Komentáře a diskuze

 • Jiří 27. 9. 2023 v 13:45 k KomentujemeNa webu Country rádia je to už uveřejněno jako hotová záležitost počínaje dneškem i s udáním výkonu 20kW.
 • Jiří 27. 9. 2023 v 13:40 k KomentujemeDíky.
 • Jiří 27. 9. 2023 v 13:31 k KomentujemeDíky a pokud někdo pojede z Prahy třeba na chatu směr Vranné nad Vltavou to jsou místa kde bude porovnání...
 • jouda 27. 9. 2023 v 13:13 k KomentujemeV centru Prahy je příjem z Liblic jen nepatrně horší než ze Zbraslavi, což je vzhledem k víc než dvojnásobné...
 • Tom 27. 9. 2023 v 13:10 k KomentujemeDle clanku na digizone jsou to do 1.10. jen provozni zkousky - takze opravdovy dosah se ukaze az za par...
 • Jiří 27. 9. 2023 v 13:01 k KomentujemeDíky moc za info!
 • Arcivévoda Spytihněv Hrdobec z Hovězí Lhoty 27. 9. 2023 v 12:53 k KomentujemeHlášen příjem na teleskop u F-M.
 • Martin 27. 9. 2023 v 12:49 k KomentujemePokud to fakt jede už teď jen s 20 kW, tak na jížním okraji Liberce na obyčejnou feritku a v...

Články

Komentujeme

Odebírat
Upozornit na
O čem píšete?
21.7K Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Václav
15. 9. 2021 22:58

Radio Orlicko hlásí všechny vysilace v provozu. Pokud se to tu neprobíralo, tak poslední oživena byla 94,3 Vamberk Žamberk nebo co tam mají.

jouda
Reply to  Václav
16. 9. 2021 09:11

Pokrytí bude s ohledem na 50 W ERP skutečně lokální, protože i 20 km od vysílače mi hraje HR Vysočina 94,3 FM. 🙂

Michal R.
15. 9. 2021 16:35

Mohl by mi někdo z Brna ověřit následující informaci ? Podle instagramového příběhu – stories Fajn Fresh Radia začlo právě Fajn Fresh Radio vysílat na Brněnské frekvenci 96,4 FM . Což je frekvence po bývalém Radiu Rubi . Pokud se tak stalo tak Fajn Fresh Radio se stalo nejen internetovým ale už i FM radiem . Šlo by tak o druhé Fajn Radio v radiovém éteru .

TÉMA
Fajn Fresh Radio na 96,4 FM v Brně
Jarda
Reply to  Michal R.
15. 9. 2021 16:45

podle webu fajn tomu tak není, tak nevím. Normalne v pokrytí fajnu je brno.

jouda
Reply to  Michal R.
15. 9. 2021 17:09

Identifikuje se jako Fajn radio.

Michal R.
Reply to  jouda
15. 9. 2021 17:18

A je moderované se vstupy moderátorů ?

jouda
Reply to  Michal R.
15. 9. 2021 20:28

To bych musel mít puštěné delší dobu a nevím, jestli to vydržím. 🙂

Petr
Reply to  Michal R.
15. 9. 2021 18:04

To by bylo na pováženou, licenční podmínky hovoří jasně Fajn radio, jiný program není dovolený….

Václav
Reply to  Petr
15. 9. 2021 18:25

Rovněž v Brně nějakou dobu vysílalo hitrádio magic Brno a nějakým způsobem byla licence oficiálně AZ radio. Nejdřív si to neuvědomili. Poté postačilo když to ohlásili 1x za hodinu, než se oficiálně přejmenovali na ,,magic Brno,, a o slovu hitrádio licence nevěděla a ve vysílání bylo normální. Haná Olomoucko později skyrock nebo Čas country či čas rock po úvodních rozepřích fungovaly. I když se mi nezdá na co by dávaly jeden fresh do Brna a nebo ti co měli Fajn až poslední, tak budou mít zrovna Fresh , třeba i vLiberci a jinde kde jsou doubly MB?

Last edited 2 let před by Václav
Marek
Reply to  Václav
15. 9. 2021 20:28

A proč se brněnské Hitradio City také nepřejmenovalo, aby si jej nepletli s tím pražským.

Václav
Reply to  Marek
15. 9. 2021 20:41

No to se právě na htr city přejmenovalo aby si jej pletli respektive budovali značku pod jedním názvem je silnější.

PVo
15. 9. 2021 13:10

Tady jsem včera dostal odpověď (z kulturního výboru to přeposlali na volební a ti na RRTV)
Nahráno „15.9.2021“ v „13:08:09“ | Ulož.to (ulozto.cz)

Co tomu říkáte?

TÉMA
Nad českým éterem lze leda zlomit akorát hůl
Last edited 2 let před by PVo
Marek
Reply to  PVo
15. 9. 2021 16:33

Bohužel soubory v PDF mi nejdou číst, neboť na svém počítači mám hlasový výstup, takže se k tomuto tématu nemohu vyjádřit.

PVo
Reply to  Marek
15. 9. 2021 20:29

bohužel nevím jak to převést na text.

Jinak nikdo nic? Divné, no tedy nejspíš si takový stav rádií zasloužíme když mediánem zájmu je jaká písnička hrála na zaniklém rádiu naposled…

Last edited 2 let před by PVo
Václav
Reply to  PVo
15. 9. 2021 21:37

Nikdo nic – nedělej předčasné závěry. Ale jinak dobře že si za tím stojíš a pošleš radě. Kdybych to dělal já, aspoň bych byl díky jejich odpovědi klidnější když to aspoň vysvětlili, jak jsou bezmocní. Kontaktoval by si pak ministerstvo kultury? Smysl má řešit ty násobné překryvy. I když na první pohled vypadá jejích nemožnost to řešit, tak třeba aspoň jde vidět že se o tom mluví a někde to prosáklo a překryvy daly inym programům ale je napovazenou že jde o programy od stejný společnosti, a % pokrytí od jedné společnosti řeč nebyla? A nebo přerozdělování , efektivní zacílení na posluchače MB souviselo s odchodem active od Radiohouse? Jak naznačil Míra.

Dyt digitalizaci nikdo nezabraňuje. Nevím ale čím dál víc mě přijde naivní brát si jako rukojme většinové hloupé komerční stanice. Z jejich pohledu je konec FM i z toho důvodu jakou snahu do teď vyložili na budovaní q tak trochu dehonestovani práce zdejšího Petra Kruzika jež léta koordinoval desítky kmitočtu. Promiň ale budoucnost streamovaneho audia se sama ubírá jiným směrem než pouhým překlopením FM do Dabu. Pořad bychom totiž zůstali u obyčejného přijímače a že mu vlny digitalizuje me je jak digitalizovat dratak nebo telegraf. Doba si žádá větší interaktivitu, tzn. Např vracet se v čase, skládat si pořady, to by měl poladit ČRO, ale na současném dabovem rádiu to těžko nabídne a dostávám se k tomu proč i kdyby to umelo, tak by si člověk pořizoval další spec přístroj, když stream s dalším rozměrem rozumej video dává na současné výpočetní elektronice – tablety atd.? Možná tak v autech okrajově dab najde místo, ale i tam to válcuje jiná technika. Dab primac je v současnosti alibi jak do budoucna nepřijít o poplatky v případě ČRO, pokud bude dál stát na staré legislativě minici vlastnit přijímač a nepřesune se do i placene aplikace, kde se však bojí že by mezi ostatními zanikl díky zpoplatnění. PS i prarodiče když zjistili že jde rozhlas na TV se zamysleli že by radio odhlásili . Tím ti to nechci zhanit když bude Dab, bude to přilepšení, ale mými zraky budoucnost v něm nevidím. PS nejsou si jistý ale neskončilo to v Norsku trochu fiaskem?

Last edited 2 let před by Václav
PVo
Reply to  Václav
15. 9. 2021 21:57

Přece nejde o to že by se mělo FM vypnout nebo ne ale o to že legislativa rozhlasového vysílání je zmršená nedovolenou podporou stávajících subjektů licencemi na neurčito. To je vám jedno a nikdo z vás to nechápe?
Takováto svévole je plně srovnatelná s dobou před rokem 1989.

Odhlásit koncesi na rádio když máš pouze televizní přijímač nelze právě proto že ČRo vysílá i v DVB-T.

Václav
Reply to  PVo
15. 9. 2021 22:14

Já měl za to že koncese se týká rozhlasového přijímače. A že si ho naladím jinde je už jedno, takže Dtv je taky radiopřijímač? No jo ale co kdyby končila licence tvému oblíbenému rádiu z důvodu termínu? Jako není to úplně správně licence na neurčito, ale ani v zahraničí nevidím že by se většina stanic střídala jak ponožky. A hlavně já to pochopil jako primární účel přejít si Dab.

Last edited 2 let před by Václav
Arcivévoda Spytihněv Hrdobec z Hovězí Lhoty
Reply to  Václav
15. 9. 2021 22:27

FM rádio má i kdejaký mobilní telefon. Vyvázat se z placení rozhlasového poplatku je dnes téměř nemožné, to bys musel asi žít jako poustevník někde v lesích mimo civilizaci.

Václav

Dtv bych ještě možná uznal ale o mobilu vážně pochybuji že se integrované FM počítá jako přijímač podléhající koncesi? No to si někdo může stáhnout aplikaci FM na kdejake zařízení a jak to prokazovat. Kdybych neměl žádný přijímače , jen mobil s FM, jak to chceš prokazovat, když to není zařízení primárně resp na první pohled k příjmu rozhlasu?
Častější případ bude že moderní domácnosti rozhlas nemají ani tv, neplatí , ale opomíjí automobil

Last edited 2 let před by Václav
Arcivévoda Spytihněv Hrdobec z Hovězí Lhoty
Reply to  Václav
15. 9. 2021 22:56

Je na tom technicky možné přijímat rozhlas? Je. Jestli to vypadá jako radiopřijímač nebo jako bagr není podstatné.
Konkrétní znění zákona, resp. jeho „rozhlasová“ část:
Rozhlasový poplatek se platí ze zařízení technicky způsobilého k individuálně volitelné reprodukci rozhlasového vysílání, je-li šířeno prostřednictvím zemských rádiových vysílacích zařízení využívajících rádiové kmitočty vyhrazené pro šíření a přenos rozhlasového nebo televizního vysílání, družic nebo kabelových systémů (dále jen „rozhlasový přijímač“). Toto zařízení se považuje za rozhlasový přijímač i v případě, že si jej poplatník upraví k jinému účelu.

Jarda

To u zelevize je to jednodussi, kdyz neni televize ale ma jen pc nebo mobil a pousti si treba iptv tak pokud nema tv tuner tak nemusi, takze za televizi pres internet se zatim platit nemusí.

PVo
Reply to  Jarda
16. 9. 2021 09:18

to platí jen pro TV vysílající přes net, pokud tedy poskytovatel IPTV služby zpostředkovává vysílání televize nevysílající i přes net tak uživatel musí platit i koncesi.

PVo
Reply to  Václav
16. 9. 2021 09:15

Pokud nechtějí přejít do DAB je třeba neprodlužovat veřejnou podporu prodlužováním transformačních licencí.

Z koncese je vyjmuto jen vysílání přes net ( i pro televizi, ale musí i zdroj vysílat přes net což třeba u ČT je jen ČT24), K vysílání přes net mobil s aplikací FM rádia nepatří.

Arcivévoda Spytihněv Hrdobec z Hovězí Lhoty
Reply to  PVo
15. 9. 2021 22:12

Měl jsem rozepsanou rozsáhlou reakci, bohužel poté co jsem si odskočil pro info na vedlejší stránku, mi androidí Chrome tuhle stránku refreshnul a text je v pdachu. Vývojář co tohle vymyslel by zasloužil nakopat do zadku. Takže jen ve zkratce. Pokračuj v tom co děláš, tobě se aspoň někdo obtěžoval odpovědět. Máš moji plnou podporu.

Václav

Jo to by mě též dokázalo nas… Ale ne vždy mi to android udělal, nevím čím se to řídí, odpojení od dat asi nepomůže?

PVo
Reply to  PVo
15. 9. 2021 21:34

už jsem jim sesmolil odpověď, protože mám dojem že si ze mě dělají srandu

Dobrý den, děkuji za odpověď, ale myslím že si nerozumíme. 
Nežádal jsem o odborné stanovisko RRTV ale o info jak současnou a zcela nedostatečnou legislativu rozhlasového vysílání v ČR bude řešit parlament České republiky, který to má v kompetenci.
 Kdybych se chtěl dovědět něco o regionální vlakové dopravě tak bych se ptal taky na odboru krajského úřadu pro dopravu a ne ČD který pouze plní jejich objednávku.

Ostatně píšete mi jménem pana Berkovce , který pro tu novelu také hlasoval. I kdybych připustil že nějací řadoví poslanci mohli hlasovat „z neznalosti“ pro tak předseda výboru, který má mediální oblast na starost, proto jistě měl pádný důvod a jistě i vizi rozvoje do budoucnosti.
.
To co se píše v dopise z RRTV o prodloužení transformačních licencí na neurčito je fakticky ještě horší stav než jsem myslel
(a mimochodem ta „přechodná“  situace u většiny duplicitních frekvencí je v průměru 10 let ne-li déle). Toto vše ( a jak jsem psal v minulém dotazu) rozhodně není normální tržní prostředí pro rozhlasové vysílání, které ta novela fakticky legislativně nadále kazí.

Přeji hezký den

Míra
Reply to  PVo
15. 9. 2021 23:20

Tak jsem se tím prokusal. Je smutné, že kulturní výbor vlastně vůbec neodpověděl svým stanoviskem. Je jasné, že pokud dostanu licenci na 5 – 10 – 15 let, tak by měl zákon současně jasně definovat, že po skončení tohoto období například nemám nárok na automatické prodloužení. Své podnikání bych měl tedy přizpůsobit pravidlům (časově omezenému prostoru). V zájmu státu by mělo ale být – rozdávat licence spíše na delší dobu, aby se vůbec vyplatilo do něčeho takového investovat. Je třeba si uvědomit, že i kdyby došlo k totálnímu třesku a mělo se začít v roce 2025 znovu, od čistého stolu, tak je nanejvíš pravděpodobné, že by vysílali titíž totéž, ale bez double frekvencí. Co by mohlo ovlivnit, aby menší hráči opět mohli vstoupit do hry ? Obávám se, že by muselo dojít k regulaci cen za reklamní spot, opravdu zjednodušeně řečeno.Také by se mohlo zavést pravidlo, že čím méně ohrané písně rádio hraje, tím menší platí poplatky OSA a Intergramu. Nebo jiné pobídky, například ohledně nucené archivace atd.,prostě ušetřit menším, nebo nemainstreamovým projektům náklady. Otázkou je, jakou má tohle všechno šanci na obhajobu před soudními žalobami mastodontů? Zvláště teď, po změně zákonů – viz odpověď RRTV.
Digitalizace rozhlasu je mrtvé téma. Takže co s tím. Zbívají jen pobídky. Ten, kdo vysílá kdekoliv v ČR pomocí analogové FM licence, má DAB licenci zdarma (nyní 20000,- za jakoukoliv i celoplošnou, neřeší se.) To pomůže malým hráčům, na úkor velkých, takže – žaloba. Možná by se dal najít způsob zvýhodnění ročních poplatků za využívání DAB kmitočtu. Ale to by někdo musel opravdu popřemýšlet. Umožnit vznik lokálních malých DAB sítí, byť hlavní devízou DAB by mělo být parametrově souvislejší pokrytí proti FM.
Takže. Určitě zrušit doubly, určitě automaticky neprodlužovat a určitě se snažit, aby stanice měli méně rotující a kulturnější playlist v hlavním vysílacím čase. Ale znovu se ptám, kdo se přihlásí o volnou megasadu po Impulsu, F1….? Pravděpodobně tentýž hráč….Ale to by nemuselo nutně vadit.
Jedna pozámka:
Jak to bylo s lékárnami ? Hele, buď mi krám prodáš, nebo postavím lékárnu přes ulici a zlikviduju tě ? Tyto věci se dějí a je otázkou, za jakých okolností jsou ty lokálky prodávány.
Vždycky, když rozparcelujete kmitočtové spektrum, je třeba udělat po nějakém čase refarming. Pakliže je nějaká frekvence použita vícekrát, tak by jí měla používat stejná stanice. Dostala by dva až čtyři kmitočty a znich by poskládala své pokrytí. ČTÚ by připravilo plán…Zde by hrály notu ještě dvě věci: 1. Přehodnocení ochrany FM kmitočtu s ohledem na intenzitu pole i selektivitu. 2. Pravidelná kontrola vyzářeného výkonu a ostatních parametrů FM multiplexu. Stanovené parametry dle licence na straně jedné a pravidelné nahodilé kontroly na straně druhé. Komise by se skládala mimo jiné z fyzických osob (běžného lidu), která by byla vybrána tedy částečně náhodně a byla by přítomna měření. Je úplně jedno, že by to byl zedník, popelář. Z měření by se dělal videozáznam a ten by se spolu s přikázanými, očekávanými a reálnými naměřenými hodnotami uveřejnil. Pokud je systém udělování licencí v pořádku a dobře vymyšlený, tak stejně nikdo nebude mít potřebu zvyšovat výkon, protože by u „bubláčků do 1kW“ rušil jen sám sebe….
Obsah vysílání je prostě nedílnou součástí, kultury a pokud soukromý subjekt supluje ČRo. Dlouhá léta to dělalo R1, Color…., mohl by mít nárok na dotace stejně, jako třeba folklórní sdružení….Jen by se to muselo rozumně navléci a dokládat…Věta: „Hele milá EU, průměrnej Českej Posluchač je buď staršný howado, nebo se mu servírujou strašný howna a zákonodárci jsou tuplovaný“, by asi nebyla nejvhodnější:) Současně by se to rovnalo konstatování, če ČRo stojí za houby, což je bohužel pravda, páč to už je pouze STREAMOVACÍ PLATFORMA. Je to očividně jeho jediná ambice.

Vysílat by měl především ten, koho to baví a kdo to chce dělat, nikoliv trafikanti a vychcandírové. Nadruhou stranu je potřeba zůstat jednou nohou na zemi.

Netvrdím, že vše co jsem napsal, jsou geniální a perfektně vymyšlená řešení. Snad z té patlaniny vydyndáte alespoň nosné vlákno.

Dobrou noc.

Michal R.
14. 9. 2021 21:44

Jen takové malé upozornění na lehce upravené jingly na Radiu Kiss . Jde konkrétně o upravený sound je teď dynamičtější a čistější . Zmizel taky jingl který hlásil frekvence pro FM posluchače a hlášení v podobě poslouchej na netu kiss.cz pro posluchače kteří posluchají přes internet . Co na upravené jingly říkáte ? Za mě každá úprava je ve většině případů dobrá úprava . Co se týče Radia Kiss tak mě málo v čem zklame .

TÉMA
Upravené jingly na Radiu Kiss
Last edited 2 let před by Michal R.
Václav
Reply to  Michal R.
14. 9. 2021 22:44

Mě se líbila verze hned po sjednocení, hlavně ten s tím 90s soundem (to nejlepší od 90 let po reklamě) , rád bych si ho někde poslechl, pak došlo k zjemnění, a to je jeden z mnoha případů že ne každá změna je dobrá, ale teď už je to jedno. Naopak kde by změnu potřebovalo se nic neděje, na mysli mám kukačku v celou na country rádiu, která je nepříjemně nabasovana. Od prvního celého zářijového týdne jsem taky zaznamenal nový obal na E2. Pokud se týká i rubriky ,,kam vyrazit“ nebo úvod regionů tak je to snad po 17 letech změna. Já jsem si všiml hlavně zpravodajství, kdy jako podkres se zjemnil a snížilo BMP beatu, což si myslím že je příjemné ve srovnání s agresivním podkresem R žurnálu u krátkých zpráv o půl . Na E2 připodobnil bych to rytmu songu I follow the Rivers od Lykke Li. E2 musí mít něco extra, proč ne, na tom stavěla , a tak teď místo „počasí“ říká ,,jak je venku,, možná to mysleli jako frajeřinku, ale tím tak trochu vzdali, že by udělali relevantní předpověď, přestože že udělat výtah z radarů není nadlidský úkon. A stejně ráno – protože minulá členka hlasila i počasí v televizi – tak ráno tuto pofidérní rubriku dávají každou chvíli, 2x od ní a 1x z regionu a to v každé hodině.

Last edited 2 let před by Václav
Václav
14. 9. 2021 17:04

Právě teď Midi Lidi na Proglasu do 17.55, profilový pořad.

Arcivévoda Spytihněv Hrdobec z Hovězí Lhoty
13. 9. 2021 18:44

20. září zřejmě překlopí frekvence Blaníku 92,7 Jablonec a 107,1 Česká Lípa na program Fajn rádia. Zrovna na libereckém Blaníku hlásili ať si posluchači přeladí na 101,4. Libereckou 107,4 nezmínili, její budoucnost je zatím velká neznámá.

Jarda

zajimavé, že blaníky řeší, až se divím, ale to že mají v liberci 3x hitradio a v okolí i na stejnem stožaru pak 2x, to už neřeší… V lbc jsou 2 nadbytečné v jbc jedna v turnově jedna….

Arcivévoda Spytihněv Hrdobec z Hovězí Lhoty
Reply to  Jarda
13. 9. 2021 20:48

Značné překryvy budoucího Hitrádia Contact jsou zřejmě definitivní, vzhledem k tomu, že všechny frekvence jsou i na oficiální mapě pokrytí (zatím k nahlédnutí na JIDXC).

Lohen1
Reply to  Oviradio.cz
13. 9. 2021 21:29

Na webu Mediař dnes neskutečně hloupý článek o RCL. Prý : Další kmitočty dosavadního Contactu využije Hitrádio…. V tomto duchu je celý článek. Autor evidentně neví o čem píše a celé to totálně pomotal.

Arcivévoda Spytihněv Hrdobec z Hovězí Lhoty
Reply to  Oviradio.cz
13. 9. 2021 21:43

Tak je to od chvíle, kdy se na webu objevila 101,4 a čerstvá mapa pokrytí. Co bude s tou 107,4 je skutečně záhada. Všechny okruhy zde zanedlouho mít budou, takže pro ní nebude moc využití. Že by tam dali něco z online, tomu moc nevěřím. Já bych to vrátil a vypnul, není to moc kvalitní frekvence.

Insider
Reply to  Oviradio.cz
14. 9. 2021 08:03

Amen

Míra
Reply to  Insider
14. 9. 2021 11:57

Dokud Radiohouse zastupoval F1 a E2, tak MB nic neřešila. Pak se utrhlo tornádo….

Aja
Reply to  Oviradio.cz
14. 9. 2021 19:58

Ostrava určitě ne rádia Čas a další média skupiny pohoda jsou v majetku Pařizkovy dcery Nikoly Cherenčikove pařizkove tedy nic se nemění akorát Roman Jeřábek je generální ředitel.

LiborV
Reply to  Aja
14. 9. 2021 20:41

Nic se s Časem nemění? Vážně? Z důvodu snahy o zastavení propadu poslechovosti změnili formát. Nikdo však neví zda současná změna pomůže. Ani to, jestli je Čas i nadále ziskový. Děje se pokus o zlepšení čísel. Ale jestli to pomůže a co bude za 2 roky nevíme.

TÉMA
Nové Rádio Čas
Lukas
Reply to  LiborV
15. 9. 2021 12:49

Tak provedli určitou změnu ale to dělají i ostatní rádia a určitě si na svůj provoz vydělají. Pořád radio a ostatní média a aktivity zůstávají v rukou Pařizkovy rodiny.

Václav
Reply to  Lukas
15. 9. 2021 13:04

jinak narozdíl od Času, jehož provozovatelem je Juke Box, s.r.o. (vzhledem k aktuálnímu playlistu výstižný název); tak Dálnice je pod Route Radio s.r.o. který vlastní Mgr. et Bc. KATEŘINA PAŘÍZKOVÁ. Nevím v jakém příbuzenském stavu je s Pařízkem? Otázka provozu Času a i Dálnice je na delší diskuzi.

Last edited 2 let před by Václav
Míra
Reply to  Václav
15. 9. 2021 13:12

Jukebox Box s.r.o. = NIKOLA CHRENČÍKOVÁ PAŘÍZKOVÁ

Lukas
Reply to  Václav
15. 9. 2021 14:31

Můžu skusit zjistit kdo to je od hanky outratove z čas rocku mám ji v přátelích na fb.

Míra
Reply to  Lukas
15. 9. 2021 13:09

Hlavně je zajímavé, že by vstup Blaníku do regionu takto extrémně zamával s poslechovostí zavedeného Rádia. Sice to ještě možná zkomplikovala smrt majitele, ale stejně…

Václav
Reply to  Míra
15. 9. 2021 13:35

tak extrémně zamával… letošní WR tis. asi ze 194 na 189. Spíš to bylo o tom že za posledních 10 let nenápadně klesal třeba z těch 500 na 200. https://www.lupa.cz/galerie/poslechovost-ceskych-radii-radioprojekt-4q-2020-1q-2021/#8 S tím zbytkem teprve zamává, pokud zůstanou u aktuálního zaměnitelného strohého a horšího než konkurence AC. Potřebovali by dostat nový vítr, doslova si to volá o nástupu stylu Helaxu s moderátory, to je jedna z možností jak to ještě zachránit a nebo nové zaměření . Ale jak sami vidíme nezaměřené rádia jako Kroměříž, Jihlava, Česká kanada na dně, tak to by se mohlo stát i Času, jestli to nějak neuchopí.

Míra
Reply to  Václav
15. 9. 2021 13:42

Takže pozvolný pokles…Je zajímavé, kolik posluchačů dokáže poslouchat Impuls,F1,Blaník,Hitka. Neuvěřitelné a smutné….

Václav
Reply to  Míra
15. 9. 2021 13:56

no i ti vyjmenovaní měly pokles, hlavně ta F1 skoro stejně jak čas. Ta síť času spočívala v tom že přinesl něco jiného ten Czech conservative a to už není. Už i v té době kdyby začínal s tím co ostatní tak by to nebyla taková hitparáda, co teprve teď…

PetrPe
Reply to  Míra
15. 9. 2021 14:17

Tento tyden schvalne pres den posloucham v aute Cas. Hudba je opravdu jine kafe oproti predeslemu formatu, ale stale je to takove napul cesty. Asi nechteji delat zmeny strihem a tak to mozna davkuji a sleduji reakce. A urcite nechteji hned ztratit stavajici posluchace. Jinak i po zmene playlistu by to pote chtelo kompletne zmenit zvukovy obal ne-li nejlepe i nazev radia nebo logo. Myslim hlavne znelky pro zpravy, reklamu a vse letite co kazdemu pripomina ten stary Cas. Ale drzim jim palce, snad jim to vyjde! Regionalnich radii je uz pomalu opravdu malo.

Václav
Reply to  PetrPe
15. 9. 2021 14:41

no v lepším případě ty reakce nesledují a už dávno mají rozhodlé jaká bude konečná podoba; ale jak jsem říkal na první pohled neprofesionální proměna, ale je to za účelem kdo je schopný se z původních posluchačů přeučit na nový formát, tak ať je jich takových co nejvíce, proto ta pozvolná proměna i když v krátkém čase. Jinak je zajímavé že ve srovnání s většinou změn o tom nevíme, v lepším případě díky žádostem o změnu licenček.

Jinak za sebe taky ve chvilkách poslouchám daleko více než dříve a tak jsou playlisty ostatních fádní, že i aktuální pleják Času charakteru záloha je pro mě použitelný daleko víc než čitelné rotace ostatních. Je to taková moderovaná záloha, normálně moderátorům nepřijde divné že neaktuální hit uvádějí za den již po několikáté. Prostě jako když si běžný smrtelník stáhne pár hitů, ale i to je základ toho, že je to volba redaktora, ne automatu. Třeba vypnu na jednu Kirsner a pak se to zase dá, prostě takhle slyším daleko míň věcí co nechci. Místo systematického otravování s novinkama na Kissu.

Last edited 2 let před by Václav
Lukas
Reply to  Míra
15. 9. 2021 14:29

To asi ne jinak tu Kateřinu neznám asi to bude někdo z jeho rodiny když má příjmení Pařízkova.

Soundwaver
13. 9. 2021 13:23

i když jsem spíš vyrostl na 90kové taneční hudbě, musím uznat, že se 80ky‘ na Signál radiu jsou podle mě povedenou změnou. jsou vetšinou jiné a neohrané než treba ve speciálních poradech na Hitradiu apod.
třeba dneska mě zaujaly: Depeche Mode – SeeYou, nebo Yazz – The only way is Up.
Škoda, že takhle podobně nevybírá 90ky Kiss a hraje v běžném vysílání od daných interpretů jenom ty nejznámější songy. až na pár malých vyjímek.

TÉMA
Signal
Míra
Reply to  Soundwaver
13. 9. 2021 17:39

Místy bizarní. Bruce & Bongo – Geil následuje Jitka Zelenková: Mít svůj kout. Ale tyto dvě skladby mi zrovna nevadí. Ovšem ,,Mám rád vůni tvý kůže“ nemusím. Výborný byl Michael Jackson, ale dávám přednost duetu Todo Mi Amor Eres Tu…
Jde o to, komu sedne ta kombinace….

Václav
12. 9. 2021 11:17
 • Taky vás zajímalo jaký je názor veřejnosti na rádio Z?
 • Proč je nízká obliba rádia Z? Tady jsou nějaké názory z doporučeného příspěvku na FB. Kdybych je nečetl ani bych si nevšiml co může být na Kovářovi divného, tím spíš že je jen dotazovatel hostů a ti dělají hlavní názorový obsah. Já sem tam si ho poslechnul i hosta Kováře a byli to hosti rozšiřující obzory, nevypadalo to nějak překrouceně, nebo podbízení názorů bez prostoru se hájit jako někdy ve 20 min. na Radiožurnálu. Ale je fakt že Kováře pravidelně neposlouchám, můžu dát do svého schématu po těch 20 min. Radiožurnálu. Na radiu Z mě odrazovaly rozhovory s podnikateli (kouči, startupy, atp. ) v případě že mě přišli takové nicneříkající.
 • Marek Vlha
 • Největší plagiátor mezi žijícími českými historiky – ne, děkuji.18×To se mi líbí
 • Jaromír Šrámek
 • Když už mi to reklama nabídla, tak mi to nedá, abych se nezeptal: Své názory také někde opsal, nebo jde o původní? Ale vážně, protože Rádio Z neznám, je první dojem takový, že u neznalosti Rádia Z zůstanu. Špatných stanic je spousta.
 • Marek Vlha
 • Jaromír Šrámek Jsem na tom podobně. Pro rádio Z je to taková vizitka, že si ho nemíním zkusit poslechnout.
 • https://www.facebook.com/radiozcz/posts/390616859187397
Last edited 2 let před by Václav
Arcivévoda Spytihněv Hrdobec z Hovězí Lhoty
11. 9. 2021 20:45

Dost mě zklamalo, že na Helaxu skončila sobotní (poté páteční) Helax Dance Party s JJ. Trochu jsem zalovil v éteru a zdá se, že jsem našel docela adekvátní náhradu. Sputnik disco na MDR Sputnik 20⁰⁰-22⁰⁰, v DAB+ na kanálu 9A.

Millhaus

Já v sobotu poslouchàm fritz.de kde hrají od 20-02 pořádnou el.hudbu.už minimalně 20 let.potom poslouchám sunshine live,kde mají taky zajímavé pořady-ceský eter(parodii)jsem vypustil z hlavy,to skončilo v době kdy skončil Triangel.

Arcivévoda Spytihněv Hrdobec z Hovězí Lhoty
Reply to  Millhaus
12. 9. 2021 08:18

Na el. hudbu se dá v sobotu večer narazit i v českém éteru – Evropa 2, Kiss, Radio 1… Ale tohle bylo hodně podobné stylu, který Javorský hrál na Helaxu, příště si to dám zas.

Millhaus

Zrovna teď v v 9 ráno hrají na sunshine -live takový hodinový setík,martin eyerer kling klong show,poslouchám skor pravidelně.

Arcivévoda Spytihněv Hrdobec z Hovězí Lhoty
Reply to  Millhaus
12. 9. 2021 08:51

Zkusím, díky za tip.

Arcivévoda Spytihněv Hrdobec z Hovězí Lhoty

Tohle je takový minimal, až tech house. Na Sputniku to bylo spíš soulful & funky.

millhaus

JJ no mě se to líbí takový klidný nedělní rozjezd po sobotě.Jinak ten sputnik je taky gut.Nejlepsí je když občas přijedu na sever do svého rodiště,vytahnu radio a mám dobrou nabídku,bez netu.

Arcivévoda Spytihněv Hrdobec z Hovězí Lhoty

Tak bohužel musím říct, že po minulém nadšení přišlo zklamání. Dnes je to takové nemastné neslané, hodně založené na mainstreamu, čili nuda. Podoba s HDP prakticky nulová. Asi pokaždé hrají trochu jiný styl, nebo se tam střídá více DJů. Nedá se nic dělat, budu hledat dál.

Marek
11. 9. 2021 18:28

Třicet let výročí frýdecko-místecké frekvence 101,1?

Aleš
Reply to  Marek
12. 9. 2021 09:39

Ano… Star Radio Morava 101,1 FM… nejkrásnější vzpomínky.

Matyas
Reply to  Aleš
12. 9. 2021 11:52

Pamatuji také, o kousek výše bylo Rádio Sprint 92.8 – 98.3 myslím a jejich jingle „ve dne v noci.“

Macek
Reply to  Aleš
12. 9. 2021 13:59

O Radiu Morava by toho chtělo zjistit víc, na internetu o něm skoro nic neexistuje, což je škoda.

Libor D.X
Reply to  Aleš
12. 9. 2021 14:22

První soukromé rádio na sev. Moravě. Vysílali z maringotky a hráli co je zrovna napadlo bez nějakých předem schválených playlistů. I když v začátcích působili hodně amatérsky, bylo cítit to nadšenectví a touha být slyšet v éteru. Dalším rádiem byl Orion tehdy ještě na 103,6 MHz. Kde jsou ty časy…

frkotou
Reply to  Oviradio.cz
12. 9. 2021 23:46

Novější podoba loga (předělávka originálu).

comment image

Pavel
11. 9. 2021 14:00

Zajímavý poznatek 🙂 Rádio Dálnice z Přimdy jede místo na 91.9 fm na 91.8 fm

Míra
10. 9. 2021 16:39

Ještě taková úvaho-otázka. Malé lokální FM stanice vs. zbytek. Když nebudu mít online knihovnu pořadů, dokážu tím přimět ,,podcastové posluchače,, aby více poslouchali v reálném čase ? Dokážu z toho, jako provozovatel lokální stanice tímto způsobem profitovat ? Plus – ještě jedna nuance. Výhodou větších stanic mohou být vynechané reklamy v přímém online audio streamu. Pro menší stanice znamená vyloučení reklam ze streamu náklady navíc, ale jistý, byť malý argument, proč si má klient zadat reklamu právě u nich.

TÉMA
Online obsah...
Žorž
9. 9. 2021 21:36

Poslední dobou mě čím dál častěji příjemně překvapuje Fajn. Kolikrát zařazuje novinky, které bych od mainstreamového radia vůbec nečekal 🙂 Třeba nové Imagine Dragons: https://www.youtube.com/watch?v=87hxDd5cvN8

TÉMA
Fajn muzika
Míra
Reply to  Žorž
10. 9. 2021 17:13

Pro většinu lidí asi ostřejší na poslech, ale je dobře, když občas rozmíchá kýlb od spodu. Hlavně to musí být ten správný kýbl 🙂

Last edited 2 let před by Míra
CryXia
9. 9. 2021 15:45

Radio Čas má nové znělky a podklady i velké změny v playlistu. ve znělkách často zní „Hrajeme mega hity“ zajímavé že od 00:00 9.9 nejdou na stránce casradio.cz názvy skladeb. https://casradio.cz/playlist/?shift=0
V RDS (98,3 Třinec) nejdou názvy skladeb.
je tam pouze Měnicí se >>CAS<</–CAS– a „Hity proverene casem“

TÉMA
Změny na Radiu Čas
Last edited 2 let před by CryXia
David Pražák
Reply to  CryXia
9. 9. 2021 17:27

U Rádia Dálnice žádná změna. Stejné jingly z roku 2010

LiborV
Reply to  CryXia
9. 9. 2021 18:08

V jinglech používají slovní spojení „nové Rádio Čas“.

Honza
Reply to  LiborV
9. 9. 2021 18:18

V případě této změny měla jít ruku v ruce proměna webu i socek, případně i loga. Takto je to polovičaté.

LiborV
Reply to  Honza
9. 9. 2021 18:27

Také mě to přišlo nedotažené 🙁 Z webu se nedá o změně moc dočíst.

LiborV
Reply to  Honza
9. 9. 2021 18:32

Nový playlist, nový zvukový obal, nová ranní show Dobré ráno Moravo!, nový claim a k tomu starý web a staré logo. Je to změna jen na půl cesty a je to škoda. Je vidět, že na příchod Rádia BLANÍK zareagovali, ale proč takhle na půl?

TÉMA
Nové Rádio Čas
Václav
Reply to  LiborV
9. 9. 2021 19:23

Tak třeba to není ještě dokončené. Název Dobré ráno, Moravo! není žádnou novinkou, už nějakou dobu je na ČRO Brno a Zlín. Playlist nemají na stránkách možná proto ať to nevypadá blbě, když teď s rozmezím půlhodiny odehráli remix stejné skladby Wake me up od Aviciiho. Pokud se playlist nebude ještě ladit, tak nevím. Malé plus sice za energické hity jako ac, kdy jsou jediní bez rotace stejných novinek jako zbyla rádia, ale díky některým kombinacím postrádá atraktivitu, jakou je např. Kiss, v podstatě Casaci udělali zatím podobnou modernizaci jako F1, která od té doby nedělá nic jiného než klesá. Pochybuji že toto Času bylo z vnějšku nakázáno a tak to spěje k tomu že lidi v a kolem MB se připravují jak si budou mnout ruce nad sebedestrukci, pochybuji že budou mít tu trpělivost čekat na nové posluchače, zatímco původní z dob kdy se dalo budovat radio, nadobro odcházejí. Tak to je dnešek , ale Nic neříkám ještě z toho může být dobré ac rádio, ale museli by si poradit se svazujícími licenckama na českou tvorbu. Nicméně je však divné že jdou stejným směrem kdy po boku F1 takových přibývá bez ohledu na poptávku. Na základě sloganu „pro celou Moravu“, u kterého regionální hodnota končí Postrádám výhodu sítě že v Čechách nelze ladit. Síť Čas by měla význam pro neuskutečnitelné vyžití Signál rádiem, například.

Last edited 2 let před by Václav
LiborV
Reply to  Václav
9. 9. 2021 19:41

Je velmi pravděpodobné, že není přeměna dokončena. Zde je poznat, že nejde o plánovanou postupnou změnu, která se rozloží do dlouhého období, ale o radikálnější změnu. A její provedení mi přijde velmi amatérské a nepovedené. Web není aktuální, jsou na něm 2 ranní show současně, slogany co již nepoužívají apod. Když nové Rádio Čas tak opravdu nové. Ne nové na půl.

TÉMA
Nové Rádio Čas
Václav
Reply to  LiborV
9. 9. 2021 22:15

A nebo třeba konečnou podobou bude formát Helaxu, jak už tady někdo předesílal. Časově by to odpovídalo nedávnému opuštění moderátorů online Helaxu, a těch by bylo škoda nechat ladem, a mohli by se přidat k bývalé helaxacce terce pufferce která nyní na Čase. A hlavně Bruna, bylo by škoda takto nevyužité ojedinělé nezávislé stanice na FM.

Honza
Reply to  Václav
9. 9. 2021 23:01

Toho Avicciho jsem si taky všiml v podvečer. Není to nějaký kousek alá Papoušek Kakadů ze startu nového Času? Něco, na co mají lidi reagovat? Sorry, ale zrovna Riegler není amatér, aby mu tam jel takový kiks.

M.K
Reply to  Oviradio.cz
10. 9. 2021 08:21

Tady by bylo lepší i změnit název rádia třeba nechat známé názvy Radio Morava a nebo Rádio Sprint. Radio Čas je zažitý úplně s jiným playlistem. Nevím jak tuto změnu berou jeho „původní“ posluchači.

insider
Reply to  M.K
10. 9. 2021 09:24

Zmenis nazev, okamzite ztratis cisla poslechovosti/prachy z reklamy. Takze to se nestane se stavajicim vlastnikem, ale s novym jo.

M.K
Reply to  insider
10. 9. 2021 18:27

To ano, ale kdyby se o tom tady nepsalo tak ani nevím, že rádio Čas má nějaké změny. Vždy jsem ho bral za takové rádio pro starší a pokročilé, které mě svým playlistem neoslovilo. Ti co byli zvyklí na starý Čas určitě moc nadšeni z nové změny nejsou.

M.K
Reply to  M.K
10. 9. 2021 20:28
Václav
Reply to  M.K
10. 9. 2021 21:25

Včera jsme se zmínili o Avicci, nicméně mohl být mladší 7 le Wake me upt, protože se jednalo o jeho předělávku se kterou jsem se setkal i na Dvojce. Zaslechl jsem i předělaný do víc edm Lost in you. Nejen Avicii ale i jiné hity se celkem dost často neplánovaně opakují i když to nejsou novinky jako by šlo o zálohu, nebo spíš úvodní vysílání když čas úplně začínal. Sice to vypadá jako nepodařený proces přeměny, může to být záměr vypadat co nejvic nenepadne, aby si co nejvíc zvykli současní posluchači a aby se jich co nejmíň ztratilo. Uvidíme jak dlouho to bude trvat. Může to být i pár týdnů ale i po neděli. Já z toho cítím že to může spět k tomu, aby se Časem nahradil Helax i kdyby nebyl ac taneční a zůstalo i něco z Čas mainstreamu. Jak jsem říkal původní český pohodový Čas už stejně nějakou dobu není a moderátoři z Helaxu nemají co dělat a po Helaxu je prázdné místo a Čas jediný soukromý. Jedině snad je divné že to med. zast. Radiohouse nevadí, jehož Čas je členem, avšak provedení reklam zní vlastní casacke. Ale čekal bych, že RH by měl chtít svoje rádia rozšiřovat a ne budovat soukromé, které dělají konkurenci Orionu?
Na jednom pracovišti u nás se drží i toto provedení času, přestože ho tam dlouhodobě poslouchají ženy k 60, dokonce dnes hlasitěji, tak zatím se proměna daří. Přestože plejak obsahuje i prvky guláše, nechápu, ale vydržel jsem nějakou tu hodinku, možná podvědomá zvědavost . Kdyby
i přes přidání víc písní měl ale zachovat zaměření co jsem vyslechl za poslední den, tak si myslím, že půjde ke dnu jako další zaměnitelné radio .

Last edited 2 let před by Václav
Václav
Reply to  Václav
10. 9. 2021 21:50

No teď zrovna dohrál ten lehce zrychlený mix Lost on you ( pilarinos), takový styl Helax i když první vlaštovka jaro nedělá, tak skutečně na rádiu Čas, v době zakládání parizkem a vymezení se oproti AC něco nemyslitelného. Ale Terka puferka nic moc, pronikavý hlas bez mezer a obsahu vyčerpává posluchače.

Last edited 2 let před by Václav
Václav
Reply to  Václav
10. 9. 2021 22:33

Před chvílí uvedeno jako Novinka : Justin Wellington Ft small jam- Iko Iko, prostě je to ac, i jngly jsou ostřejší.

Last edited 2 let před by Václav
Insider
Reply to  Oviradio.cz
11. 9. 2021 11:23

Martin R.je programovy reditel, rukopis exKiss je jasnej. Ac az Hot Ac.

Václav
Reply to  Oviradio.cz
11. 9. 2021 12:36

Linkin Park – Breaking my habit aktuálně na radiu Čas. Linkiny jako ostrou věc slyším v historii na Čase poprvé. Přemýšlím málo které rádio v poslední době když se měnilo, tak to bylo směrem k ostřejšímu provedení. Opět ale přerušen playlist na webovkách od 10:00, aktuálně Holki – Léto a ani ti linkini včera ještě nebyli.

Last edited 2 let před by Václav
Cas
Reply to  M.K
10. 9. 2021 20:56

No neni mi jeste 40, ale r. Čas jsem prestal poslouchat v prubehu leta, nelibi se mi ty nove hity. A pomalu se odklanim od Dalnice v aute, ktera je na tom podobne. Postupne si zvykam na Bonton, ale radio Signal s 80s hodne zajimave, zatim nej radio v eteru

TÉMA
Cas
Jirkas
Reply to  Cas
10. 9. 2021 21:08

Az na ty socialisticke hity, ktere to degraduji.

Last edited 2 let před by Jirkas
Benny
Reply to  M.K
10. 9. 2021 09:32

Tak jsem si také pustil po delší době Čas a nestačím se divit. Co stojí za těmi změnami? Proč tak moc uhýbaji Blaníku, to už i před tim šla poslechovost dolů? Vždyť je jasné že původní posluchači přejdou na Blanik.

PetrPe
Reply to  Oviradio.cz
10. 9. 2021 08:46

Nevim jestli to je stare blanikovske logo, kdyz Cas byl s tim logem drive. Nebo se pletu?

CryXia
Reply to  PetrPe
10. 9. 2021 08:50

Blaník byl se sluncem první. (1999)
Čas měl slunce cca od roku 2004.
tehdy jen byl text Radio Čas a Kmitočty v logu.

PetrPe
Reply to  CryXia
10. 9. 2021 09:21

To jo, asi to bude fakt pravda. No holt nejsem skalnim posluchacem 😀

insider
Reply to  CryXia
10. 9. 2021 09:36

Mel t byt uz od zacatku Blanik vsude, ale Radim posbiral knowhow od Dvoraka a udelal si to na Morave po svem.

Václav
Reply to  LiborV
9. 9. 2021 18:20

Taky jsem si všiml, takhle to na Zlínsku používali před 17 lety, na jižní Moravě před 13 a to po dobu určitě jednoho roku.

Koláčník
Reply to  LiborV
13. 9. 2021 12:01

Nevíte náhodou kdo namluvil „nové“ znělky rádia Čas? Je to stejný hlas, který svého času používalo písecké rádio Prácheň.

LiborV
Reply to  CryXia
9. 9. 2021 18:18

Na Času nově hrají nově minimum české hudby.