Komentáře a diskuze

  • frkotou 29. 1. 2020 v 20:14 k KomentujemeJen malý postřeh. Černá Hora a Faktor to na FB neuvádí.
  • Michal 29. 1. 2020 v 18:44 k KomentujemeParáda, jen tak dál. Ještě zbývá spustit pět kousků a pak by se pomalu mohli vrhnout na R1. :-) Nechce...
  • PPK, JIDXC 29. 1. 2020 v 18:13 k KomentujemeCountry Břeclav 92.4 (16.1.) Boskovice 101.1 (24.1.) a VelMez 91.6 (29.1.) ;)
  • frkotou 29. 1. 2020 v 14:54 k KomentujemeHitrádia už upozorňují na nový program 12 - 15 na svém Facebooku.
  • Jirka 28. 1. 2020 v 21:43 k 10 zajímavostí, které jste možná nevěděli o FM rádiích v PrazeNapsal si to uplne spatne a jeste to skatulkovani.. uf.
  • Michal 28. 1. 2020 v 19:38 k KomentujemeBoskovice 101,1 on-air.

Články

Černá Hora je ode dneška Hitrádio

Hitrádio Černá HoraHitrádio Černá Hora je od začátku dnešního dne skutečností. Rozhlasová značka Radio Černá Hora zmizela po více než pětadvaceti letech z éteru. Ve vysílání se hned po půlnoci objevily nové jingly Hitrádia, hlavní staniční hlas i claim jsou odlišné od většiny ostatních rádií v síti. Ještě před půlnocí hrála Černá Hora na hlavní frekvenci 105,3 se silným brumem a bez RDS. Minimálně v prvních dvou hodinách po rebrandingu se vysílala hudební smyčka, měnila se hlasitost modulace, brum ustoupil, RDS se občas objevovalo a zase mizelo.

Ráno už byl vysílán playlist stejný jako na většině Hitrádií, takže Černá Hora nyní hraje stejně jako například Hitrádio Orion nebo Hitrádio FM. Nastavení RDS je už standardní jako u jiných stanic Hitrádio, tedy PS střídavě HITRADIO a CER.HORA a dynamický radiotext o aktuální hudbě včetně radiotextu plus.

V tuto chvíli v Hradci Králové respektive východních Čechách a přilehlých regionech fungují vedle sebe Hitrádio Černá Hora a Hitrádio Magic, které má nyní odlišný, rockovější playlist. Výhledově by měl Magic zaniknout a přenechat své frekvence silnější značce Černá Hora (dvaapůlkrát vyšší týdenní poslechovost) s výjimkou samotného Hradce Králové 89,1, kde je v plánu šíření Rock Radia.

51
Komentáře

15 Comment threads
36 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
pevy

Magic má přenechat kmitočty Černé hoře (mimo HK)? To tedy bude ve VČ doslova „přepokryto“. Mimochodem, dubl kmitočty v Pardubicích nevadí (92,6 vs. 94,5)?

JM

U Media Bohemia přece nevadí ani tripl, ne-li víc (čtyřikrát Hitrádio v Liberci).

Dubl, pcha, to je přece úplně normální a přispívá to k pluralitě éteru. Aspoň RRTV si to zřejmě myslí.

Jarda

kež by s tim někdo něco udělal už konečně.

jouda

To je jak u blbejch. Jeden provozovatel může mít skrze majetkové propojení pokrytí ČR až 300 %. Viz zákon o provozování R a TV vysílání – https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2001-231 – konkrétně § 56. Takže ještě zbývá celkem dost ke zdublování.

hony

Ani ne u chrudimi vubec neslo to ani toale ted je to ok

Tom

Sice playlist Černé Hory v posledních letech už taky nestál za moc, evidentně tomu dotyčný moc nedával, ale občas v něm něco potěšilo. Po poslední změně na Hitrádio a jejich centrální playlist se to už nedá poslouchat. Tolik (snad 20%?) CZ&SK hudby, od těch nejvíc ohraných interpretů s deb.ilními texty, to prostě nedávám.
Jinak co se týče zvukového obalu, grafiky loga, webu…vše o level jinde, původní černá, bílá a žlutá byla prostě TOP.
https://www.youtube.com/watch?v=qAb7W7CoO1g

Jakub

no jo… měl jsem radost, že alespoň na FCB Blaníku vydrželo několik komentářů ve stylu „strčte si nějakej Blaník do pr..le, my chceme svůj Egrensis“ a podobně.
Černé Hory je ale fakr škoda.

Jarda

Ze by na blaniku nebyli komouši? A proto taky neladim nic od media bohemia a kdyz uz tak jedine rock radio, jinak vubec.

Lukáš

Na facebooku Černé Hory byli promazány všechny negativní komentáře a ohlasy. Tak tomu se říká svoboda slova. Tím u mě Shitrádio kleslo na tu nejnižší možnou úroveň…

Vojta(1)

Tak to je drsný, když to mažou. Očkekával jsem mnohé, ale tohle je fakt síla.

Jirkas

Bezna praktika, stejne mazani probehlo u Gamy, Kiss apod.

Jarda

Tvrdej komunizmus se vrací? A co budou delat příště? Prijedou s ruskyma tankama?

Jarda

doufejme že se z oldies nestane rock radio… či z jinych něco podobnyho…

Jirkas

Jardo nestane, nic takoveho se nyni v prubehu 5ti let nechysta.

PV

Oldies zůstává „svůj“ nejspíš jenom proto že v něm Media Bohemia drží podíl jen 45%

Jarda

pokud neexistuje možnost že by MB chtěla nebo začla skupovavat vyšší podíl, zatím drží 45% ale co kdyby pak odkoupila další čast a mě třeba 70% je to vubec reálné?