Komentáře a diskuze

  • David Pražák 22. 2. 2020 v 15:03 k KomentujemeNezapomínejte ještě na nové Rádio Západ. Ten taky hraje dost novinek. A co se týče taneční muziky, tak v FM...
  • Lukáš 22. 2. 2020 v 13:07 k KomentujemeSeeJay rádio vnímám jako kvalitní rádio. Poslední dobou ho posloucháme v práci a byl jsem až překvapen co existuje nové...
  • Václav 22. 2. 2020 v 12:50 k KomentujemeOpět nešlo už doplnit, takže odpovídám možná ještě na neschválený komentář. Slogany jsou první v Brně s nejsnovějšími hity nebo...
  • Jirka 22. 2. 2020 v 12:39 k KomentujemeProtoze Cra v DAB+ berou ze streamu, zmenila se adresa a studio jeste neni finalni.
  • Václav 22. 2. 2020 v 12:28 k KomentujemeK tomu se rád jako posluchač z Moravy vyjádřím. NAŠTĚSTÍ Free nehraje jako Fajn! Hudební složení je primárně dance posledních...

Články

Komentujeme

5930
Komentáře

1223 Comment threads
4707 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2559 Comment authors
Jan

Radio Zet od utery v novem. Naladte si od seste hodiny ranni.

Honza K.

Rádio Orlicko má od nového roku nové studio. Vypadá to, jako kdyby si vzali mixážní pult z některého regionálního Kissu. Odbavovací program RadioDJ nahradili PlayIt.

Hori97

Mixpult pochází z Radia 1. (Informace z jejich Facebooku)

Thomas

No vida, jak se jeste pekne vyuzil.

LU-

Základ je ze Spinu, moduly jsou z R1, původních regionálních Kissů, nebo Beat a podle stavu jsem povyměnil. Playit používáme již od přesunu vysílače na Andrlův chlum.

Jan

Technika po stěhování je nějak k dispozici? (Myslím tím po stěhování Kissů)

LU-

Myslím si, že jsme zachránili poslední kusy. Řešili jsme to hned po tom, co se začaly objevovat zprávy o stěhování. Těsně před Vánoci měl pak zbytek jít snad někam na sběrný dvůr.

frkotou

Něco mělo být údajně prodáno. Moderní věci, které šly ještě použít si vzali a to ostaní asi vyřadili. Já se jich třeba hned po ukončení regionů ptal, jestli by něco nebylo k odkoupení z Kiss Hádů (měl jsem zájem hlavně o on air světlo a hodiny), ale bohužel bez odpovědi.

Jan

Inu, skoda. Kazdopadne preji Orlicku mnoho uspechu!

Jakub

Z vysílání rádia Západ zmizely znělky „na této frekvenci pro vás připravujeme nové regionální rádio“. Ve vysílání se objevují už jen znělky „rádio Západ“ a jejich četnost již není mezi každou písničkou ale ob 2 – 3 písničky. I hudebně došlo ke značnému rozšíření playlistu… I nadále převažuje aktuální tanečnější zahraniční pop (i ve stylu Avicii), české muziky poskrovnu (Mandrage, Kryštof, ale třeba i VOJTA D & Mína – Zeď kolem nás), stejně jako klasických hitů (Metallica MMM apd.). Stále se nemůžu ubránit dojmu značné inspirace „sousedními“ stanicemi Antenne a Bayern 3 🙂
Že by první signál plnohodnotného vysílání?

Ondra Mištera

Váš text…Dobrý den. Mohl byste prosím nahrát několik minut vysílání, jak rádio Západ zní nyní? Webové stránky ještě rádio nemá a internetové vysílání zatím také ne. Moc děkuji.

Jakub

vysílání natočeno…

http://iradio.unas.cz/zapad.mp3

Ondra Mištera

Váš text…Moc vám děkuji.

Radek

No, hudebně nic moc..

David Pražák

Viděl bych to na Fajn radio Západ, co se formátově týče. Jestli budou každý den točit pár novinek několikrát za den, tak to bude další kolovrátek. Je divné, že nemají ještě v provozu webovky.

Jakub

Dneska jsem ve vysílání mezi písněmi zaznamenal první „zdravici“ nového moderátora – je jím Jirka Bláha, který dříve dělal na rádiu Šumava, krátce na Samsonu a zaniklé TV Public.
Za mne poměrně velké zklamání – tento člověk mi svým suverénním projevem a nuceným, až trapným vtipem a imitováním nikdy k srdci nepřirostl…
Uvidíme, kdo bude další.

Jan

Naopak, mě těch 40 minut docela bavilo. Ed Sheeran – Happier, Kelly Clarkson – Piece By Piece, 5 Seconds Of Summer – Amnesia, Alesso – Remady … to se často neslyší. Rozhodně to v rámci komerčního mainstreamového rádia není obvyklý hudební výběr.

Honza K.

Přesně tak, ještě stojí za zmínku: Ummet Ozcan – Change My Heart, to se také jen tak někde nehraje.

David Pražák

Rádio Čas s Rádiem Dálnice mají společný hudební playlist. Na jedné stanici je playlist opožděný, na druhé stanici je napřed.

Cryxia

zajímavé.. a eště se čas zbavil regionálek. i na netu

Jarda

Ale stale jsou tam vsechny frekvence, i ty o ktere.se.soudi.

Cryxia

nemluvim o mapě frekvencich. zrušili regionalni znělky i streamy.

Jarda

:O jak je to možné?
Nebudou se nějak spojivat z dálnici, nebo nechystaji celoplošnou verzi aby mohli do dab? Majtel techto stanic o dab lrojevil zájem, ale zda pujde do teleka nebo postaví svou síť dab+ to uz nikdo neví.

Cryxia

taky mě napadlo to DAB+.
Rádio čas mělo asi 3x znělku za hodimu „Rádio Čas na „Region“ Frekvencích“ a teď nic. Byla i znělka „Dobré Ráno „Region““ hrála od 5-9 hodin a teď nic. takže asi neco velkeho se chystá.

LiborV

Mám obavu, že největší ekonomický smysl by dávalo sloučení obou stanic 🙁 S tím, že by z Dálnice udělali odpojované vysílání Rádia Čas. Snad se tak nestane.

PVo

Našel jsem výpočet pokrytí sítěmi za rok 2019: https://www.rrtv.cz/files/remarks/Vypocet%20pokryti.pdf

Velmi zajimavé že se pokrytí o proti stavu z roku 2015 znatelně snížilo: viz co už jsem tu měl odkaz https://www.rrtv.cz/files/106/RRTV_2601_2015-STR.pdf , Kissu třeba o 8,6% dolů..asi nějaká změna metodiky výpočtu evidentně ve „prospěch“ posluchačů)

Přepočetl jsem celkovou aktuální denní poslechovost sítí na 1% pokrytých obyvatel:
BLANÍK pokrytí 2019: 57,2%- denní poslechovost 640tis –> na 1% obyvatel (= cca 102 tis) poslouchá tedy denně 11,2tis
FAJN RADIO: 39,8% -254tis –> 6,5tis
HITRÁDIO: 64,8% – 647tis –>10tis.
Rock Radio: 14,7% -115tis –> 7,8tis
EVROPA 2: 69,2% -823tis –> 12tis
KISS: 70,0% -382tis –> 5,5tis
Radio Beat: 56,1% – 264 tis –> 4,7tis
COUNTRY: 55,4% (jen VKV)- 262tis –> 4,7tis.
RADIO ČAS: 22,8% – 103tis –> 4,5tis

PVo

Upřesňuji že 1% pokrýtí znamená cca 106,5 tisíc obyvatel, když sečtu ty počty za uvedené sítě vychází poslechovost 66,9 tis se dostupných 106,5 tis lidí. V korelaci s denní poslechovotí z výzkumu (63% poslouchá rádio denně -osobně si myslím to spíš tvrdí a realita je nižší) a a tím že v tom počtu chybí započítané celopločky, Čro a menší regionálky, vypadá, že je jeden člověk započítaný jako posluchač u cca 3 rádií. Z tohoto hlediska mi přijdou absurdní praktiky rozhlasového oligopolu, že staví zaměnitelná rádia proti sobě místo aby vykryly nepokryté posluchače jako jsem typický příklad já. Všechno je to analýza na základě veřejně dostuných údajů. Btw: Rozdílný výpočet pokrytí za roku 2015 a 2019 podle stejné metodiky dle vyhlášky č. 22/2011 Sb. je na žalobu. A to plýtvání fm frekvencí na několikanásobné pokrytí pro jeden program považuji za neomluvitelné selhání státní správy.

Lukáš

Na rádiu Kiss právě začala nová erotická 3 hodinová noční show. 🙂

Cryxia

Rádio Čas Už nehraje znělku Rádio Čas na *** Frekvencích a přestaly fungovat regionální streamy. pokud spustite zive vysilani pres casradio tak uz vás to pusti primo na play kde je stream jen s názvem Rádio Čas. že by konec regionálek?