Komentáře a diskuze

  • PetrPe 6. 10. 2022 v 13:11 k KomentujemeVerim ze ano. Chudaci krestani, jak jim to naopak z pohodove klidne mse prepne na rock 😀
  • Arcivévoda Spytihněv Hrdobec z Hovězí Lhoty 6. 10. 2022 v 12:42 k KomentujemeTipuji, že když si tu 99,5 uložíš znovu, začne to při slabším signálu přelaďovat na 93,3 MHz z Pradědu.
  • PetrPe 6. 10. 2022 v 10:54 k KomentujemeChlapci a chlapi, je to tak. Opravdu RDS a identifikace Proglas 😀 Proto jsem mel slabsi signal pri jizde Ostravou....
  • PVo 6. 10. 2022 v 08:16 k Komentujemekampaň Expresu Nicméně já tohle rádio mám zařazené tam co to rádio svou konkurenci :-)
  • Oviradio.cz 5. 10. 2022 v 23:55 k Přehled AM vysílačů v Praze a okolí"Kabala nařídila", tento dezinformační slovník na náš web netahejte, prosím.
  • Milan 5. 10. 2022 v 23:36 k Přehled AM vysílačů v Praze a okolíJohny, ty jseš moc zaujatej proti AM vysílání. Nevíš ale jednu věc a tou je svoboda! AM vysílaní je svobodné....
  • Milan 5. 10. 2022 v 23:31 k Přehled AM vysílačů v Praze a okolíSprávně Jiři, vono totiž Radek nezdůraznil jednu vynikající vlastnost AM na SV, a to dosah! Střední vlny pokryjí půl zeměkoule....
  • Jirkas 5. 10. 2022 v 20:50 k KomentujemeA ty to Signal radiu zaplatis?
  • David Pražák 5. 10. 2022 v 19:38 k KomentujemeUvítal bych tam Signal radio. Když už ho má rti cz, tak proč by ho tam nezařadilo Teleko? Signál by...
  • Jarda 5. 10. 2022 v 12:15 k KomentujemeTak ještě nějaká radia do toho muxu ;) výběr je akorát u rti a color.

Články

Loučení s Radiem Rubi

Radio Rubi 97,1

Když jsem se na začátku září dozvěděl, že Radio Rubi přenechá své frekvence Blaníku a Fajnu, nebyl jsem nějak zvlášť překvapen. Poslední roky naznačovaly, že tohle olomoucko-uničovské médium nemá dobré vyhlídky a konec dříve či později přijde. Přesto se mě zmocnila jistá nostalgie a vědomí brzkého ukončení provozu ve mně vyvolalo po mnoha letech velký zájem o tuto stanici.

O chystaném soukromém rádiu v mém domovském městě Uničově jsem se dozvěděl už v roce 1991, tedy v té době, kdy jsem vůbec prvně naladil soukromé rádio (Ekol.S 104,6) a začal se postupně více a více zajímat o novinky v rozhlasovém éteru. Uničovská stanice se měla původně jmenovat RUBIO, docela dlouho trvalo, než na přelomu ledna a února 1993 na prozatímní frekvenci 99,6 odstartovala. Zažil jsem její testovací vysílání už v září 1992. Slyšet rádio, které mělo studio jen 350 metrů od našeho domu, bylo velkým zážitkem, přestože vysílání zpočátku trpělo silným amatérismem a hledáním koncepce.

Rubi mělo ve svých začátcích, jako spousta jiných rodících se lokálních rádií, poměrně široký hudební záběr bez jasnější profilace. Vedle popu novějšího i staršího zněl v autorských blocích i tvrdší rock, ale také například dechovka, která v programu vydržela řadu let. Za mikrofonem se objevovaly různé místní osobnosti spojené s hudbou a kulturou obecně, například i dnešní starosta Uničova a nedávný kandidát do senátu Radek Vincour.

Mě jako teenagera nejvíce zasáhly aktuální taneční hity žánru eurodance. Rubi mi přišlo atraktivnější než nejbližší regionální konkurent Radio Haná, které bylo v éteru o něco déle.

Poté, co na podzim 1993 zahájily vysílání celoplošné priváty Radio Alfa a Frekvence 1 a poměrně rychle následovala série dalších přírůstků v éteru, jsem o Rubi ztratil zájem, protože vynikla jeho neprofesionalita a nezkušenost, přestože hudebně mi bylo blízké. Nová rádia z Prahy zněla mnohem kvalitněji, atraktivněji. Na Olomoucku jsem později fandil alternativnějšímu Rádiu Pohoda a následně tanečně laděnému Rádiu Hity, kam z Pohody přešly některé osobnosti.

Radio Rubi - sídlo v Uničově
Sídlo Radia Rubi v Uničově

Mnoho rádií mě bavilo ve svých začátcích, když byla málo známá, podceňovaná, raritní, experimentující, odvážná, to se týkalo i Evropy 2, která do teritoria Radia Rubi vstoupila s odstupem tří let. Zájem o ně jsem ztratil, když se staly mainstreamem. Občas se stávalo, že se populárními nikdy nestaly a skončily.

Rubi se postupně profesionalizovalo a nabíralo na poslechovosti, na přelomu tisíciletí mívalo úctyhodných sto tisíc posluchačů denně. Já jsem se však Rubi v té době spíše vyhýbal, vadilo mi ho slyšet někde v obchodě, v restauraci, což se vzhledem k velké oblibě rádia stávalo na Olomoucku často.

K Rubi jsem pozvolna znovu nacházel cestu až někdy kolem roku 2002, kdy jsem na něm při pravidelném cestování na kolej v neděli odpoledne slyšel dobrou taneční hudbu. V té době jsem se ale více zajímal o rádia dostupná na Ostravsku, kde jsem studoval (Hellax/Helax, Fun Radio, Rock FM, polské stanice atd.) a díky internetu stále více také o lokální pražská rádia alternativnějšího ražení (Radio 1, Expresradio).

Na Rubi v takové konkurenci moc času a prostoru nezbývalo, proto jsem mu dlouhá léta nevěnoval větší pozornost. Zhruba od roku 2006 jsem vnímal, že proti jiným stanicím hrálo hodně taneční hudby, ale až na výjimky jsem tuto stanici neposlouchal, pouze orientačně sledoval, co a kde vysílá. Své pokrytí postupně velmi rozšířilo, ale jádro posluchačů zůstalo jen na Olomoucku, vysílače ve Zlíně a Brně davy nových zájemců o program Rubi nepřinesly.

V posledních zhruba dvou letech se na našem webu objevily spekulace o možném prodeji rádia. Dlouholetí posluchači si všimli, že stanice změnila hudební výběr, opustila CHR formát a cílí na starší posluchače s velkým množstvím pop-rocku, české a slovenské hudby a výlety do osmdesátých let. Zároveň její program působí úsporným dojmem.

Od té doby jsem Radiu Rubi věnoval mnohem více času, než za posledních dvacet let dohromady. Rubi určitě nezní zaměnitelně, proti konkurenci hraje mnoho méně známých skladeb včetně spousty tuzemských interpretů. Nedává takový prostor novinkám jako kdysi, chvílemi je až podobné Blaníku nebo Impulsu. Pro dosavadní posluchače plánovaná změna z Rubi na Blaník alespoň nebude takový hudební šok jako v případě ostravského Helaxu. Na Rubi překvapí přítomnost jmen jako Sto zvířat, Šum svistu, Chic, Electronic, na druhé straně též Marcely Holanové či Lucie Vondráčkové.

Radio Rubi - zvonek v sídle v Uničově
Již notně omšelý zvonek a schránka v sídle Radia Rubi v Uničově

Při delším poslechu je patrné, že Rubi používá starší zvukový obal ještě z dob, kdy hrávalo novější, tanečnější hudbu (Rádio plné energie), který už neodpovídá současnému konzervativnějšímu, většinou popovému až pop-rockovému playlistu.

Hudební výběr nemá zřetelné hranice, jde o velmi pestrou škálu hraničící s gulášem. V některých momentech jsou kontrasty odpuzující a množství českých a slovenských jmen nadměrné, jindy je ta směs ve své originalitě a odlišnosti od velkých stanic sympatická.

Stará hudební databáze je rozpoznatelná díky tzv. titulkům – na konci skladby je ohlášen hlasem Libora Červinky (Fajn radio) její interpret a název. Červinka se na Rubi objevuje v pravidelných nejen showbusinessových rubrikách, jedněch z mnoha, které rádio vysílá formou voice-trackingu neboli předtočeného mluveného slova. Po něm někdy bývá několik vteřin ticho, kdy vynikne brum na vysílači 97,1, teprve pak zazní jingl, což odpovídá nějakému začínajícímu či dobrovolnickému rádiu, nikoliv stanici existující téměř třicet let.

Moderátorský tým je malý, dlouhá léta i z jiných stanic znám Vítka Šoukala, Pavlínu Matulovou a Honzu Sedláčka, což je jediný moderátor, který byl na Rubi v jeho začátcích a zřejmě bude i u jeho konce. Z minulosti neznám pouze Milenu Hobzovou disponující velmi příjemným hlasem.

Blížící se konec stanice ve mně budí, přes některé výhrady k zejména hudebnímu obsahu vysílání, k současnému Radiu Rubi sympatie, nostalgii po devadesátkovém boomu podnikavosti v domovském regionu a hlavně úctu k tomu, že toto regionální rádio v Olomouckém kraji dokázalo úspěšně a samostatně fungovat tak dlouhou dobu.

V roce 1993, krátce po startu vysílání, jsme s bratrem v telefonické soutěži na Radiu Rubi vyhráli cédéčko. Byl to singl U96 – Das Boot. V té době jsme ještě neměli CD přehrávač, tak jsme na tuto výhru mohli jen koukat. Obal byl poškrábaný a páchnul cigaretami…

Dlouholetý moderátor Radia Rubi Honza Sedláček. Zdroj: www.radiorubi.cz
O čem píšete?
186 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
frkotou
31. 5. 2021 22:52

Konec Rádia Rubi na jeho poslední frekvenci v Brně nastal ve 20:20, vysílání bylo symbolicky ukončeno tónem srdečního monitoru. Před koncem zazněly skladby 90. let v rámci reprízy pořadu Top hity special Rádia Rubi s Vítkem Šoukalem. Konec jsem opět nahrál. https://youtu.be/B9_-p7Y7tUI

jouda
Reply to  frkotou
1. 6. 2021 14:26

Tohle ale určitě není záznam z Brna na 96,4 MHz. 🙂 Schválně, proč?

frkotou
Reply to  jouda
1. 6. 2021 14:49

Bylo to ze streamu, takže je evidentní, že stream nebyl z FM. Mimochodem stream Rádia Rubi byl právě ukončen.

jouda
Reply to  frkotou
1. 6. 2021 14:51

Kdo poslouchal 96,4 MHz, tak slyšel toto:
18:48:27 – poslední identifikace „Radio Rubi“, následuje poslední skladba „Motorest“
18:51:48 – změna modulace střihem (výrazně vyšší hlasitost jiné skladby)
18:56:08 – modulace srovnána
18:58:06 – první identifikace „Fajn rádio“

frkotou
Reply to  jouda
1. 6. 2021 14:54

Díky za info, asi to nebude mít nikdo zachyceno.

Pavel Rejman
16. 5. 2021 17:40

Neví někdo jak dlouho ještě bude Rubi vysílat v Brně a na netu?

TÉMA
Loučení s Radiem Rubi
Jarda
Reply to  Pavel Rejman
16. 5. 2021 19:33

tušim až jim to přijde ješte jednou, ale od čtú.

Marek Berger
Reply to  Jarda
1. 6. 2021 08:00

Nebude..neni proc

Martin
Reply to  Pavel Rejman
31. 5. 2021 21:30

Dnes kolem 19 hodiny bylo vysílání rádia Rubi přerušeno a nahrazeno Fajn rádiem.

Pavel Rejman
Reply to  Martin
31. 5. 2021 21:49

Takže definitivní konec. Chtěl jsem si Rubi pustit večer v autě ale kolem 20:00 byl na streamu šum. Teď už je tam ticho.

TÉMA
Loučení s Radiem Rubi
jouda
Reply to  Oviradio.cz
1. 6. 2021 14:27

96,4 hrála celý včerejší večer normálně, bez přerušení.

Philmen
Reply to  Oviradio.cz
1. 6. 2021 14:31

Na webu FAJN rádia je již uvedená frekvence 96,4 pro Brno, sice není zamalovaná v mapce, ale v textové části ano

TÉMA
Rubi x Fajn
Jarda
Reply to  Philmen
1. 6. 2021 18:56

tak pokud opravdu dostanou ta 87,6, tak pak budou mít pokryto skoro všude, jen bude chybět pouze ostrava, aby pokryli všechna krajská města.

Michal R.
29. 3. 2021 13:30

Tak právě dnes RRTV zveřejnila prosbu majitele Radia Rubi o změnu programu Radia Rubi na Fajn Radio na poslední její frekvenci 96,4 FM v Brně . Teď už podle mě nic nebrání tomu aby se Radio Rubi přiřadilo definitvně k zaniknutým rozhlasovým stanicím .

TÉMA
Definitvní konec Radia Rubi - změna programu na 96,4 FM v Brně na Fajn Radio
Last edited 1 rok před by Michal R.
insider
Reply to  Michal R.
29. 3. 2021 13:52

Aneb jak se dá získat frekvence bez licenčního řízení a bez prodeje stanice.

TÉMA
Definitvní konec Radia Rubi - změna programu na 96,4 FM v Brně na Fajn Radio
frkotou
Reply to  Michal R.
29. 3. 2021 14:53

Hádám, že od dubna by to mohlo být.

LiborV
Reply to  frkotou
29. 3. 2021 16:09

Je pravděpodobné, že ještě v dubnu bude v Brně vysílat Rádio Rubi. Již proto, že nejbližší zasedání RRTV kde může být změna schválená se koná 13. a 14. dubna. Po tom musí nabýt rozhodnutí RRTV právní moci. Takže změna je reálná nejdříve někdy po 20. 4. Případně od května

TÉMA
Změna Rubi v Brně na Fajn
frkotou
Reply to  LiborV
6. 5. 2021 15:54

Žádost byla schválena.

Last edited 1 rok před by frkotou
Luděk M.
Reply to  Michal R.
2. 4. 2021 09:21

v Brně je posledni misto, kde Rubi posloucham denne v noci mezi 00:30 až 9:00
Dekuji za info.

>>CryXia<<
Reply to  Michal R.
16. 4. 2021 09:43

celkem škoda rubi rádia 🙁

Luďa
6. 2. 2021 10:57

A ještě jedna věc
Na Rubi jsem vyrůstal.
A je vyloženě jen 1 song, který jsem nikdy nikde neslyšel, jen na rubi.
Občas si ho pustím na YouTube
Je to 1100101 jsou to Němci…

Matyas
Reply to  Luďa
6. 2. 2021 15:15

Myslím, že Rubi bylo v této zemi jedinou rozhlasovou stanicí, která hrála v éteru skladbu od dua Charles Shaw § Silvia Brown – Hold Me Baby (jinak skladba z filmu Bony a klid). Když jsem ji slyšel, psal se rok 2004.

Last edited 1 rok před by Matyas
Míra
Reply to  Matyas
6. 2. 2021 15:57

V pořadu ,#retrolifeparty odehrána 6.1.2021. Skvělá práce Ondřeje Soukupa (1989). Das Modul hráli 11.11.2020. Tam se jednalo o Kleine Maus. Na další pecky se určitě dostane v budoucnu.

Matyas
Reply to  Oviradio.cz
6. 2. 2021 20:32

Možná, jenom dobře, že to na veřejnoprávním médiu není ke slyšení. Dvojka ještě v rámci možností jde poslouchat, ovšem rotující hudba na Radiožurnálu je úplně za hranou a s těmi českými záležitostmi, raději ihned tlumím nebo přepínám jinam. Za mě Color a jeho autorské pořady jsou více méně na velice dobré úrovni, nicméně jejich některé opakování je už na zamyšlení (v 21. století), nežijeme v druhé polovině 90 let. Zde mohu nabývat dojmu, že stanice nemůže více nabídnout, ale ona má, na mnohem více než je.

Aleš
Reply to  Luďa
6. 2. 2021 21:15

1100101 byla jediná písnička od Das Modul, kterou Rubi hrávalo, přestože tento Happy Hardcore byl jinak ve vysílání docela často v podobě Blümchen, Dune nebo Mark ‚Oh. Pamatuji si, že v hitparádě Top 20 ji Marek Berger několikrát uváděl v humorném podání německy „eins eins null null eins null eins“.

TÉMA
Rubi
Marek Berger
Reply to  Aleš
7. 2. 2021 09:11

Hustý, tak to už si vůbec nepamatuju. Díky

TÉMA
Rubi
Luďa
5. 2. 2021 18:20

Rádio Rubi
P.O. BOX 16/2
783 91 Uničov

V životě nezapomenu.

frkotou
28. 1. 2021 21:32

Rubi má momentálně od cca 18:04 výpadek, na streamu je ticho a šum z FM zdroje. Ale už to asi nikoho trápit nebude.

Marek Berger
Reply to  frkotou
7. 2. 2021 09:11

Nepřekvapuje

Marcel
23. 12. 2020 14:26

Chápu správně, dle č. licence pro Rubi v Brně, že Rada nyní schválila změnu programu na Fajn rádio?

TÉMA
Rádio Rubi - poslední zhasne
Arcivévoda Spytihněv Hrdobec z Hovězí Lhoty
Reply to  Marcel
23. 12. 2020 14:40

To je dost zvláštní vzhledem k tomu, že:

Rada na základě ustanovení …… vydala toto usnesení: Správní řízení ve věci 
žádosti společnosti RADIO IBUR s.r.o., IČ: 28643704, se sídlem Uničov, Mohelnická 807, 
PSČ 78391, o udělení předchozího souhlasu se změnou skutečností uvedených v žádost 
o licenci k provozování rozhlasového vysílání programu RADIO RUBI (licence sp.zn. 
2011/802/zab) podle ustanovení § 21 odst. 10 zákona č. 231/2001 Sb., spočívající v 
přejímání programu Fajn radio (licence č.j. Ru/99/01) provozovatele MEDIA BOHEMIA, 
a.s. včetně identifikace přejímaného programu, se zastavuje, neboť provozovatel vzal 
žádost v plném rozsahu zpět.

Aleš
Reply to  Marcel
23. 12. 2020 15:12

Radio Rubi bude v Brně vysílat dál. Jedná se o podíl mluveného slova, který se má snížit na 7 – 13% (dosud 10 – 15%) a také o podíl autorských pořadů 80 – 100% (dosud 100%). Změna se týká i zpráv, které nově budou v době 6:00 – 17:00 (dosud 6:00 – 18:00) a má být mírně upraven popis hudebního formátu. Změna na Fajn Radio se prozatím nekoná.

TÉMA
Loučení s Radiem Rubi
Jarda
Reply to  Aleš
23. 12. 2020 16:25

asi to pujde pozvolna, pak možna bude ještě jedna změna licenčních podmínek. a až po ní třeba změna na fajn.

123
Reply to  Jarda
23. 12. 2020 18:41

Ano, licenční podmínky odpovídají současným licenčním podmínkám Fajn Rádia. Z procesních důvodů to možná rozdělili na dvě žádosti, stejně jako v případě Petrova, Helaxu apod. Nikdy nedošla jedna žádost na změnu licenčních podmínek a zároveň názvu stanice.

frkotou
Reply to  Oviradio.cz
30. 12. 2020 23:35

Zdá se, že Rubi už začíná připravovat poslední posluchače na Fajn. Omladilo playlist, který už nápadně připomíná Fajn.

Ondra
Reply to  frkotou
30. 12. 2020 23:58

Potvrzuji, Rubi už má jiný playlist, to čím se odlišovalo tedy pestrost, zmizelo. Nasadilo muziku Fajn rádia. Bohužel:-(

TÉMA
Rádio Rubi
Jirkas
Reply to  Ondra
31. 12. 2020 11:05

Takova hezky pomala zmena, aby posluchac nedostal sok.

real
Reply to  Ondra
31. 12. 2020 17:05

 Rada v souladu s ustanovením § 5 písm. b), § 21 odst. 1 písm. d) a § 21 odst. 3 zákona
č. 231/2001 Sb., o provozování rozhlasového a televizního vysílání a o změně dalších
zákonů, v platném znění (dále jen „zákon č. 231/2001 Sb.“), a ustanovením § 67 a násl.
zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, v platném znění (dále jen „zákon č. 500/2004 Sb.“),
vydala toto rozhodnutí: Rada uděluje provozovateli RADIO IBUR s.r.o., IČ: 28643704, se
sídlem Uničov, Mohelnická 807, PSČ 78391, souhlas se změnou skutečností uvedených
v žádosti o licenci k provozování rozhlasového vysílání programu Radio Rubi (licence
sp.zn. 2011/802/zab) podle § 21 odst. 1 písm. d) a odst. 3 zákona č. 231/2001 Sb.,
spočívající ve změně licenčních podmínek programu, neboť tato změna by nevedla k
neudělení licence na základě veřejného slyšení. Aktuální a platné znění licenčních
podmínek tvoří přílohu tohoto rozhodnutí.

Marcel
Reply to  Oviradio.cz
27. 11. 2020 22:30

Dotaz na znalého, někoho z okolí sídla Rádia Rubi. Jak vlastně aktuálně Rubi 96,4 funguje. To je jen jediný moderátor V.Šoukal? Od kdy do kdy vysílá a co zpravy, to čte někdo jiný? To už tam sedí v sídle sám a po skončení šichty přepne na automat a protože je jen sám – poslední zhasne ve se studiu? To jako i takto naplňují 100% podmínky licence?

TÉMA
Rádio Rubi - poslední zhasne
frkotou
Reply to  Marcel
27. 11. 2020 23:39

Rubi teď poslouchám/monitoruji každý den. Mé spekulace se nepotvrdily a jede se stále z Olomouc City. Začíná tuším v 7:00 ráno, ale nevím, kdy fyzicky odchází ze studia. Dotaz spíše přímo pro něj… Ještě ve 23:00 je předtočené počasí bez zpráv a dopravy. Zprávy čte také on, ale jsou to už jen takové regionální aktuality. Pak je tam ještě další moderátor (jméno momentálně nevím), který tam má předtočený blok – „Kalendárium“ vždy s aktuálním dnem. Dnes tam měl dokonce hosta na rozhovor.

Pavel Rejman
Reply to  frkotou
28. 11. 2020 21:24

Radio Rubi má údajně smlouvu s Olomouc City do konce letošního roku. Tuto informaci mám od kamaráda jehož manželka tam má vazby. Nemohu ale potvrdit jestli je to skutečně pravda. Také jsem slyšel že Media Bohemia na opuštění frekvencí 97,1 atd. velice tlačila aby byly uvolněny co nejdříve. Proto je zajímavé jak Rubi najednou vycouvalo z konce v Brně. Bůhví co za tím je.

TÉMA
Loučení s Radiem Rubi
frkotou
Reply to  Pavel Rejman
28. 11. 2020 23:44

No já bych to sem asi neměl psát, ale od jedné nejmenované osoby, která má prý mimochodem také rodinné vazby na někoho z Rubi, že to chce údajně majitel nechat běžet dál a dokonce snad přejmenovat. Což mi nedává smysl… Ale opravdu to nemám ověřené, ani, že ta nejmenovaná osoba má nějaké vazby na někoho z rádia, víc se o tom se mnou nebavil/la. Takže tu nechci šířit nějaké nepravdy.

Pavel Rejman
Reply to  frkotou
29. 11. 2020 00:22

Chápu. Kamarádova manželka má známého na vyšších místech v Olomouc City tak třeba něco na tom konci roku bude. Dávalo by to smysl. To Brno naopak smysl nedává vůbec a je to divné. Tady u nás muselo Rubi skončit a v Brně si teď bude vesele vysílat dál? Nevím no. I když na druhou stranu namluvit pár aktualit do vysílání a zbytek vyplnit hudební automatikou asi nebude moc náročné. Otázkou ale je jaký to má význam když teď už je zřejmě poslechovost minimální.

TÉMA
Loučení s Radiem Rubi
Pezos
Reply to  Oviradio.cz
10. 11. 2020 21:36

Trochu mě překvapuje olomoucká regionalizace v Bruntále.

Lukáš D
Reply to  Pezos
19. 11. 2020 20:06

Ta mapa pokriti je upravena až po mé ždosti.

Žorž
Reply to  Pezos
19. 11. 2020 20:50

Naprosto brutální jsou krumlovská 104.7 a strakonická 104.8 – to se musí šíleně rušit s faktoráckou 104.3 pro jižní Čechy z Kleti… I když je pravda, že Faktor má dokrývače 88.0 v Krumlově a 90.1 ve Strakách, tak je to asi až tak nepálí…

Jirkas
Reply to  Žorž
19. 11. 2020 21:05

S faktorackou? Takovy kus od sebe, to by muselo byt hodne nekvalitni radio..

Jarda
Reply to  Jirkas
19. 11. 2020 21:12

Tak si nemaj kupovat radia od Vietnamců nebo ty nejlevnější smad za „kilo“ to je pak problémů…
Kdyby lidi kupovali poradny radia, tak toho chytnou víc a lépe.

Jirkas
Reply to  Jarda
19. 11. 2020 21:20

Presne tak, 104.7 a 104.3 a „prý“ ruseni, to uz musi byt chrchla a vykopavka. 😀

Michal
Reply to  Jirkas
19. 11. 2020 21:29

Vždyť je tam rozestup 400 kHz, to může úplně v pohodě jet z jednoho stožáru.

Jirkas
Reply to  Michal
19. 11. 2020 21:38

To říkej Žoržovi, ten to pozaduje za brutal ruseni.

Michal
Reply to  Jirkas
19. 11. 2020 21:47

Když už, tak bych se spíš bál rušení 104,7 Blaník Krumlov vs. 104,8 Color ČB.

Míra
Reply to  Michal
19. 11. 2020 23:34

Jasně, ale takhle se to už nedá brát. FM pásmo je dávno post plno a neslouží svému účelu. Frekvence Coloru v CB je vyloženě jen pro město, neexistuje žádná jiná papírová ambice. Dílo zkázy dokoná Nebelstein 104,9. Ten opravdu řve se vším všudy. Jinak třeba na Kleti je 106,4 ČRo CB a v CB je 106,8. Běžné. Průměrný přijímač bez problému. Lepší průměr ladí na prutovku v zástavbě 100,2 R1 100,5 R Life 100,8 Netro Life – vše bez problému.

NightWolf
7. 11. 2020 16:32

Rubi mi bude v éteru moc chybět bo jsem na něm dospíval (Maturant 1997 – AG Kroměříž) a už zamlada jsem byl velký fanoušek Eurodance hudby – to mi zůstalo a 90sátkové taneční hity si pořád rád poslechnu. Díky všem z rádia za jejich vynikající práci. Přesně jako zpívají Holki – Vzpomínky zůstanou <3

TÉMA
POSLEDNÍ SBOHEM :(
Aleš
7. 11. 2020 12:00

11:58 – Frekvence 97,1 FM přepnuta na Radio Blaník

TÉMA
Loučení s Radiem Rubi
Petr
Reply to  Aleš
7. 11. 2020 13:08

Zajímavá situace nastala ve Vyškově. Vysílá tu Blaník na 98,4 po rádiu Petrov a teď po přepnutí rádia Rubi i na 96,4, ale s jinou verzí, která bude shodná s vysíláním v Olomouci a Ostravě.. Zajímalo by mě, kterou verzi tady nechají, a taky co budou dělat s tou druhou frekvenci.. Je blbost, aby v tak malém městě vysílal Blaník na dvou frekvencích.. Mohli tady taky po Rubi dát fajn rádio, které tu nejde naladit, jako v Brně, když už tu Blaník vysílá..

Marcel
Reply to  Petr
7. 11. 2020 13:25

Odpovím Ti, jak to funguje u Media Bohemia po celé republice je stav takový, že i v malých městech (Litoměřice, Most atd) máme takovou vymoženost, jako mít ve městě 2 xHitrádio, v Liberci dokonce 4x Hitrádio a nyní tento „luxus“ došel na Moravu s Blaníkem. Dělat s tím nic nebudou, jsou rádi, že dosáhli svého, zamezení konkurence. Nové frekvence již nejsou…Tak se s tím budete muset smířit…

Petr
Reply to  Marcel
7. 11. 2020 13:32

Ale tato společnost snad vlastní víc rádií, ne..? Tak mohli dát na druhou frekvenci něco jiného.. Např. Rock rádio, nebo fajn, nebo co vlastně ještě vlastní.. 2x stejné rádio to nedává smysl.. Jak v našem městě, tak i ve všech ostatních.. Aspoň by mohli posluchači, co nechtějí poslouchat Blaník přepnout na něco jiného a to by stejně patřilo jim, tak musí přepnout ke konkurenci..

Marcel
Reply to  Petr
7. 11. 2020 13:37

To je právě to, že je tato situace Media B., vůbec nezajímá. V Liberci třeba není Fajn. Mají možnost, tam dát Fajn z těch svých 4 frekvencí, nedají nic, nezajímá je to, jsou rádi, že je zabetonovaný éter. Tato situace začala vznikat, od r. 2007. Nyní se to rozrůstá po celé republice…..

Petr
Reply to  Marcel
7. 11. 2020 13:40

Tak to ať jdou někam.. Nebudu poslouchat žádné jejich rádio.. Radši dám třeba Haná, nebo Evropa 2, nebo jih.. Popř, Zlín..

Miloš Vinter
Reply to  Marcel
10. 2. 2022 01:19

Já bych nebral neboli nekradl FM jako Bonton

frkotou
7. 11. 2020 00:01

A je konec.

Edit: Mělo to být k Helaxu.

Last edited 1 rok před by frkotou
frkotou
Reply to  frkotou
7. 11. 2020 13:13

Myslel jsem Helax, ale Rubi už je nyní také přepnutý, už jede jen dočasné vysílání na streamu a na FM v Brně.

Tomas
Reply to  frkotou
15. 11. 2020 06:16

Jakou logiku a budoucnost ma vysílač Rubi v Brne?

TÉMA
Rubi
Insider
Reply to  Tomas
15. 11. 2020 07:11

Pokrýt Brno

Pavel Rejman
Reply to  Insider
15. 11. 2020 18:51

A pokrývá vůbec Rubi celé Brno? Díval jsem se na mapu a na fotky že anténu mají nasměrovanou do centra města. Moc nevěřím tomu že v okrajových částech jako je Bystrc, Medlánky nebo Líšeň bude příjem kvalitní. Třeba se ale mýlím. Do Brna jezdím minimálně.

TÉMA
Loučení s Radiem Rubi
Václav
Reply to  Insider
15. 11. 2020 19:33

Svého času jsem měl výhled z koleje v Kr. Poli na panelák (černá pole), ze kterého se chystalo vysílat Rubi. Hned za ním vykukovala jen špička stožárku v Husovicích odkud byla tehdy nedávno demontována anténa radia Free, myslím že šlo o dvoudipól s reflektorem rovněž směrován do centra, výkon po nějakém navýšení 400w, přesto freečko dokázalo získat slušný počet posluchačů. Na dálnici směr Vyškov vydrželo po Holubice, což je jako Rubi. Když jsem byl v poslední době jednou za čas v Brně, 96,4 mi nepřišla důležitá k zmapování, ale intenzita nebude nic moc hlavně pod kopci např Pisárky, po celém Brně uvnitř budov na tranzistoráku málokdo na takovou slabou frekvenci narazí, ale třeba v rozšířeném poslechu v autech by to neměl být až takový problém. I přes zmíněné omezení může věhlasná značka Fajn dohnat 11 tis. posluchačů Freečka v Brně. Ještě k dokrývačům , který jsem znal dobře byl 99,4 Ethno a právě bylo poznat, jak klesla intenzita při vjezdu do Kr Pole na ne moc dobrém kapesním rádiu a ztratilo se.

TÉMA
Fajn
Jamar
6. 11. 2020 21:51

Do třetice pár upoutávek na pořady, znělky v celou (Ovim zmiňované ELO) a Honza Sedláček na konec:
https://youtu.be/wtykZkYZIs4

Mimochodem i na tom krátkém záznamu je vidět kolik tehdy bylo na v podstatě malém regionálním rádiu různých pořadů…

frkotou
Reply to  Jamar
6. 11. 2020 22:51

Luxus, díky. S dovolením jsem sdílel ve FB skupině Bývalá Rádia.

Jamar
Reply to  frkotou
6. 11. 2020 23:17

Jasně, v pohodě. Zkusím ještě pohledat. V té krabici jsem našel tak asi 20 neoznačených kazet, možná na některé ještě budou nějaké poklady nahrávané z Rubi, ale to bude spíš tak na dlouhé zimní večery…