Komentáře a diskuze

  • hony 25. 1. 2020 v 15:18 k KomentujemeAno v černicích to za dob samsona hrálo jako jedinýjinak z centra nic
  • frkotou 25. 1. 2020 v 14:21 k Komentujemehttps://www.uschovna.cz/zasilka/UHJD8GY7SVW8AK2L-ZCW/
  • RZD 25. 1. 2020 v 12:55 k KomentujemeMyslim, ze by radiu Zapad slusela hudba byvaleho radia Sumava - Zlate hity 60-90let/svetovy rock. Jinak dnes testovano pokryti dalnice...
  • Jarda 25. 1. 2020 v 12:44 k Komentujemenejde mi to stahnout :(
  • Jarda 25. 1. 2020 v 12:35 k Komentujemetomu neverim :D
  • Jirka 25. 1. 2020 v 10:26 k KomentujemeTak to sem zvedavy, kam se ZET posune nebo neposune..

Články

Komentujeme

5507
Komentáře

1173 Comment threads
4334 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2281 Comment authors
Michal R.

Na rádiu Kiss před chvílí zkoušela živě vysílat nová moderátorka Michaela Dragounová. Jsem zvědavý kam jí chce rádio Kiss umístit. Team má plný. Překvapilo mě to. Ozvala se poprvé v čase 22:32 poté ještě v čase 22:43 a 22:55. Kdysi takhle začínala i Veronika Elhotová moderátorka Kiss active víkendu.

frkotou

Ode dneška od 18:00 bude na všech Hitrádiích Tajemný rok.

Kristián

A kvôli výpadku prúdu neišlo na chvíľu vysielanie Černej Hory.

Karlos

Jj, tez jsem slysel. Dobrych 10 minut jim jela zaloha

frkotou

Ano. A v Brně byl zase chaos v přepojení na Prahu. Chvíli jely pražské zprávy, pak se to utlo a najelo opět Brno.

MichalZ

Co to je brno 🙂 Jinak doufam, ze v pripade slouceni zachovaji Dobre rano s Vojtou a Ivou.

frkotou

Brno, to je životní styl. 😉

Karlos

Nezapominejme na fakt, ze se “omlazuje” a tahle dvojice uz moc vekem nezapada do konceptu 🙂

LiborV

Pražské City poslouchaly hodně ženy mezi 35 a 45 lety. Někde jsem to před delší dobou četl. Věkem k nim ladí (ladila) partnerská a moderátorská dvojice Iva a Vojta.Ráno co ráno jsem celé 4 roky až do podzimu slýchal v kanceláři City 93,7 fm. Rodinné vstupenky do akvaparku, jezdecký tábor pro dítě zdarma apod. byly častou náplní soutěží a propagace. Myslíte, že to znatelné cílení na maminky s „omlazením“ zmizí? Vojta a Iva hodně glosují ze své zkušenosti partnerské vztahy. Nebude to pro lidi do 30ti nuda? Na Blaník mě zase přijdou mladí.

MichalZ

Osobne myslim, ze to omlazeni je u Hitradii krok vedle. Pro mlade je Fajn a pro lidi okolo 50 Blanik. A potrebuji prave nejake radio pro skupinu od 30 do rekneme 45. A tam mi prave sedi Vojta s Ivou a naopak vubec nesedi nove tvare. Jako cilovou skupinu me ta 25 leta mladata neoslovuji vubec.

Michal

V evropské databázi UKW se objevily dva nové kmitočty pro město Písek. Konkrétně 92,2 a 106 MHz. Jednu frekvenci tipuji pro ČRo Plus, druhou má nejspíš na svědomí některý z privátů. Možností moc není. Signál rádio? Hey? Evropa 2?

Michal

106 MHz – Český rozhlas Plus
92,2 MHz – Rádio Blatná

Jarda

čro plus se hodně snaží, ale radio blatná mě hodně překvapilo.:O taky jsem tedka koukal 😉

Jarda

By mě zajimalo jak teleko má udělaný šíření stanic čro, fuet se to seka a porad jim to vypadává, dneska se ro skoro nedá poslouchat, je to pomalu horší jak hledat internet v mobilu ve vlaku bez wifi… Katastrofa dneska, to je vizitka provozovatele, už aby tady byl dokryvač čro….

David

Kritik a věčný rýpal, který atakuje tento web, denně zde min. 5 příspěvku…, všemu rozumí a vše by dělal líp, že si nedáš pokoj…..najdi si děvče a dej tu pokoj.

Jirkas

Je spravne, ze to kritizuje, protoze to co predvadi Teleko anebo Cra je vazne na povazenou a podkopavani DAB.

David

By mě zajímalo, kdy dáš tomuto webu pokoj, každej den tu zahlcuješ web nějakou kritikou, že je něco špatně….. by mě zajímalo Tvé pracovní výsledky, jak vše děláš na 100%….. Najdi si děvče a dej tomuto webu už pokoj.

hony

Mohu dosvědčit když jsem jel přes prahu tak blaník má nejhorší zvuk naopak e2 a f1 zas z těch lepších ale mají zesílený zvuk.S telekem problém nebyl.

Jirkas

Evropa 2 ma zesileny zvuk a jeste chvilemi chtrapti, neni tam jedina poslouchatela stanice v mux Cra, vsechny maji otresny zvuk. Teleko je na tom epe, ovsem o kvalitni zvuk se zdaleka nejedna.

J K

Na Blaníku žádné změny? Mě napadá, zda třeba do budoucna nedojde k vysílání centrálního zpravodajství na obou stanicích atd. Stejně v současnosti příspěvky v regionech připravují ti samí redaktoři jak pro Blaník i Hitrádio, takže ani bych se v budoucnu tomu vůbec nedivil, když se ty Hitrádia postupně centralizují.

frkotou

To bych neřekl. Do Brna nedávno hledali lokální zprávaře.

Jerry

Souhlas jak píšeš, jeste na hitradiich o vikendech celoplosne vysilani a je to finito 😀nechapu, proc vsude cpou rock, pritom tu mame 2 takřka celoplosna rockova radia, naopak na kissu to ted pekne jede, horecka sobotni noci pridala spoustu tanecnich neohranych songu. Diky bassovi, padada, asi to vypadá na vyklizeni cesty kissu, protoze na hitradiich pochopili, ze se kissu konkurovat neda

Soundwaver

k rocku – ano, třeba v Praze je Beat, Rockzone, Heyradio, Rockradio (místy v hlavním městě slyšitelé na 103.5 z Mladý Boleslavi). do toho ještě televizní stanice v DVB-T2. kolik je těch tradičních tanečních je asi každému jasné.
ještě k tomu Kissu, vše se v podstatě vrací, opět se čeká na taneční hudbu na sobotu od určitého času, jinak mají fanoušci neohrané taneční hudby a 90ek smůlu (tzn. doba, která tu byla přibližně v letech 2005-2010). naopak rockeři si mohou vybírat, ti mají výhodu. přitom bych neřekl, že rockových novinek je méně než v dance music. 🙂

Philmen

Tak další „novinka“ na Hitrádiích – Rocková noc od 21h. Na City 93,7 v tuto dobu byla dříve naopak „taneční“ noc. Trochu mi to přijde vyklizení prostoru pro KISS a úplně „omlazení“ Hitrádií v tom nevidím.
Spíše mi přijde, že teď mezi Hitrádia a Fajn hodí „vidle“ a na Hitrádio dají tzv. „šou“ s dvojicemi a Fajn se stane takovou trochu nízkonákladovkou, kde bude moderátor jen jako doplněk. Bohužel, zatím na Fajnu nic moc „nového“ nevidím, jen to, že zrušili odpolední dvojici, a zkrátili podvečerní pořad. Od Fajnu bych očekával nyní větší „drajv“, víc novější a širší hudební knihovnu. M

Philmen

Tak oprava – Rocková noc je již od 20h. a je do 5h.

Tomáš

Já teda nevím, ale pamatuju Rrrrrrrockové soboty na Hitrádiích, a jelikož jim čísla v noci ještě víc spadla, pořad byl zrušen. Tak teď s velkou pompou návrat. Nerozumím jejich krokům, omlazují, ale nasazují prvky mimo cílovku – můj názor. Pražské City po sjednocení playlistu se zbytkem rodiny, špatný. Pražský posluchač je prostě jiný než posluchač na vesnici – nic proti vesničanům. Další nepochopitelná změna. Těším se, jak jim dopadnout na podzim čísla, kde bude nástřel dobrého či špatného tahu.

Václav

Ano, chaoz, jen čísla spíš podléhají sezonním výkyvům, doufám že se neřídí podle jednorázového neuspěchu hitradií II-III/19, což bylo období léto, kdy se nedařilo regionálkám obecně, zatímco přes zimu jsou úspěšnější. Možná se ale mohl projevit odchod Hniličky.

Philmen

No, také nevím…..podle playlistu z toho večera bych spíše řekl, že se jednalo o „popovou noc“, nevím, zda Kate Perry, Mirai apod. jsou zrovna představitelé rocku. Nevím, zatím jsou mé pocity ze změn na Fajnu a Hitrádiích takové všelijaké. Já se obávám, že česká rádia dělají všechno možné, aby se postupně pohřbívala a nutila své budoucí posluchače v plné ekonomické síle, aby se opravdu naučili používat aplikace YouTube, Spotify, DeeZer apod. Ta „politická korektnost“ hudebních dramaturgů je až zarážející. Buď se hraje „hezky česky“ anebo „hitově“, ale tak, že je skoro jedno, co za značku člověk poslouchá. Pořád si stojím za tím, že změna KISSů nebyla šťastná – ok, hrát 90tky je hezká retro vzpomínka, ale dle mého názoru už to vyčpívá, ten playlist už je velmi „ojetý“. A nic proti Vaškovi (DJ Basslicker), nevím, zda je hitparáda na KISSu pouze jeho záležitost anebo mu do toho někdo mluví, ale nasazovat do hitparády „novinky“, které jsou 3-6 měsíců staré mi přijde trochu zoufalé. Hitrádio se teď trochu stane takovým odpoledním Óčkem a Fajn – toť otázka, podívám-li se na Spotify a novinky, každotýdenně je tam několik adeptů, kteří by v CZ éteru mohli obstát, ale je tu klišé, že by lidi přeladili tam, kde ty interprety znají….já si to nemyslím.

Franz

Když jsem se dozvěděl, že Hitrádia sjednocují playlist, tak jsem se těšil, že bude alespoň všude v ČR ke slyšení ten z pražského City, ale mýlil jsem se. Vzhledem k omlazení na moderátorských postech je aktuálnější playlist naprosto nezbytný, vždyť kolik hrají songů novějších než půl roku? Minimum. Přitom by stačilo ve výběru songů tak nějak držet krok s rakouským či německým Hitrádiem. Prostě věřím, že s další vlnou změn v únoru dojde v playlistu ke zlepšení. Zvlášť, když si na to připravili půdu mladšími moderátory.

Václav

Ještě ke Kissu, co už jsem chtěl dřív. Chápu že nejde hrát v tempu celý den tak jak v horečče, ale to není omluva pro to, že budou hrát na půlku nové předepsané hity a druhou půlku v tomto tempu. Takže buď slyším Bad Liar nebo Whighfield. Proč nepoužívají i ostatní progresivní hity rovnoměrně milénia, 90 atd? Proč nenajdu v playlistu základní věc jako Busta Rhymes – I know what you want a spousty dalších, čili kissáci ani nedosáhly na tak již strohý výběr 90′ a 00′ od Hitrádia. Zas kdyby vůbec nebyl zájem o to staré tak by Kiss ani takovou dnešní poslechovost neměl a vůbec by ten prvek v playlistu nebyl. Myslím si že kdo to ladí tak ho to musí bavit a ty povinné novinky spíš otravují, kdyby aspoň šlo ani jeden hit 2x/den. Nemyslím si že kdo chce Bad Liary, Shotguny tak to není kdo by zůstaval na Kissu a půjde na Fajn. 3-6 měs staré a přesto mu to žerou – to je důkaz nesmyslnosti tady toho fenoménu s pár protekčníma novinkama, já se divím že tohle ještě funguje, to snad mělo smysl když lidi neměli krom rádia jiné média. Stejně tak jsem slyšel DJ Antoine vs Timati feat. Kalenna – Welcome to St. Tropez, respektive jsem si ho užíval již v létě jako letního hitu na Helaxu 2012 a E2 ho až párkát zahrála v dubnu 2013 🙂 . Zbytečně se zapomíná na takové věci, co by měly chytlavou melodii a tak se mi hnusí ty povinné rotace uniformního popu. To třeba na e2 trochu pochopili že jsou to naříkající songy jak trefně označili v ranní šou, a tak tam občas slyším světlejší období, kdy vynikne Kygo, Avicii – to by byla cesta i pro Kiss, neříkám že tam není, ale zaniká v těch lhářích.

PVo

nevím jestli zrovna „Horečka“ je tak dobrá jak se tu často tvrdí , poslouchal jsem sobotu před Vánoci a teď 11/1 (Alice Deejay mám rád taky, Vašku) a k tomu jaký si dělám servis sám, je to docela chabé. Do 21:00 byl každy druhý song tak mimo žánr že jsem měl chuť si přinést mobil a pusti si svůj nový objev na netu. Po 21:00 to bylo o něco lepší. Nebo obsah (a vyjadřuju se jen k tomu co tam patří) například Mily moj jsem slyšel před těmi Vánoci v tom pořadu taky.. netočí se to furt na tom samém? Co nějaké novinky? Když takové Atikapatum má za 3 měsíce na YT na dvou oficiálních (=od autora) videích přes 3 miliony zhlédnutí. Bylo tam někdy? Myslím že zhlédnutí na YT je dobrý parametr a taky proto si myslím že mám vkus v dance2trance docela neminortní. Vyjímkou je leda ta Cintura od Klaas kdy to má jen desítky tisíc, je to staré 2 roky a přitom to považuju za nejlepší věc za posledního půl roku co jsem slyšel. .. Pokud Diskopříběh je retro (a co do navazování songů po sobě zní fakt líp) tak Horečka je téměř také… „Legendární“ pořad mi to přijde jen z důvodu protože jednooký mezi slepými králem (v poměru k „běžnému“ programu) a kdyby to bylo lepší tak to co následuje pak, by bylo víc jako facka. Od Basslickera jsem zvyklý z dob DR na lepší servis…. Je to hrozný když dřív jsem se o to co poslouchám konkrétně prakticky nezajímal (nebylo potřeba, když mi to vyhovovalo) a teď když se nechci spokojit s málem a se spatlaným mixem od Vlacha po Bacha si musím hledat/vytvářet program sám…

PVo

jinak osobní objev tohoto týdne a můj námět do Kissmanie: Dj Ross feat Kumi- La Vie

Jarda

Tak posledními L band vysílači jsou Teleko Brno a RTI Jachymov, ještě před rokem se skoro všude vysílalo v L bandu, dnes jsou už jen poslední vysílače, zbytek už je ve III pasmu a také přibyli nové vysílače. Za tu dobu se toho v dabu změnilo hodně.

jouda

L pásmo už se bude jen vypínat a s dalšími novými vysílači se nepočítá. Perspektivní je pouze III. pásmo.

Jirkas

Tak to uz se vi nekolik let 😀

Jarda

jde o to jak dlouho to vše stálo, kdy běželo jen tech par vysílčů zejmena v L bandu. A minuly rok kolik se toho změnilo, konečne se přešlo na normalní pásmo, myslím že v tom L bandu to nemělo ani smysl zkoušet, na něj stejně moc radií není, všechna jsou většinou jen v III bandu.

Jirkas

Podekuj laxnosti CTU, to se tyka ale vseobecne ve vsem, nejen v DAB+ a cele CR, vsechno tu neumerne dlouho trva z jakehokoliv odvetvi. A pak taky podekuj Fleischmannum a Hrabakum, tezkym blokovacum DAB a prznicum eteru, protoze se boji rozdrobeni kolace z reklam.

hony

Dnes se mi podařilo navštívit Pardubice prohlédl jsem si tkb a bělehradskou na tkb jsou stále ant po kissu 91,1 a zdá se mi že e2 99,5 jede ještě z Opatovic jelikož při jízdě kolem komína byla silná (příjem na malém rádiu bez ant).

Michal

Radio 1 pomalu přechází na nové jednodušší logo bez frekvence a města. Vzhledem k tomu, že mají již čtyři lokality/frekvence, je to vcelku logický krok a dal se očekávat. Nicméně staré logo mi bude chybět. Číslo 91,9 k této pražské legendě neodmyslitelně patří. Více zde.

Vaclav

Červené Pozadí 91,9, jeho dolní okraj me připomíná jako utržený papir, to znamena jako by odvzdy chybely další frekvence. A tak by mohly pekne pokracovat pod sebou. Aspon nekde by to bylo pěkné (web) kdyz uz by to nebyl ctverec a nebo zmenšit napis Radio 1, stejne je moc na vysku roztazeny, zustal by čtverec ale je fakt, ze napis Radio 1 by byl malý.