Komentáře a diskuze

  • Ovi 22. 2. 2020 v 17:07 k KomentujemeExpres FM také bez RDS.
  • David Pražák 22. 2. 2020 v 15:03 k KomentujemeNezapomínejte ještě na nové Rádio Západ. Ten taky hraje dost novinek. A co se týče taneční muziky, tak v FM...
  • Lukáš 22. 2. 2020 v 13:07 k KomentujemeSeeJay rádio vnímám jako kvalitní rádio. Poslední dobou ho posloucháme v práci a byl jsem až překvapen co existuje nové...
  • Václav 22. 2. 2020 v 12:50 k KomentujemeOpět nešlo už doplnit, takže odpovídám možná ještě na neschválený komentář. Slogany jsou první v Brně s nejsnovějšími hity nebo...
  • Jirka 22. 2. 2020 v 12:39 k KomentujemeProtoze Cra v DAB+ berou ze streamu, zmenila se adresa a studio jeste neni finalni.

Články

Další změna licenčních podmínek na obzoru: Západočeské Radio Egrensis chystá přeměnu na Blaník

Radio Egrensis končí. Radio Blaník.Chebská stanice s velmi dlouhou tradicí Radio Egrensis (hlavní frekvence 92,5 MHz) vedle změny majitele z rodiny zakladatele Antonína Hofmanna na PhDr. Petra Dvořáka nyní přichází s žádostí o změnu licenčních podmínek. Jejich nové znění místy doslovně kopíruje znění podmínek Radia Blaník. Vše tedy nasvědčuje tomu, že příští rok bude pro západočeský Egrensis, spuštěný v prosinci před 26 lety, rokem posledním.

Pokud dojde k výměně programu Egrensis za Blaník, bude to vedle menší programové nabídky v karlovarském regionu znamenat také další kmitočtové duplicity, kterými je provozovatel Radia Blaník, firma Media Bohemia, již nechvalně proslulý. Blaník totiž, stejně jako Egrensis, provozuje vysílače v Chebu, Sokolově i Karlových Varech.

 

172
Komentáře

62 Comment threads
110 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
36 Comment authors
Anonymní

Předpokládám, že tu žádost o změnu licence připravila právní kancelář z Kladna. Proto v Kladně. I když kdo ví? Třeba opravdu hrozí Hitrádio Relax. Nejspíš by to tomuto koncernu dávalo smysl. Rock radio, asi ne.

Anonymní

Tak dávat do souvislosti konec Relaxu jenom kvůli podání žádosti v Kladně je fakt slušná paranoia. Nicméně je pravda, že zrovna tímhle směrem Hitradio chybí.

Vojta(1)

Na Kladně Hitradio nechybí. Kladno spadá do lokality, která je celkem solidně vykryta Hitradiem City.

Jarda

ještě hitradio fm a fm plus, pak když se kouknete do mapky pokryti relaxu tak by bylo hodne duplikatů.

David Pražák

No to je humus. Původně jsem si myslel, že největším ničitelem českého éteru je Lagardere Active, ale to jsem se zmýlil. Největší škodič je společnost Media Bohemia. Když si vzpomenu, že mi zničili Karyon a Zlatou Prahu, tak se mi chce zvracet. Kdo bude další na řadě? Bude to Rubi, Haná, Krokodýl, Jihlava, Zlín, Relax, nebo Contact Liberec? O tom raději nechci pomýšlet.

Jan

Media Bohemia jsou strasny sraci. Ted niceji i Oldies a plitvaji z frekvencemi. Mimochodem ty jejich radia nic moc.

Jan

Na netu vysilaji mutace Prazske. Ja Jihoceske mutace naladim pouze na FM. Tak musim mit Fm prijimac. Az budou třeba na Kiss , Blaniku atd všechny mutace pak je to jina věc.

Jaroslav Eret z Habartova

Rádio Egrensis pořá ma stejneho malitele mislim si že nebude zadne radio Blatník

Karlos Kroužilos

Jardo, bohužel o tom nic moc nevíš, na webu rrtv.cz visí žádost o změnu licence,včetně souhlasu o části prodeje podílu na p. Dvořáka. Do půl roku pak tam bude další žádost o faktickou přeměnu na Blaník, včetně názvu (nyní je tam změna stylu hudby, zpravodajství) Do 2 let bude žádost poslední a to ovládnutí zbývajících podílů…. Přesně takto se dělo i s Tvým oblíbeným Dragonem a FM Plusem, které vysílají kolovrátek stejné hudby, dokonce ve stejný čas.. jako ostatní Hitrádia. Takto posluchači přišli o Rádio Most, Agaru, North Music, Tep, Life, Vysocinu, Faktor, Faktor2, Eldorádio, Karolínu, Gama Rádio, Dobrý den, Apollo, Orion a další. V příštím roce příjdeme o Černou horu, přemění se Hitradio Magic na Rock rádio, Oldies rádio na Rock R. a nejspíš už vyřeší Ostravský Helax, nejspíš tam bude Fajn… Až to udělají, sjednotí Hitrádia do jednoho Hitradia s jedním studiem, ty pak příjdeš o Hitrádio FM plus a moderátoři o místo, ale hlavně, že je budeš moct v každém městé naladit 2x-3x….. Media Bohemia je hrobařem českého éteru….

H.

Ještě před pár lety bych byl naštvaný, ale dneska už mi to je tak nějak fuk. Tu dobu, kdy jsme mohli veřejnost přesvědčit o smysluplnosti rádia, už jsme propásli. Dnes už rádio jako médium jen dobíhá. I kdyby ty frekvence byly vráceny a vypsalo se klasické licenční řízení, nevěřím tomu, že by o to někdo měl zájem, resp. po pár letech nějakého naivního projektu by to skončilo stejným způsobem.

Anonymní

Rádio pořád žije. Ale po letech slučování budou přežívat jen ty velké skupiny, které si rozeberou zisk z reklam. Je to škoda, ale funguje to tak i v ostaních odvětvích. Holt budeme muset podporovat ty naivní projekty a doufat, že se třeba některý uchytí.

H.

Ta doba už je pryč. Dneska máte de facto dvě možnosti, jak dělat rádio – buď stejným stylem jako Media Bohemia, tzn. celoplošku s humus low-cost programem a důrazem na oblbování posluchačů a inzerentů, nebo si to udělat podle svých představ a poctivě, ale bude to černá díra, do které budete neustále sypat svoje peníze a svůj čas a divit se, že to skoro nikdo neposlouchá. Pana Hofmanna už tohle zřejmě přestalo bavit, a to byl člověk, který byl do rádia hodně zapálený. Nemá smysl zavírat oči před realitou, která sem přišla zhruba mezi lety 2005-2010. Rádio stále ještě oslovuje mainstreamovou masu střední a starší generace, ale ti ostatní aktivně využívají – z pohledu rádia bohužel – i spoustu jiných madiálních kanálů.

Petr

Také si nemyslím, že dožívá radio jako médium, ale spíš klasický FM způsob jeho příjmu. Já sám FM přijímač nemám už X let a domnívám se, že v dnešní době, kdy můžu za několikasetkorunový poplatek za mobilní data poslouchat jakékoli radio kdekoli na světě neomezován výkonem jeho vysílačů, je FM pasé fenoménem pro zarputilé staroškoláky. Beru vaši námitku týkající se kvality zvuku (128 kb/s u naprosté většiny stanic je bída), jste-li ale fanouškem dotyčného radia, tuto kvalitu ještě skousnete. Kromě kvality zvuku je důležitá i kvalita programu a formátu a je-li ta pro mne dostatečně atraktivní, na kilobity zas až tolik nehledím. Navíc si nevybavuji nikoho ze svého okolí (myslím tím příslušníky své generace), kdo by měl doma FM přijímač – maximálně v autě, kam bývá automaticky instalován. Teď už záleží pouze na tom, jak moc jsou lidé ovcoidní a líní na to, aby si místo svého oblíbeného už neexistujícího radia vyhledali jiná jako já, tedy přestali se zajímat o FM a dali prostor jiným stanicím. To je ovšem minimálně u nás hudba daleké budoucnosti.

Jarda

až bude internet zadarmo tak klidně, ale pořad se za to musí platit a to ja nechci 😉
když je to jinde zdarma. Poslouchat cizinu taky nemusím, sem hrdej na to že jsem čech.

Matyas

Jelikož se rozrostlo pokrytí Německého rádia Galaxy, není problém na Karlovarsku přeladit na sousední stanice, pokud bych chtěl slyšet uspořádaně vysílanou současnou EDM tvorbu. Pokud bych chtěl jiný žánr, není nic jednoduchého, než-li přeladit o stanici vedle. Každopádně Egrensisu bude škoda, patřilo mezí pár mohykánů rozhlasového éteru, kteří se ještě drželi, na druhou stranu je mi jasné, že tlak zainteresovaných osob, již není únosný.

Jarda

a kdo v čechach by poslouchal cizinu? oni taky neposlouchají naše ikdy to bylo to jedine co by šlo. Bohužel v čechach se pořadne neda nic poslouchat. Neměl nic prodavat, měli to zubynechty držet a hotovo, nejaka konkurence tu zustat musí.

Jarda

delate si kozy?

Jan

Tady v CR je tedy konkurence. Nejni zadna všechno je humus. Ja uplne nesnasim Hitradia.

Jan

Ja bych privital slouceni Hitradii. Stejne je to o nicem. Jinak Blanik je odporne radio. Daleko radsi mam Signal.

Vojta

Rádio Blaník je učiněný predátor, který demoluje regionální stanice. Již stačil pozřít východočeské Ókáčko, západočeskou Karolínu a teď se v jeho chřtánu ocitne radio Egrensis. Kdo příjde na řadu dále? Alespoň by se mohli vzdát těch nadbytečných kmitočtů, které jim teď vzniknou, ale to oni neučiní.

Jan R.

Dále také například Radio Děčín, Eldorádio, Radio Vranov a další…

JM

Tohle už je ale fakt na ÚHOS.

Velké rádiové firmy zároveň ovládají reklamní zastoupení rádií, které má na trhu dominanci. Malá regionální rádia jsou výrazně znevýhodněna na trhu a pak nejsou zisková, načež přijde Media Bohemia, rádio koupí a udělá z něj celoplošný kolovrátek. K tomu vzniknou duplicity a kmitočty jsou vybrané, takže nový projekt regionálního rádia nemůže vzniknout.

Je to neskutečná sprosťárna.

1 2 3 7