Komentáře a diskuze

Články

Odstartoval Český rozhlas Karlovy Vary

Český rozhlas Karlovy Vary. Zdroj: Mapy.czVeřejnoprávní rozhlas dokončil budování regionálních studií v krajských městech. Jako poslední byl dnes v 11:00 jako samostatná stanice spuštěn Český rozhlas Karlovy Vary. Již od roku 2007 fungovalo odpojované vysílání v rámci Českého rozhlasu Plzeň. Karlovarské studio využívá síť šesti FM vysílačů, nejvýznamnějšími z nich jsou Dyleň 100,8 a Klínovec 103,4, který dosáhne až do Prahy.

V první fázi bude z Karlových Varů odbavováno ranní a odpolední vysílání a průběžně i zprávy. Nové studio hraje podle centrálního oldies playlistu regionálních studií. Dosud měl Český rozhlas Plzeň v Karlovarském kraji poslechovost 23 tisíc týdně, což je velmi slušná výchozí pozice pro novou stanici. Rádio sídlí ve vile v Zítkově ulici č. 3 nedaleko slavného hotelu Imperial.

12 komentářů Odstartoval Český rozhlas Karlovy Vary

 • Ovi

  První odehranou skladbou byla Já si tě stejně najdu od plzeňské kapely Pestalozzi z roku 1992.

 • Vojta(1)

  Klínovec 103,4 dříve do Prahy dosáhl úplně bez problému. Před několika lety ale bylo výrazně navýšeno ERP rádia Relax 103,4 na Nehošti u Kralup nad Vltavou a od té doby již Klínovec nechytám. Nevím jak velký výkon má Nehošť dnes, ale když ještě mívali 200W, tak to ten někdejší ČRo Plzeň z Klínovce v Praze vůbec nerušilo.

  • Ovi

   Relax 103,4 sice hraje po Praze mnohem lépe než ČRo KV, ale znám místa, kde stačí jen pootočit anténu a místo Kralup hraje Klínovec, a to i na pravém břehu Vltavy.

   • Ovi

    Právě jsem odchytil RDS PS nové stanice. Je ve tvaru „R-KVARY „, chytám 103,4 v Praze na sídlišti Krč. Vary jedou v horizontálu, takže natočením antény lze odladit od vertikálního Relaxu.

 • David Pražák

  V karlovarském studiu je bývalý moderátor Dragonu Radim Jehlík. Je i staničním hlasem Relaxu.

  • Ovi

   Český rozhlas Karlovy Vary je dnes jediným karlovarským rádiem. Hitrádio Dragon je už několik let odbavováno z Plzně (část moderátorů je shodná s Hitrádiem FM Plus), naopak Color Music Radio jeden svůj pořad vysílá z Karlových Varů.

 • H.

  Výborně, takže kolik už má ten Český moloch stanic? 26 nebo tak nějak? Opravdu je něco takového potřeba v zemi, jejíž obyvatelstvo je svým počtem na úrovni jednoho velkoměsta? Hlavně že už se ozývají, jak chtějí navýšit koncesionářský poplatek.

 • Ententík

  Vtip o Českém rozhlasu

  Rozhlasový posluchač v roce 2030 volá do Českého rozhlasu. „Chtěl bych nechat zahrát Makarenu.“
  Hlas na druhé straně telefonu mu povídá: „Vyčkejte prosím. Na okruhu ČRo Hejkalova Lhota jí právě dohráli, na okruzích ČRo Veleprdín a ČRo Slušovice zrovna běží, no a chceteli jí slyšet celou od začátku, přelaďte si prosím na okruh ČRo Kocourkov. Za 5 minut jí tam budou hrát.“

 • Jarda

  ma nekdo nejake video, nebo nejaky zaznam ze spištění?

Napište komentář (na mobilu, prosím, vícekrát ťukněte do bílé plochy pod tímto textem nebo zvolte zobrazení webu pro počítač)