Komentáře a diskuze

 • Petr 16. 8. 2018 at 18:02 on KomentujemeJeště doplním, že odstávku hlásili předem. Její přesný čas ale nemohli ovlivnit, vzhledem k tomu, že vysílání
 • Petr 16. 8. 2018 at 17:59 on KomentujemeAktualita: Expres FM teď hodinu nebude vysílat. Podle Facebooku i vysílání kvůli výpadku proudu, webkamera ve
 • Jarda 16. 8. 2018 at 16:36 on Komentujemetaké nechapu proč přesunují rádio dálnice do pelhřimova, kde žadna dalnice nevede ani planovaná není.
 • Jarda 16. 8. 2018 at 16:33 on KomentujemeJihlavu koordinují asi rok nebo jak dlouho, liberec tak dlouho není. Tak se ješte letos nejspíš dočkáme rozšíř
 • Michal 16. 8. 2018 at 15:12 on KomentujemeTo rovnou mohli přesunout jednu z brněnských frekvencí a nemuseli vyžrat další.
 • Michal 16. 8. 2018 at 15:02 on KomentujemeKmitočty 94,1 MHz Liberec a 96,2 MHz Jihlava jdou do licenčního řízení. Oba kmitočty si nechalo zkoordinovat R

Články

Oldies Radio upravuje licenci směrem k rocku: Do Prahy míří Rock Radio

Oldies Radio

Rozhlasová značka Oldies působí v pražském a táborském éteru přes deset let. Vždy představovala nenápadnou stanici s množstvím méně známých hudebních titulů, takže byla celou dobu hodnotným doplňkem k mainstreamovým stanicím pro střední a starší generaci. Už delší dobu bylo zřejmé, že v rámci portfolia rozhlasové skupiny Media Bohemia dříve či později dojde k redukci solitérních formátů a začlenění dosavadních výjimek pod čtyři hlavní značky, kterými jsou Radio Blaník, Hitrádio, Rock Radio a Fajn radio.

Nyní se věci začínají hýbat a Oldies Radio žádá Radu pro rozhlasové a televizní vysílání o změnu licenčních podmínek, jejichž podstatou je úprava věkového rozpětí cílové posluchačské skupiny směrem dolů a zpřesnění hudebního zaměření rádia na rockové žánry. Tato požadovaná změna nemůže v kontextu ostatních kroků skupiny Media Bohemia znamenat nic jiného než konec dosavadního spíše popovějšího Oldies Radia a jeho výměnu za expandující lidově rockový brand Rock Radio. Media Bohemia tak půjde v Praze do přímé konfrontace se zavedenými rádii Beat a RockZone 105,9 s tím, že podobné publikum oslovuje i letošní nováček v metropoli Hey Radio.

Zůstává otázkou, zda studio Rock Radia zůstane v Českých Budějovicích, nebo se přesune do Prahy.

V hlavním městě se tak pro jiná rádia otevírá možnost nasadit kultivovaný pop oldies formát s širokým playlistem, s jádrem v angloamerické hudbě šedesátých až osmdesátých let, s minimem české a slovenské tvorby. Tímto směrem by se čistě teoreticky mohly ubírat relativně méně úspěšné stanice jako například Bonton, Zet nebo Hey.

 

14 komentářů Oldies Radio upravuje licenci směrem k rocku: Do Prahy míří Rock Radio

 • Matyas

  V Praze je už je tohoto formátu, nějak dosti, co takhle se zamyslet nad něčím konstruktivnějším a smysluplnějším.

 • Jarda

  takže v táboře budou mit zase duplikát? stačí že je tam tušim fajn radio na fleku se 2ma vysilačema, jen aby se dostali do prahy, to bude rocková praha. Proč ho nemohli nechat tak jak bylo.

 • Thomas

  „spíše popovějšího Oldies Radia“

  Radio Oldies bezi u nas v praci diky kolegovi každý den a několik let a vždy to bylo oldies spise rockove, popove prave nikoliv.

  • Ovi

   Spíše popovějšího ve srovnání s Rock Radiem (Oldies hraje Cher, Chrise Rea, Sister Sledge, A-ha, Roda Stewarta, Depeche Mode, Elvise Presleyho, Eltona Johna, Blondie, Bee Gees atd.).

   • Thomas

    Tak to jsem tam hodne dlouho neslysel, kdy jsi to naposled poslouchal?To bude hodne davno co?Popove není ani nahodou.Jinak rock radio se z toho opravdu nechysta.

   • Ovi

    Ano, bylo to hodně dávno, Thomasi, včera večer. Většina výše jmenovaných „rockerů“ tam hrála, playlist lze snadno dohledat na webu rádia nebo na songster.sk. Asi budeš zklamán, ale vše nasvědčuje tomu, že Oldies to má za pár. Bohužel pro nás oba.

   • Jarda

    rock radiu padlo za obět hodne radií i naše severočeská gama… Stejne praktiky ma jejich hitradio, takže bych se nedivil, kdyby měli na tu prahu zálusk. Pokud nebudou chtit překoordinovat kmitočet po radiu R a dostat ho i do brna.

   • Ovi

    Zatím to vypadá, že na frekvenci po Radiu R chtějí šoupnout brněnské Hitrádio City.

  • Jarda

   až se misto oldies ozve rockradio a on ho začne hledat 😀 nam na severu vzali více metalovou gamu.

 • Thomas

  Jinak si nemyslim, ze je to změna na rock radio, to by tam nechteli zachovat ty sedesatky apod.

 • Jan

  To jako budu mit v Tabore dve Rock Radia. To nemysleji vazne?

 • Jan

  Ja si myslim ,ze to taky nebude Rock Radio dyt tam není zminka o zmene nazvu radia.

  • Ovi

   První krok je změna licenčních podmínek, až druhý krok je přejmenování (to proto, aby to zprvu nikoho z RRTV ani konkurence příliš nezaujalo a nešťoural se v tom). Stejný postup vidíme u Magicu i Černé Hory.

Napište komentář (na mobilu prosím vícekrát ťukněte do bílé plochy pod tímto textem nebo zvolte zobrazení webu pro počítač)