Komentáře a diskuze

 • JM 16. 12. 2018 at 22:53 on Rádio Česká Kanada před startemOn je hlavně problém v té frekvenci. 103,6 FM je hned vedle 1 kW frekvence 103,7 FM z Českých Budějovic,
 • Ovi 16. 12. 2018 at 21:34 on KomentujemeNesynchronizovaný zvuk na pokrytím navazujících vysílačích je něco, co dokáže rychle odradit od poslechu. Ne v
 • Michal 16. 12. 2018 at 18:09 on KomentujemeAha, tak o různém programu na jednotlivých vysílačích jsem nevěděl. Co se týče nesynchronizace, trvá to už del
 • Martin 16. 12. 2018 at 17:43 on KomentujemeMichale, Javorník už delší dobu Výšinu nebaluje, jde tam samostatná linka. Ball tam je pouze jako záloha. Naví
 • Michal 16. 12. 2018 at 12:07 on KomentujemeJeště dodám, že problém je nejspíš na 97,1 MHz. Javornická 95,5 a pražská 89,5 se shodují.
 • Michal 16. 12. 2018 at 11:56 on KomentujemeCountry rádio v Liberci nemá synchronizovaný zvuk na 97,1 a 95,5 MHz. Je tam zhruba půlvteřinový posun. Dost m

Články

Komentujeme

1 814 komentářů Komentujeme

 • Jarda

  čro si nechal zkoordinovat další kmitočty, všechny jsou po dvojcícch, první je vždy pro čro plus, druhá pro čro dvojka, ale u jedné dvojce je to radiožurnál, když ale kouknu na mapu tak tam musí mít pokrytí z pradědu ne? tak proč další frekvence? Je zajimavé že plus se rozšíří zrovna tam, ale že se nedostane do měst typu ostrava. nebo zlínský kraj, ikdyž dostat něco na moravu není jednoduché.

  • Vojta(1)

   Tak ten nový dokrývač Radiožurnálu v Jeseníku mě také překvapil. Je ale možné, že je tam signál Pradědu zkreslený několikanásobnými odrazy od jednotlivých hor v okolí Jeseníku.

   • Jarda

    u té čro dvojka to chapu, jelikož nevysílá z pradědu a hornatá oblast se blbě pokrývá, ale nenapadlo by mě že nekdy bude další vysílač pro radiožurnál. Škoda že se zatím nedaří pokrýt u čro liberec oblast českolipska co je mimon, stráž, hamr, břevniště, osečná, janův důl atd, tady ta druhá strana. PAk dostat čro plus víc na moravu 🙂 pokud tam neběží politika tak se to dá, jen u nas když sem to nechal tak to nikdo nechtel poslouchat, ale divim se že regina dab u nas nikomu nevadí.

   • JM

    Podle mne tam nakonec bude Plus a Dvojka. Pro další stanice ČRo to nedává smysl.

   • Jarda

    ale v jeseníku již čro dvojka vysílá, jaký by mělo smysl mít z jedné koty 2 frekvence se stejnou stanicí? I ten čro olomouc má vysílač na pradědu s 20kW radiožurnál a vltava také s 20kW z pradědu. Takže možnosti jsou vyčerpány. Proč tedy v jeseníku zkoordinovaly další kmitočet? Dvojka v jeseníku již je, radiožurnál, vltava a olomouc jsou na pradědu s vysokým výkonem.

 • Philmen

  A máme tady čerstvá data o poslechovosti za 1 a 2Q 2018 a některá čísla jsou opět překvapivá. Budu uvádět nyní jen čísla „poslechovost včera“. Jen na okraj, denně posloucháme podle dat 1,45 stanice a týdně 1,95 😉
  Impuls…….. -17 tis. / 1,02 mil.
  Radiožurnál… +28 tis. / 936 tis. (v týdenní poslechovosti je nárůst + 100 tis.!!)
  Evropa 2…… +19 tis. / 905 tis.
  Frekvence 1… -39 tis. / 756 tis.
  Blaník…….. +9 tis. / 584 tis.
  KISS………. +34 tis. / 332 tis.
  ČRo Dvojka…. -8 tis. / 294 tis.
  BEAT………. -6 tis. / 266 tis.
  COUNTRY……. +19 tis. / 229 tis.
  FAJN………. +15 tis. / 136 tis.
  HITRADIO ORION…+6 tis. / 133 tis.
  Radio ČAS……-6 tis. / 121 tis.
  Rock rádio…..-6 tis. / 117 tis.
  ČRo BRNO…….-12 tis. /103 tis.
  HITRÁDIO CITY 93,7 FM……+11 tis. / 99 tis.
  Krokodýl…….+1 tis. / 93 tis.
  Černá Hora…..+4 tis. / 79 tis.

  Celkově si velmi špatně vedla všechna rocková rádia a to v týdenní poslechovosti, kde ty čísla jsou ještě horší než v denní poslechovosti.
  * Velmi úspěšný je Radiožurnál a to jak v denní, tak v týdenní poslechovosti a v Praze uhájil 1.místo.
  * Nedaří se ČRo Brno, od kterého se na denní i týdenní bázi odklánějí posluchači.
  * Po několika velkých poklesech začal trochu růst KISS, ale nevím, zda to není spíše zklamání, čekal bych vyšší růst díky novým vysílačům (nemyslím tím ty, které spustili nedávno). Mimo Prahy a Středočeského kraje KISS jinde neroste, nejvyšší nárůst je právě díky těmto dvěma krajům. Je vidět, že regiony ty změny před více než rokem zřejmě moc nepřijaly.
  * v Jihočeském kraji se podařilo Hitrádiu Faktor předstihnout Impuls a dostalo se na 1.místo
  * v Plzeňském kraji válcoval Radiožurnál, který se vyhoupnul z 5.místa na 1.místo a Evropa 2 se dostala na 2.místo, dosavadní jednička Impuls klesl až na 4.-5.místo o které se dělí s Blaníkem
  * i ve Středních Čechách došlo k výměně, nově je ude 1. Radiožurnál a Impuls klesl až za E2 na 3.místo

 • Honza

  Rádio Blatná spustilo nově vysílání dopravních informací z regionu.

  • JM

   Pozor, akutní dopravní hlášení. Mezi obcemi Horní a Dolní Kotěhůlky se pohybuje kombajn, počítejte se zdržením. A mezi Blatnou a Strakonicemi jede po okreskách Franta Vomáčka, podle hospodského od Kozla toho měl docela dost. Konec hlášení.

 • Jarda

  v radiu říkali ze hori jested my z nemocnice videli jen helikoptery mam naladenou reginu dab a vsechno se pry evakuuje. jak to je z provozem vysíace? bylo to prerusene ci se jelo porad i s ohnem a bez lidi?

  • Vojta(1)

   Vysílání teď funguje, ale ten šedý kouř na obloze jsem dnes zřetelně viděl dokonce i v pražské Hostivaři.

   • Vojta(1)

    Tak ten kouř, který jsem dnes viděl na severní obloze, z Ještědu nebyl. Teď v televizi říkali, že ho způsobily hořící pneumatiky v areálu kladenské Poldi.

   • Jarda

    hořelo i na ještědu, ale jak jsem jel domů tak po půl 3 odpolko, tak jsem měl zapnutý hey až sem dojel za chrastavu, tak sem daval radiožurnál a hrálo to, ale to už bylo tušim davno po ohni 😉 ale behem toho požáru a evakuací a hašení, by mě zajímalo jestli bylo či nebylo vysílání přerušeno a pokud ano jak dlouho. V praci sem měl puštenou reginu dab praha.

   • Jirkas

    Nebylo preruseno vysilani, ani provoz restaurace nebyl omezen apod. Horelo pod Jestedem, kousek lesa.

   • Jarda

    tak ja to slyšel v radiu a z interny jsme viděli lítat helikoptéry a někdo četl na internetu že to tam celé evakuovali. Zajímavé že je to nakonec trochu jinak.

   • Jirkas

    To je vzdycky, ze se takove veci prefukuji.

   • Jarda

    je to videt, aspon že se nic nikomu nestalo 🙂 A jinak všimli jste si že hey v jbc ma lepší zvuk? co se týče vejšek 🙂

   • Jakub Melin

    Místopřísežně prohlašuji, že s nastavením modulačního procesoru Radia Hey za poslední rok nikdo nic nedělal – loni v červenci jsem tam nastavil nový setting a od té doby tam je. V poslední době se neměnilo ani nic dalšího ve vysílacím řetězci pražského studia a centrálního vysílače.

    Tak mi není jasné, jak by Hey v Jablonci mohlo mít jiný zvuk, protože tam jde modulace ballem 🙂

   • Jarda

    a nebo jsou lepší příjmové podmínky k ballování, dřív ty vejšky byli spíše jakoby uříznuté, nebo trochu zdeformované. Jinak pořád to neukazuje pty.

 • Michal

  Brněnské Hitrádio City získalo kmitočet po bývalém rádiu R. Neefektivní a zbytečné plýtvání frekvencemi pokračuje v plném proudu. Co vy na to?

  • JM

   Nejhorší je, že se o tom nikde nepíše, nikdo to neřeší… Přitom si tady prostě někdo privatizuje celý éter a RRTV skáče podle toho, jak si řekne.

   Absolutně nechápu, jak tohle může procházet, v sousedních zemích by to nebylo možné :/

  • Ondra Mištera

   Je škoda, že po rádiu R na frekvenci 89,2 FM nebude vysílat nějaké nové rádio. Rádio R pana Krpenského jsem opravdu miloval a nyní mi pořád chybí a chybět pořád bude, protože nikdo nehraje tak skvělý výběr nejlepšího folku a country.
   Velmi smutné je, že za konec rádia R bohužel může Leoš Krpenský, který tohle skvělé rádio R totálně zlikvidoval. Leoš Krpenský také bohužel mohl za to, že rádio R nevysílalo na internetu, protože se honil jen za penězy. Jak říkal pan Štědronský, rádio se má dělat srdcem, né se honit za ziskem. František Krpenský to opravdu dělal srdcem, ale jeho syn mu rádio R, i z písničkami zničil. Pořád sháním někoho, kdo by se pokusil vytvořit stejný playlist, jako měl pan Krpenský, ale vůbec se mi to nedaří.
   Někdo mi řekl, abych si stejný playlist vytvořil třeba na Spotifi, ale slyšel jsem, že tato služba je placená a sám bych playlist vytvořit nedokázal, ale krásné písničky bych si určitě vybrat uměl, kdyby mi s tím někdo pomohl. Mrzí mě, že není žádné skvělé rádio, jako bylo rádio R a které by mi dělalo radost a hrálo by nejlepší folk a country.

 • Ovi

  Rádio Orlicko chce přesunout svůj vysílač 95,5 z komína kotelny na Mazánkově ulici v Ústí nad Orlicí na výhodnější kótu Andrlův chlum. Ze stejného kopce vysílá ČRo Pardubice 98,6. Rádio Dálnice má za lubem překoordinovat dosud nerealizovaný vysílač Kamenice 91,7 mimo dálnici D1, až do Pelhřimova na komín u Lidlu. Vůbec bych se nedivil, kdyby Hitrádio City také někam přesunulo kmitočet Brno-venkov 89,2.

  • Michal

   To rovnou mohli přesunout jednu z brněnských frekvencí a nemuseli vyžrat další.

  • Jarda

   také nechapu proč přesunují rádio dálnice do pelhřimova, kde žadna dalnice nevede ani planovaná není.

  • Ovi

   Rádio Orlicko má od RRTV schválen přesun vysílače na vrch Andrlův chlum u Ústí nad Orlicí. Dosah nekonvenčního rockového rádia fungujícího již přes dva roky by měl být přes snížený výkon (z 200 na 100 W) mnohem větší.

   • jouda

    Zase takové terno to nebude, protože dále od vysílače bude zarušen poláky – Walbrzych 95,5 (5 kW) a Javořicí na 95,4 (20 kW). Obojí hraje v okolí celkem pěkně.

    • PPK, jidxc

     Až 3x vyšší nerušený dosah je myslím celkem dost 😉 Walbrzych 95.5 je sice 5kW, ale směrově je to cca 200W a ještě přes Orlické hory. Bourat to bude tak Javořice, otázkou bude selektivita tuneru a jak moc její intenzitu v konkrétních místech stihly „očesat“ Žďárské vrchy…

    • LU

     Nebudeme předjímat a uvidíme reálně, až to spustíme 🙂

 • Michal

  Kmitočty 94,1 MHz Liberec a 96,2 MHz Jihlava jdou do licenčního řízení. Oba kmitočty si nechalo zkoordinovat RU pro Signál rádio, takže šance, že by uspěl jiný žadatel je asi velmi malá.

  • Jarda

   Jihlavu koordinují asi rok nebo jak dlouho, liberec tak dlouho není. Tak se ješte letos nejspíš dočkáme rozšíření této stanice. Ikdyž je to zbytečná stanice. Největší škoda je té brněnské 89,2 kdyby to dostalo radio typu hey, color atd, ale další hitradio…

 • Petr

  Aktualita: Expres FM teď hodinu nebude vysílat. Podle Facebooku i vysílání kvůli výpadku proudu, webkamera ve studiu ale přitom funguje

  • Petr

   Ještě doplním, že odstávku hlásili předem. Její přesný čas ale nemohli ovlivnit, vzhledem k tomu, že vysílání vypadlo uprostřed reklamního bloku

 • Honza

  Chtěl bych se zeptat jestli tady někdo kdo například rozebíral studio Kiss Jižní Čechy nebo někdo kdo má nahrávku posledního vysílání, nebo nějaké foto jak to tam aktuálně vypadá/vypadalo, co se stalo s vysílacím pc a pultem atd. Cokoliv co má spojitost z Kiss Jižní Čechy. Děkuji moc!

 • dj basslicker

  ahoj,mam zalohovany cely posledni mesic vysilani. vysilaci srudio je rozebrane,zustal tam pouze vysilaci stul a mix byl odvezen do prahy

Napište komentář (na mobilu, prosím, vícekrát ťukněte do bílé plochy pod tímto textem nebo zvolte zobrazení webu pro počítač)