Komentáře a diskuze

 • Žorž 15. 10. 2018 at 16:06 on KomentujemeMě spíš zajímá, kdy (pokud vůbec 🙁) se u nás rozmůže moderní formát typu Expresu a konečně odsud zmizí ta
 • Ovi 15. 10. 2018 at 09:44 on KomentujemeHudba na Dance radiu se pozvolna posunula zpět k vokálnějšímu, popovějšímu projevu s jednoduššími, předvídatel
 • Jirkas 14. 10. 2018 at 20:55 on KomentujemeNic k podiveni.
 • Jirkas 14. 10. 2018 at 20:54 on KomentujemeTo neni nic neobvykleho.
 • Anonym 14. 10. 2018 at 20:28 on Komentujemei v jizerskej horách se chytěj pražský rádia
 • Anonym 14. 10. 2018 at 20:28 on Komentujememám jednu zajímavost hitrádio city jde v krkonoších i fajn radio i oldies rádio ii express fm i rádio 1

Články

Evropa 2 a Frekvence 1 mění majitele, kupuje je duo miliardářů Křetínský a Tkáč

Frekvence 1. Zdroj: www.frekvence1.czSpolečnost Czech Media Invest řízená Danielem Křetínským ohlásila nákup rádií francouzské skupiny Lagardère. Stanice Frekvence 1, Evropa 2, Rádio Bonton, Dance radio, Pigy Rádio a polovina Rádia Zet budou mít stejného vlastníka jako například deníky Blesk, Sport a E15, časopis Reflex, weby Auto.cz, Info.cz nebo Živě.cz.

Česká rádia zcela ovládli tuzemští majitelé. Připomeňme si vlastníky hlavních firem v oboru: Media Bohemia – Daniel Sedláček s partnery, Agrofert – svěřenský fond Andreje Babiše, Radio United – Ivan Zach, Lagardère – Daniel Křetínský a Patrik Tkáč. Zahraniční kapitál (německý, americký, irský, francouzský, italský atd.) je minulostí.

Teď bude zajímavé sledovat, jestli se portfolio rádií nějakým způsobem změní (především Bonton a Zet) a jakou roli bude mít v nové konfiguraci dosavadní dlouholetý ředitel Michel Fleischmann.

15 komentářů Evropa 2 a Frekvence 1 mění majitele, kupuje je duo miliardářů Křetínský a Tkáč

 • Jarda

  tak snad nebudou nový majtelé taky silně anti dab+ jako bylo lagardere.

  • Vojta(1)

   Pokud by to jejich DAB mělo vysílat hodnotami 64 kbps a míň, jak je dnes obvyklé, tak ať radši také zůstanou anti DAB/DAB+. To jakým způsobem jim to hraje v multiplexu 10D ČRa vadí už i mě. Místy to připomíná zvuk, který je slyšet, když popeláři vyprazdňují kontejner na sklo.

   • Sasan

    DAB/DAB+ za tenhle případ nemůže. Kdyby ten multiplex krmili ze stejného zdroje, jako krmí 12C, tak to bude hrát daleko líp.

   • Jarda

    a kdyby krmili 12C jako to delaji nemci tak by ten zvuk nebyl jakoby roztaženej z plechovky, zajimave že u nemců to jde a u nas ne, přitom nemci maji starší aac-lc naši maji he-aacv1 či v2, ale zni to huř jak od nemcou… copak čro nemuže vyladit kvalitu podle nemců? jim muže cinknout jak to maji nastavené 😀
    a komerčni stanice dostanou takovou kvalitu jakou si zaplatí, odkud to krmí to nevím, zda z fm, z netu či přimo nekde ze „studia“….

 • H.

  Ten vývoj je logický. Cizinci tady rozjeli rádia, protože se na tom dalo zbohatnout, jim šlo jen o prachy. Dnes už rádio primárně není stroj na peníze, ale prostředek utužování moci. Proto se zájem přesouvá na české vlastníky, zejména oligarchy, kteří bohatnou zásluhou zákonů šitých na míru, ať už se jedná o biopaliva pana Bureše nebo soláry pana Křetínského.

 • Anonym

  Na samotném programu těchto stanic se stejně nic nezmění. Furt to budou stejné sračkomety.

 • Jarda

  Tady co má za radia, nekoupili jen naše, ale i polaky, slovaky a rumuny, dle mediaguru by tomu mělo být takto:
  Zakoupená rádia
  Česko
  Evropa 2: (denní poslechovost 860 tisíc)
  Frekvence 1: (denní poslechovost 818 tisíc)
  Rádio Bonton: (denní poslechovost 37 tisíc)
  Dance Radio: (denní poslechovost 13 tisíc)
  Zet (50 %): (denní poslechovost 9 tisíc)
  Pigy: (NA)
  Rumunsko
  Europa FM: (denní poslechovost 1,5 milionu)
  Virgin radio: (NA)
  Slovensko
  Europa 2: (denní poslechovost 300 tisíc)
  Polsko
  Radio Zet: (denní poslechovost 6 milionů)
  Radio Zet Chilli: (denní poslechovost 200 tisíc)
  Radio Zet Gold: (denní poslechovost 600 tisíc)
  Antyradio: (denní poslechovost 600 tisíc)
  Radio Plus Polska: (denní poslechovost 600 tisíc)

  Takže to znamena že peníze z polska, rumunska a slovenska pujdou do čech?

 • Michał PL

  V Polsku to je opravdova revoluce na rozhlasovym trhu. Skupina Eurozet, kterou koupila take Czech Media Invest je druha nejvetsi rozhlasova skupina v Polsku (prvni je RMF- majitel nemecky Bauer). V portfoliu Eurozet je Radio Zet druha nejposlouhanejsi stanice (prvni je RMF FM) a mensi zanrove stanice jako rockove AntyRadio nebo hrajici lounge ChilliZet. Bude moc zajimave jaky bude vyvoj techto stanic v Cesku a Polsku.

 • jan

  radia uz me davno nezajimaji j

 • Ovi

  Kmotr všech kmotrů českých rádií Michel Fleischmann podle Aktuálně.cz skončí po x letech v rádiu a odletí do Paříže dělat českého velvyslance. Mělo by jít o odměnu za velmi dobré vztahy s prezidentem (kterého uctivě hostí na Frekvenci 1) i premiérem. Tím by se zodpověděla otázka, co bude s Fleischmannem pod taktovkou Křetínského.

  Jsem opravdu zvědavý, zda budoucí nový šéf Lagardère alias nově Czech Radio Center řízne do Bontonu, Zet či jiného projektu.

  • Jirkas

   To by opravdu chtelo, zrovna Bonton by si to zaslouzil nejvice, ten pohřbil Fleischmann nejvíce.

  • Ovi

   A ještě jedna „politická“. Novinky.cz přinesly zprávu o tom, že Petr Stuchlík, který nedávno prodal většinové podíly v Classic Praha a Expres FM (ale spolumajitelem zůstal), by se mohl stát kandidátem na pražského primátora za Babišovo hnutí. Připomeňme, že sám Babiš vlastní Rádio Impuls, Český Impuls a RockZone 105,9.

Napište komentář (na mobilu, prosím, vícekrát ťukněte do bílé plochy pod tímto textem nebo zvolte zobrazení webu pro počítač)