Komentáře a diskuze

  • frkotou 6. 12. 2019 v 22:40 k KomentujemeNemám, jen jsem se stihl podívat těsně před vypnutím.
  • frkotou 6. 12. 2019 v 22:38 k KomentujemeDíky za info.
  • Jerry 6. 12. 2019 v 22:19 k KomentujemeUz jedeme z noveho od 18ti hodin
  • Honza K. 6. 12. 2019 v 21:16 k KomentujemeMáte nějaký záznam těsně před vypnutím kamery?
  • Michal 6. 12. 2019 v 21:03 k KomentujemePíšu jen fakta. Myslím, že je to zajímavá kuriozita z místního éteru a taky si myslím, že přesně takové věci...
  • Jirkas 6. 12. 2019 v 20:54 k KomentujemeNikdo neprudi, vyrabis problem tam kde neni. Jsi vlastne jediny, kdo tu pise zcestnosti synku.

Články

Radio Blatná na FM vysílat nebude? Nakonec bude

Radio Blatná. Oviradio.czAmbice stát se malou nezávislou a dokonce neziskovou stanicí mělo Radio Blatná, projekt Josefa Týce v jihočeském městečku Blatná v okrese Strakonice. Než však stačila RRTV tento týden vyhlásit licenční řízení na frekvenci Blatná 89,7 MHz/100 W, internetové rádio Blatná koncem roku 2016 přestalo vysílat kvůli nedostatku posluchačů a financí. Fungovalo přitom pouze od října 2015. Podle dostupných materiálů šlo o naivní, nadšenecký projekt se spíše konzervativním hudebním formátem, bez detailnější znalosti připomínajícím zkrachovalé Rádio Orlík. Projekt v takové podobě by na FM frekvenci v silné konkurenci etablovaných stanic pravděpodobně vůbec neuspěl, takže je vlastně dobře, že se jej podařilo včas utnout. Kmitočet 89,7 by se mohl hodit Radiu Proglas.

AKTUALIZACE 9. 6. 2017: Rádio Blatná na FM vysílat bude.

23
Komentáře

11 Comment threads
12 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
Matyas

Dnes jsem měl možnost poslouchat tuto stanici kousek za Jistebnicí (46km s RDS), kdy hudební tvorbu tvořil proud české country-pop music let minulých leč podané v proudu, který téměř v éteru neslýcháme.Pro toho, kdo má rád tento styl, bude tato stanice jistě zajímavá k poslechu. Mě osobně i zde schází energie a dynamika, která člověka chytne a vpraví ho do zaposlouchání se. Tento nedostatek bohužel postrádám i téměř ve zbytku stanic zde v naší vlasti, až na pár vyjímek, které se o to snaží.

Ondra

Velmi by mě zajímalo, kdy začnou na rádiu Blatná moderovaná vysílání a pořady. Když jsem psal na facebook rádia Blatná, tak mi vůbec neodpověděli.

Míla Prager

Zdravím ze 450 km vzdálené slovenské Čadce.
Jsem rodák z Blatné (dokonce ze stejného dvora, odkud vysílalo toto rádio), kde jsem žil do svých 25 let.
Rádio jsem poslouchal právě přes internet, abych se dověděl aktuality z tohoto města.
Ukončení vysílání mě nepotěšilo, ale držím palce panu Týcovi a Blateňákům, aby mohlo toto rádio brzy pokračovat na FM vlnách.

Míla Prager

Zdenka

Nesouhlasím s názorem, že radio bylo spíše konzervativního hudebního formátu. A i kdyby, co je na tom špatného? Narozdíl od jiných radií hrajících pouze současný bezduchý popík, hrálo radio Blatná jeden hit za druhým. Své posluchače by si jistě našlo nejen v Blatné, ale i v okolí. Je velkou chybou, že toto radio nedostalo šanci.

Josef Týc

Dobrý den, dlouho jsem uvažoval, zda se do komentářů zapojit, vzhledem k tomu, že za projektem rádia stojím já. Rádio skutečně ukončilo vysílání na netu ke konci roku, jak bylo uvedeno na fb. Zájem posluchačů o toto rádio byl a je, ovšem nikoli cestou internetu, ale klasickým pokrytím pomocí vysílače, proto jsme i vysílání ukončili po netu, abychom se mohli soustředit na projekt vysílání klasickou cestou a finančně tak zbytečně nedávali peníze do šíření po netu o který zájem není. od ledna rádio nevysílá, ale stále „žije“ a to intenzivní prací na projektu. O co vlastně v projektu jde, to v tomto období určitě nebudu prozrazovat. Co se týče informací o death metalových festivalech, tyto informace se objevovali na FB, ve vysílání jsme nevěnovali tomuto směru krom pořadu „hudební klub“, kde dostávali příležitost všechny hudební směry a moderátor tohoto pořadu dával právě informace o tomto žánru na FB, to uznávám nebyl dobrý krok. Byla zda i informace o rádiu Orlík, za kterým stál Josef Zoch. Orlík byl zajímavým projektem, získal si i své příznivce, měl řadu chyb od špatně zvolených vysílačů, chyby v programu atd., ale i tak se tu udrželo hodně dlouho.

Anonymní

Na Mirka Pýchu POZOR! Je to zloděj, podvodník a likvidátor rádií!! Už toho rozkradl a zničil dost.

MP

Dobrý den, zkuste se mě ozvat na e-mail mirek@pycha.net

Pavla Váňová Černochová

Dobrý den, jsem z Blatné a chtěla bych připojit další pohled na situaci Rádia Blatná. Mám totiž dojem, že autor článku úplně nepochopil, o co v tomto projektu jde. Rádio Blatná vzniklo jako iniciativa Josefa Týce, který do projektu vložil své technické vybavení, zkušenosti a finance a vlastními silami se svými spolupracovníky ho realizoval více než rok. Ikdyž se projektu dá vytknout mnohé, je obdivuhodné, co dokázali. Smyslem projektu je budovat místní rádio, které bude informovat o aktuálním dění ve městě, kultuře, činnosti spolků a podobně. V rámci možností, které tým měl, to dokázali. V Blatné o rádiu všichni vědí, hrálo, ikdyž bylo internetové, v některých kavárnách, lidé si ho oblíbili. Bez jakékoli podpory a v rámci dobrovolnické práce velmi slušná práce, na které se teď dá dál stavět. Josef Týc usiluje o rozvoj projektu, o vysílací frekvenci, navazuje spolupráci s městem, místními školami, neziskovkami, aby mohlo rádio fungovat stále lépe. Taková práce vyžaduje hodně času. Kritizovat rodící se projekt je jednoduché, nabídnout pomoc by bylo možná užitečnější. Nevím například, proč by se měl kmitočet s tak malým rozsahem hodit rádiu Proglas, které by zřejmě takto místní komunitě nesloužilo. Projekty neziskových místních rádií mají i jiná města, já jsem se s nimi setkala před lety ve Francii, kde fungovalo lokální rádio v městečku mnohem menším, než Blatná.