Komentáře a diskuze

  • jouda 27. 9. 2023 v 13:13 k KomentujemeV centru Prahy je příjem z Liblic jen nepatrně horší než ze Zbraslavi, což je vzhledem k víc než dvojnásobné...
  • Tom 27. 9. 2023 v 13:10 k KomentujemeDle clanku na digizone jsou to do 1.10. jen provozni zkousky - takze opravdovy dosah se ukaze az za par...
  • Jiří 27. 9. 2023 v 13:01 k KomentujemeDíky moc za info!
  • Arcivévoda Spytihněv Hrdobec z Hovězí Lhoty 27. 9. 2023 v 12:53 k KomentujemeHlášen příjem na teleskop u F-M.
  • Martin 27. 9. 2023 v 12:49 k KomentujemePokud to fakt jede už teď jen s 20 kW, tak na jížním okraji Liberce na obyčejnou feritku a v...
  • Jiří 27. 9. 2023 v 12:21 k KomentujemeDobrý den,Liblice AM 639kHz v provozu! Kdo chce může porovnat s 1062kHz, ještě je chvíli souběh vysílání Country rádia se...
  • M.K 27. 9. 2023 v 11:36 k KomentujemeMě z těch FM rádii vyhovuje Metropole. V taneční hudbě (EDM) jdou víc do hloubky a tak tam jde slyšet...
  • PVo 27. 9. 2023 v 08:48 k KomentujemePochválil jsem třeba Retro DJ radio :-) , ale bylo toho natuty víc. Už jsem tu několikrát říkal že vyloženě...

Články

Z Radia Valašsko bude Blaník

Radio Blaník ValašskoČeská republika bude mít fakticky o jeden rozhlasový program méně. Společnost Media Bohemia chce z programově samostatného Radia Valašsko po více než pětiletém trápení udělat mutaci Radia Blaník. Připomeňme, že dosud většinová majitelka stanice Simike Valigurová v minulosti provozovala Radio Apollo, které od počátku tisíciletí až do roku 2008 šířilo hudební formát Blaníku. Stanici v roce 2006 převzala Media Bohemia, o dva roky později ji přeměnila v Hitrádio, v roce 2011 samostatné Apollo zaniklo.

Návrat formátu „Czech conservative“ v režii Media Bohemia na Valašsko a Zlínsko bude znamenat opět přímý střet s hudebně velmi podobným Radiem Čas Radima Pařízka.

Ve skupině Media Bohemia po ohlášené změně Valašska a již realizovaném relaunchi Dobrého dne na Hitrádio zůstanou pouze tři samostatné značky: radio City, Oldies Radio a Radio Helax.

Odebírat
Upozornit na
O čem píšete?
4 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Jirkas
17. 11. 2013 17:56

Také si kladu otázku,proč jsou nejposlouchanější ty největší odpady v éteru.

Michal
15. 11. 2013 17:48

Víceméně souhlasím s předchozími diskutujícími. Jinak rádio Valašsko končí 30.11.2013. Stále si však kladu otázku, proč u nás malá lokální rádia nemají šanci se uchytit? Kde udělali provozovatelé vsetínského rádia Valašsko, ale třeba i libereckého rádia Dobrý den chybu? Je to jen tím, že se hrál ten zmiňovaný hudební maglajz, který se zrovna mně tolik líbí. Vždyť obě výše zmíněná rádia hrála aktuální hity dříve, než ostatní kolovrátková rádia, hrála se v poměrně velké míře zajímavá tvorba místních regionálních kapel a v případě rádia Valašsko i poměrně dost kapel ze sousedního Slovenska. Obě rádia měla velmi slušné regionální zpravodajství i kulturní typy a opravdu žila s daným regionem. Proč si k nim posluchači nenašli cestu a raději poslouchají bezduché kolovrátky?

Vašek
28. 8. 2013 11:06

Jsou poslechovosti, co se vyšvihnou hned(čas (rock)) ale též co si dávají na čas (u nás Jih nebo Fajn – ty zpočátku vypadali také bídně) Sice od začátku vysílání Valašska mohlo uplynout už 5 let, ale neúspěch vidím v tom jak se to táhne, zkušební vysílání trvalo rok, kmitočet v kr. městě teprve před půl rokem, proto se mohlo ještě počkat, kdyby měli lepší selfpromo.
H- svým způsobem ano, ale nevím jestli to platí pro ten hudební maglajs Valašska. U Blaníku aspoň vím co bych naladil. Kdyby se udělal ze CC Apolla(které bylo na předních pozicích (v OL kraji)) hned Blaník, tak mohl být neohrozitelný. Přemýšlím jestli to bylo blbé rozhodnutí Media Bohemia, nebo to bylo nepsané hájení radia Čas. Horší bude, jesli se bude Blaník roztahovat a po dokrývačích zaplácávat pásmo, jak to činí v Čechách.
Častý jev stanic jako Valašsko, ale zajímavé je jak u podobné obyčejné zatím internetové stanice Kroměříž je nadšení a schopnost přežití a uvažování o FM. Proč to nešlo Valašsku? To zvolilo opačný postup: nejdřív FM vysílání pak posluchačský zájem, jenže to druhé, důležitější se nedostavilo.

H.
28. 8. 2013 09:39

Tak to vypadá, když většina schopných lidí dávno od rádia utekla. Není divu. Kdo z nich by vydržel něco budovat v té naší státem podporované žumpě? Kdo z nich má žaludek na neustálé přetvářky a ponižování před RRTV?
No a co nám dnes zbylo?
1) obludnosti typu Blaníků a Hitrádií, které místo kvality vsadily na kvantitu, a
2) naivní provozovatelé a různí neumětelové, které nakonec koupí výše zmíněné obludy.
Čest několika výjimkám.
Pěkně jsme to v 90. letech a na přelomu tisíciletí zvorali. Kmitočty dostaly prakticky zadarmo velké skupiny, které na nich vysílají odporný low-cost brak. Konkurence byla ve spolupráci s RRTV zlikvidována. Zákony si napsali sami sobě na míru. Rádio u nás prakticky nic nenabízí. Poslech rádia se začíná rovnat zoufalství. Do deseti let bude poslechovost na zlomku dneška. Digitalizací se zánik rádia ještě uspíší.