Komentáře a diskuze

Články

Oldies Radio upravuje licenci směrem k rocku: Do Prahy míří Rock Radio

Oldies Radio

Rozhlasová značka Oldies působí v pražském a táborském éteru přes deset let. Vždy představovala nenápadnou stanici s množstvím méně známých hudebních titulů, takže byla celou dobu hodnotným doplňkem k mainstreamovým stanicím pro střední a starší generaci. Už delší dobu bylo zřejmé, že v rámci portfolia rozhlasové skupiny Media Bohemia dříve či později dojde k redukci solitérních formátů a začlenění dosavadních výjimek pod čtyři hlavní značky, kterými jsou Radio Blaník, Hitrádio, Rock Radio a Fajn radio.

Nyní se věci začínají hýbat a Oldies Radio žádá Radu pro rozhlasové a televizní vysílání o změnu licenčních podmínek, jejichž podstatou je úprava věkového rozpětí cílové posluchačské skupiny směrem dolů a zpřesnění hudebního zaměření rádia na rockové žánry. Tato požadovaná změna nemůže v kontextu ostatních kroků skupiny Media Bohemia znamenat nic jiného než konec dosavadního spíše popovějšího Oldies Radia a jeho výměnu za expandující lidově rockový brand Rock Radio. Media Bohemia tak půjde v Praze do přímé konfrontace se zavedenými rádii Beat a RockZone 105,9 s tím, že podobné publikum oslovuje i letošní nováček v metropoli Hey Radio.

Zůstává otázkou, zda studio Rock Radia zůstane v Českých Budějovicích, nebo se přesune do Prahy.

V hlavním městě se tak pro jiná rádia otevírá možnost nasadit kultivovaný pop oldies formát s širokým playlistem, s jádrem v angloamerické hudbě šedesátých až osmdesátých let, s minimem české a slovenské tvorby. Tímto směrem by se čistě teoreticky mohly ubírat relativně méně úspěšné stanice jako například Bonton, Zet nebo Hey.

 

14 komentářů Oldies Radio upravuje licenci směrem k rocku: Do Prahy míří Rock Radio

 • Matyas

  V Praze je už je tohoto formátu, nějak dosti, co takhle se zamyslet nad něčím konstruktivnějším a smysluplnějším.

 • Jarda

  takže v táboře budou mit zase duplikát? stačí že je tam tušim fajn radio na fleku se 2ma vysilačema, jen aby se dostali do prahy, to bude rocková praha. Proč ho nemohli nechat tak jak bylo.

 • Thomas

  „spíše popovějšího Oldies Radia“

  Radio Oldies bezi u nas v praci diky kolegovi každý den a několik let a vždy to bylo oldies spise rockove, popove prave nikoliv.

  • Ovi

   Spíše popovějšího ve srovnání s Rock Radiem (Oldies hraje Cher, Chrise Rea, Sister Sledge, A-ha, Roda Stewarta, Depeche Mode, Elvise Presleyho, Eltona Johna, Blondie, Bee Gees atd.).

   • Thomas

    Tak to jsem tam hodne dlouho neslysel, kdy jsi to naposled poslouchal?To bude hodne davno co?Popove není ani nahodou.Jinak rock radio se z toho opravdu nechysta.

    • Ovi

     Ano, bylo to hodně dávno, Thomasi, včera večer. Většina výše jmenovaných „rockerů“ tam hrála, playlist lze snadno dohledat na webu rádia nebo na songster.sk. Asi budeš zklamán, ale vše nasvědčuje tomu, že Oldies to má za pár. Bohužel pro nás oba.

    • Jarda

     rock radiu padlo za obět hodne radií i naše severočeská gama… Stejne praktiky ma jejich hitradio, takže bych se nedivil, kdyby měli na tu prahu zálusk. Pokud nebudou chtit překoordinovat kmitočet po radiu R a dostat ho i do brna.

    • Ovi

     Zatím to vypadá, že na frekvenci po Radiu R chtějí šoupnout brněnské Hitrádio City.

  • Jarda

   až se misto oldies ozve rockradio a on ho začne hledat 😀 nam na severu vzali více metalovou gamu.

 • Thomas

  Jinak si nemyslim, ze je to změna na rock radio, to by tam nechteli zachovat ty sedesatky apod.

 • Jan

  To jako budu mit v Tabore dve Rock Radia. To nemysleji vazne?

 • Jan

  Ja si myslim ,ze to taky nebude Rock Radio dyt tam není zminka o zmene nazvu radia.

Napište komentář (na mobilu, prosím, vícekrát ťukněte do bílé plochy pod tímto textem nebo zvolte zobrazení webu pro počítač)