Nejnovější komentáře

 • Jose: Hyundai génesis 3.8
  13:35 14.07.2024
 • Václav: A nová ne horší frekvence by se pro Dvojku ve Třinci našla? Proč by 107.8 teoreticky na Javorový nemohla? Možná…
  01:17 14.07.2024
 • Ali: Same problem
  00:05 14.07.2024
 • Franz: Takže výsledný kmitočet pro Fresh by byl 103.4 FM Opava/ul. Boženy Němcové 22 (SOUs) o výkonu 100W?
  20:46 13.07.2024
 • PVo: Za těch pár dnů vypadá že na netu nijak poslechovost nevzrostla – tedy ti co třeba i občas poslouchali v…
  20:35 13.07.2024
 • PPK, jidxc: Sorry. V prvotním ohledu v rámci koordinace stačilo obecně Český Rozhlas. To byla podmínka. Javorový (tam to nikdy nebude) rozdělit…
  19:50 13.07.2024

Všechny komentáře

Kratce

Vážené čtenářky, milí čtenáři, těší mě Vaše komentáře a diskuzní příspěvky na tomto webu. Vylepšil jsem zobrazování nejnovějších komentářů, které rádi sledujete. Teď už je bez potíží najdete.

8. 10. 2016

Dance radio 102,4 Brno

První dojmy z poslechu Dance radia v Brně: Pokrytí 102,4 FM nevalné, ale vzhledem k umístění antény na relativně nízkém řadovém domě u Zelňáku se není co divit. RDS data jsou odlišná od Prahy: PS je statický _DANCE__, PTY Pop music, radiotext nenaběhl. Dance radio 102,4 bude ve Štatlu soupeřit o přízeň posluchačů především s lokálním Free Radiem 107,0, částečně také s Kiss Hády 88,3 a Radiem Rubi 96,4. Brněnské pásmo FM se v posledních letech nebývale zahustilo, v Brně a blízkém okolí je v provozu už 29 VKV vysílačů, což je téměř srovnatelné s hlavním městem Praha.

 

22. 9. 2016

Autokino Ostrava, Místecká. Foto: Facebook Autoburza Ostrava

Provozovat letní autokino s přenosem zvuku přes FM vysílač může přinášet komplikace. Své o tom ví provozovatel autokina v Ostravě – Vítkovicích u křižovatky Rudné a Místecké. Od ČTÚ dostal dočasné oprávnění na frekvenci 87,9 MHz a jak to dopadlo, najdete ZDE.

 

 

 

 

 

 

 

5. 9. 2016

bntnV poslechovosti dlouhodobě klesající Rádio Bonton si s komunikací mimo vysílání (které zajišťují pouze čtyři lidé) velkou hlavu nedělá. Už v listopadu 2015 přestalo aktualizovat svůj web a Facebook. Stále funkční zůstává jeho účet na Twitteru, kde byl poslední tweet zveřejněn už v listopadu 2011, tedy ještě za éry alternativně pop-rockového Bontonu. Podívejte se sami.

 

 

 

27. 8. 2016

Plné ruce práce má v poslední době Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Probíhá mohutná vlna přejmenovávání rockových rádií, z nichž každé drží vícero licencí. Potvrzena je významná změna rock-radiona severu a západě Čech, brzy zmizí Gama Rádio (on air od července 2009), nahrazuje ji „lidovější“ celoplošná značka Rock Radio skupiny Media Bohemia. Minulostí bude zakrátko i multiregionální brand Rádio Sázava (vysílající od října 2011), nový název je Hey Radio, vlastník Miroslav Pýcha zůstává. Do třetice řeší RRTV ještě jedno přejmenování, ale v tomto případě jde o formální potvrzení letité praxe – Radio Haná SkyRock, oficiálně Radio Haná Olomoucko (spuštěné v září 2009 rodinou Foretníkových), bude už i oficiálně Radio Haná SkyRock.

 

7. 8. 2016

Tip Rádio Svatopluka Janíka a Jana Ševely už třetím měsícem vysílá pouze na internetu a není DAB rádiem, ale stále se na webu a Facebooku prezentuje, jako by tomu tak bylo. Vypadá to, že tato svérázná stanice posluchačům digitálu ani nechybí, takže není důvod dále mrhat penězi.

 

3. 8. 2016

radioradioAktuální výsledky poslechovosti: pád na polovinu u Dance radia (z 30 na 15 tisíc týdně), významnější sešup u Hitrádia Magic, další pokles u Samsonu, nikterak oslnivá čísla Českého Impulsu. Také dlouholeté minimum Bontonu (51 tisíc týdně) a Radia 1 (59 tis.). Vzhůru se vydaly žánrové programy Dechovka, Classic, Color i mainstreamový Relax. Český rozhlas Plus s 90 tisíci se vzdaluje znatelně slabšímu Rádiu Zet.

 

 

 1. 7. 2016

Hhitradio2016itrádio Orion přišlo o Zlín 88,6, přidělení licence úspěšně napadl neúspěšný žadatel o frekvenci Radio Haná SkyRock. Ze stejného důvodu předloni ani nezačalo vysílat Radio Kroměříž v Kroměříži na 103,3. Od loňska leží u ledu kvůli žalobci Free Radio frekvence Brno 102,4, na které se jen na pár týdnů objevilo Dance radio.

 

12. 6. 2016

ckanadaVčera zahájilo vysílání jindřichohradecké Rádio Česká Kanada. Zatím pouze na frekvenci 103,6 MHz na dnešní poměry vysokým výkonem 1 kW ze stanoviště Políkno u Jindřichova Hradce. Internetové vysílání by mělo být spuštěno dnes, takže všichni budeme moci posoudit, co vlastně rádio vysílá.

 

 

5. 6. 2016

V Plzni opět vysílá na frekvenci 93,7 Autokino Plzeň. Nachází se stejně jako loni na místě zbouraného Domu kultury Inwest na Americké. Poznámka na okraj: Na stejném místě v devadesátých letech sídlilo Radio West Plzeň 89,6 podnikatele Jaroslava Kokeše.

 

14. 5. 2016

Šesté nejposlouchanější rádio v zemi Český rozhlas Dvojka konečně sjednotilo v RDS typ programu (PTY) na relevantní podobu Varied.Český rozhlas Dvojka

Dnes, v den 700. narozenin českého krále Karla IV., spouští Český rozhlas další smyčku na svém digitálním kanálu Rádio Retro. Jmenuje se U mikrofonu Otec vlasti a nahrazuje předešlý vynikající projekt Rozdělený svět.

 

6. 5. 2016

clubPostřeh z Prahy: Včera byl zahájen provoz hudebního klubu spojeného s Color Music Radiem. Podnik se jmenuje Color Music Club, sídlí v Lumírově 23 pod Vyšehradem a nabízí vedle poslechu Color Music Radia i živá vystoupení DJů vysílajících na tomto rádiu (Michael V., Friky, Dr. Bob, Gerry, Martin Svátek aj.) – funk, soul, R&B, hip-hop a další menšinové žánry. Web klubu

 

 

20. 4. 2016

Další změna ve vlastnické struktuře českých rádií je na obzoru. Rockově zaměřenou stanici z Mostu Gama Rádio (v éteru sedmým rokem) dosud vlastnila místní trojicegama Roman Viktora, Petr Petrik a Pavlína Borovská. Posledně jmenovaná dáma hodlá svůj třetinový podíl přepustit rozhlasové skupině Media Bohemia, která je v severních Čechách dlouhodobě velmi silná. V minulosti u jiných stanic byl takový převod začátkem procesu, na jehož konci bylo po určité době zrušení původní podoby rádia. Jestli severozápadní Čechy časem čeká dvojitá dávka Rock Radia, nebo jiná inovace z dílny týmu Daniela Sedláčka, je zatím otázkou.

 

 

12.4. 2016

Hitrádio Hitrádio

Velmi překvapivá aktualita z webu RRTV: Hitrádio Magic Brno se po bezmála osmi letech existence chystá přejmenovat na Hitrádio City. Nevnese to do českého éteru, kde už dlouhodobě působí sesterské radio City v Praze, zmatek? Co vy na to?

 

 

 

 

1. 3. 2016

První březnový dejamesdean.fm. Zdroj: jamesdean.fmn přinesl do DABu novinku, která může být vnímána jako dobrá, ale i špatná zpráva. Novým rádiem, přesněji low-costovým nonstop hudebním kanálem, je v multiplexu RTI cz program jamesdean.fm spojený s pražským klubem James Dean. Přináší do éteru především rock’n’roll a pop oldies 50. a 60. let, tedy produkci, která byla v minulosti doménou Radia Olympic a určitý obsahový průnik existuje rovněž s jeho nástupcem Oldies Radio. Obrácenou stranou této změny je ukončení vysílání Radia 1, což je problém především v lokalitách Karlovy Vary, České Budějovice a Plzeň (tam však svítá naděje na FM frekvenci 97,5). Radio 1 se z digitálu stáhlo po zhruba 800 dnech (v multiplexu Teleko skončilo už s Novým rokem).

 

 1. 2. 2016

Duo méně známých rádií Tip Rádio a SeeJay Radio se po měsíční, nijak viditelně komunikované odmlce vrátilo do digitálního vysílání DAB v multiplexu příbramské firmy Teleko. U obou stanic zaujme především počet lajků na Facebooku: Tip nasbíral bezmála 33 tisíc fanoušků, SeeJay dokonce přes 215 tisíc zdvižených palců, což jsou hodnoty, tip-radio-logokteré vzhledem k reálné poslechovosti na internetu vyvolávají pochybnosti.

 

 

 

23. 1. 2016

Plakát Kiss 98.Pražské rádio Kiss 98, které hraje „To nejlepší z 90. a 80. let“ (od loňského září opět bez aktuálních hitů) a jehož staničním hlasem je Zdeněk Skřivánek, se vrátilo ve své RDSce na 98,1 k názvu „_KISS_98“, tedy s mezerou na začátku. Tato podoba PS byla vysílána již od prosince 1996, kdy rádio začalo „zářit“ ze stožáru Dlabačov. Dnes je program šířen z nedalekého stadionu Evžena Rošického, severovýchodního stožáru umělého osvětlení. Zároveň jsem zaregistroval změnu u sesterského Kiss Jižní Čechy na 97,7. Po bezmála třech letech je to první stanice skupiny Radio United, která má opět dynamické PS s informací o právě vysílané hudbě.

 

19. 1. 2016

2014-02-28 01.14.07

Ani v novém roce se nelepší zdravotní stav Radia Dálnice, moravskoslezského pacienta již roky udržovaného v umělém spánku. Na pražské frekvenci 107,9 MHz i nadále vykazuje poruchu, takže při stereofonním poslechu hraje pouze v levém kanálu.

 

 

 

 

 

11. 1. 2016

Hledáte-li jednoduchý, nepřetechnizovaný seznam všech rádií na VKV, SV, DV a DAB v České republice, zkuste Seznam českých rozhlasových stanic na Wikipedii. Data jsou průběžně aktualizována (už zhruba sedm let i mojí maličkostí), takže to je jeden z nejpřesnějších přehledů, co na internetu naleznete. Pokud máte námět na opravu nebo aktualizaci, můžete sem napsat do komentáře. Seznam je na tomto místě.

 

1. 1. 2016

seejaydab

První zásadnější novoroční zprávou je aktualizace seznamu stanic v DAB multiplexu Teleko. Z ní vyplývá, že v DABu už nenajdeme stanice SeeJay Radio a Tip Rádio. Multiplex opustily také Radio 1 a Radio Beat, zůstaly pouze v multiplexu RTI cz. Naopak je v muxu Teleko zpět stanice Český rozhlas Vltava.

 

 

 

 

Archiv krátkých zpráv z rozhlasové scény z let 2013 až 2015

 

 

Odebírat
Upozornit na
O čem píšete?
122 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Matyas
4. 9. 2013 11:16

Tak je pravdou,že se tady na jih od Prahy na rozhraní středních a jižních Čech,rapidně zlepšil příjem stanic z Rakouského příhraničního vysílače Wachberg(Weitra),což tu nasklonku minulého roku běžné nebylo a nemyslim si,že za to může Odb,nicméně pro lovce a nejen ty je to přínosnější,než-li poslech našich stanic.Zkuste posoudit i Vy,co jste jihovýchodním směrem od Phy a dejte vědět,jak u Vás.

JM
3. 9. 2013 23:14

Musim rict, ze ac obe stanice nevydrzim poslouchat delsi dobu, stale vice ocenuji snahu Color music radia a Radia Sazava. Je videt, ze to nejsou jen kolovratkove stanice delane pro penize, ale ze ta radia se snazi delat nekdo, koho to bavi.

Unikatni je pro me zejmena porad Svet podle Michaela, pokud jsem v dobu jeho vysilani zrovna v aute nebo u radia, vzdy ladim. Je to takovy nostalgicky navrat do 90. let a doby Radia Golem nebo puvodniho Bontonu, kdy z tech radii vyzarovala energie. A vzdy se u poradu skvele bavim a vychutnavam velmi zajimavou hudbu, ktera se v eteru normalne neslysi.

Jen vice takovych poradu na uvedenych stanicich, a lide je zacnou vyhledavat. Kolovratku a bezduchych moderatoru co o muzice kterou hraji nic nevedi uz totiz maji dost.

Jirkas
1. 9. 2013 17:16

Na Jiznim meste az do centra slysim dobre Region na 100.3FM

Michal
1. 9. 2013 10:42

Dobry den,

ja mam odlisnou otazku. Chtel bych se dozvedet jestli v Praze jde chytit a poslouchat vysilani Ceskeho Rozhlasu Region pro Stredecesky Kraj? Na ktere frekvence signal je nejlepsi a jestli jde to poslouchat na obcejnym radio prijimaci nebo na mobilnim telefonu?

Dekuji za odpovet‘
Michal, Polsko

e-Jirka
24. 8. 2013 00:01

Jak to vlastně bylo s rádiem Echo? Takový pamětník nejsem, jen se mi vybavuje jejich televizní reklama z tuším netopýrem 🙂 Každopádně nikde na internetu jsem k tomuto neúspěšnému projektu nenašel žádné relevantní informace. Nemohl by někdo trošku zavzpomínat a přiblížit o co vlastně tenkrát šlo?

Vašek
19. 6. 2013 15:57

To Pýcha: Dík za odpověď, popřemýšlím.

19. 6. 2013 11:35

To Vašek: Hlavní odpověď je čas, čas, čas. V rádiu je nyní cca. 2900 – 3200 titulů, nejsou zatím zcela ideálně „naplánovány“. Určitě např. srbochorvatska i jiná evropská hudba zatím chybí a byla by jistě dobrá – a určitě bude. Snad ten čas dovolí přes léto doplnit playlist.
Co se týče dvojích www stránek, je k tomu řada důvodů, počítám, že brzy ale bude jen radiocolor.cz. Např. FaceBookové stránky ale již změnit (přejmenovat) nejde – již navždy budou jako ETHNOradio.

Pokud byste měl zájem pomoci nám s playlistem nejen radou, ale i prakticky, budeme určitě rádi. 🙂

Zatím takto stručně, omlouvám se, odjíždím dnes mimo ČR.

Vašek
18. 6. 2013 11:47

Sice se zpožděním, ale zdravím Vás pane Pýcho. Ano bylo to v Linkolnu loňskýho léta, to jsem si nemohl vzpomnět 🙂 Waldu docela rád poslouchám, na jeho svátek jsem poslouchal hodinu jeho hudební pásmo na ČR Dvojce. Ethno jsem poslouchal průměrně hodinu denně, sledoval jeho playlisty, ale na podobné tituly jsem nenarazil. Ethno bylo přesně vychytané, že si člověk odpočinul od jiných rádií. Lidi si stěžovali na častého Nohavicu, až to vypadalo, že je spozorem, ale ve skutečnosti jinde moc slyšet nebyl a Ethno chytře v naprosté většině případů vybíralo ne tak popové tituly (ne milionáře, L-zimu,), což byl dobrý příklad představení toho známého méně známým způsobem. I když Ethno byla jedna z nejlepších stanic, už tenkrát jsem se chtěl zeptat. Určitě bylo Vaším zájmem více posluchačů. Proto bych se z toho specializovaného světového žánru zaměřil na ten evropský. (Připodobnění: Když u by u nás vznikalo 1. rockové rádio, tak je logické že se bude zabývat klasickým rockem, než přímo metalem.) Takže pro Ethno – pro středoevropské posluchače bude přitažlivější Chorvatská hudba než africké tance. Uvádím příklad – bavilo mě poslouchat z Národního rádia jejich jakoby přímořské country na mandolínu, výjimečně tam byl zajímavý současný jejich hit. Dál třeba Italské C1 s hudbou latinskou, či v Hercegovině rádio Oscar C. Nebo i Slovinské Brezje. Ale z těch evropských si na Ethnu pamatuju akorát Ukraine Calling nebo Warsav vilage band. Takže posílení evropské scény by mohlo být atraktivní. Já vím že jde o autorské práva a proto nevíte kolik za ně třeba naše hitové rádia platí? Vůbec ta proměna na Color proběhla kuriozně pomalu (neprofesionálně) – dva fungující weby. Možná už to píšu pět minut po dvanácté, protože při prvním příspěvku jsem ještě neslyšel, co se tam děje po ranním Majklovi, že se z toho „tajuplný ostrov v šedém moři každodenní reality“ vytrácí a v postatě překračuje hranici, kdy se dalo hovořit o nejlepším rádiu. I tak bych se Vás chtěl zeptat proč tam není (nebylo) více evropské muziky. Díky za odpověď.

HOME
122
0
Přidejte komentář, prosím.x