Komentáře a diskuze

Články

Přehled SV-AM vysílačů v Praze a okolí

Frekvence (kHz)StaniceStanovištěVyzářený výkon (W)Pol.Poznámka
639Český rozhlas DvojkaLiblice1513561Vpo-pá 04:00-24:00, so-ne 05:00-24:00
981Český ImpulsLíbeznice - Bořanovice10000V
1062Country RadioZbraslav19952V19:00-06:00 výkon 1000 W
1233Radio DechovkaZbraslav10000V

Vysvětlivky: SV – střední vlny, AM – amplitudová modulace, kHz – kilohertz, W – watt, V – vertikální (|).

Chyby nejsou vyloučeny.

 

42 komentářů Přehled SV-AM vysílačů v Praze a okolí

 • Radius

  Radio Dechovka na 1233 kHz uz asi tyden vysila (od cca 10.5.2013), ale zatim jeste malym vykonem, z Líbeznic u Prahy, ja to slabe slysim, vysilaji temer nonstop…
  Na 981 kHz je jeste ticho.

  Jinak jsem chtel moc podekovat za ty pisnicky, co tady mate k prehrani, jsou to opravdu lahudky, potesili me. Skoda, ze tak nase ceska radia nehraji. Doufam, ze to tady zustane, jeste jsem si to neprehral vsechno, kazdopadne me to potesilo!

  • Ovi

   Děkuji za Vaši připomínku a pochvalu. Koncem minulého týdne jsem zkušební vysílání 1233 v Praze 4 zkoušel, ale bez úspěchu. O spuštění vysílače hodlám informovat poté, co příjem v nejbližší době znovu sám ověřím. Na tomto webu totiž chci publikovat vlastní, původní poznatky, nikoliv převzaté a neověřené zprávy, jak to bohužel některé mediální servery dělají.

 • Ovi

  Radio Dechovka na 1233 kHz jsem před chvílí velmi slabě zachytil v Uničově na Olomoucku. Obsah vysílání se shodoval se streamem.

 • bohouš

  Slyším to na Proseku (bohužel) silně. Budou ještě zvyšovat výkon?

 • Martin

  Už jim jede na 1233 i Brno.

 • Vlasta

  Ahoj. Radio Dechovka 1233 kHz je stále vysíláno s pouhými 200 W. z řečkovické Lachemy. Signál není na trvalý poslech dostatečně silný ani tady na jihozápad od Brna.

  Relativně nejlépe je slyšet s pomocí dobré rámové antény, dráty berou hlavně rušení, na ferit je slyšet hlavně šum.

 • Honza

  Bydlím nedaleko Českých budějovic a od dnešního rána hodně silně poslouchám Dechovku na 1233kHz. Určitě musí mít vysílač někde blízko. Nevíte někdo odkud vysílají?

 • jouda

  Stejně jako ČRo – Husova kolonie v Českých Budějovicích
  Výkon 2 kW ERP

 • MarPolda

  Ústí nad Labem: ani v noci nejde chytit Country Radio 1062 kHz, a to vím, že zejména v noci je zřetelně slyšet až v Holandsku (dost možná i v Británii). Místo toho chytám německy a anglicky mluvící stanice 🙁 Je pravda, že jsem v oblasti, kde je velké rušení a tlumení členitým terénem, dokonce i televizní signál třetího multiplexu je u nás dost chabý… Má někdo podobný problém?

  • Ovi

   Frekvence 1062 kHz je primárně určena pro střední Čechy, pro Ústí nad Labem je vyhrazen FM vysílač 106,8 MHz ze sídliště Stříbrníky. I jeho příjem může být samozřejmě místy problematický.

 • František

  Ahoj Všem posluchačům amatérům 🙂 i Všem ostatním,já mám příjem Dechovky kvalitní na rádiu Ondolina ,http://broadcastarchive-umd.tumblr.com/post/62933551549/tube-radio-super-ondolina-393a-bp-radio-set
  Jediný problém mám na DV ,radiožurnál ,po opravě tedy přestavbě antény sice nepřestal vysílat ale snížil se tak výkon že se to nedá poslouchat,radio Plus ,Country ,Český Impuls a Čro dvojka jdou perfektně,a to jsem kousek od vysílače Ještěd ale ten nic z komerčních rádií nepřenáší.

  • Johny

   Radiožurnál na DV z Topolné kdysi dávno vysílal 1,5 MW, pak v rámci snížení nákladů a rentability v kombinaci s poslechovostí, přešel na poloviční výkon, kdy běžely na střídačku jen samotné výkonové stupně po 750 kW. No a po opravě antény též z finančních důvodů jede na 50 kW, protože se jeho určení změnilo na pouhý dokrývač signálu Radiožurnálu pro blízké okolí Zlínska, protože prý tam nějak v členitém terénu hapruje pokrytí na FM.

 • Roman

  Proč na rádiu tesla carioca nechytnu ČESKÝ IMPULS AM? chytám jenom BRNO ČRO 2 DECHOVKU A občas i COUNTRY ale IMPULS (AM) vůbec 🙂

Napište komentář (na mobilu, prosím, vícekrát ťukněte do bílé plochy pod tímto textem nebo zvolte zobrazení webu pro počítač)