Komentáře a diskuze

Články

Oldies Radio končí na FM, upravuje licenci směrem k rocku: Do Prahy míří Rock Radio

Oldies Radio

Rozhlasová značka Oldies působí v pražském a táborském éteru přes deset let. Vždy představovala nenápadnou stanici s množstvím méně známých hudebních titulů, takže byla celou dobu hodnotným doplňkem k mainstreamovým stanicím pro střední a starší generaci. Už delší dobu bylo zřejmé, že v rámci portfolia rozhlasové skupiny Media Bohemia dříve či později dojde k redukci solitérních formátů a začlenění dosavadních výjimek pod čtyři hlavní značky, kterými jsou Radio Blaník, Hitrádio, Rock Radio a Fajn radio.

Nyní se věci začínají hýbat a Oldies Radio žádá Radu pro rozhlasové a televizní vysílání o změnu licenčních podmínek, jejichž podstatou je úprava věkového rozpětí cílové posluchačské skupiny směrem dolů a zpřesnění hudebního zaměření rádia na rockové žánry. Tato požadovaná změna nemůže v kontextu ostatních kroků skupiny Media Bohemia znamenat nic jiného než konec dosavadního spíše popovějšího Oldies Radia a jeho výměnu za expandující lidově rockový brand Rock Radio. Media Bohemia tak půjde v Praze do přímé konfrontace se zavedenými rádii Beat a RockZone 105,9 s tím, že podobné publikum oslovuje i letošní nováček v metropoli Hey Radio.

Zůstává otázkou, zda studio Rock Radia zůstane v Českých Budějovicích, nebo se přesune do Prahy.

V hlavním městě se tak pro jiná rádia otevírá možnost nasadit kultivovaný pop oldies formát s širokým playlistem, s jádrem v angloamerické hudbě šedesátých až osmdesátých let, s minimem české a slovenské tvorby. Tímto směrem by se čistě teoreticky mohly ubírat relativně méně úspěšné stanice jako například Bonton, Zet nebo Hey.

 

O čem píšete?
219 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Jarda
Reply to  Oviradio.cz
26. 2. 2021 07:57

takže od zítra už rock radio?

frkotou
Reply to  Oviradio.cz
26. 2. 2021 10:01

Někdo tu chtěl nahrávky, tak budou dostupné zde. https://uloz.to/folder/ZSztp5OdYkiP

HONY
Reply to  frkotou
26. 2. 2021 13:18

Mohu říct že jsem poslední dva měsíce oldies poslouchal a myslím že fakt ho bude škoda.

TÉMA
Oldies
Jarda
Reply to  Oviradio.cz
25. 2. 2021 13:03

a pak změna na rock radio. Zajímalo by mě, jak dlouho ty stanice helax a oldies přežijou čistě jako webová rádia. Stejně jako radio zelena hora už nehraje.

Jarda
Reply to  Oviradio.cz
25. 2. 2021 13:56

Nebylo radio zelena hora založeno puvodnimi lidmi z egrenzisu?

Jarda
Reply to  Oviradio.cz
21. 2. 2021 08:57

když se rozloučí 26. tak co bude o víkendu? Přes víkend bude rock radio?

MiKael
1. 2. 2021 08:47

Koukám na playlist RR a je to kýbl sraček. To si tam žádný posluchač Oldies nenechá. O vypatlaném moderování nemluvě

Václav
Reply to  MiKael
1. 2. 2021 09:31

nevím proč všichni si myslí že by posluchači měli zůstávat na frekvenci při změnách programu? To je provozovateli víc než jasné a jde mu o kvantitu že teoreticky může být posluchačů víc ale jiných, kdyby někdo nerozuměl, tak to znamená že může např 30 odladit stávající množina a jiná množina např 60 tis naladit, pozor čísla jsou ilustrační aby někdo nebral za slovo.

Míra
Reply to  Václav
1. 2. 2021 09:45

O Tábor se ucházelo R1, ale to je konkurence, taže bez debaty….

Poslouchac
Reply to  MiKael
25. 2. 2021 11:57

No, dneska jsem kolem desate poslouchal Hey radio, a moderator mi svym slovnim projevem lezl pekne na nervy. Takze jsem preladil na Beat, protoze projev ala diskoteka a vsichni jsme kamos opravdu NE!

Arcivévoda Spytihněv Hrdobec z Hovězí Lhoty
Reply to  Oviradio.cz
30. 1. 2021 09:21

Poslechovost v hlavním městě rovna nule. Narozdíl od jiných, kteří tu taky nemají frekvenci. Ale Sedláček si společně s frekvencí kupuje i posluchače, jistě jich část zůstane. Zůstalo jich spousta po Egrensisu u Blaníku na západě, i velké množství po Agaře a North Music u Fajnu na serveru atd. Jen nevím jak původní posluchači Oldies zvládnou ten vidlácký styl moderace a jinglů.

Jakub Melin

Naprostá většina jich přeladí. RockRádio je program pro venkov a malá města, ten formát v Praze nemá šanci – Classic Rock má Beat, modernější rock má RockZone a je tu i Hey. Ten formátový rozdíl RockRadia vůči Oldies je mnohem větší než byl např. Egrensis/Blaník.

Většina posluchačů Oldies přejde na Beat nebo k jiným nerockovým rádiím, malá část možná k Hey a jen minimum zůstane.

Je celkem absurdní, že v celé ČR neexistuje slušné rádio hrající 70s/80s. Přitom třeba v Německu mají tato rádia majoritní podíl na trhu (Bayern 1, v DABu rychle rostoucí Schwarzwaldradio, saské R.SA…).

Arcivévoda Spytihněv Hrdobec z Hovězí Lhoty
Reply to  Jakub Melin
30. 1. 2021 11:44

R.SA mám to štěstí chytat na FM z Žitavy a hrají fakt dobře, něco takového by se mi tady líbilo, klidně hrající i dřívější dekády. Pořád tak nějak doufám, že se toho ujme Signál rádio. Po brutálním pádu poslechovosti by nějaká změna přijít mohla.

Jakub Melin

Ano, pokud by RU udělali ze Signálu namísto rádia vyhrabávajícího mnohdy ten největší komunistický odpad a předělávky takový „slušnější Blaník“, tak by mohli velmi zabodovat.

Něco jako R.SA, Bayern 1 nebo rakouské Radio Wien na našem trhu extrémně chybí.