Komentáře a diskuze

  • Jarda 26. 11. 2022 v 10:25 k Komentujemeškoda že jsou tam komunisti, dneska všechno na téma "čína" může být spojeno s jejich režimem. Když ale pomineme politiku,...
  • Míra 26. 11. 2022 v 09:19 k KomentujemeŠkoda, že trh a vkus nejsou nastaveny jinak. Škoda že je takový problém, sponzorovat menší rozhlasové stanice. Raději se cpou...
  • Oviradio.cz 26. 11. 2022 v 08:08 k KomentujemeČínskou lidovou republikou placený pořad Barevný svět (Color, Hey) se dostal i do bakalářské práce "Analýza čínské propagandy v České republ...
  • Oviradio.cz 25. 11. 2022 v 23:43 k KomentujemeJe ve vlastním zájmu nového rádia maximálně tlačit svůj brand, aby mohl žít svým životem a nebyl považován za pouhou...
  • MichalP 25. 11. 2022 v 23:29 k KomentujemeKvůli E2 a Blaníku to fakt nebylo. 106,5 neprošlo přes německou BNA kvůli ochraně 106,4 MDR Aktuell v Zittau. Vzdušnou...
  • Franz 25. 11. 2022 v 22:51 k KomentujemeZaujalo mě vyhýbání se slovu Helax na sociálních sítích Fresh rádia. Snaha o vyvolání vzpomínek na úspěšnou éru je zřejmá,...
  • Hony 25. 11. 2022 v 20:22 k KomentujemeŘekl bych že kvůli Evropě 2 na 106.4 a Blaníku na 106.5
  • Arcivévoda Spytihněv Hrdobec z Hovězí Lhoty 25. 11. 2022 v 20:19 k KomentujemeZamítnuto, neprošlo na mezinárodní. Bojujeme dál.

Články

Co přinese Český rozhlas v roce 2014 do pražského éteru?

Český rozhlas 2014Začátek roku 2014 bude znamenat nejen pro pražský rozhlasový prostor několik důležitých inovací z dílny Českého rozhlasu.

Nejatraktivnější novinkou se stane živé ranní vysílání na Českém rozhlase Plus, které bude zároveň přebíráno stanicí ČRo Regina na kmitočtu 92,6. Půjde o první zpravodajsko-publicistický program bez hudby na FM v klasickém ranním slotu od 6:00 od zrušení Dobrého rána s BBC před dlouhými osmi lety. Radost jistě mít nebude tým současného BBC s programem Studio ZET na 101,1, který tak v klíčové lokalitě hlavního města dostane daleko zkušenějšího a prestižnějšího konkurenta s lepším načasováním programu. Plus totiž poběží na VKV také v druhém prime time od 17:00 do 20:00, kdy se potenciální posluchači vracejí z práce.

Samotná Regina se od ledna hudebně výrazně změní, měla by hrát místo aktuálních popových hitů především pop-rockovou produkci ze 70. až 90. let. Na rozdíl od silně konzervativního Českého rozhlasu Region, který se vrátí na Cukrák 100,7, mají být ve vysílání Reginy tuzemské písně v menšině. Otázka je, jak se podaří na 92,6 skloubit náročnější mluvené slovo s duchem Miloše Skalky a do jaké míry se bude playlist R-REGINA krýt s R-ZURNAL.

Český rozhlas Region, Středočeský kraj bude spolu s dalšími regionálními studii od Nového roku jedinou veřejnoprávní možností poslechu dechové a lidové hudby. Z ČRo Dvojka totiž zmizí nejen lidovky, ale rovněž písničky na přání, což je sympatické rozhodnutí. V Praze bude možné dechovku slyšet vedle Regionu 100,7 také na středovlnném Radiu Dechovka 1233 a na novém Signál rádiu 95,7.

Resumé: Pražská rádia včetně veřejnoprávních se houfně obracejí do minulosti, ale přeci jen to bude mít jedno velké Plus.

O čem píšete?
40 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Sláva
16. 1. 2014 22:11

Teprve po přečtení této stránky vidím, že mé třítýdenní doufání, že si Bezstarostná jízda dala jen delší vánoční prázdniny nebo ji najdu jiné frekvenci, bylo marné. A jsem velmi smutná a zklamaná, že tak výborný a praktický pořad dostal stop. Moc děkuji moderátorům, hlídkám i dispečinku za užitečné informace, Reginu jsem díky vám poslouchala při každé jízdě autem, manžel prakticky každý den ráno i večer. Přeji nám všem, kteří jsme po novém roce díky novému aranžmá frekvence 92,6 přeladili, aby brzy některá jiná stanice tuto „díru“ využila ve svůj prospěch a výrazně zvýšila svůj počet posluchačů obdobným pořadem, když o nás vedení Českého rozhlasu nemá zájem.

Jakub Čáp
16. 1. 2014 18:34

Jako většina tady si taky postežuji na zrušení bezstarostné jízdy , které jsem poslouchal pravidelně od zavedení do éteru. Tímto nepochopitelným zrušením Regina přišla, podle mého, o 90% posluchačů, kteří si v dopravní špičce stanici ladili. Metropole si podobný pořad zaslouží jako médium veřejné služby. Chtěl bych znát důvod zrušení . V každém případě také přeladuji… Škoda..

Igor
15. 1. 2014 12:53

zacal jsem pouzivat google maps v telefonu s informaci o provozu… i kdyz to uplne nenahradi zive telefonaty do bezstarostne jizdy. Reginu mazu ze stanic

Libor
11. 1. 2014 10:44

Zrušení Bezstarostné jízdy odstartovalo BEZREGINÍ, to znamená, že všichni kteří chtěli ucpanou praho projet bez většího stresu, teď ladí radio a ojevují spousty zajímavých stanic. Českému rozhlasu se zase povedlo lidem připomenout něco z dob normalizace. Jako zpravodaj jsem měl možnost mluvit s p. Duhanem, a myslel jsem , že naslouchá. Pravda je však někde jinde a lidé z českého rozhlasu si realizují své představy. Škoda tomu pořadu jsem fandil a pomáhal jim. Teď pomáhám jiným.

David
10. 1. 2014 09:27

Myslím, že si Regina vykopala svůj hrob zrušením bezstarostné jízdy resp. lidé ČRo, kteří o tom rozhodli jí vykopali hrob (Duhan a spol.?). Tisíce občanů ladí jinam.
Muzika fajn, nebylo to jen o kecání, mělo to po ránu ten správný „drive“. Plus tam nemá co dělat, odradí, nudí… pánové se přepočítali, což asi neřeší.

Buchar
9. 1. 2014 19:34

Ve věci změny formátu vysílání Reginy je hlavně důležitý fakt, že vysíláním stanice „Plus“ na VKV frekvencí stanice „Regina“ je porušován zákon o Českém rozhlase!

Vladimír
9. 1. 2014 19:08

Pořed Bezstarostná jízda byl úžasný. Poslouchal jsem jej denně. Řidiči měli aktuální informace o dopravní situaci v Praze a okolí. Jsem velmi zklamán, že byl tento pořad ukončen. Přelaďil jsem na jinou stanici :-(.

LV
8. 1. 2014 22:29

Hudba Reginy se od Radiožurnálu odlišuje. Pracuje se i na zvyšování kvality mluvené slova. S každou větší změnou formátu se posluchači vyměňují. Rozhlas již nebuduje 2 značky dopravního zpravodajství. Místo toho má tu svojí hlavní. Doprava 3x za hodinu je pro vás málo? Nebo je příliš stručná? Oni v pražské Zelené vlně o ucpané Jižní spojce a přilehlých ulicíh vůbec nemluví? To je divné…? Copak není ve vysílání výzva, aby lidé volali do Zelené vlny? Když říkáte, že není doprava kam se dá volat? Aspoň to má rozhlas soustředěné do jedné databáze, na jednu linku…

Nebo mluví. A vám spíš než informace o dopravě, které jsou každých 20 minut chybí právě ten předchozí formát současné hudby a povídání pouze o dopravě?

Zatím to na mě působí tak, že doprava ve vysílání Reginy nechybí. Velkou část dne, ani příjemný popík z 80tých a 90tých let. Copak hrají na Radiožurnálu jen ho? Chtěl jsme zjsitit jak se dabljí ve vysíláních RŽ a Reginy pražská témata. Ta na RŽ moc nejsou, spíš celostátní. Ale na Regině jsou zatím stejně jako dřív ty mnohdy nudné, zaměnitelné jako rodokmeny, nebo povídání s herci…Snad postupem času ubudou.. a bude Regina za 1. Moc rád nyní s Reginou vstávám 🙂

Buchar
8. 1. 2014 19:25

Tak já mám za to, že takto Regina nemůže dlouhodobě fungovat. Sedět na dvou židlích prostě nelze!!! Buďto Regina, nebo Plus. Připomínky a stížnosti prosím zasílejte na tyto adresy: jan.menger@rozhlas.cz, Peter.Duhan@rozhlas.cz, rada-cro@rozhlas.cz. Jinak si osobně myslím, že je nejvyšší čas odvolat z vedení Českého rozhlasu Slováka Petera Duhana. Sorry, ale těch přešlapů už bylo moc!!!!

Ruda
8. 1. 2014 18:12

Tak jsem chtěl v novém roce naladit bezstarostnou jízdu a zjistil jsem že už se nevysílá. Nyní jsem si našel na webu že vysílání skončilo. Velice mě to mrzí. s tímto pořadem mi jízda v autě velmi dobře utíkala a dozvěděl jsem se spoustu dopravních informací. Moc velká škoda.

Beat
8. 1. 2014 17:09

Jeste lepe to adresujte primo mr. Duhanovi nebo primo do Reginy.

ALA
8. 1. 2014 11:49

P.S. Reginu na 92,6 jsme si již vymazala z oblíbených stanic 🙁

ALA
8. 1. 2014 11:45

Také jsem s hrůzou zjistila, že báječné vysílání Reginy s dopravním zpravodajstvím je pryč. Velká škoda! Jezdím každý den přes Prahu z východu na západ a aktuální informace o jižní spojce a přihlehlých komunikacích mi vždy moc pomohly. Tímto bych chtěla moc poděkovat moderátorům za skvělou každodenní práci a také díky za to, že jste mi umožnili vyhrát poukázku na pohonné hmoty 🙂

Dan
8. 1. 2014 10:36

Bohužel můj zájem o Reginu bez BEZSTAROSTNÉ JÍZDY,zmizel. Výborná věc pro tisíce řidičů v Praze a myslím, že se vedení zbavilo velkého množství svých posluchačů, kteří i mimo rámec Bezstarostné jízdy jinak stanici poslouchalo..Velká chyba,moc velká…a je to škoda.