Komentáře a diskuze

Články

Rádio Zet nově vysílá od rána do večera

Rádio Zet. Zdroj: www.zet.czRádio Zet z mediální skupiny Lagardère najelo od pondělí 31. srpna na nový, rozumnější časový rozvrh vysílání. Realizovalo tak něco, o co se na stejných frekvencích již před třemi lety neúspěšně pokoušelo tehdejší Rádio Česko. Mohlo to skončit tak, že dnešní Plus by vysílal na síti Zet a samotný projekt Zet by neexistoval.

Start českého programu je již v 6:00 a bez přerušení běží až do 19:00. V sobotu a neděli Zet vysílá mezi 7. a 18. hodinou. Přesně podle očekávání je z rozšířeného vysílání slyšet daleko více hudby než dříve, opravdovým rádiem mluveného slova je pouze ČRo Plus. Produkce zůstává ve srovnání s nejbližší konkurencí (Radiožurnál, Plus) zřetelně skromnější – úzký redakční tým, hosté většinou jen ve formě telefonických rozhovorů, komentátoři a analytici jsou externisté z partnerských ekonomických periodik. Zet totiž klade důraz na ekonomické zpravodajství.

Zatím na mě vysílání působí méně profesionálním a méně prestižním dojmem než konkurenční stanice Českého rozhlasu. Hudební formát rádia zahrnuje popový a pop-rockový mainstream, ale v poněkud kultivovanější podobě. Místy dokonce mírně připomíná profilaci Rádia Bonton mezi lety 2010 a 2012. Osvěžující je skutečnost, že jsem ve vysílání vůbec nenarazil na české a slovenské skladby. Stejně jako v minulosti na Radiožurnálu se ani na Rádiu Zet o vysílané hudbě nemluví, pouze se hraje. Větší podíl hudby zdůraznil dlouhodobou slabinu pražského vysílače 101,1 MHz, kterou je nedobrá kvalita modulace programu Zet s výraznými středy a absencí výšek.

15 komentářů Rádio Zet nově vysílá od rána do večera

 • vasek

  Zet jede, oproti začátkům. Je to takový svěží radiožurnál, dozvím se tam i o čem právě branže čro nemluví.je to takový odpočinek od zavedené rutiny stylu čro, tzn zpravodajské bloky. Hudba by měla být doplněním, ne že to musí mít přesně stanovenou délku, z z čehož zas se zeť je na tom líp. A co se týče obsahu hudby tak je taky perspektivní, i když rz se taky snaží
  Na

 • vasek

  Na zet byly zajímavé i francouzské skladby, stalo by to za play list, nebo zmínku.

 • Jirkas

  Hudba se ted na Zet zhorsila, jak se ji hraje vyrazne vice.I tak ZET fandim a posloucham.

 • Ovi

  Po třech letech z ambiciózního projektu Rádia Zet mnoho nezbylo. Z programu s odchodem Romany Navarové už téměř vymizel nový obsah, základem je zaměnitelná mainstreamová hudba a reprízy. Škoda. Rádií pro vyšší socioekonomické skupiny není mnoho.

 • Michał, PL

  Nejdou uz take stranky http://www.zet.cz. Po zadani v prohlizeci stranka je presmerovana k adrese https://news.youradio.cz/ . Je take stranka https://www.radiozet.cz/ ale krome frekvencich a streamu moc tam neni.

  • Ovi

   Web Zet.cz se přeměnil na Youradio News již v únoru. Nicméně jingly Rádia Zet na něj stále odkazují, nebyly nijak obnoveny. Všiml jsem si, že v těchto dnech z webu zmizely odkazy na různé pořady, které Rádio Zet vysílalo v minulosti. Zůstaly tam pouze čtyři, které se na Zetku stále objevují v nových vydáních nebo reprízách. Momentálně nefunguje standardně ani podcast Youradio News složený z příspěvků odvysílaných na Rádiu Zet. Zjišťuji, kdo bude místo Navarové.

   • Jarda

    Tak to už je hodně dlouhou dobu co je z jedne stranky youradio a z druhe pouze seznam frekvencí, kdysi byl web plnohodnotný, ale už ne. Spíše zkuste zjisti ne kdo bude místo ní, ale co bude vůbec s celým rádiem, jakou mu planují budoucnost, jestli s ním počítají atd. Škoda že ta stanice nikterak neuspěla, mohla to být komerční alternativa. Ale i tak má plus lepší program, nedavno jsem tam poslouchal ten pořad o fake news.

   • Ovi

    Rádio Zet v těchto dnech vypadá, že je prakticky v rozkladu. Vedle opakování starého obsahu téměř bez nových příspěvků není výjimkou, že jingly oznamující přepojení z českého na anglické vysílání běží ve chvíli, kdy vstup BBC neproběhne a naopak, jednotlivé rubriky se v programu vyskytují nahodile, někdy je odbavovací program usekne v půli věty. Dnes české vysílání v sedm ráno vůbec nezačalo, což se také nestalo poprvé. Skvělá vizitka velkých broadcasterů Czech Media Invest a Media Bohemia.

   • Jarda

    To dřív krachne, je to ale skoda no. Snad nekdo neco vymyslí.

   • jouda

    Tak to je nejlepší čas vrátit Radě licenci, ne? 🙂

   • JM

    Dublování frekvencí, vysílání na celoplošné síti (krajská města) v této „kvalitě“…

    Šílené, ale daří se jim co chtěli – zabetonovat éter, aby se tam nikdo jiný nedostal.
    Nejhorší je, že RRTV s tím nic nedělá a přiděluje jim další a další frekvence, naposledy třeba 89,2 FM u Brna :/

   • jouda

    Celoplošná ta síť ZET není ani náhodou (povídačky pro PR), solidně jde pro 50 % obyvatel. Prostě jen krajská města a okolí.

 • Jirka Tenisák

  V neděli jsem ty břídili poslouchal, uprostřed rozhovoru se to přeplo na BBC

 • Michał, PL

  Nejinteligentnější cesta pro teto frekvence zda se vratit a dat Ceskemu rozhlasu, ktery by mohl tam kde nevysila Plus zapnout teto frekvence k teto stanici a dalsi které zůstanou dat k CRo Wave. Byl by to prinos ve mestech ve kterych alternativne ladane stanice nejsou. V podstate krome Prahy a Plzni kde vysila Radio 1 jsou to vsechny krajske mesta.

  Nicmene to je jenom teorie. Zaden komercni broadcaster takove lukrativni a bonitni siti se nevzda.

  BTW. Stale cekam co nam v Polsku CMI udelaji v spolecnosti EuroZet. Dosud v programu stanic ktere ovladli nic se nemeni.

Napište komentář (na mobilu, prosím, vícekrát ťukněte do bílé plochy pod tímto textem nebo zvolte zobrazení webu pro počítač)