Komentáře a diskuze

  • LiborV 4. 7. 2020 v 07:59 k KomentujemeSpolečnost MB podobně jako jiné mediální domy nedá na názory posluchačů na internetu. Přesto budou v...
  • Jirka 4. 7. 2020 v 07:46 k KomentujemeTo asi ne. Jim je jedno co si posluchači myslí. Oni přece v Praze mají pravdu. A ta je svatá...
  • LiborV 4. 7. 2020 v 00:40 k KomentujemeJe možné, že další centralizace proběhne podle toho jak posluchači zsreagují na současné změny.
  • frkotou 4. 7. 2020 v 00:08 k KomentujemeMám asi jen necelou hodinu, tak snad to na ukázku stačí. https://uloz.to/file/MS65J4XzrhsD/vlc-recor...
  • Jirka 3. 7. 2020 v 23:13 k KomentujemeTak Fajn jsem neposlouchal. A Kiss u nás moc nehrál. Tedy jen někde a to dost slabě. Tak beru Kiss.....
  • Jirka 3. 7. 2020 v 23:06 k KomentujemeNěkde už ty nesouhlasné komentáře smazali. Tak to udělali u MB když Blaníkem nahradili v brně rádio ...
  • Michal R. 3. 7. 2020 v 18:59 k KomentujemeBlok 12-15 bude opět regionální . Na Hitrádiu FM plus v něm bude vysílat například Katka Skutková kt...
  • J K 3. 7. 2020 v 18:30 k KomentujemeMůže dnes večer někdo nahrát první centrální večerní vysílání? Bohužel nebudu mít možnost poslouchat...

Články

Radio Blatná na FM vysílat nebude? Nakonec bude

Radio Blatná. Oviradio.czAmbice stát se malou nezávislou a dokonce neziskovou stanicí mělo Radio Blatná, projekt Josefa Týce v jihočeském městečku Blatná v okrese Strakonice. Než však stačila RRTV tento týden vyhlásit licenční řízení na frekvenci Blatná 89,7 MHz/100 W, internetové rádio Blatná koncem roku 2016 přestalo vysílat kvůli nedostatku posluchačů a financí. Fungovalo přitom pouze od října 2015. Podle dostupných materiálů šlo o naivní, nadšenecký projekt se spíše konzervativním hudebním formátem, bez detailnější znalosti připomínajícím zkrachovalé Rádio Orlík. Projekt v takové podobě by na FM frekvenci v silné konkurenci etablovaných stanic pravděpodobně vůbec neuspěl, takže je vlastně dobře, že se jej podařilo včas utnout. Kmitočet 89,7 by se mohl hodit Radiu Proglas.

AKTUALIZACE 9. 6. 2017: Rádio Blatná na FM vysílat bude.

23 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Ondra
24. 8. 2017 00:05

Byl bych moc rád, kdyby do playlistu rádia Blatná hudební dramaturg zařadil slovenskou skupinu Lojzo. Napsal jsem jim to na facebook, tak věřím tomu, že tuto skupinu do playlistu zařadí, když už splnili přání posluchačů, co by chtěli na rádiu Blatná slyšet.

Matyas
13. 8. 2017 23:10

Dnes jsem měl možnost poslouchat tuto stanici kousek za Jistebnicí (46km s RDS), kdy hudební tvorbu tvořil proud české country-pop music let minulých leč podané v proudu, který téměř v éteru neslýcháme.Pro toho, kdo má rád tento styl, bude tato stanice jistě zajímavá k poslechu. Mě osobně i zde schází energie a dynamika, která člověka chytne a vpraví ho do zaposlouchání se. Tento nedostatek bohužel postrádám i téměř ve zbytku stanic zde v naší vlasti, až na pár vyjímek, které se o to snaží.

Ondra
9. 8. 2017 19:54

Velmi by mě zajímalo, kdy začnou na rádiu Blatná moderovaná vysílání a pořady. Když jsem psal na facebook rádia Blatná, tak mi vůbec neodpověděli.

Petr
Reply to  Ovi
8. 8. 2017 23:12

Ajaj… Já tyhle stanice nechápu – i studentská radia mají daleko lepší, profesionálnější webovou prezentaci. A to nemluvím o naprosto pekelném hudebním formátu. Kdy už konečně čeští broadcasteři dostanou rozum? Stačí si zapnout britská radia, abyste zjistili, jak se to má dělat. A pro inspiraci není nutné chodit do zahraničí – stačí sepodívat na Expres, Wave, 1…

JM
Reply to  Petr
8. 8. 2017 23:26

Male lokalni radio smysl ma, i s mainstreamovym formatem – ale ten musi udelat tak, aby to trochu zaujalo a bylo aspon nejakou alternativou velkym. V danem regionu treba chybi oldies stanice – a tak hudbu mirit timhle smerem. A podobne. A ne ten gulas, co predvadi Blatna a jini.

Podobna vsechochut je Radio Ceska Kanada, nevim, zda uz ma nejake vysledky poslechovosti, ale duvody k tomu ho poslouchat nejsou.

Jan
Reply to  Ovi
9. 8. 2017 16:54

Dovolim si opravit. Tabore castecne radio Dechovka. Kde ma mistni studio.

H.
Reply to  Ovi
9. 6. 2017 08:57

V dnešní multimediální době už k provozování rádia bohužel nestačí jen nadšení, ale je třeba také znalost mediální problematiky a obchodu na odborné (profesionální) úrovni. Nejsme na začátku 90. let. Já u Radia Blatná, i po některých konfrontacích s jeho představitelem, bohužel vidím jen to nadšení.

Míla Prager
23. 4. 2017 10:49

Zdravím ze 450 km vzdálené slovenské Čadce.
Jsem rodák z Blatné (dokonce ze stejného dvora, odkud vysílalo toto rádio), kde jsem žil do svých 25 let.
Rádio jsem poslouchal právě přes internet, abych se dověděl aktuality z tohoto města.
Ukončení vysílání mě nepotěšilo, ale držím palce panu Týcovi a Blateňákům, aby mohlo toto rádio brzy pokračovat na FM vlnách.

Míla Prager

Zdenka
19. 2. 2017 08:57

Nesouhlasím s názorem, že radio bylo spíše konzervativního hudebního formátu. A i kdyby, co je na tom špatného? Narozdíl od jiných radií hrajících pouze současný bezduchý popík, hrálo radio Blatná jeden hit za druhým. Své posluchače by si jistě našlo nejen v Blatné, ale i v okolí. Je velkou chybou, že toto radio nedostalo šanci.

Josef Týc
19. 2. 2017 08:03

Dobrý den, dlouho jsem uvažoval, zda se do komentářů zapojit, vzhledem k tomu, že za projektem rádia stojím já. Rádio skutečně ukončilo vysílání na netu ke konci roku, jak bylo uvedeno na fb. Zájem posluchačů o toto rádio byl a je, ovšem nikoli cestou internetu, ale klasickým pokrytím pomocí vysílače, proto jsme i vysílání ukončili po netu, abychom se mohli soustředit na projekt vysílání klasickou cestou a finančně tak zbytečně nedávali peníze do šíření po netu o který zájem není. od ledna rádio nevysílá, ale stále „žije“ a to intenzivní prací na projektu. O co vlastně v projektu jde, to v tomto období určitě nebudu prozrazovat. Co se týče informací o death metalových festivalech, tyto informace se objevovali na FB, ve vysílání jsme nevěnovali tomuto směru krom pořadu „hudební klub“, kde dostávali příležitost všechny hudební směry a moderátor tohoto pořadu dával právě informace o tomto žánru na FB, to uznávám nebyl dobrý krok. Byla zda i informace o rádiu Orlík, za kterým stál Josef Zoch. Orlík byl zajímavým projektem, získal si i své příznivce, měl řadu chyb od špatně zvolených vysílačů, chyby v programu atd., ale i tak se tu udrželo hodně dlouho.

Anonymní
19. 2. 2017 05:12

Na Mirka Pýchu POZOR! Je to zloděj, podvodník a likvidátor rádií!! Už toho rozkradl a zničil dost.

Tomáš
Reply to  Ovi
19. 2. 2017 17:15

A taky dost lidí ředitelík podvedl, nedodržel slova, placení apod., takže s tím nahoře částečně souhlasím.Není to férový člověk a lhář a demagog je to 100%.

JM
Reply to  Tomáš
20. 2. 2017 19:56

Jestli pan Pýcha někoho podvedl nebo něco rozkradl, podejte milý anonyme trestní oznámení, těch „dost lidí“ se určitě také připojí. Jenže vy tu jen štěkáte jak vzteklý pes, kterému někdo sebral kost, asi vám někdo šlápl na kuří oko.

Václav
Reply to  Tomáš
20. 2. 2017 21:11

Jsou to jen mé teorie, ale třeba se někdo ozývá z těch velkých mediálních domů, cítí se být ohroženi nezávislou celoploškou, která je ohrožuje svou minimalistickou komercí 🙂

Tomáš
Reply to  Václav
21. 2. 2017 17:53

Kdepak, někdo z bývalého týmu/spolupracujícího radia Sázava..Jinak i negativní příspěvky sem patří, mazání by bylo celkem trapné, jak za minulého režimu.

JM
Reply to  Ovi
20. 2. 2017 19:57

Ovi, možná tyhle nenávistné anonymy maž. Zbytečně snižují úroveň jinak konstruktivní a věcné diskuze tady…

MP
18. 2. 2017 12:46

Dobrý den, zkuste se mě ozvat na e-mail mirek@pycha.net

Pavla Váňová Černochová
18. 2. 2017 10:14

Dobrý den, jsem z Blatné a chtěla bych připojit další pohled na situaci Rádia Blatná. Mám totiž dojem, že autor článku úplně nepochopil, o co v tomto projektu jde. Rádio Blatná vzniklo jako iniciativa Josefa Týce, který do projektu vložil své technické vybavení, zkušenosti a finance a vlastními silami se svými spolupracovníky ho realizoval více než rok. Ikdyž se projektu dá vytknout mnohé, je obdivuhodné, co dokázali. Smyslem projektu je budovat místní rádio, které bude informovat o aktuálním dění ve městě, kultuře, činnosti spolků a podobně. V rámci možností, které tým měl, to dokázali. V Blatné o rádiu všichni vědí, hrálo, ikdyž bylo internetové, v některých kavárnách, lidé si ho oblíbili. Bez jakékoli podpory a v rámci dobrovolnické práce velmi slušná práce, na které se teď dá dál stavět. Josef Týc usiluje o rozvoj projektu, o vysílací frekvenci, navazuje spolupráci s městem, místními školami, neziskovkami, aby mohlo rádio fungovat stále lépe. Taková práce vyžaduje hodně času. Kritizovat rodící se projekt je jednoduché, nabídnout pomoc by bylo možná užitečnější. Nevím například, proč by se měl kmitočet s tak malým rozsahem hodit rádiu Proglas, které by zřejmě takto místní komunitě nesloužilo. Projekty neziskových místních rádií mají i jiná města, já jsem se s nimi setkala před lety ve Francii, kde fungovalo lokální rádio v městečku mnohem menším, než Blatná.