Komentáře a diskuze

Články

Silvestrovská otázka & ještě víc silvestrovská odpověď: Proč má Radio Černá Hora ve svém názvu pravopisnou chybu?

Radio Černá Hora. Zdroj: www.cernahora.czOtázka pro Radio Černá Hora: Z jakého důvodu má Vaše stanice v názvu ponechanou gramatickou chybu (slovo Hora s velkým písmenem)?

Odpověď (Petr Sameš, marketing manager, Radio Černá Hora): Název Radio Černá Hora má velká písmena v názvu čistě proto, že jde o název značky. Stejně tak to používají i některé další rozhlasové stanice, kde by mělo být druhé písmeno v názvu malé, případně je z hlediska marketingové komunikace ještě upravují (Ráááádio Impuls atp.).

2 komentáře Silvestrovská otázka & ještě víc silvestrovská odpověď: Proč má Radio Černá Hora ve svém názvu pravopisnou chybu?

  • Mudrc Pepa

    Jako např. COLOR Music Radio

    • Ovi

      To jste nezvolil nejšťastnější příklad, pane mudrci. Změnou z Color na COLOR nebo radio na Radio pravopisná chyba ani jiný význam nevznikají. Ale máte-li Černou horu a Černou Horu, jde o významově odlišné pojmy. Zakrývat neznalost jazyka dutými marketingovými řečičkami je úsměvné.

Napište komentář (na mobilu, prosím, vícekrát ťukněte do bílé plochy pod tímto textem nebo zvolte zobrazení webu pro počítač)