Komentáře a diskuze

 • frkotou 22. 1. 2019 at 22:43 on KomentujemeKrokodýl ve Znojmě zase vypadl. Opět jen šum.
 • David Pražák 22. 1. 2019 at 14:52 on KomentujemeTo už bych raději na Kissu uvítal 2hot Luboše Nováka. Tam jsou aspoň dobré pecky. https://www.mixcloud.com/Lub
 • Hirka Tenisák 22. 1. 2019 at 14:12 on Rádio Dálnice má na okraji Prahy nový vysílač na 104,2Ze zpráv televize Relax https://www.youtube.com/watch?v=AZ0ElFO5f0o
 • Dan 21. 1. 2019 at 23:38 on DAB/FM rádio Pure One Mini Series II po 5 letech provozuKontaktoval jsem podporu Pure radia, zatím mi poradili ty známé kroky jako restart routeru atd, ale zatím nic
 • Honza K. 21. 1. 2019 at 22:29 on KomentujemeAno všechny 3 díly, nejvíc mě na tom štve jak nenechá dohrát ani minutu žádnou skladbu, co se týče Kissmánie
 • Jirka Tenisák 21. 1. 2019 at 13:18 on KomentujemeV Korunní dělám hned vedle objektu policie a auto rádia Fajn tam stojí již skoro rok, možná déle.

Články

Jak česky hraje Rádio Impuls?

Bezmála milion lidí zapíná každý den Rádio Impuls. V pátek 16. července 2010 jsem se k této mase přidal, a to ráno mezi 7:00 a 8:00 h.

Za šedesát minut vysílání zaznělo devět skladeb. Z tohoto počtu byly čtyři české. Přesněji jedna tuzemská coververze zahraničního hitu a tři české originály, resp. tři songy v češtině a jeden v angličtině. Impuls tedy hrál česky, ale pouze ve třetině případů. Playlist obsahoval dobře známé skladby, s výjimkou posledního titulu v hodině jsem si spontánně vybavil jména interpretů i názvy skladeb. Je znát, že ani Rádio Impuls v hudebním formátu nečiní žádné experimenty a sází na zavedená jména a písně. I pro příležitostného posluchače zní hudební výběr důvěrně, těžko lze narazit na něco, co nezní z jiných mainstreamových stanic. Dokladem je konkrétní playlist:

7:09 Ilona Csáková, Monika Absolonová, Bára Basiková – Teď královnou jsem já

7:14 Nik Kershaw – The Riddle

7:22 Mandrage – Hledá se žena

7:25 Simon and Garfunkel – The Sound of Silence

7:35 Support Lesbiens – In da Yard

7:39 Kaoma – Lambada

7:49 Václav Neckář – Mýdlový princ (v originále Jackie DeShannon – Needles and Pins)

7:51 Crash Test Dummies – Mmm Mmm Mmm Mmm

7:55 Donna Summer – This Time I Know It’s for Real.

Je zajímavé, že ve sledovaném čase hrál Impuls, stejně jako nedávno zkoumaný Český rozhlas 1 – Radiožurnál, převážně osmdesátá léta a hudbu poslední dekády. Objevila se pouze jedna „novinka“, loňská píseň od Mandrage. Z mého pohledu nejhorší skladba byla uvedena hned úvodem. Melodie z muzikálu Kleopatra se prostě nepovedla, působí jako nechtěná parodie, ale lidem se líbí, proto na Impuls patří. Poměrně dobře vystihuje charakter české hudby na tomto celoplošném rádiu. Je znát snaha navodit dojem, že Impuls pečlivě sleduje současnou muziku v České republice, ale ve skutečnosti je často upřednostňována šmíra vycházející ze zastaralých davidovských a jandovských kořenů. Mainstreamová média čeká složitý úkol postupně se od těchto již nevitálních zdrojů inspirace odstřihnout.

Hodina s Impulsem uběhla poměrně svižně. Zprávy mi ve vysílání přišly jako nejlepší prvek. Ostatní mluvené slovo už bylo o poznání méně příjemné. Stanice prosazuje velmi pozitivní přístup moderátorů, kteří působí familiárně, usměvavě, vtíravě, což může netrénovanému jedinci navodit lehkou nevolnost. Ráno běží pořad Halóóó, tady Impulsovi! s Janem Daňkem a Jitkou Vlkovou, což jsou mimořádně zdatní šiřitelé dobré nálady. V průběhu hodiny téměř nemluvili o vysílaných písních. Zřejmě je nebylo třeba představovat.

Trapně jsem se cítil při poslechu posluchačských příspěvků k tématu dne. Telefonáty tzv. obyčejných lidí dokazují, že Rádio Impuls skutečně tito obyčejní lidé vyhledávají. Jsou to zřejmě spoluobčané bez zvláštních nároků na hudbu (hlavně že není ticho a není to cizí a uřvané) a obecně vyznavači konzumního standardu. Rádio Impuls definuje svoji cílovou skupinu jako ekonomicky aktivní lidi ve věku 20 až 54 let se zájmem o současnou českou hudbu a moderní informační technologie. Tato kritéria zcela splňuji, ale program Impulsu mě přesto těžce míjí.

5 komentářů Jak česky hraje Rádio Impuls?

 • Charli

  Radio Impuls je dle mne nyní nejhorsi radio,malo hraji většinou jen blbe kecy o nicem a smeji se vlastní blbosti.Ranni Impuls ještě
  dobry,ale jak prijde pubertalni Korec tak to prepinam.Pan Korec by si taky mel uvědomit,ze to vychvalovani
  s /DOBRYM KORCEM/ by uz mělo skoncit,parkrat jsem se s nim setkal,ale nic dobrého na nem nevidim,mel by se podivat na fil z V Burianem Nejlepsi clovek,aby videl jak to dopada,kdyz se někdo povazuje za lepsiho.Samostatna kapitola je VONDRACEK,ten když zacne to jeho vyti a przneni peknych pisnicek tak je
  cloveku zle,kdo ho tam vůbec pustil.

  • Jarda

   a co bysme taky chtěli od Babišova rádia 😀

   • Jirkas

    Tohle nema nic s Babisem, i bez nej byl Impuls vzdy hnuj.

    • Jarda

     Společnost LONDA spol. s r. o. je členem koncernu AGROFERT. Tak přesně toto uvádí impuls, mají to na svem webu uplně dole malinkými písmenky 😉 a jak víme komu asi patří Agrofert? No přeci Babišovi, našemu trestně stíhanému premierovy, který je zaroven bývalý STBák. Dívím se že to vubec někdo poslouchá, navíc když to mají na svem webu přímo napsané.

    • Jirkas

     Ale obsah programu s tim nic nema, sedis si na vedeni? Takhle hnojovy byl jeste pred vstupem respektive odkupem Agrofertu. Impuls nepatril od pocatku Agrofertu a byl stejne hnojovy. Jsi tak tupy?

Napište komentář (na mobilu, prosím, vícekrát ťukněte do bílé plochy pod tímto textem nebo zvolte zobrazení webu pro počítač)