse šanci radio Rubi, i proto že nezahlcuje zvukuvým obalem v podobě zbytečných serepetiček, takže když na něj náhodou přepnu, tak mám největší pravděpodobnost že hraje… Číst vice »

Honza

Já poslouchat Fajn rádio vydržim poslouchat max 14 dní, pak už si ten kolotoč písniček pamatuju skoro nazpaměť, pak se k němu za půl roku chci vrátit s tím že to změnili ale bohužel je to to samé. Bohužel pro mne je to neposlouchatelné rádio,jinak teď jsem ho znova naladil a oni pustili písničku a v půl té písničky to usekli a dali tam jingle PROSTĚ HITY a pustlili další, tak nevim no

Honza

13:59 PANIC AT THE DISCO High Hopes

Lukáš

Máte pravdu a souhlasím, že při delším poslechu se to určitě oposlouchá. Ale Fajn rádio jsem už dlouho neslyšel a opravdu mě po té době překvapil jejich playlist. Je tam spousta taneční hudby a spoustu z nich jsem vůbec neznal. Oproti dřívějšku je to už hodně rozdílné oproti Evropě 2. Třeba před chvílí hráli Dynoro & Gigi D‘ Agostino – In My Mind. Nikdy jsem to neslyšel a potěšilo mě že zařazují novou píseň od Gigi D‘ Agostino a ještě do hlavního proudu. Ve čtvrtek mě třeba zase zaujalo Cardi B, Bad Bunny & J Balvin – I Like It,… Číst vice »

václav

Když pominu rotaci, některé skladby nejsou špatné a v playlistu E2 bych je nenašel, ale kvůli častým notorikům společných s E2 (jeden z mnoha příkladů: Welshly Arms – Sanctuary ) je Fajn jen o fous lepší a pro mě neprolamuje hranici poslouhatelnoti hlavně delší. Je to něco jako F1, která se zase snaží o větší rockovost ale kvůli Žbirkům je taky jen o trochu lepší než Impuls, Blaník a tak neposlouchatelná a neslouží jako bývalý Bonton, nebo aspoň jako Rockádio.

Václav

když ještě dodám tak častým nešvarem Fajnu jsou ty společné hity s E2 a to tak že konkrétně Welshly Arms – Sanctuary na E2 kulminoval v červnu (nejhranější 193×!) a teď je na E2 někde na spodu 13× za září. U Fajnu bohužel nemám k dispozici sumární playlist ale dnes z jejich playlistu: 09:55, 12:01. Pro toho,komu se song líbil, tak by se zdál Fajn dobrý, ale když už před nedávnem takhle někde brutálně rotovala, tak to podle mě málo kdo už chce, Raději pouštět hned v rozumných rotacích novinku a klidně do teď, snad jedině by to zajistili rádio… Číst vice »

Petr

Mě taky zvukový obal Fajnu baví, oproti nesnesitelně uječené Evropě 2, která se viditelně inspirovala Impulsem a jejich rááááááádiem. A co se týká rotace songů na Fajnu, tak už to u CHR formátu chodí 🙂

Jiříkovo

Fajn rádio mě v poslední dobře hodně překvapilo. Sázka na mladé tváře, k tomu padnoucí obal a opravdu aktuální a trošku neotřelý playlist.
Můžete namítnout obrovskou rotaci skladeb, ale to je u takového formátu běžné. Navíc mladí (na které stanice cílí) poslouchá rádio v menší míře. Já například jen cestou z/do práce a tam mě rotace vůbec netrápí. Navíc jsem se na této stanici ještě nepotkal s nějakou příšerností typu Mandrage, Chinaski, nebo Kryštof, což je jedině k dobru.

Soundwaver

Je pravda, že to je CHRko, ale to přece nemusí znamenat, že když posluchači poslouchají radio kratší dobu, tak že budou točit třeba jenom 2 songy denně, ne? (vzato s nadsázkou). ale je fakt, že když se podíváte třeba na různá jiná radia, a to hlavně zmíněného formátu CHR (např. hodně poslouchané radio v Polsku – Eska), tak ty mají rotaci dost podobnou, alespoň podle zveřejněných playlistů. je dost škoda, že třeba Dance radio změnilo „rotační nastavení“ oproti loňské změně, tam pro změnu hraje téměř každý den už několikátý měsíc mj. Bobby Brown – Two Can play that game, nebo… Číst vice »

Ondra Mištera

Velmi mě potěšilo a udělalo mi velkou radost, že jeden posluchač už neexistujícího rádia Zlatá Praha zveřejnil nahrávky ze Silvestra roku 1997. Nahrávky se mi moc líbí a jsem také rád, že tam jsou také některé moderátorské vstupy.
Pokud má někdo zájem, může si tyto nahrávky stáhnout a poslechnout. Jen je škoda, že nejsou kdispozici další zajímavé nahrávky rádia Zlatá Praha, protože tam určitě měli zajímavé rubriky a zajímavé moderátorské vstupy.
Také mě zajímá, kdo všechno na rádiu Zlatá Praha vysílal a moderoval.
Moc děkuji za informace. https://uloz.to/!R7FDdTHlJ16q/top-100-ze-zlate-prahy-silvestr-1997-cast-1-mp3

JK

Rádio Impuls dnes nasadilo do vysílání nový zvukový obal. Mě osobně se teda nelíbí, v porovnání s předchozím působí nevýrazně, jednotlivé znělky „splývají“ do sebe, zrušeno bylo i výrazné cinknutí upozorňující řidiče na dopravní informace. Podle reakcí a komentářů na Facebooku to vypadá, že se Impuls netrefil do vkusu ani jiným posluchačům.

JK

Nově byla do vysílání zařazena i rubrika, ve které rádio odpovídá na dotazy a komentáře posluchačů. Hned v prvním díle se řešila mj. stížnost na velké množství a velké opakování hudby od některých českých interpretů (Kryštof, Mirai…). Odpověď: zjednodušeně řečeno každá písnička se před nasazením do vysílání pečlivě testuje a jiným posluchačům se hudba líbí a těm chceme dělat radost, buďte tedy ohleduplný. Na FB byla odpověď hned zkritizována.

Ondra Mištera

Kdy se ta rubrika, kde odpovídají na dotazy posluchačů na Impulsu vysílá?

JK

Dnes byla kolem 9:40, nevím ale, jestli bude i zítra či ve všední dny, nebo jen v sobotu

Jirkas

To jsou komici. 😀

Ondra Mištera

Chci se zeptat, jestli někdo má informace o tom, kdy začne vysílat rádio Zelená hora? Na jejich facebooku nepřibývají žádné nové příspěvky a na jejich webu je pořád napsáno už se to blíží. Také mě zajímá, kdo je majitelem a zakladatelem rádia Zelená hora?
Moc děkuji za informace.

Michal

Osobně mám dojem, že to byla jen taková truc-aktivita a reálně nezačne vysílat nikdy. Ale kdo ví, třeba se pletu.

Michal

Překvapilo mě, kde až se dá zachytit pražské Dance radio na 102.9 MHz. Hraje to na mnoha místech až v Liberci. Tuneru s dobrou selektivitou místy nevadí ani blízký vysílač na 103 MHz z Löbau. Přitom cestou do Prahy kvůli rušení Beatu z Turnova Dance začne zase hrát až někde za Mladou Boleslaví a kvalitně bez úniků až zhruba od Brandejsa. Vzhledem k nic moc kótě a malému výkonu vysílače mě to docela zaskočilo. 102,9 MHz je tady docela čistá frekvence.

Jarda

Necha se odladit i na českolipsku, taky ji tu chytnu, ale aby šla čistě tak většinou mono, ale není to nemožné, ale v liberci by mě to nenapadlo, to mate co za anténu?

Michal

Hraje mi to jen v autě. Tuner, svody a zesilovač tovární Toyota, prut Calearo 42 cm. Jako z pražských vysílačů to je jeden z nejhorších příjmu, ale i tak jsem se divil, že to tu vůbec hraje, byť jenom místy. Ale koukal jsem, že ta kóta není tak úplně blbá, zhruba na úrovni Strahova, to je asi ten důvod.

Jarda

ja to chytam na venkovní antenu, tak proto se ptám, ale mam tady horší příjem,ale divim se že v tom liberci není něco třeba z turnova. Nedivim se že kiss občas vykazuje problemy, asi je to tim že se tam muže michat s colorem, proto občas šumí nebo prská.

Michal

Z Turnova v Liberci nehraje VŮBEC NIC. Přes ty dva blízké kopce se to nestihne ohnout. To už spíš něco z Prahy, slabě i z Mladé Boleslavi.

Jarda

V Turnově toho moc taky nehraje z liberce, než spustili radio beat v tur. tak z lbc tam byl signal ledatak na zabití, spiš nebyl, kupodivu radio hey tam hralo hodně dobře, pak už snad co je z ještědu atd, ale take je to oblas s nahouby signalem. Ja třeba na tuneru s venkovni antenou prahu chytam i color a měl jsem tu dokonce i hey z prahy, což mě dost překvapilo.

Vojta(1)

V Praze a okolí ten vysílač Dance rádia na Vidouli hraje parádně směrem na východ. Když jsem ho nedávno naladil třeba v Říčanech, které jsou od Jinonic vzdáleny víc jak 20 km, nestačil jsem se divit jak silně to tam hraje. Povolený výkon asi nepřekračují, protože do ostatních světových stran už ta jinonická 102,9 tolik nehraje. Navíc asi 8 kilometrů jižně od Vidoule ten signál Dance radia blokuje Impuls z Kletě.

Michal

Impuls z Kletě do toho občas leze i tady na Liberecku. Ale pokud není Dance ani Impuls, tak je více méně ticho, Poláci na této frekvenci tu hrají jen velmi zřídka, protože signál blokují Krkonoše.

Djk

Ve Zlíně už opět jen ticho na 105,8 Hey Radia… Výpadky na denním pořádku a když už něco hraje, tak ten zvuk to je katastrofa. Je to jen rušička donedávna chytatelného a na střední moravě velice silného Kahlenbergu, konkrétně Kronehitu, ten je dle mě daleko daleko obsahově kvalitnější. Když jim to nevysílá, tak ať to radši vypnou

Jarda

tak to musite psat na stranky radia hey, aby s tim neco udělali a ne sem 😉

Jarda

konkretně sem http://heyradio.cz/showpage.php?name=diskuse napišete jim co je za problem a určite si toho všimnou, hlavně lidi jako je Jakub Melín 😉

jouda

Teď jsem zkoušel a hraje.

Jarda

Řešil někdo jak dostat rds do fm radia na xiaomi redmi note 5? Android 8.1?

Vojta

Neřešil jsem to konkrétně u tohohle modelu, ale pár let zpátky jsem se touhle problematikou docela dost zabýval. Alternativní aplikace byla jediná a ta už se nevyvíjí, skončila někdy s Androidem 6 (údajně smrtí vývojáře). Takže se musíme vždy spolehnout na sw co vyplodil výrobce. A je čím dál méně výrobců, kteří by si zasloužili za podporu FM rádia pochvalu. Pokud tam tedy RDS není, šance na zprovoznění je hodně blízká nule. Čip v telefonu RDS nejspíš podporovat bude, ale dostat ty informace od něj do toho sw bude vyžadovat minimálně odemčení bootloaderu, root, úpravu kernelu a zdrojových kódů. Pak… Číst vice »

Jarda

Na webu xiaomi se o tom mluvilo a na android 7 nebo starsi miui nekdo vypreparoval par aplikaci kde to jde, ale na miui 9+ a android 8+ to nejde, na xda foru o tom taky neco bylo, ale to musite mit hacknutej mobil a jeste to pry neni uplne stabilní, miui 10 je v beta testu a udajne by melo pridat u gps system galileo kdyz na to jsou procesory a snad kazdej xiaomi to umi, tak snad to tak i bude, kde byli telefony s miui 10 tak tam peanej byl, ale rds u fm zatim nic. Hardwarově… Číst vice »

Vojta

Ještě je tu cesta SDR a nějakého USB dongle. Používal jsem SDR Touch, to RDS myslím umělo. Já to používal celkem úspěšně na DAB. Teď ale neověřím, za 2 roky co mám telefon s USB-C jsem si nestihl koupit OTG redukci 🙂 Je to ale řešení trochu přes ruku… spíš si s tím někde na kopci projet pásmo, než mít takovou vopičárnu v kapse po cestě do práce.

Jarda

Sdr by slo ale mam ho jen na pc usb, na mobilni ne, usb-c shit nechci, to co je ted je univerzalni a je to snad uplne vsude 🙂 a ac sdr umi i dab, ale zase to sebou tahat…..

Vojta

Teď ještě koukám do mých aplikací… nebylo to SDR Touch (to taky funguje), ale Wavesink Plus.

Jarda

Ten je zas placenej 😀 ale stacilo by kdyby normalni fm umelo rds nebo to slo nějak udělat. Na dab mam jine radio 🙂

Vojta

S tím SDR to byl jen tip, možná alternativní cesta. S DABem a USB-C jsem popisoval jen moji situaci. Pokud by ti stačila podpora RDS v té nativní aplikaci Xiaomi, tak viz. můj první příspěvek k tomuto tématu. Pochybuju ale, že to někdo v dnešní „streamované“ době nějak vážně řešil, natož vyřešil.

Jarda

Něco spis na xda foru, ale na to byl potreba nějak modifikovaný os, pak se tam dal nejaky patch a slo to.