Komentáře a diskuze

  • Jakub Melin 24. 7. 2019 v 01:21 k KomentujemeTy italské ERP berte hodně s rezervou. V Itálii v tomhle ohledu často přehánějí, koordinace tam fungují dost j...
  • Václav 23. 7. 2019 v 19:34 k Komentujemetaky bych čekal že to dá víc, víc mě přijde že dají ty 630 kw jako je třeba u té...
  • Jarda 23. 7. 2019 v 19:31 k Komentujemejak mohli tak masivní koordinace projít :O a zajimave že v okruhu dosahu dle fmscan je tam kotel frekvencí jak...
  • Václav 23. 7. 2019 v 19:27 k Komentujemedobrý, to musí zářit jak sviňa, to se naladí i bez přijímače.
  • Jarda 23. 7. 2019 v 19:20 k Komentujemejinak, našel jsem na google misto kde je na ten vysilač vidět, te to obrovský stožar, po cele sve delce...
  • Václav 23. 7. 2019 v 19:19 k Komentujemehttps://fmscan.org/net.php?itu=I&pxf=Radio+Deejay, nejde mě samostatně zobrazit jen ten jeden vysílač, ale...

Články

Komentujeme

3549
Komentáře

876 Comment threads
2673 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
975 Comment authors
dj basslicker

ahoj,mam zalohovany cely posledni mesic vysilani. vysilaci srudio je rozebrane,zustal tam pouze vysilaci stul a mix byl odvezen do prahy

Honza

Kolik to má celkem terabajtů?☺Jinak byla by možnost mě poslat třeba poslední den vysílání? Klidně by mě stačilo i posledních pět hodin. Díky

Honza

Nebo spíš asi GB?

Honza

Chtěl bych se zeptat jestli tady někdo kdo například rozebíral studio Kiss Jižní Čechy nebo někdo kdo má nahrávku posledního vysílání, nebo nějaké foto jak to tam aktuálně vypadá/vypadalo, co se stalo s vysílacím pc a pultem atd. Cokoliv co má spojitost z Kiss Jižní Čechy. Děkuji moc!

Petr

Podle fotek z dob jejich fungování tipuju, že svůj mixák nabídli do sbírky Jihočeského muzea 😀

Petr

Aktualita: Expres FM teď hodinu nebude vysílat. Podle Facebooku i vysílání kvůli výpadku proudu, webkamera ve studiu ale přitom funguje

Petr

Ještě doplním, že odstávku hlásili předem. Její přesný čas ale nemohli ovlivnit, vzhledem k tomu, že vysílání vypadlo uprostřed reklamního bloku

Michal

Kmitočty 94,1 MHz Liberec a 96,2 MHz Jihlava jdou do licenčního řízení. Oba kmitočty si nechalo zkoordinovat RU pro Signál rádio, takže šance, že by uspěl jiný žadatel je asi velmi malá.

Jarda

Jihlavu koordinují asi rok nebo jak dlouho, liberec tak dlouho není. Tak se ješte letos nejspíš dočkáme rozšíření této stanice. Ikdyž je to zbytečná stanice. Největší škoda je té brněnské 89,2 kdyby to dostalo radio typu hey, color atd, ale další hitradio…

Michal

Brněnské Hitrádio City získalo kmitočet po bývalém rádiu R. Neefektivní a zbytečné plýtvání frekvencemi pokračuje v plném proudu. Co vy na to?

JM

Nejhorší je, že se o tom nikde nepíše, nikdo to neřeší… Přitom si tady prostě někdo privatizuje celý éter a RRTV skáče podle toho, jak si řekne.

Absolutně nechápu, jak tohle může procházet, v sousedních zemích by to nebylo možné :/

Ondra Mištera

Je škoda, že po rádiu R na frekvenci 89,2 FM nebude vysílat nějaké nové rádio. Rádio R pana Krpenského jsem opravdu miloval a nyní mi pořád chybí a chybět pořád bude, protože nikdo nehraje tak skvělý výběr nejlepšího folku a country.
Velmi smutné je, že za konec rádia R bohužel může Leoš Krpenský, který tohle skvělé rádio R totálně zlikvidoval. Leoš Krpenský také bohužel mohl za to, že rádio R nevysílalo na internetu, protože se honil jen za penězy. Jak říkal pan Štědronský, rádio se má dělat srdcem, né se honit za ziskem. František Krpenský to opravdu dělal srdcem, ale jeho syn mu rádio R, i z písničkami zničil. Pořád sháním někoho, kdo by se pokusil vytvořit stejný playlist, jako měl pan Krpenský, ale vůbec se mi to nedaří.
Někdo mi řekl, abych si stejný playlist vytvořil třeba na Spotifi, ale slyšel jsem, že tato služba je placená a sám bych playlist vytvořit nedokázal, ale krásné písničky bych si určitě vybrat uměl, kdyby mi s tím někdo pomohl. Mrzí mě, že není žádné skvělé rádio, jako bylo rádio R a které by mi dělalo radost a hrálo by nejlepší folk a country.

Jarda

v radiu říkali ze hori jested my z nemocnice videli jen helikoptery mam naladenou reginu dab a vsechno se pry evakuuje. jak to je z provozem vysíace? bylo to prerusene ci se jelo porad i s ohnem a bez lidi?

Vojta(1)

Vysílání teď funguje, ale ten šedý kouř na obloze jsem dnes zřetelně viděl dokonce i v pražské Hostivaři.

Vojta(1)

Tak ten kouř, který jsem dnes viděl na severní obloze, z Ještědu nebyl. Teď v televizi říkali, že ho způsobily hořící pneumatiky v areálu kladenské Poldi.

Jarda

hořelo i na ještědu, ale jak jsem jel domů tak po půl 3 odpolko, tak jsem měl zapnutý hey až sem dojel za chrastavu, tak sem daval radiožurnál a hrálo to, ale to už bylo tušim davno po ohni 😉 ale behem toho požáru a evakuací a hašení, by mě zajímalo jestli bylo či nebylo vysílání přerušeno a pokud ano jak dlouho. V praci sem měl puštenou reginu dab praha.

Jirkas

Nebylo preruseno vysilani, ani provoz restaurace nebyl omezen apod. Horelo pod Jestedem, kousek lesa.

Jarda

tak ja to slyšel v radiu a z interny jsme viděli lítat helikoptéry a někdo četl na internetu že to tam celé evakuovali. Zajímavé že je to nakonec trochu jinak.

Jirkas

To je vzdycky, ze se takove veci prefukuji.

Jarda

je to videt, aspon že se nic nikomu nestalo 🙂 A jinak všimli jste si že hey v jbc ma lepší zvuk? co se týče vejšek 🙂

Jakub Melin

Místopřísežně prohlašuji, že s nastavením modulačního procesoru Radia Hey za poslední rok nikdo nic nedělal – loni v červenci jsem tam nastavil nový setting a od té doby tam je. V poslední době se neměnilo ani nic dalšího ve vysílacím řetězci pražského studia a centrálního vysílače.

Tak mi není jasné, jak by Hey v Jablonci mohlo mít jiný zvuk, protože tam jde modulace ballem 🙂

Jarda

a nebo jsou lepší příjmové podmínky k ballování, dřív ty vejšky byli spíše jakoby uříznuté, nebo trochu zdeformované. Jinak pořád to neukazuje pty.

Honza

Rádio Blatná spustilo nově vysílání dopravních informací z regionu.

JM

Pozor, akutní dopravní hlášení. Mezi obcemi Horní a Dolní Kotěhůlky se pohybuje kombajn, počítejte se zdržením. A mezi Blatnou a Strakonicemi jede po okreskách Franta Vomáčka, podle hospodského od Kozla toho měl docela dost. Konec hlášení.

Philmen

A máme tady čerstvá data o poslechovosti za 1 a 2Q 2018 a některá čísla jsou opět překvapivá. Budu uvádět nyní jen čísla „poslechovost včera“. Jen na okraj, denně posloucháme podle dat 1,45 stanice a týdně 1,95 😉
Impuls…….. -17 tis. / 1,02 mil.
Radiožurnál… +28 tis. / 936 tis. (v týdenní poslechovosti je nárůst + 100 tis.!!)
Evropa 2…… +19 tis. / 905 tis.
Frekvence 1… -39 tis. / 756 tis.
Blaník…….. +9 tis. / 584 tis.
KISS………. +34 tis. / 332 tis.
ČRo Dvojka…. -8 tis. / 294 tis.
BEAT………. -6 tis. / 266 tis.
COUNTRY……. +19 tis. / 229 tis.
FAJN………. +15 tis. / 136 tis.
HITRADIO ORION…+6 tis. / 133 tis.
Radio ČAS……-6 tis. / 121 tis.
Rock rádio…..-6 tis. / 117 tis.
ČRo BRNO…….-12 tis. /103 tis.
HITRÁDIO CITY 93,7 FM……+11 tis. / 99 tis.
Krokodýl…….+1 tis. / 93 tis.
Černá Hora…..+4 tis. / 79 tis.

Celkově si velmi špatně vedla všechna rocková rádia a to v týdenní poslechovosti, kde ty čísla jsou ještě horší než v denní poslechovosti.
* Velmi úspěšný je Radiožurnál a to jak v denní, tak v týdenní poslechovosti a v Praze uhájil 1.místo.
* Nedaří se ČRo Brno, od kterého se na denní i týdenní bázi odklánějí posluchači.
* Po několika velkých poklesech začal trochu růst KISS, ale nevím, zda to není spíše zklamání, čekal bych vyšší růst díky novým vysílačům (nemyslím tím ty, které spustili nedávno). Mimo Prahy a Středočeského kraje KISS jinde neroste, nejvyšší nárůst je právě díky těmto dvěma krajům. Je vidět, že regiony ty změny před více než rokem zřejmě moc nepřijaly.
* v Jihočeském kraji se podařilo Hitrádiu Faktor předstihnout Impuls a dostalo se na 1.místo
* v Plzeňském kraji válcoval Radiožurnál, který se vyhoupnul z 5.místa na 1.místo a Evropa 2 se dostala na 2.místo, dosavadní jednička Impuls klesl až na 4.-5.místo o které se dělí s Blaníkem
* i ve Středních Čechách došlo k výměně, nově je ude 1. Radiožurnál a Impuls klesl až za E2 na 3.místo

Jarda

čro si nechal zkoordinovat další kmitočty, všechny jsou po dvojcícch, první je vždy pro čro plus, druhá pro čro dvojka, ale u jedné dvojce je to radiožurnál, když ale kouknu na mapu tak tam musí mít pokrytí z pradědu ne? tak proč další frekvence? Je zajimavé že plus se rozšíří zrovna tam, ale že se nedostane do měst typu ostrava. nebo zlínský kraj, ikdyž dostat něco na moravu není jednoduché.

Vojta(1)

Tak ten nový dokrývač Radiožurnálu v Jeseníku mě také překvapil. Je ale možné, že je tam signál Pradědu zkreslený několikanásobnými odrazy od jednotlivých hor v okolí Jeseníku.

Jarda

u té čro dvojka to chapu, jelikož nevysílá z pradědu a hornatá oblast se blbě pokrývá, ale nenapadlo by mě že nekdy bude další vysílač pro radiožurnál. Škoda že se zatím nedaří pokrýt u čro liberec oblast českolipska co je mimon, stráž, hamr, břevniště, osečná, janův důl atd, tady ta druhá strana. PAk dostat čro plus víc na moravu 🙂 pokud tam neběží politika tak se to dá, jen u nas když sem to nechal tak to nikdo nechtel poslouchat, ale divim se že regina dab u nas nikomu nevadí.

JM

Podle mne tam nakonec bude Plus a Dvojka. Pro další stanice ČRo to nedává smysl.

Jarda

ale v jeseníku již čro dvojka vysílá, jaký by mělo smysl mít z jedné koty 2 frekvence se stejnou stanicí? I ten čro olomouc má vysílač na pradědu s 20kW radiožurnál a vltava také s 20kW z pradědu. Takže možnosti jsou vyčerpány. Proč tedy v jeseníku zkoordinovaly další kmitočet? Dvojka v jeseníku již je, radiožurnál, vltava a olomouc jsou na pradědu s vysokým výkonem.