Komentáře a diskuze

  • Michal 24. 3. 2019 at 20:09 on KomentujemeUrčitě? Já mám informace, že zatím nevysílají, resp. nemám informaci, že už vysílají. :-)
  • TOM 24. 3. 2019 at 20:04 on KomentujemeZe Strahova už nějakou dobu vysílají, od Rady je to jen oficiální posvěcení, že je vše ok.
  • Michal 24. 3. 2019 at 20:02 on KomentujemeMě to právě přišlo až moc super, že by se s touhle frekvencí dostali na Strahov se 100W všesměrově. A...
  • Jarda 24. 3. 2019 at 19:27 on Komentujemekdy se vlastne objeví v nejakem spisu od rrtv ta změna koty radia hey? čekal jsem ji v tomhle zasedáni...
  • Michal 24. 3. 2019 at 19:21 on KomentujemeJestli byl v Liberci test, tak netrval dlouho. 94,1 MHz pravidelně zkouším a zatím vždy off.
  • Jarda 24. 3. 2019 at 18:02 on Komentujemetak proto ta jihlava jela jen chvíli, jenom to nainstalovali a odzkoušeli, možná podobný test proběhl i v libe...

Články

Radio Wave je v éteru už 10 let

Logo Radia Wave. Zdroj: www.meetfactory.czPrávě na dnešní den připadá desáté výročí startu vysílání veřejnoprávního alternativního programu pro mladší posluchače – Radia Wave. Připomeňme, že stanice před deseti lety odstartovala jako Český rozhlas 4 – Radio Wave na kmitočtu 100,7 MHz z vysílače Praha – Cukrák (dnes na něm najdeme diametrálně odlišný program ČRo Region). Na FM frekvenci vydržela do 31. srpna 2008. Za tuto krátkou dobu si vybudovala slušnou poslechovost i přes silnou konkurenci především v podobě Radia 1, Expresradia a Radia DJ. Program stanice i jeho hudební obsah se postupně vylaďoval do zajímavé polohy. Téměř zapomenuté už je např. ranní vysílání s Gipsym a Rockstarem, výrazným pořadem byl později i Factory Tomáše Turka.

Wave po nuceném opuštění VKV pak zůstal jen na internetu a v digitálních platformách. Ty se za bezmála osm let nějak zásadně mezi potenciálními posluchači neprosadily. To znamená, že stanice zůstává velmi menšinovým programem pro úzký okruh zasvěcených. Jde o jedinou stanici Českého rozhlasu, která oslovuje převážně lidi pod třicet (s výjimkou dětského Rádia Junior), ve veřejnoprávním portfoliu by takové rádio mělo mít větší prostor. Dosud má ČRo image spíše staršího, usedlejšího, mainstreamovějšího média, které má stále silnější tendenci přebírat manýry soukromých provozovatelů a ztrácet vlastní tvář.

Zavzpomínejte si na rok 2008. Zde je záznam odchodu Waveu z 100,7 FM:

6
Komentáře

6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Vaclav

davide to bych spíš sdělil v emailu, mas? Nebo fb.

David

Václave, odkud přesně jste, že píšete o zlínsku? Díky.

I v Sumperku hraje dobre, srovnatelne jako predtim radio Sever. Dodal jsem video z prijmu na http://monitor.dxradio.cz/video.php . Je to urcite zajimave radio na VKV. Bohuzel v udoli Hane je prijem ruseny vysilaci 94.4 Lipinka/Vyskov.

Tom

Tak to je zajímavá informace. Je dobře, že i lidé na Zlínsku mohou zachytit aspoň nějakou alternativu.

Václav

Včera takhle zapínám rádio, kde mám frekvenci na dobrou noc :), ale přijímač vezme sousední 94,5, která k podivu hraje, ačkoli mě známá informace byla, že na ni skončilo své vysílání rádio Sever ze Žiliny a stalo se tak někdy v září. Slovensko je od nás náš nejbližší soused a tak je možné u nás naladit nějaké ty ženevské kmitočty, ale dění na slovenském éteru sleduji méně, proto mě nejednou překvapí na živo bez předchozích zpráv, což má i své kouzlo, pokud to nezjistím pozdě, což by mohla být škoda času, kdy bych nevyužil zajímavou stanici. Předchozí rádio Sever na… Číst vice »

Tom

Je strašná škoda, že Wave už není na FM. Bylo by fajn, kdyby jim uvolnilo kmitočet RFI, ale to se asi nestane.