Komentáře a diskuze

Články

Obrazem: Jak vypadá FM rádio v mém mobilu?

Screenshot_2015-11-21-20-37-12

6 komentářů Obrazem: Jak vypadá FM rádio v mém mobilu?

 • jouda

  A je to nativní aplikace nebo byla instalována dodatečně?

 • Vojta

  Konečně někoho napadlo využít prázdné místo na obrazovce pro předvolby a ne pro nějaké nesmyslné velké tlačítko. Předpokládám, že to nemá funkci sleep, ani nejdou přepínat předvolby dlouhým stiskem volume při vypnuté obrazovce.. ale od Samsungu určitě krok správným směrem. Jelikož Spirit 1 na Lollipopu nejde, už jsem na něj rezignoval a používám stock aplikaci /Sony/. Nemá sice předvolby přímo na obrazovce, ale Xposed Frameworkem jsem alespoň rozchodil přepínání předvoleb dlouhým stiskem volume, což je pro mě klíčová funkce.

  • Ovi

   Velké ladicí kolečko lze vyvolat ikonkou vpravo dole, ve výchozím nastavení je zobrazeno, ale je možné trvale přepnout na zobrazování předvoleb, což je určitě dobrý nápad. S ovládacím kolečkem jsem se setkal už u mnoha telefonů, ale téměř vždy bylo ladění tímto způsobem nepřesné, nepraktické. Tvůrci takových aplikací naštěstí dávají možnost manuálně zadat požadovaný kmitočet. Sleep tam je (15, 30, 60, 120 minut). Přepínání předvoleb tlačítkem volume je pro mě novinka, dosud jsem se s tím nesetkal, ani u této aplikace.

 • Vojta

  Nebýt toho jejich TouchWizu, tak si Samsung kvůli FM rádiu snad koupim:-) Ale jde asi spíš o zvyk. Přepínání předvoleb dlouhým stiskem volume pane Harvánku zkuste, už nebudete moct jinak:-)

  • Ovi

   Vyzkoušel jsem tři telefony Samsung (Galaxy Gio s Androidem 2.3.6, SIII mini s 4.1.2 a A3 s 5.0.2), ani na jednom přepínání předvoleb nefunguje. Samsungy jsou postavené tak, že při zamknuté obrazovce je ovladač hlasitosti stále aktivní, takže s ním dlouhým stiskem nepřepnu na jinou předvolbu, nýbrž si urvu uši nebo naopak neslyším nic :). Jako zajímavost na okraj uvádím, že SIII mini má chybu v zobrazování PS RDS, proto jsem si jeho FM tuner vůbec neoblíbil. Ani jeho výchozí aplikace FM rádio, ani případně nainstalovaný Spirit1 nedokáže korektně zobrazit dynamický údaj RDS. Data na displeji se totiž neobnovují průběžně, ale až po určitém intervalu. Příklad: Vysílá-li stanice v PS sekvenci HRAJEME – NEJVETSI – HITY – VSECH – DOB, SIII mini zobrazí pouze HRAJEME a potom až DOB. Chybu jsem pozoroval i na jiném přístroji SIII mini. Novější Galaxy A3 naštěstí umí zobrazovat PS opět korektně.

Napište komentář (na mobilu, prosím, vícekrát ťukněte do bílé plochy pod tímto textem nebo zvolte zobrazení webu pro počítač)