Komentáře a diskuze

  • Michal 16. 10. 2019 v 22:02 k KomentujemeTento způsob RDS zdá se mi poněkud nešťastným. :-) Ale je fajn, že inovujou. Předpokládám, že to není finální ...
  • Ovi 16. 10. 2019 v 19:45 k KomentujemePrudká inovace u jedné z nejkonzervativnějších stanic v Česku: Radio Contact Liberec testuje dynamický PS v RD...
  • Jarda 16. 10. 2019 v 16:06 k Komentujemeto by me taky zajimalo :D ani web nic jem nikde nezaznamenal.
  • Ovi 16. 10. 2019 v 15:14 k KomentujemeO chystaném plzeňském rádiu Like FM zatím ani vidu, ani slechu. Přitom slibovali rychlý start...
  • DjK 16. 10. 2019 v 06:42 k KomentujemeTak už je vše v pořádku... kromě toho Zlína, tam jedou pořád se sníženým výkonem
  • Jarda 16. 10. 2019 v 06:40 k KomentujemeTo zas budou protesty o zachování těch vysílačů :D no treba z některých bude muzeum. ;)

Články

Rock Radio místo Gama Rádia už od 1. října. Přehled rockových rádií v Česku

Gama Rádio

Rock Radio

Ve vysílání Gama Rádia je možné slyšet anonci na změnu ve vysílání od 1. října. Je namluvena staničním hlasem Rock Radia a hlásí, že posluchače čeká „více rocku“. Slogan „Rádio rocku“ střídá claim „Rock je slušná muzika“. Připomeňme, že Gama Rádio je v éteru od 8. července 2009, sídlí v Mostě a na jedenácti FM vysílačích pokrývá rozsáhlou oblast od Chebu přes Ústí nad Labem až po Liberec. Vysílá také v DAB v regionech Praha, Českobudějovicko, Plzeňsko a Karlovarsko (digitální vysílání ale bude s koncem Gamy vypnuto). Podle posledního Radioprojektu má 43 tisíc posluchačů týdně, více než 55 procent je v okresech Most a Teplice. Dále od Mostu poslechovost Gamy výrazně slábne, ve městech jako Karlovy Vary nebo Liberec jsou čísla blízká nule. Gama Rádio poslouchají především muži mezi 20 a 60 lety s rovnoměrným zastoupením jednotlivých věkových kategorií v rámci uvedeného rozmezí.

V Ústeckém kraji je Gama celkově devátou nejposlouchanější stanicí, výrazně vede nad největším konkurentem, z Prahy produkovaným Radiem Beat. V kraji vysílá z jediného slabšího vysílače v Teplicích i Rock Radio, dosud tu mělo zanedbatelnou poslechovost. Program vytvářený v Českých Budějovicích si akvizicí sítě Gama Rádia výrazně vylepší posluchačský potenciál v severních Čechách. Dosud bylo Rock Radio nejsilnější v Jihočeském, Plzeňském a Středočeském kraji. Posluchači Rock Radia regionalitu vysílání příliš neřeší, proto lze čekat i v Ústeckém a Libereckém kraji úspěšné tažení „slušné muziky“.

Radio Beat

Radio Čas Rock

Rock Max

RockZone 105,9

Oldies Radio

Jak to bude vypadat s rockově zaměřenými rádii v Česku po 1. říjnu 2016? Leaderem zůstává classic rockové Radio Beat s pokrytím většiny státu a bezmála půlmilionem posluchačů týdně. Vysílá od ledna 2002. Poloviční posluchačský výkon bude mít Rock Radio (v současné podobě od prosince 2008) včetně čísel končící Gamy. Od května 2011 funguje Radio Čas Rock, které si za relativně krátkou dobu vybudovalo v domovském Moravskoslezském kraji silnou pozici s téměř stotisícovou poslechovostí. Podobná čísla vykazuje zlínský Rock Max (pod touto značkou od července 2006, předtím jako AZ Rádio). Slušnou poslechovost vykazuje také lokální pražský projekt oligarchy Babiše RockZone 105,9 (od února 2005). O něco menší, ale stabilní, je pražská posluchačská základna Oldies Radia. Proti minulosti hraje rockových skladeb o poznání méně, nejde o čistě rockovou stanici, ale rockové skladby mají ve vysílání důležitý podíl.

Radio Haná SkyRock

Hey Radio

Rádio Orlicko

Svoji poslechovost nezveřejňuje Radio Haná SkyRock operující především na střední Moravě od září 2009. V posledních letech rychle roste kmitočtová síť původně středočeského Rádia Sázava (start v říjnu 2011), které letos rebrandovalo na značku Hey Radio a zdůrazňuje svoji rockovou orientaci, přestože v playlistu zůstávají i pop-mainstreamové tituly. Podzimní lokální novinkou pro východočeské Ústí nad Orlicí a okolí bude Rádio Orlicko, které slibuje alternativu v éteru s rockovou hudbou. Co konkrétně nabídne, ještě není jasné, ale můžeme čekat spíše hitovou hudbu přes den a menšinové skladby v noci.

I po zániku Gama Rádia v tuzemsku stále ještě zůstávají zajímavé rockové formáty, stačí je aktivně hledat a zajímat se o nabídku stanic v éteru.

 

7
Komentáře

5 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Martin Kadaník

Jo, já poslouchal Liberec 90,3. No a teď právě (23:30) odpojen i stream a adresa http://www.gamaradio.cz už míří na Rock rádio. Takže to je definitivně konec.

Jirkas

V DAB+ RTI bylo nachlup přesne odpojeno v 19.00

Martin Kadaník

Přesně v 19:00:30 došlo k odpojení Gamy na FM vysílačích. Po cca 1,5 minutě naskočilo Rock rádio. Ke změně RDS došlo v 19:06. Na netu Gama ještě dohrává. Nevím, jak v DABu.