Komentáře a diskuze

  • Michal 16. 10. 2019 v 22:02 k KomentujemeTento způsob RDS zdá se mi poněkud nešťastným. :-) Ale je fajn, že inovujou. Předpokládám, že to není finální ...
  • Ovi 16. 10. 2019 v 19:45 k KomentujemePrudká inovace u jedné z nejkonzervativnějších stanic v Česku: Radio Contact Liberec testuje dynamický PS v RD...
  • Jarda 16. 10. 2019 v 16:06 k Komentujemeto by me taky zajimalo :D ani web nic jem nikde nezaznamenal.
  • Ovi 16. 10. 2019 v 15:14 k KomentujemeO chystaném plzeňském rádiu Like FM zatím ani vidu, ani slechu. Přitom slibovali rychlý start...
  • DjK 16. 10. 2019 v 06:42 k KomentujemeTak už je vše v pořádku... kromě toho Zlína, tam jedou pořád se sníženým výkonem
  • Jarda 16. 10. 2019 v 06:40 k KomentujemeTo zas budou protesty o zachování těch vysílačů :D no treba z některých bude muzeum. ;)

Články

Další změna licenčních podmínek na obzoru: Západočeské Radio Egrensis chystá přeměnu na Blaník

Radio Egrensis končí. Radio Blaník.Chebská stanice s velmi dlouhou tradicí Radio Egrensis (hlavní frekvence 92,5 MHz) vedle změny majitele z rodiny zakladatele Antonína Hofmanna na PhDr. Petra Dvořáka nyní přichází s žádostí o změnu licenčních podmínek. Jejich nové znění místy doslovně kopíruje znění podmínek Radia Blaník. Vše tedy nasvědčuje tomu, že příští rok bude pro západočeský Egrensis, spuštěný v prosinci před 26 lety, rokem posledním.

Pokud dojde k výměně programu Egrensis za Blaník, bude to vedle menší programové nabídky v karlovarském regionu znamenat také další kmitočtové duplicity, kterými je provozovatel Radia Blaník, firma Media Bohemia, již nechvalně proslulý. Blaník totiž, stejně jako Egrensis, provozuje vysílače v Chebu, Sokolově i Karlových Varech.

 

172
Komentáře

62 Comment threads
110 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
36 Comment authors
Chebáček

Informace kam přeladit místo Egrensisu : Lidé z mého okolí dost často přešli na Kiss, protože ten se z aktuální nabídky rádií v karlovarském kraji, nejvíce blíží hudebnímu stylu Egrensisu a i program je zajímavý. Kdo stále tápe, co poslouchat, tak doporučuji vyzkoušet Kiss 😉 Akorát, když jedu kolem Sokolova nebo v Sokolově po městě, tak tam má Kiss špatný signál.

Petr Dušek

Kiss je super

Honza

Blaník furt se rozšiřuje v Čechách ale na Ostravsku to furt stojí -_- nevíte kdy blaník bude na ostravsku ?

hony

až sežere čas

Cryxia

na čas jestli MB šáhne tak jim zlámu ruce

Cryxia

navíc Dvořák na Pařízka nemá..

Ondřej

Pravda

Vaclav

Pokud vás čas baví budiž, ale pro mě to znamená denně do úmoru opakovat playlist v éteru odjakživa přítomny složený ze samých sterilnich veci z in the army now, f r david worrrrds.,, say you, say me,, i love to hate you, ii love to hate youuuuu. Fakt jak otrok pod reprakama jsem si zas připadal v restauraci. Jedine snad ze čas není taková korporace jak blanik ale ani tak se to nedá. Ještě teda ze nemaji nařízené ještě větší rotace něčeho, ze je to rovnoměrné ale ani to nepomůže.

LU-

A ještě Míša Davidů, Kryštofy a Čínasky – https://www.songster.cz/view-report.html?r=20&period=2019-06 . V průměru to vychází 7x David za den

Vaclav

Ano, nejvíc mě vadí ten zahraniční středoproud, pak i ten český. Je zajímavé ze to jde jinak u obdobného rádia Petrov, které vybírá méně známé věci od známých skupin, je to kontrast s tím omezeným Časem.

Soundwaver

mimochodem, nevíte někdo, zda provozovatel stránek songster. sk plánuje obnovit zaznamenávání statistik skladeb u radií, u kterých to teď nefunguje, (což je škoda) ?

J K

Asi ne, předpokládám, že už se o web nezajímá, kdysi jsem psal na email uvedený na stránkách, bez jakékoliv reakce

Václav

no songster už dýl nejde, chce to jiné stranky, např. Online radio Box, bohužel jen některé stanice tam mají playlist

Cryxia

tady v Třinci je to nejlepší stanice. protože tu je blblá programová nabídka. rád bych tu uvítal color nebo Signál nebo Bonton

Václav

jasně chápu a z polska nebo slovenska nic nejde? SK rádio Vlna by vyšlo na stejno jak Čas, možná má Vlna víc písniček. Mě osobně zas na českou muziku přijde lepší Country.

Cryxia

Vlnu tu nechytnu a Country mi tu šumí

Václav

Ještě jsem zapomněl se zeptat na Jemné melodie, jestli se tam dají chytit 106,9? Jo Country kdosi už na FB říkal že mu to v Třinci nejde, na Godule to vypadá na nějaké směrové omezení, pak leda z Ostravy. Ale když šumí, to znamená že by se dalo vylepšit lepší anténou. Jinak třeba Signál rádio všichni zatracujou, ale já si myslím že je to lepší provedení než bylo třeba bývalé Hey!(česky a nej) v Čechách nebo teď Bonton. Na signále jsou třeba i instrumentálky a tvorba z českého prostředí 60. let (Semafor, Suchý), které nikdo nevysílá, takže přínos. Dále navečer taky mají nějakou speciální hodinku, nevím proč zas tak moc se to pomlouvaá, když jedno dobré České oldies rádio tu můžeme mít a někdo mylně si myslí že je to Blaník, ale ten ze svého původního formátu sešel a hraje jak Impuls. Samozřejmě je i dost obligátních skladeb, co mi vadí na Signále. Signál ve srovnání s Country není tak zatěžován moderátorskými bloky spolu s reklamou kdy se nehraje, ale zas scénky což možná mysleli dobře, ale je toho až moc. Škoda že RU oldiesový formát rozstřelila mezi Country a Signál. Protože obdobně na Country se mi nelíbí že se snaží okecat malinko přitvrdí a několikrát za hodinu na Moravské mutaci tlačí skladby typu Žlutý pes, kdyby aspoň třeba hráli Neil Younga který spíš se hodí k tomu žánru a nyní tam není. Takže mohli udělat jedno dobré Contry radio a dát tam ty dobré zajímavé skladby ze Signál rádia.

Cryxia

na 106,9 mi myslím hraje rádio jemne pokud toto myslíte. a ten country to je hrůza no. tu hraje lépe ta 94,7 než 97,4

Noobish

Signál rád prepožičiam, u mňa ide bohužiaľ hneď na 3 kmitočtoch, uff.
Záleží ale asi aj akú má človek antenu teda. Ja som v Ostrave obecne nemal problém s SK rádiami.