Nejnovější komentáře

 • Květák: Já bych zase v tomto MUXu uvítal Rádio 1 😉
  12:03 09.12.2023
 • Václav: Dik za postřehy. Pamatuji si studio Štěpán Litoměřice, České Budějovice Jan Neumann ( evokuje mi to jmeno moderátora ale asi…
  07:26 09.12.2023
 • Oviradio.cz: Když se tu v březnu 2022 objevila informace o hromadných odchodech lidí z Proglasu kvůli neshodám s šéfem zakladatelem Martinem…
  00:06 09.12.2023
 • Oviradio.cz: O startu Proglasu se tehdy psalo v tisku, tak jsem to ladil hned od začátku, ale jen jako zvědavý ateista.…
  23:36 08.12.2023
 • Václav: Zajímavé, že jdou takto konkurenti k sobě. A poskytovatel zodpovídá Beatu za stabilní vysílací prostředek (prostředky).
  22:31 08.12.2023
 • Jirkas: Souhlas.
  22:18 08.12.2023
 • Tony: Nojo pane Melin, teď ostatní vnímavé pisatete pěkně zesměšnit, aby se to neprovalilo dříve, že? Ne… jako chápu – v…
  22:05 08.12.2023
 • Jakub DXer – dx.wz.cz: Pamatuji, že se to dalo v Brně chytnout na speciální směrovku na 90,65MHz. Byl to takový unikát – vysílali jinam,…
  21:57 08.12.2023

Kratce

Vážené čtenářky, milí čtenáři, těší mě Vaše komentáře a diskuzní příspěvky na tomto webu. Vylepšil jsem zobrazování nejnovějších komentářů, které rádi sledujete. Teď už je bez potíží najdete.

8. 10. 2016

Dance radio 102,4 Brno

První dojmy z poslechu Dance radia v Brně: Pokrytí 102,4 FM nevalné, ale vzhledem k umístění antény na relativně nízkém řadovém domě u Zelňáku se není co divit. RDS data jsou odlišná od Prahy: PS je statický _DANCE__, PTY Pop music, radiotext nenaběhl. Dance radio 102,4 bude ve Štatlu soupeřit o přízeň posluchačů především s lokálním Free Radiem 107,0, částečně také s Kiss Hády 88,3 a Radiem Rubi 96,4. Brněnské pásmo FM se v posledních letech nebývale zahustilo, v Brně a blízkém okolí je v provozu už 29 VKV vysílačů, což je téměř srovnatelné s hlavním městem Praha.

 

22. 9. 2016

Autokino Ostrava, Místecká. Foto: Facebook Autoburza Ostrava

Provozovat letní autokino s přenosem zvuku přes FM vysílač může přinášet komplikace. Své o tom ví provozovatel autokina v Ostravě – Vítkovicích u křižovatky Rudné a Místecké. Od ČTÚ dostal dočasné oprávnění na frekvenci 87,9 MHz a jak to dopadlo, najdete ZDE.

 

 

 

 

 

 

 

5. 9. 2016

bntnV poslechovosti dlouhodobě klesající Rádio Bonton si s komunikací mimo vysílání (které zajišťují pouze čtyři lidé) velkou hlavu nedělá. Už v listopadu 2015 přestalo aktualizovat svůj web a Facebook. Stále funkční zůstává jeho účet na Twitteru, kde byl poslední tweet zveřejněn už v listopadu 2011, tedy ještě za éry alternativně pop-rockového Bontonu. Podívejte se sami.

 

 

 

27. 8. 2016

Plné ruce práce má v poslední době Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Probíhá mohutná vlna přejmenovávání rockových rádií, z nichž každé drží vícero licencí. Potvrzena je významná změna rock-radiona severu a západě Čech, brzy zmizí Gama Rádio (on air od července 2009), nahrazuje ji „lidovější“ celoplošná značka Rock Radio skupiny Media Bohemia. Minulostí bude zakrátko i multiregionální brand Rádio Sázava (vysílající od října 2011), nový název je Hey Radio, vlastník Miroslav Pýcha zůstává. Do třetice řeší RRTV ještě jedno přejmenování, ale v tomto případě jde o formální potvrzení letité praxe – Radio Haná SkyRock, oficiálně Radio Haná Olomoucko (spuštěné v září 2009 rodinou Foretníkových), bude už i oficiálně Radio Haná SkyRock.

 

7. 8. 2016

Tip Rádio Svatopluka Janíka a Jana Ševely už třetím měsícem vysílá pouze na internetu a není DAB rádiem, ale stále se na webu a Facebooku prezentuje, jako by tomu tak bylo. Vypadá to, že tato svérázná stanice posluchačům digitálu ani nechybí, takže není důvod dále mrhat penězi.

 

3. 8. 2016

radioradioAktuální výsledky poslechovosti: pád na polovinu u Dance radia (z 30 na 15 tisíc týdně), významnější sešup u Hitrádia Magic, další pokles u Samsonu, nikterak oslnivá čísla Českého Impulsu. Také dlouholeté minimum Bontonu (51 tisíc týdně) a Radia 1 (59 tis.). Vzhůru se vydaly žánrové programy Dechovka, Classic, Color i mainstreamový Relax. Český rozhlas Plus s 90 tisíci se vzdaluje znatelně slabšímu Rádiu Zet.

 

 

 1. 7. 2016

Hhitradio2016itrádio Orion přišlo o Zlín 88,6, přidělení licence úspěšně napadl neúspěšný žadatel o frekvenci Radio Haná SkyRock. Ze stejného důvodu předloni ani nezačalo vysílat Radio Kroměříž v Kroměříži na 103,3. Od loňska leží u ledu kvůli žalobci Free Radio frekvence Brno 102,4, na které se jen na pár týdnů objevilo Dance radio.

 

12. 6. 2016

ckanadaVčera zahájilo vysílání jindřichohradecké Rádio Česká Kanada. Zatím pouze na frekvenci 103,6 MHz na dnešní poměry vysokým výkonem 1 kW ze stanoviště Políkno u Jindřichova Hradce. Internetové vysílání by mělo být spuštěno dnes, takže všichni budeme moci posoudit, co vlastně rádio vysílá.

 

 

5. 6. 2016

V Plzni opět vysílá na frekvenci 93,7 Autokino Plzeň. Nachází se stejně jako loni na místě zbouraného Domu kultury Inwest na Americké. Poznámka na okraj: Na stejném místě v devadesátých letech sídlilo Radio West Plzeň 89,6 podnikatele Jaroslava Kokeše.

 

14. 5. 2016

Šesté nejposlouchanější rádio v zemi Český rozhlas Dvojka konečně sjednotilo v RDS typ programu (PTY) na relevantní podobu Varied.Český rozhlas Dvojka

Dnes, v den 700. narozenin českého krále Karla IV., spouští Český rozhlas další smyčku na svém digitálním kanálu Rádio Retro. Jmenuje se U mikrofonu Otec vlasti a nahrazuje předešlý vynikající projekt Rozdělený svět.

 

6. 5. 2016

clubPostřeh z Prahy: Včera byl zahájen provoz hudebního klubu spojeného s Color Music Radiem. Podnik se jmenuje Color Music Club, sídlí v Lumírově 23 pod Vyšehradem a nabízí vedle poslechu Color Music Radia i živá vystoupení DJů vysílajících na tomto rádiu (Michael V., Friky, Dr. Bob, Gerry, Martin Svátek aj.) – funk, soul, R&B, hip-hop a další menšinové žánry. Web klubu

 

 

20. 4. 2016

Další změna ve vlastnické struktuře českých rádií je na obzoru. Rockově zaměřenou stanici z Mostu Gama Rádio (v éteru sedmým rokem) dosud vlastnila místní trojicegama Roman Viktora, Petr Petrik a Pavlína Borovská. Posledně jmenovaná dáma hodlá svůj třetinový podíl přepustit rozhlasové skupině Media Bohemia, která je v severních Čechách dlouhodobě velmi silná. V minulosti u jiných stanic byl takový převod začátkem procesu, na jehož konci bylo po určité době zrušení původní podoby rádia. Jestli severozápadní Čechy časem čeká dvojitá dávka Rock Radia, nebo jiná inovace z dílny týmu Daniela Sedláčka, je zatím otázkou.

 

 

12.4. 2016

Hitrádio Hitrádio

Velmi překvapivá aktualita z webu RRTV: Hitrádio Magic Brno se po bezmála osmi letech existence chystá přejmenovat na Hitrádio City. Nevnese to do českého éteru, kde už dlouhodobě působí sesterské radio City v Praze, zmatek? Co vy na to?

 

 

 

 

1. 3. 2016

První březnový dejamesdean.fm. Zdroj: jamesdean.fmn přinesl do DABu novinku, která může být vnímána jako dobrá, ale i špatná zpráva. Novým rádiem, přesněji low-costovým nonstop hudebním kanálem, je v multiplexu RTI cz program jamesdean.fm spojený s pražským klubem James Dean. Přináší do éteru především rock’n’roll a pop oldies 50. a 60. let, tedy produkci, která byla v minulosti doménou Radia Olympic a určitý obsahový průnik existuje rovněž s jeho nástupcem Oldies Radio. Obrácenou stranou této změny je ukončení vysílání Radia 1, což je problém především v lokalitách Karlovy Vary, České Budějovice a Plzeň (tam však svítá naděje na FM frekvenci 97,5). Radio 1 se z digitálu stáhlo po zhruba 800 dnech (v multiplexu Teleko skončilo už s Novým rokem).

 

 1. 2. 2016

Duo méně známých rádií Tip Rádio a SeeJay Radio se po měsíční, nijak viditelně komunikované odmlce vrátilo do digitálního vysílání DAB v multiplexu příbramské firmy Teleko. U obou stanic zaujme především počet lajků na Facebooku: Tip nasbíral bezmála 33 tisíc fanoušků, SeeJay dokonce přes 215 tisíc zdvižených palců, což jsou hodnoty, tip-radio-logokteré vzhledem k reálné poslechovosti na internetu vyvolávají pochybnosti.

 

 

 

23. 1. 2016

Plakát Kiss 98.Pražské rádio Kiss 98, které hraje „To nejlepší z 90. a 80. let“ (od loňského září opět bez aktuálních hitů) a jehož staničním hlasem je Zdeněk Skřivánek, se vrátilo ve své RDSce na 98,1 k názvu „_KISS_98“, tedy s mezerou na začátku. Tato podoba PS byla vysílána již od prosince 1996, kdy rádio začalo „zářit“ ze stožáru Dlabačov. Dnes je program šířen z nedalekého stadionu Evžena Rošického, severovýchodního stožáru umělého osvětlení. Zároveň jsem zaregistroval změnu u sesterského Kiss Jižní Čechy na 97,7. Po bezmála třech letech je to první stanice skupiny Radio United, která má opět dynamické PS s informací o právě vysílané hudbě.

 

19. 1. 2016

2014-02-28 01.14.07

Ani v novém roce se nelepší zdravotní stav Radia Dálnice, moravskoslezského pacienta již roky udržovaného v umělém spánku. Na pražské frekvenci 107,9 MHz i nadále vykazuje poruchu, takže při stereofonním poslechu hraje pouze v levém kanálu.

 

 

 

 

 

11. 1. 2016

Hledáte-li jednoduchý, nepřetechnizovaný seznam všech rádií na VKV, SV, DV a DAB v České republice, zkuste Seznam českých rozhlasových stanic na Wikipedii. Data jsou průběžně aktualizována (už zhruba sedm let i mojí maličkostí), takže to je jeden z nejpřesnějších přehledů, co na internetu naleznete. Pokud máte námět na opravu nebo aktualizaci, můžete sem napsat do komentáře. Seznam je na tomto místě.

 

1. 1. 2016

seejaydab

První zásadnější novoroční zprávou je aktualizace seznamu stanic v DAB multiplexu Teleko. Z ní vyplývá, že v DABu už nenajdeme stanice SeeJay Radio a Tip Rádio. Multiplex opustily také Radio 1 a Radio Beat, zůstaly pouze v multiplexu RTI cz. Naopak je v muxu Teleko zpět stanice Český rozhlas Vltava.

 

 

 

 

Archiv krátkých zpráv z rozhlasové scény z let 2013 až 2015

 

 

Odebírat
Upozornit na
O čem píšete?
122 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
26. 5. 2013 09:25

To Vašek: Inu, pravda je taková, že skladba „Přejdi Jordán“ je v plaaylistu radia ETHNO již od roku 2008, stejně tak jako třeba i píseň z filmu Limonádový JOE – „V Linkolnu loňskýho roku“, kterou zpívá Valda, tedy vlastně Walda. Mimochodem má myslím dneska svátek. 🙂 Podobné tituly v playlistu máme – byly tam, jsou a budou – krom jiného třeba i proto, aby vnímaví posluchači jako jste i Vy měli příhodné téma k diskusi. Pak tam jsou i jiné věci, o kterých lze jistě diskutovat, kam je zařadit.

Takže díky za připomínku a hezký poslech přeji.

Vašek
25. 5. 2013 23:51

Color kecálisti(24.5.), dík za info, asi máš z toho 2. Vánoce, závažnější pro posluchače asi bude, že se tam objevuje Vondráčková – Přejdi Jordán, či Walda.

14. 4. 2013 13:51

Dobrý den – ke zmíněné TZ rady: Podívejte se pozorně na datum monitoringu – jedná se o únor 2012 (tedy nikoliv 2013) Nevím na čí straně se stala chyba, ale rádio ETHNO požádalo o změnu lic. podmínek až někdy v létě 2012, tzn. že se asi někde něco zatoulalo.

Honza
7. 3. 2013 21:41

Ovi, musím říci, že Show Majkla V. mi dodává šťávu do celého dne a souhlasím, je to i skvostný pořad co se muziky týče!

Vašek
24. 2. 2013 23:58

Jinak Rubi v poslední době vydrží někdy na mém přijímači i déle ale na souboj s Kroko podle mě nemá

Vašek
24. 2. 2013 23:31

Pýcha: Díky za Vaši odpověď.
Ovi: Dík za informaci s tím Krokodýlem, ale viděl bych to jinak. Hitové rádia by se daly rozdělit na 2 skupiny: Buďto se stálým terorizováním stejnými novými tituly opakovaných několikrát denně (E2, City(Hit), Fajn) a nebo všelijakými amatéry(Zlín, F1). A možná kvůli tomu je neladím. Krokodýl je možná obyčejné hitové rádio, ale není členem nějaké megafirmy diktující normy rotací songů, ale zároveň hity k sobě sedí. Jeho hudba se skládá z několika složek – připodobněme to stylu F1, ale daleko se širším playlistem a vhodně k tomu doplněna současná scéna, která neotravuje, minutové vtipy – kalův frk, což hodnotím jako nejlepší formu zábavy. Já bych to viděl i na hudební vzor pro radiožurnál. Z popisu to vypadá jako obyč. rádio, chtělo by si to tak den poslechnout, pak soudit. Kladné ohlasy lidí kolem mě, na play.cz na předních příčkách(na to že je to regionální)-evidentně poslouchají i pražští a i poslechovost jako taková to dokazuje. Proto jsem od Krokodýla očekával že do Prahy půjde, mám dojem to už zkoušel. Takže i když nejsem příznivcem tohoto žánru tak mu fandím, protože v tom to dělá, tak to dělá nejlíp v celé naši zemi. Naopak mi uniká smysl ucházení se o Prahu jeho brněnského pobočníka – Free – i když posluchačské nadšení taky stále je, jeho program spadl do kategorie (E2, Fajn). Nedokázali ho vychytat tak aby byl specializovaný, ale zároveň přitažlivý na poslech, zkrátka byl moc náročný na poslech a tak to dodělali. Proto bych to viděl spíš na Helax do Práglu.

Analogicky jako ty nazývám úsměvný krok rádia RUBI do moravské metropole, ještě s tím, že chce soupeřit s Kokodýlem 🙂

18. 2. 2013 16:43

RDS Radio ETHNO v Brně: V Brně se zatím zobrazuje pouze název radia ETHNO. Dynamický text zobrazující názvy skladeb běhá jen v Praze. Uvidíme kdy to zapojíme i v Brně, resp. zda stávající model RDSky toto umožňuje.

Vašek
17. 2. 2013 23:44

Brno:
Také mohu potvrdit, že radio R neutichlo ani po 19. hodině, zřejmě jede 24 hodin. Asi jsem měl smůlu, ale RDS ETHNO se nehnulo, žádné názvy skladeb, nebo dokonce radio Color se nekonaly.
96,4 a 98,1 stále mlčí, na rozvysílání prvého podle šestiměsíční lhůty nezbývá už ani měsíc. Pokud by k tomu došlo, tak majitel, tedy rádio Rubi by porušilo tradici, neboť Kroměříž, či Zlín zapnout do termínu nestlihlo. Do čekání na brněnský rozjezd musíme započíst i to, že radio Rubi má ambice údajně spustit regionální vysílání pro Jižní Moravu, což se týká i Vyškova a Boskovic. Možná ho předstihne 98,1 (rádio Orchidej), které na to má s rezervou postní dobu.

Naopak smutné vyhlídky čekají na Čro rádio Česko, které má naposledy celý týden v kuse. Na tuto skutečnost poukazují i dojemné hlášky posluchačů: „Budu poslouchat do dvacátého osmého února“.

PS: Rád bych hlasoval, že jsem E2 a F1 neposlouchal ani čtvrt hodiny, ale u ranní šou jsem to lehce přetáhl, protože jsem čekal na „zpátky do minulosti“ a na F1 jsem poslouchal hosta v Presklubu.

1 2 3 12
HOME
122
0
Přidejte komentář, prosím.x