Komentáře a diskuze

Články

Přehled AM vysílačů v Praze a okolí

Frekvence (kHz)StaniceStanovištěVyzářený výkon (W)Pol.Poznámka
639Český rozhlas Dvojka
Český rozhlas Dvojka
Liblice750000Vpo-pá 04:00-0:00, so-ne 05:00-0:00; také v DAB+ a FM
981Český Impuls
Český Impuls
Líbeznice - Bořanovice10000Vtaké v DAB+
1062Country Radio
Country Radio
Zbraslav19952V19:00-06:00 výkon 1000 W; také v FM
1233Radio Dechovka
Radio Dechovka
Zbraslav10000Vtaké v DAB+

Vysvětlivky: AM = amplitudová modulace; kHz = kilohertz; W = watt; Pol. = polarizace antén V vertikální (|).

Chyby nejsou vyloučeny.

 

46
Komentáře

22 Comment threads
24 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
18 Comment authors
Roman

Proč na rádiu tesla carioca nechytnu ČESKÝ IMPULS AM? chytám jenom BRNO ČRO 2 DECHOVKU A občas i COUNTRY ale IMPULS (AM) vůbec 🙂

Anonymní

ČESKÝ IMPULS AM se nevysila v AM ale v DAB.

top.gear.man

Prominte tedkom jsem si vsimnul ze vysila na AM.

František

Ahoj Všem posluchačům amatérům 🙂 i Všem ostatním,já mám příjem Dechovky kvalitní na rádiu Ondolina ,http://broadcastarchive-umd.tumblr.com/post/62933551549/tube-radio-super-ondolina-393a-bp-radio-set
Jediný problém mám na DV ,radiožurnál ,po opravě tedy přestavbě antény sice nepřestal vysílat ale snížil se tak výkon že se to nedá poslouchat,radio Plus ,Country ,Český Impuls a Čro dvojka jdou perfektně,a to jsem kousek od vysílače Ještěd ale ten nic z komerčních rádií nepřenáší.

Johny

Radiožurnál na DV z Topolné kdysi dávno vysílal 1,5 MW, pak v rámci snížení nákladů a rentability v kombinaci s poslechovostí, přešel na poloviční výkon, kdy běžely na střídačku jen samotné výkonové stupně po 750 kW. No a po opravě antény též z finančních důvodů jede na 50 kW, protože se jeho určení změnilo na pouhý dokrývač signálu Radiožurnálu pro blízké okolí Zlínska, protože prý tam nějak v členitém terénu hapruje pokrytí na FM.

MarPolda

Ústí nad Labem: ani v noci nejde chytit Country Radio 1062 kHz, a to vím, že zejména v noci je zřetelně slyšet až v Holandsku (dost možná i v Británii). Místo toho chytám německy a anglicky mluvící stanice 🙁 Je pravda, že jsem v oblasti, kde je velké rušení a tlumení členitým terénem, dokonce i televizní signál třetího multiplexu je u nás dost chabý… Má někdo podobný problém?

jouda

Stejně jako ČRo – Husova kolonie v Českých Budějovicích
Výkon 2 kW ERP

Honza

Bydlím nedaleko Českých budějovic a od dnešního rána hodně silně poslouchám Dechovku na 1233kHz. Určitě musí mít vysílač někde blízko. Nevíte někdo odkud vysílají?

Vlasta

Ahoj. Radio Dechovka 1233 kHz je stále vysíláno s pouhými 200 W. z řečkovické Lachemy. Signál není na trvalý poslech dostatečně silný ani tady na jihozápad od Brna.

Relativně nejlépe je slyšet s pomocí dobré rámové antény, dráty berou hlavně rušení, na ferit je slyšet hlavně šum.

Martin

Už jim jede na 1233 i Brno.

bohouš

Slyším to na Proseku (bohužel) silně. Budou ještě zvyšovat výkon?

Radius

Radio Dechovka na 1233 kHz uz asi tyden vysila (od cca 10.5.2013), ale zatim jeste malym vykonem, z Líbeznic u Prahy, ja to slabe slysim, vysilaji temer nonstop…
Na 981 kHz je jeste ticho.

Jinak jsem chtel moc podekovat za ty pisnicky, co tady mate k prehrani, jsou to opravdu lahudky, potesili me. Skoda, ze tak nase ceska radia nehraji. Doufam, ze to tady zustane, jeste jsem si to neprehral vsechno, kazdopadne me to potesilo!