Komentáře a diskuze

  • Oviradio.cz 30. 3. 2023 v 08:34 k Rádio Dálnice končí 31. března 2023K dnešnímu ránu jsou vypnuty a demontovány Šternov 96,4 a Jažlovice 107,2. Kdy se tak stalo, netuším.
  • Oviradio.cz 29. 3. 2023 v 23:24 k KomentujemeOstrý se v souvislosti s politickými ambicemi už v roce 2018 z ČRo vytratil a není o něm slyšet. Je...
  • Petr 29. 3. 2023 v 22:30 k KomentujemeJá se domníval že ředitelem byl Jaromír Ostrý (ex Dvojka), jak dlouho už není a co nyní dělá?
  • Jiří 29. 3. 2023 v 21:25 k Pár poznámek k RFIZatím jsem použil můj oblíbený world receiver Sony ICF-7600DS pro rychlé vyzkoušení.Potvrzuji u mě 13740kHz, ještě jsem narazil na SW...
  • Michal R. 29. 3. 2023 v 20:58 k Rádio Dálnice končí 31. března 2023Podle mě k ukončení vysílání dojde z pátka na sobotu v nočních hodinách. Tipuji že poslední song na Radiu Dálnice...
  • Oviradio.cz 29. 3. 2023 v 20:49 k Rádio Dálnice končí 31. března 2023V mém dosahu (7 vysílačů na trase Praha - střední Čechy - Vysočina) k dnešku neregistruji žádné vypnutí. 2 dny...
  • Oviradio.cz 29. 3. 2023 v 20:44 k KomentujemeŘeditelka Českého rozhlasu Brno a Zlín Hana Ondryášová za dva dny končí. Důvodem je neoprávněné využívání služebního auta k soukromým...
  • Jiří 29. 3. 2023 v 12:03 k Pár poznámek k RFIDíky,večer zkusím.

Články

Kratce

Vážené čtenářky, milí čtenáři, těší mě Vaše komentáře a diskuzní příspěvky na tomto webu. Vylepšil jsem zobrazování nejnovějších komentářů, které rádi sledujete. Teď už je bez potíží najdete.

8. 10. 2016

Dance radio 102,4 Brno

První dojmy z poslechu Dance radia v Brně: Pokrytí 102,4 FM nevalné, ale vzhledem k umístění antény na relativně nízkém řadovém domě u Zelňáku se není co divit. RDS data jsou odlišná od Prahy: PS je statický _DANCE__, PTY Pop music, radiotext nenaběhl. Dance radio 102,4 bude ve Štatlu soupeřit o přízeň posluchačů především s lokálním Free Radiem 107,0, částečně také s Kiss Hády 88,3 a Radiem Rubi 96,4. Brněnské pásmo FM se v posledních letech nebývale zahustilo, v Brně a blízkém okolí je v provozu už 29 VKV vysílačů, což je téměř srovnatelné s hlavním městem Praha.

 

22. 9. 2016

Autokino Ostrava, Místecká. Foto: Facebook Autoburza Ostrava

Provozovat letní autokino s přenosem zvuku přes FM vysílač může přinášet komplikace. Své o tom ví provozovatel autokina v Ostravě – Vítkovicích u křižovatky Rudné a Místecké. Od ČTÚ dostal dočasné oprávnění na frekvenci 87,9 MHz a jak to dopadlo, najdete ZDE.

 

 

 

 

 

 

 

5. 9. 2016

bntnV poslechovosti dlouhodobě klesající Rádio Bonton si s komunikací mimo vysílání (které zajišťují pouze čtyři lidé) velkou hlavu nedělá. Už v listopadu 2015 přestalo aktualizovat svůj web a Facebook. Stále funkční zůstává jeho účet na Twitteru, kde byl poslední tweet zveřejněn už v listopadu 2011, tedy ještě za éry alternativně pop-rockového Bontonu. Podívejte se sami.

 

 

 

27. 8. 2016

Plné ruce práce má v poslední době Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Probíhá mohutná vlna přejmenovávání rockových rádií, z nichž každé drží vícero licencí. Potvrzena je významná změna rock-radiona severu a západě Čech, brzy zmizí Gama Rádio (on air od července 2009), nahrazuje ji „lidovější“ celoplošná značka Rock Radio skupiny Media Bohemia. Minulostí bude zakrátko i multiregionální brand Rádio Sázava (vysílající od října 2011), nový název je Hey Radio, vlastník Miroslav Pýcha zůstává. Do třetice řeší RRTV ještě jedno přejmenování, ale v tomto případě jde o formální potvrzení letité praxe – Radio Haná SkyRock, oficiálně Radio Haná Olomoucko (spuštěné v září 2009 rodinou Foretníkových), bude už i oficiálně Radio Haná SkyRock.

 

7. 8. 2016

Tip Rádio Svatopluka Janíka a Jana Ševely už třetím měsícem vysílá pouze na internetu a není DAB rádiem, ale stále se na webu a Facebooku prezentuje, jako by tomu tak bylo. Vypadá to, že tato svérázná stanice posluchačům digitálu ani nechybí, takže není důvod dále mrhat penězi.

 

3. 8. 2016

radioradioAktuální výsledky poslechovosti: pád na polovinu u Dance radia (z 30 na 15 tisíc týdně), významnější sešup u Hitrádia Magic, další pokles u Samsonu, nikterak oslnivá čísla Českého Impulsu. Také dlouholeté minimum Bontonu (51 tisíc týdně) a Radia 1 (59 tis.). Vzhůru se vydaly žánrové programy Dechovka, Classic, Color i mainstreamový Relax. Český rozhlas Plus s 90 tisíci se vzdaluje znatelně slabšímu Rádiu Zet.

 

 

  1. 7. 2016

Hhitradio2016itrádio Orion přišlo o Zlín 88,6, přidělení licence úspěšně napadl neúspěšný žadatel o frekvenci Radio Haná SkyRock. Ze stejného důvodu předloni ani nezačalo vysílat Radio Kroměříž v Kroměříži na 103,3. Od loňska leží u ledu kvůli žalobci Free Radio frekvence Brno 102,4, na které se jen na pár týdnů objevilo Dance radio.

 

12. 6. 2016

ckanadaVčera zahájilo vysílání jindřichohradecké Rádio Česká Kanada. Zatím pouze na frekvenci 103,6 MHz na dnešní poměry vysokým výkonem 1 kW ze stanoviště Políkno u Jindřichova Hradce. Internetové vysílání by mělo být spuštěno dnes, takže všichni budeme moci posoudit, co vlastně rádio vysílá.

 

 

5. 6. 2016

V Plzni opět vysílá na frekvenci 93,7 Autokino Plzeň. Nachází se stejně jako loni na místě zbouraného Domu kultury Inwest na Americké. Poznámka na okraj: Na stejném místě v devadesátých letech sídlilo Radio West Plzeň 89,6 podnikatele Jaroslava Kokeše.

 

14. 5. 2016

Šesté nejposlouchanější rádio v zemi Český rozhlas Dvojka konečně sjednotilo v RDS typ programu (PTY) na relevantní podobu Varied.Český rozhlas Dvojka

Dnes, v den 700. narozenin českého krále Karla IV., spouští Český rozhlas další smyčku na svém digitálním kanálu Rádio Retro. Jmenuje se U mikrofonu Otec vlasti a nahrazuje předešlý vynikající projekt Rozdělený svět.

 

6. 5. 2016

clubPostřeh z Prahy: Včera byl zahájen provoz hudebního klubu spojeného s Color Music Radiem. Podnik se jmenuje Color Music Club, sídlí v Lumírově 23 pod Vyšehradem a nabízí vedle poslechu Color Music Radia i živá vystoupení DJů vysílajících na tomto rádiu (Michael V., Friky, Dr. Bob, Gerry, Martin Svátek aj.) – funk, soul, R&B, hip-hop a další menšinové žánry. Web klubu

 

 

20. 4. 2016

Další změna ve vlastnické struktuře českých rádií je na obzoru. Rockově zaměřenou stanici z Mostu Gama Rádio (v éteru sedmým rokem) dosud vlastnila místní trojicegama Roman Viktora, Petr Petrik a Pavlína Borovská. Posledně jmenovaná dáma hodlá svůj třetinový podíl přepustit rozhlasové skupině Media Bohemia, která je v severních Čechách dlouhodobě velmi silná. V minulosti u jiných stanic byl takový převod začátkem procesu, na jehož konci bylo po určité době zrušení původní podoby rádia. Jestli severozápadní Čechy časem čeká dvojitá dávka Rock Radia, nebo jiná inovace z dílny týmu Daniela Sedláčka, je zatím otázkou.

 

 

12.4. 2016

Hitrádio Hitrádio

Velmi překvapivá aktualita z webu RRTV: Hitrádio Magic Brno se po bezmála osmi letech existence chystá přejmenovat na Hitrádio City. Nevnese to do českého éteru, kde už dlouhodobě působí sesterské radio City v Praze, zmatek? Co vy na to?

 

 

 

 

1. 3. 2016

První březnový dejamesdean.fm. Zdroj: jamesdean.fmn přinesl do DABu novinku, která může být vnímána jako dobrá, ale i špatná zpráva. Novým rádiem, přesněji low-costovým nonstop hudebním kanálem, je v multiplexu RTI cz program jamesdean.fm spojený s pražským klubem James Dean. Přináší do éteru především rock’n’roll a pop oldies 50. a 60. let, tedy produkci, která byla v minulosti doménou Radia Olympic a určitý obsahový průnik existuje rovněž s jeho nástupcem Oldies Radio. Obrácenou stranou této změny je ukončení vysílání Radia 1, což je problém především v lokalitách Karlovy Vary, České Budějovice a Plzeň (tam však svítá naděje na FM frekvenci 97,5). Radio 1 se z digitálu stáhlo po zhruba 800 dnech (v multiplexu Teleko skončilo už s Novým rokem).

 

  1. 2. 2016

Duo méně známých rádií Tip Rádio a SeeJay Radio se po měsíční, nijak viditelně komunikované odmlce vrátilo do digitálního vysílání DAB v multiplexu příbramské firmy Teleko. U obou stanic zaujme především počet lajků na Facebooku: Tip nasbíral bezmála 33 tisíc fanoušků, SeeJay dokonce přes 215 tisíc zdvižených palců, což jsou hodnoty, tip-radio-logokteré vzhledem k reálné poslechovosti na internetu vyvolávají pochybnosti.

 

 

 

23. 1. 2016

Plakát Kiss 98.Pražské rádio Kiss 98, které hraje „To nejlepší z 90. a 80. let“ (od loňského září opět bez aktuálních hitů) a jehož staničním hlasem je Zdeněk Skřivánek, se vrátilo ve své RDSce na 98,1 k názvu „_KISS_98“, tedy s mezerou na začátku. Tato podoba PS byla vysílána již od prosince 1996, kdy rádio začalo „zářit“ ze stožáru Dlabačov. Dnes je program šířen z nedalekého stadionu Evžena Rošického, severovýchodního stožáru umělého osvětlení. Zároveň jsem zaregistroval změnu u sesterského Kiss Jižní Čechy na 97,7. Po bezmála třech letech je to první stanice skupiny Radio United, která má opět dynamické PS s informací o právě vysílané hudbě.

 

19. 1. 2016

2014-02-28 01.14.07

Ani v novém roce se nelepší zdravotní stav Radia Dálnice, moravskoslezského pacienta již roky udržovaného v umělém spánku. Na pražské frekvenci 107,9 MHz i nadále vykazuje poruchu, takže při stereofonním poslechu hraje pouze v levém kanálu.

 

 

 

 

 

11. 1. 2016

Hledáte-li jednoduchý, nepřetechnizovaný seznam všech rádií na VKV, SV, DV a DAB v České republice, zkuste Seznam českých rozhlasových stanic na Wikipedii. Data jsou průběžně aktualizována (už zhruba sedm let i mojí maličkostí), takže to je jeden z nejpřesnějších přehledů, co na internetu naleznete. Pokud máte námět na opravu nebo aktualizaci, můžete sem napsat do komentáře. Seznam je na tomto místě.

 

1. 1. 2016

seejaydab

První zásadnější novoroční zprávou je aktualizace seznamu stanic v DAB multiplexu Teleko. Z ní vyplývá, že v DABu už nenajdeme stanice SeeJay Radio a Tip Rádio. Multiplex opustily také Radio 1 a Radio Beat, zůstaly pouze v multiplexu RTI cz. Naopak je v muxu Teleko zpět stanice Český rozhlas Vltava.

 

 

 

 

Archiv krátkých zpráv z rozhlasové scény z let 2013 až 2015

 

 

O čem píšete?
122 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Tom
1. 2. 2016 13:59

Taky mě zaráží ten počet lajků u Tip Rádia a SeeJay, ale statistiky na těchto stránkách překvapivě ukazují, že nejvíc lajků mají tyto stanice v ČR. Podobně je na tom i již zaniklé M Radio.
http://www.sterntv-experimente.de/FacebookLikeCheck/
A to jsem si vždycky myslel, že fejkové lajky pochází jen z cizokrajných států jako Filipíny nebo Indonésie.

Tom
26. 1. 2016 18:41

Kiss to má s novinkama tak, že nasadí novinku, pustí ji jednou nebo dvakrát za den a když se chytne, tak rotaci zvýší, když se nechytne, vyhodí ji z playlistu nebo ji pouští pouze v nočních hodinách. Často se stává, že Kiss nasadí nějakou kvalitní věc, která hned propadne. Za příklad uvedu skladbu Ship To Wreck od Florence And The Machine. Nechytla se proto, že není přihlouplá a podbízivá, v refrému se neozývá žádný hej hej hej a má v sobě i trochu té alternativy. Posluchače Kissu ale tahle hudba nezajímá, je zajímá spíš David Gueta nebo Justin Bieber.
Kiss už dávno není to, co býval. Už to nejsou ta rádia s vyladěným hudebním mixem, která měla dokonce i pořad s Richardem Krajčem o nové indie hudbě. Teď už je to jen další tuctovka.

Václav
26. 1. 2016 15:16

Zastavil bych se u fenoménu Kiss. Stále se přikláním k názoru že rotace novinek není primární poptávkou posluchačů, já si takové stanice nemusím poustět, když u nich vím víc, než u kterýchkoli jiných, že když tam uslyším novinku a nebude se mi líbit, což v momentálním šedém stylu není vyjímkou, tak že by mě tam otravovala další měsíce. To je dobře že 98 to pochopili, nebo jim to ekonomicky vyšlo. Sice 98 nemusím s 80s – to je F1, ale i tak pokrok. Pojdmě dál na východ. Svého času mě vyhovaly Hády s 50 bez reklam s post-aktuálními hity, ale progresivními, aktuální tam byly, ale ne více jak jednou denně. Tehdy se poslechovost dotýkala 200 tis a to jen s jediným vysílačem! Čím to asi bylo. Dnes dokrytá celá jižní i s přesahy a poslechovost nepřekonána. Stačilo by vzpomenout příběh o hřivnách, ten by charakterizoval síť Kiss. Jižní Čechy dostaly velké pokrytí, tak se taky rozvíjejí, např so horečka, či retrostředy, tak naproti Delta skomírá, ale žádný takový program nerozvíjí, jede co nejvíc fádní program s rotací šedých novinek. To bych označil za přítomnost alibistickou, že je to formálně pro teoretickou definovanou cílovou skupinu, která i když je malá, tak hodně sype, zatím jsem jinak nepochopil přítomnost takových stanic na okraji tabulky poslechovosti, není to ojedinelé, jde i o nekteré Fajny. Ona ta cílová skupina nebude špatná, jen jestli je zvědavá na ty rotace, nebo aspoň jestli se to nedá udělat jinak než nudně( třeba FREE radio to umí líp) Od toho se odráží i technická ambice kvalitního pokrytí Kiss. „ Mohli by jsme vysílat z Opatovic a pokrýt tak další krajské, ale…to vlastně nebude potřeba, nějaké kiss ve VČ papírově je“, tak bych zhrnul výstup ze zprávy JIDXC. (Vždycky jsem si říkal, proč do toho nešli, když ostatní jo, a ono to fakt bylo i koordinované ) No prostě zvláštní – mainstreamová stanice RU ve východních Čechách překonána Beatem a Country – osobně je to sympatické, ale ekonomicky? Analogicky taky kvalita Kiss Morava v Olomouci jak se tu řešila. Akorát teda Kiss na severní moravě má překvapivě dobrá čísla, a to pro Ostravu jede kupodivu v naprosté většíně čistě z mimoostravského pouze 1kW, zatímco ostatní 100kw skoro v centru.

28. 9. 2015 13:11

Na 105,6 Jedove nastala necekana zmena.
PS: ZET_____
RT: ZET denne 8-11 a 13-16, on-line na http://www.zet.cz, Olomouc 105,6 MHz
AF list: 105,6 MHz, 106,3 MHz, 101,3 MHz, 93,9 MHz.
Modulace zda se byt taky celkem v poradku. Snad to alespon nejakou dobu vydrzi.

20. 9. 2015 13:26

Pouhe dva mesice vydrzelo aktivni RDS na Jedove 105,6. Nyni opet bez RDSka. Ani ostatni dokryvace stejneho provozovatele nejsou OK. Rubi uz dva roky automaticky nepreladuje kvuli spatnemu seznamu AF frekvenci, jinde jsou zase pusteny dva pilotni tony a dela to peknou neplechu uz radu let…

Jirkas
18. 8. 2015 16:24

Potvrzuji, 103.5 hraje pěkně jak na P4 – Jižním Městě, tak i v Modleticích u Prahy.

Michal
30. 7. 2015 17:04

V Ústí n/L na 105,8 stále RDS BBC.

Jirkas
19. 7. 2015 15:27

BBC je stále i na 89.8 České Budejovice.

16. 7. 2015 19:56

Dnes na Jedove 105,6 rds ZET zarovnano uplne doleva(ZET_____)

31. 5. 2015 12:40

😀 😀 😀

Jirkas
31. 5. 2015 10:14

„“těch 30-40 minut poslechu mě docela vyčerpalo.““

Hodně pobavilo 😀

Jirkas
31. 5. 2015 09:13

Ja poslechl asi tri pisnicky a stacilo 😀 I tak tedy kockopes.

Jirkas
30. 5. 2015 23:34

Tak jen pro doplnění, ani v DAB neni zvuk radia Impuls stereo.Kdyz mono, tak vsude 😀

Jamar
27. 5. 2015 21:39

Na Jedové byl asi kolem víkendu někdo ball u Vltavy trochu vyladit, šum v modulaci je podstatně menší než dřív a RDS už taky bez problému funguje. Předtím se to tak utápělo v šumu, že žádný přijímač co tu mám nebyl schopný RDS dekódovat. Teď to šumí sice míň, ale vzhledem k programu Vltavy je to v tichých pasážích pořád slyšitelné. A jak píše Harry, úroveň RDS je asi o 10-15 dB nižší než u ostatních stanic. ZET je stále bez RDS a s přebuzenou modulací.