Komentáře a diskuze

 • frkotou 22. 1. 2019 at 22:43 on KomentujemeKrokodýl ve Znojmě zase vypadl. Opět jen šum.
 • David Pražák 22. 1. 2019 at 14:52 on KomentujemeTo už bych raději na Kissu uvítal 2hot Luboše Nováka. Tam jsou aspoň dobré pecky. https://www.mixcloud.com/Lub
 • Hirka Tenisák 22. 1. 2019 at 14:12 on Rádio Dálnice má na okraji Prahy nový vysílač na 104,2Ze zpráv televize Relax https://www.youtube.com/watch?v=AZ0ElFO5f0o
 • Dan 21. 1. 2019 at 23:38 on DAB/FM rádio Pure One Mini Series II po 5 letech provozuKontaktoval jsem podporu Pure radia, zatím mi poradili ty známé kroky jako restart routeru atd, ale zatím nic
 • Honza K. 21. 1. 2019 at 22:29 on KomentujemeAno všechny 3 díly, nejvíc mě na tom štve jak nenechá dohrát ani minutu žádnou skladbu, co se týče Kissmánie
 • Jirka Tenisák 21. 1. 2019 at 13:18 on KomentujemeV Korunní dělám hned vedle objektu policie a auto rádia Fajn tam stojí již skoro rok, možná déle.

Články

Černá Hora je ode dneška Hitrádio

Hitrádio Černá HoraHitrádio Černá Hora je od začátku dnešního dne skutečností. Rozhlasová značka Radio Černá Hora zmizela po více než pětadvaceti letech z éteru. Ve vysílání se hned po půlnoci objevily nové jingly Hitrádia, hlavní staniční hlas i claim jsou odlišné od většiny ostatních rádií v síti. Ještě před půlnocí hrála Černá Hora na hlavní frekvenci 105,3 se silným brumem a bez RDS. Minimálně v prvních dvou hodinách po rebrandingu se vysílala hudební smyčka, měnila se hlasitost modulace, brum ustoupil, RDS se občas objevovalo a zase mizelo.

Ráno už byl vysílán playlist stejný jako na většině Hitrádií, takže Černá Hora nyní hraje stejně jako například Hitrádio Orion nebo Hitrádio FM. Nastavení RDS je už standardní jako u jiných stanic Hitrádio, tedy PS střídavě HITRADIO a CER.HORA a dynamický radiotext o aktuální hudbě včetně radiotextu plus.

V tuto chvíli v Hradci Králové respektive východních Čechách a přilehlých regionech fungují vedle sebe Hitrádio Černá Hora a Hitrádio Magic, které má nyní odlišný, rockovější playlist. Výhledově by měl Magic zaniknout a přenechat své frekvence silnější značce Černá Hora (dvaapůlkrát vyšší týdenní poslechovost) s výjimkou samotného Hradce Králové 89,1, kde je v plánu šíření Rock Radia.

50 komentářů Černá Hora je ode dneška Hitrádio

 • Honza

  Jak to je ze studiem? To vysílají z toho samého jako Radio Černá Hora tedy z Cartmasteru?

 • Vojta(1)

  Po zániku Magicu bude mít Hitradio Černá Hora na relativně malém území obrovský počet vysílačů. Jsem zvědav, jak dlouho vydrží Media Bohemia jejich provoz ekonomicky zvládat.

 • Michal

  Od dnešního dne máme v Liberci 4x hitrádio, no to je prostě boží! Kdo z vás to má? 😀

  • Jakub Melin

   A to ho tam vlastně máte šestkrát, protože Jablonec na 99,7 a 105,1 hraje po většině Liberce v takřka místní kvalitě.

   Je to vážně smutná vizitka regulace, která absolutně nedělá to, co by měla. V každém normálním státě by ty přebytečné frekvence šly do LŘ, aby na nich mohla vysílat nějaká jiná stanice. A nebo by se alespoň provozovatel snažil o jejich využití pro nějaký další program.

 • David Pražák

  MB dělá rádio pouze pro peníze a ne pro posluchače. Dnes zničili Černou Horu. Kdo bude další na řadě? No nic… Jdu poslouchat Dálnici. Tam aspoň nehrají takové kraviny, jako Hitradia.

 • David Pražák

  Problém je v tom, že mají jen 4 okruhy a to Hitradio, Fajn radio, Rock radio a Blaník. Takže by ty přebytečné kmitočty na 4 programy v žádném případě nestačily.

  • Michal

   Třeba Fajn na Liberecku vůbec není, takže přepnutí duplicitních kmitočtů HR na tento okruh se přímo nabízí. Pro mě osobně je Fajn po hudební stránce absolutně nestravitelný, ale věřím, že svoje posluchače by si to našlo a mělo by to určitě větší přínos, než 4 místní frekvence s jedním playlistem. Osobně tipuji, že v blízké budoucnosti k nějaké reorganizaci kmitočtů dojde, protože za tuhle situaci už musí být i lidem z MB trapně.

 • Jirkas

  Tohle je možné jen V ČR.. hnůj.

 • Lukáš

  Ze zvědavosti jsem dnes poslouchal novou Černou horu a to co z ní udělali je naprostý hnus. Změnil se playlist a to k daleko horšímu. Černá hora měla docela pestrý playlist, kde se dali slyšet i zajímavé hity, ale teď se to nedá poslouchat. Hrají tam ty nejnudnější, nejohranější a nejutahanější písničky. Musím říct, že si velice vážím rádia Kiss, které tu ve východních čechách zbylo jako jediné poslouchatelné rádio s výborným a rozsáhlým výběrem muziky. Věřím že skončením rádia Černá hora jim přibude nemálo posluchačů a moc jim to přeju.

  • Petr

   Já Černou horu v životě neslyšel a taky jsem si jí včera pustil jenom ze zvědavosti. Nic o ní nevím, ale hodně mě zaujal třeba track „Shower“ od Becky G, který na Hitradiích nemá šanci… Dobrá inspirace…

   • Lukáš

    Černá Hora hrála interprety jako např. Sash!, Kai Tracid, ATB, Dario G, Tatu, Faithless apod. Na druhou stranu třeba i Sophie B. Hawkins – Right Beside You, Eurythmics – Here Comes The Rain Again, Sarah Brightman – Eden apod. Mezitím byli i novinky, které třeba jiné rádia nehráli nebo zařadili až později. Byl to hodně pestrý hudební mix. Na Shitrádiu nic takového už bohužel k slyšení není. Přijde mi že devadesátky a osmdesátky skoro úplně vyřadili a hrají jen nezajímavou šeď.

    • Ovi

     Odklon ČH od hudby 80. a 90. let je logický, formát Hitrádio je dělaný pro poněkud mladší posluchače. Osmdesátky a devadesátky čekejte spíše na Blaníku, Impulsu, Frekvenci 1. Problém bude hlavně v šíři playlistu. Velké sítě hrají jen pečlivě otestované tituly, hudební databáze nebývá nikterak široká, člověka tam sotva něco překvapí.

   • Petr

    Proč pořád hrát osmdesátky a devadesátky, když je rok 2018? 🙂

   • Jakub Melin

    Petře, třeba i proto, že většina dnešní mainstreamové produkce se nedá poslouchat a je to generický pseudo-rnb humus.

    I dnešní mládež paří na 70s a 80s a poslouchá tuhle hudbu, zajděte někdy do Lucerna Music Baru na 80s+90s party, jak to tam narvané lidmi <25 let.

    Samozřejmě se najde i zajímavá a poslouchatelná současná produkce, z té se ale do rádií typu Evropa 2, Fajn a Hitrádio dostane minimum.

   • Lukáš

    Nevím proč by se nemohli hrát v roce 2018 osmdesátky a devadesátky. Jde o to, že Černá Hora byla univerzální rodinné rádio, které hrálo pro všechny věkové kategorie. Hrála jak novinky, tak starší hity, české i zahraniční interprety a různé hudební styly, na své si tam přišel každý. Černá Hora hrála v Hradci Králové téměř ve všech restauracích, obchodech, zaměstnáních, na městském koupališti atd. Jak už jsem psal, bylo to univerzální rádio, které mohl a vydržel poslouchat každý. Velkou výhodou byl i široký playlist a velké množství neobvyklých nebo zapomenutých hitů a písničky se přes den neopakovali. Měli jsme ho nalazené v mém minulém zaměstnání a to také proto, že to byl zlatý střed poslouchatelný pro všechny zaměstnance a dalo se poslouchat od rána do večera každý den. Za to to co z toho udělali teď je naprosto neposlouchatelné – omezený výběr písniček hrajících pořád dokola se nedá dlouho vydržet. Poslouchat několikrát denně pořád dokola Ed Sheeran, Clean Bandit, Alvaro Soler, Mirai, Uis Fonsi feat. Demi Lovato, Enrique Iglesias, Pink a další podobné ohraniny je pro mě neúnosné. To mně jídlo v restauraci akorát znechutí a v práci budu radši poslouchat ticho.

    • Ovi

     Univerzální rodinná rádia „pro celou rodinu“ byla doménou devadesátých let, pak se rádia začala víc profilovat a zaměřovat na jednotlivé segmenty publika. Některé nezasíťované stanice v univerzálním, catch-all módu fungují dodnes, ale hlavní proud už je někde úplně jinde. Mě docela překvapilo, že Černá Hora hned převzala centrální playlist, přestože bylo avizováno vzhledem k silné regionální pozici rádia zachování jistých odlišností. Nový vlastník Černé Hory se tak rozhodl, je třeba to respektovat a zařídit se. Nějaká korekce playlistu by přišla jen tehdy, pokud by výrazněji klesla poslechovost.

  • Jakub Melin

   Jinak souhlasím, že Černá hora sice měla mainstreamový playlist a nebylo to nějaké extrémně originální rádio, ale hrála mnohem šířeji než Hitrádio, jak už tu někdo psal, bylo tam i dost tanečních věcí a pár zapomenutých hitů – a tak nějak se to prostě dalo poslouchat.

   Jel jsem asi před rokem z Jeseníků do Prahy a po cestě jsem si naladil ČH, vydržel jsem to poslouchat skoro celou dobu, skončilo to tím, že tam začali hrát nějaký český odporný „poprock“ (nevím, zda Mandrage nebo nějakou podobnou „skupinu“), ale za ty předchozí dvě hodiny tam nic takového nehráli.

   Na Hitrádiu vás podobné skvosty oblažují několikrát do hodiny, což se nedá vydržet.

  • Petr

   Jakube, tak se jako já poohlédněte po internetu, určitě si tam taky něco najdete 🙂 Já dlouho brečel, že u nás nemáme žádné moderní rockové radio. A pak jsem objevil britské Radio X, které dnes poslouchám téměř výhradně. Jenže stejně jako naše, i toto naráží na poměřně úzkou šířku své hudební databáze. Když se mi omrzí, pustím si své oblíbené alternativní playlisty na Spotify 🙂

   • Jarda

    Ale ne všude mam domací neomezený internet 😉 třeba v autě, venku, v praci atd. ale i tak si tady taknějak vyberu něco z fm a neco i z dab+.

  • Philmen

   Je pravda, že původní rádio Černá Hora byla taková univerzální, teď sice zůstala regionálním rádiem, ale de facto z toho rádia zůstal jen ten staniční hlas, který je jiný než na jiných Hitradiích a to je škoda.
   Mně přijde, jak kdyby mězi sebou soupěřili s KISSem, kdo to rádio víc zprzní.
   KISS je kolovrátek, sice někdo může namítat, že hraje něco jiného než ostatní (např. 90ky), ale pokud to rádio někdo poslouchá 14 dní, dojde k názoru, že v 90letech se hrálo tak cca 100 songů a jinak tomu nebylo a novinky, které již pár týdnů nejsou novinkami hrají ve 4h. taktu, že je skoro člověk začne nenávidět.
   Hitrádia jsou taková nemastná-neslaná, kde se řídí podle hesla: kdo nic nedělá, ten nic nezkazí….takže se hraje tak, aby to „neurazilo“.
   A pak jsou tu ty průzkumy….skoro každá žádost na RRTV se opírá o nějaký průzkum, kterým se chtějí údajně posunout blíže novým trendům a proto chtějí změnu licenčních podmínek…a mávnutím proutku mají schváleno.
   V rámci diskuze jsem se studentů ptal, zda poslouchají rádio, popř. které a co jim schází. Ještě uvedu, že to byly 2 třídy po cca 25 studentech ve věku 17-19 let…nejvíce byla zmiňována rádia Evropa 2, Fajn, Spin. Pár jich už má auto a bylo zajímavé zjištění, že ti, kteří do té doby rádio skoro neposlouchali, tak v autě skoro vždycky….o zkratce DAB nebo DAB+ věděl pouze 1. A rádia, která jim přijdou „out“ jsou hlavně F1, Impuls, Blaník, Proglas….důvodem je, že nechápou, jak někdo může vydržet poslouchat každý den Vondráčkovou, Davida, Gotta apod.
   Po skončení staré Černé Hory, je teď pro mě poslouchatelná snad jen Regina DAB Praha, která má zajímavý hudební mix s malými rotacemi, jen je škoda, že je jen v DAB, myslím, že by klidně mohla nahradit Region, který stejně nikdo moc neposlouchá. A ještě příjemným překvapením je pro mě RELAX, který evidentně pozměnil playlist a po 3 dnech poslouchání asi zatím u něj zůstanu. Hrají tam jak starší, tak úplně nové písničky, tak snad se nezkazí a nepřidají ty „super české jakoskupiny“ do nějakých velkých rotací. Navíc mi po těch 3 dnech přijde, že mají větší hudební knihovnu a netočí to.

   • Ovi

    Relax spolu s Contactem, Proglasem a Petrovem jsou posledními samostatnými stanicemi (bez dalších programů) s významnějším zásahem publika. Pak jsou tu ještě regionální víceznačkové skupiny kolem rádií Čas, Krokodýl, Haná a Zlín. I ty mají ve svých regionech slušné postavení s necentralizovaným hudebním výběrem.

 • Ovi

  Stream ČH na Play.cz je už vypnutý, přesto má nyní 388 posluchačů. Tomu říkám setrvačnost.

  • václav

   někdy ty počty posluchačů byly na play.cz seklé, 388 bych viděl že by mohlo znamenat, že to vypli, právě při tomto počtu posluchačů.

 • Ovi

  Mám teď v Praze dočasně na výběr všechny tři varianty playlistu Hitrádia: 93,7 City, 105,3 Černá Hora, 107,3 Magic. Ó já se mám.

 • David Pražák

  Stanice z velkých sítí nemají tak bohatý playlist. Několikrát za den slyším jednu a tu samou věc a to někomu může pít krev, jako mně. Nevím, co je na tom dobré, že v Praze chytáte 3 hitradia. Podle mě je to otřesné. Já tu mám Vysočinu a to mi bohatě stačí. Ještě, že tu máme Krokodýla a Jihlavu 101,1.

  • Jirkas

   On to myslel ironicky, ze je to dobré, ze chyta 3x hitradio.

   • Matyas

    Je to ironie osudu, kterou nám tu legislativa nabízí. Na druhou stranu si může člověk pustit pokud chce, ale vím, že raději nechce, skoro každý den stejné rádio, na jiné frekvenci. Já tu mám 87.6, 92.4, 105.8 Fm Plus, 93.7 Pražské City, 94.3 Vysočina, 104.3 Faktor, 105.3 zhaslá Černá Hora, 107.3 Magic.

   • Ovi

    Kdyby jen 3x. V Praze chytám Hitrádio City, Faktor, FM Plus, FM, FM Crystal, Vysočina, Magic, Černá Hora. Ale na druhou stranu taky Color, Expres, Dance, Spin, R1, Plus, Zet, Oldies nebo Classic, což vůbec není špatné menu.

Napište komentář (na mobilu, prosím, vícekrát ťukněte do bílé plochy pod tímto textem nebo zvolte zobrazení webu pro počítač)