Komentáře a diskuze

Články

Černá Hora je ode dneška Hitrádio

Hitrádio Černá HoraHitrádio Černá Hora je od začátku dnešního dne skutečností. Rozhlasová značka Radio Černá Hora zmizela po více než pětadvaceti letech z éteru. Ve vysílání se hned po půlnoci objevily nové jingly Hitrádia, hlavní staniční hlas i claim jsou odlišné od většiny ostatních rádií v síti. Ještě před půlnocí hrála Černá Hora na hlavní frekvenci 105,3 se silným brumem a bez RDS. Minimálně v prvních dvou hodinách po rebrandingu se vysílala hudební smyčka, měnila se hlasitost modulace, brum ustoupil, RDS se občas objevovalo a zase mizelo.

Ráno už byl vysílán playlist stejný jako na většině Hitrádií, takže Černá Hora nyní hraje stejně jako například Hitrádio Orion nebo Hitrádio FM. Nastavení RDS je už standardní jako u jiných stanic Hitrádio, tedy PS střídavě HITRADIO a CER.HORA a dynamický radiotext o aktuální hudbě včetně radiotextu plus.

V tuto chvíli v Hradci Králové respektive východních Čechách a přilehlých regionech fungují vedle sebe Hitrádio Černá Hora a Hitrádio Magic, které má nyní odlišný, rockovější playlist. Výhledově by měl Magic zaniknout a přenechat své frekvence silnější značce Černá Hora (dvaapůlkrát vyšší týdenní poslechovost) s výjimkou samotného Hradce Králové 89,1, kde je v plánu šíření Rock Radia.

46 komentářů Černá Hora je ode dneška Hitrádio

 • David Pražák

  Stanice z velkých sítí nemají tak bohatý playlist. Několikrát za den slyším jednu a tu samou věc a to někomu může pít krev, jako mně. Nevím, co je na tom dobré, že v Praze chytáte 3 hitradia. Podle mě je to otřesné. Já tu mám Vysočinu a to mi bohatě stačí. Ještě, že tu máme Krokodýla a Jihlavu 101,1.

  • Jirkas

   On to myslel ironicky, ze je to dobré, ze chyta 3x hitradio.

   • Matyas

    Je to ironie osudu, kterou nám tu legislativa nabízí. Na druhou stranu si může člověk pustit pokud chce, ale vím, že raději nechce, skoro každý den stejné rádio, na jiné frekvenci. Já tu mám 87.6, 92.4, 105.8 Fm Plus, 93.7 Pražské City, 94.3 Vysočina, 104.3 Faktor, 105.3 zhaslá Černá Hora, 107.3 Magic.

   • Ovi

    Kdyby jen 3x. V Praze chytám Hitrádio City, Faktor, FM Plus, FM, FM Crystal, Vysočina, Magic, Černá Hora. Ale na druhou stranu taky Color, Expres, Dance, Spin, R1, Plus, Zet, Oldies nebo Classic, což vůbec není špatné menu.

 • Jarda

  doufejme že se z oldies nestane rock radio… či z jinych něco podobnyho…

  • Ovi

   V rámci Media Bohemia jsou stále ještě zachovány Oldies a Helax. Těžko odhadovat, jak to bude dál. K polovičnímu vlastnictví Rádia Zet (už třetí den nevysílajícího) se Media Bohemia na svém webu ani nehlásí.

  • Jirkas

   Jardo nestane, nic takoveho se nyni v prubehu 5ti let nechysta.

   • PV

    Oldies zůstává „svůj“ nejspíš jenom proto že v něm Media Bohemia drží podíl jen 45%

    • Jarda

     pokud neexistuje možnost že by MB chtěla nebo začla skupovavat vyšší podíl, zatím drží 45% ale co kdyby pak odkoupila další čast a mě třeba 70% je to vubec reálné?

 • Lukáš

  Na facebooku Černé Hory byli promazány všechny negativní komentáře a ohlasy. Tak tomu se říká svoboda slova. Tím u mě Shitrádio kleslo na tu nejnižší možnou úroveň…

  • Vojta(1)

   Tak to je drsný, když to mažou. Očkekával jsem mnohé, ale tohle je fakt síla.

  • Jirkas

   Bezna praktika, stejne mazani probehlo u Gamy, Kiss apod.

  • Jarda

   Tvrdej komunizmus se vrací? A co budou delat příště? Prijedou s ruskyma tankama?

  • Ovi

   Mazání negativních příspěvků je vcelku běžná praxe a součást marketingu. Ale nejde-li vyloženě o vulgarity, útoky, off topic, což na sociální média jistě nepatří, je mazání bez reakce zbabělé. Myslím, že je vhodné reagovat i na negativní názory a zkusit obhájit provedené změny. Je třeba dodat, že ČH nesmazala všechny nesouhlasné projevy.

 • Jakub

  no jo… měl jsem radost, že alespoň na FCB Blaníku vydrželo několik komentářů ve stylu „strčte si nějakej Blaník do pr..le, my chceme svůj Egrensis“ a podobně.
  Černé Hory je ale fakr škoda.

 • Tom

  Sice playlist Černé Hory v posledních letech už taky nestál za moc, evidentně tomu dotyčný moc nedával, ale občas v něm něco potěšilo. Po poslední změně na Hitrádio a jejich centrální playlist se to už nedá poslouchat. Tolik (snad 20%?) CZ&SK hudby, od těch nejvíc ohraných interpretů s deb.ilními texty, to prostě nedávám.
  Jinak co se týče zvukového obalu, grafiky loga, webu…vše o level jinde, původní černá, bílá a žlutá byla prostě TOP.
  https://www.youtube.com/watch?v=qAb7W7CoO1g

Napište komentář (na mobilu, prosím, vícekrát ťukněte do bílé plochy pod tímto textem nebo zvolte zobrazení webu pro počítač)