Komentáře a diskuze

  • Jirkas 20. 10. 2019 v 09:13 k KomentujemeUz ted tam ok hraje 125W na LD, takze 1KW s prehledem.
  • Pavlus 19. 10. 2019 v 23:57 k KomentujemeUvidime az to spustej jak to bude hrat v Bolce
  • Jirkas 19. 10. 2019 v 19:26 k KomentujemeNeproniklo, ale osobne tipuji listopad nebo prosinec.
  • Philmen 19. 10. 2019 v 16:51 k KomentujemeA nekde uz proniklo,kdy by mel zacit Strahov?
  • Jirkas 19. 10. 2019 v 16:19 k KomentujemeZe Strahova to v Bolce pojede ok, 1KW tam doleti jako fik.
  • Jarda 19. 10. 2019 v 13:24 k Komentujemezkuste až spustí prahu ;) ze strahova to bude pravdepodobne, ten vysilač je hodne silnej i 100W z něho jsem...

Články

Komentujeme

4209
Komentáře

969 Comment threads
3240 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1421 Comment authors
Franz

Komentář k aktuálnímu Radioprojektu: Překvapením jsou pro mě především negativní výsledky rádia Kiss, poslední dobou jsem měl pocit, že se konečně vydalo správným směrem, ale vypadá to, že opět stagnuje. Jako hlavní problém vidím příliš úzký playlist. Stále se opakují stejné songy (až na čestné výjimky) a to v poměrně časté rotaci. Novinek by každopádně podle mě mělo být nasazováno víc. Co se týče české hudby na Kissu, především v hitparádě na mě nepůsobí moc dobře, zbytečně vybočují z běžného playlistu, nejlepší varianta, jak vyplnit povinnou kvótu české muziky, by asi byla s anglicky zpívajícími interprety (jako to umí E2). Některé výsledky, třeba pouhých 16 tisíc posluchačů týdně v okrese Ostrava, jsou navzdory poměrně masivní reklamní kampani v krajském městě dosti znepokojující. Když si vezmu, že pokrytí republiky signálem mají rozhodně lepší než E2, je Kiss daleko za svým potenciálem.

Žorž

Taky si myslím, že Kiss má na víc. Nechápu, proč si jeho centralizovaná verze nevzala vzor z Kissu Jižní Čechy – přátelští, veselí moderátoři a i jakožto nefanoušek jejich muziky dodneška smekám nad tím, co se tehdy Romanu Andělovi podařilo vytvořit – ze zárodku v podobě Radia Krumlov s jedním místním slabým vysílačem silnou konkurenci kultovního Radia (dnes Již Hitradia) Faktor. Fanoušci tady po Kissu vyloženě lačnili a na Kiss Parties Live moderátorům obrazně rvali ruce. Teď? Ticho po pěšině…

David Pražák

Zdravím, nevím, jestli už to tady někdo psal, ale narazil jsem na tohle rádio, které hraje trance music.
http://radiolife.cz/o_radiu.php

PVo

Dík za tip. Hezké i když jenom samohrajka (=nemoderované).

Philmen

Active Group staví nové rádio ZET. V minulém týdnu na pozici ředitele strategického rozvoje zpravodajství skupiny Active nastoupil Karel Novák – bývalý šéfredaktor v České televizi. V nejbližší době by mělo dojít k restartu rádia Zet, které se má stát alternativou k ČRo Plus.

Jerry

Jeste restart bontonu na starej dance formát, danceradio nechat housove a kazdej by si prisel na sve..

PVo

Kdyby byl tak „dance“ jako Zlatá Praha v lepších chvílích tak bych byl pro.. Už jenom že má Bonton větší dosah by bylo plus.

Soundwaver

ovšem prosil bych ne tak ‚dance‘ jako s M. Davidem, H. Vondrackovou nebo Luneticama, ale věřim,že takový chvíle jste asi nemyslel 😀

PVo

Tyhle Zlatá Praha myslím nikdy nehrála. Možná tak leda Dlouhou noc od Vondráčkové když byla aktuální ale ani tím si nejsem jistý. I když do playlistu cpali občas dost velký nesmysly (psal jsem nedávno Richard Müller Baroko)

Soundwaver

no, od Davida myslím hitovku ruskoa máša. ještě mě napadá Avril Lavingne, Tatu, ty tam taky myslim jely často. ale jinak asi podle aktualni nálady, jako všude. nicméně Zlaťáky a hot tipy byly tehdy hudebně top každopádně. mimochodem paradoxní bylo, že po změně na Fajn Radio(2003) hráli víc dancu než do ní

PVo

ano, na Fajnu chvíli líp hráli než byl průměr k posledním letům RZP. Ruskou Mášu pochybuju – to je tuším z 88-89 roku a na RZP hráli novinky (a obecně hudbu do stáří několika let) i nestylové než nějaké /jakékoliv „prověřené“ hity.. to už bych si tipnul že spíš ten Davidův song k vítězství k Naganu (teď si nevzpomenu jak se jmenuje.. ostatně nebylo to nicmoc, po revoluci už holt nechytnul dech)

Ondřej

Michal David – Ruska Máša je rok 2002. PVo ty pamětníku 88-89🤣

PVo

hm pravda ..tak jsem si to spletl s Miss Moskva od Korna (http://www.kornjiri.com/cz/song-text.php?cat=jiri-korn-solova-alba-cd&deska=pred-odchodem-vypni-proud&song=miss-moskva), prostě M. Davida mám zafixovanýho do konce 80.let a v tom případě by tedy Ruskou Mášu na RZP hráli v souladu s tím co jsem psal výš..

PVo

no jak jsem si Ruskou Mášu pustil na YT tak ano hráli to a dokonce jsem vzpomenul že jsem to tenkrát na chatu rádia obhajoval že tohle do stylu RZP patří. Ale stejně je to vyjímka k tomu co si o M.Davidovi myslím a že k němu žádné předsudky jako že je to zombie atp. rozhodně nemám.

Soundwaver

myslíte chat klubrzp.cz ? já ho našel az ted nedávno ‚historicky‘. 🙂 no, ale zkrátka jsem tim chtěl jenom říct, že Zlatá Praha nebyla jenom čistě  taneční, (i když pořadama bezkonkurenčně ano) . ale jenom dance nebylo vlastně nikdy žádný pražský radio. 🙂
jinak pamatuje někdo na hroznou modulaci a nastaveni zvuku na Zlatce? doknce i na místech s dobrym signalem to tehdy v Praze ‚chrochtalo‘.

Soundwaver

*kromě dance radia – pozn.

PVo

Ne na chatu zlaté prahy nebo pak fajnu.

Matyas

Myslím, že právě Máša již na Fajnu, nikoli RZP v tracklistu byla, i s Kryštofem – Cosmoshop, aj.

PVo

Cosmoshop pamatuju ..zajímavý že to je asi jediná skladba od skupiny Kryštof která se mi relativně líbí/nevadí. Jestli to je taky proto že ji hráli na RZP, nevím

Žorž

Jsem zvědav, co se z nového Zetka vyklube – můj tip je, že se bude jednat o mix Plusu a Frekvence 1 bez muziky. Pokud chtějí dělat komerční zpravodajské radio, měli by přijít i s nějakým lifestylem stravitelným pro většinové posluchače, jak správně píšete 🙂
Mimochodem, co říkáte na styl vysílání Plusu?

Jarda

A bude „nové“ zetko nekdo poslouchat? To radeji plus, nejen ze má lepší pokrytí, ale disponuje kvalitním obsahem. 🙂

Žorž

V tom vám dávám za pravdu. Mně osobně by se líbila news talk stanice typu britské LBC, kde moderátoři řeší rozličná aktuální témata s posluchači na telefonu a hosty ve studiu. Byla by to zajímavá alternativa k ekonomicko-politickým informacím a hostům z řad odborníků na Plusu a myslím, že by si tohle Zetko našlo své posluchače. Zároveň news talk formát není tolik nákladný – nepotřebujete zpravodajskou redakci a reportéry po celém světě, stačí si zajistit výhodný telefonní tarif 😀

PVo

to je zajímavý nápad. btw Jardo co se týče pokrytí ta ZET má velmi kvalitní síť na FM pokrývající všechna krajská města. ČRo Plus má tak plné pokrytí leda v DVB-T/DVB-T2, na FM rozhodně ne.

Jarda

u čro plus jsem počítal FM + DAB+, letos přibudou další. 🙂

Václav

čro Plus FM rozhodně ne? oproti ZET 2x více vysílačů- 28 vysílačů, z nichž 3 silné, většina krajských měst pokryta. Nezdá se mi že by byl PVo od nás ze Zlínska, kde je to vyjímka, 1 ze 2 nepokrytých kr. měst. BBC se papírově soustředilo sice do krajských měst ale neřeší sílu vysílačů a tak v součtu má méně pokrytého území než to ZET. ZET má štěstí v LBC, PCE tam obdivuhodný dosah navzdory k výkonu, pak jěště vysočina, ale do odlehlejších míst to nedoletí, ale pro nějaké formátové rádio by bylo dobré.

PVo

jsem od PCE/HK. Úzení možná (i když taky pochybuju) ale lidí rozhodně ne

Václav

No ale území je důležité pro spojitý poslech v autě, což v případě Plusu je hlavně v čechách, to tam Zet na tom tak dobře nebude. Z hlediska nepokrytých lidí má Plus hlavně mínus obyvatele Ostravy a ZL, ale to bude vykompenzováno jinými českými nekrajskými městy.

Jarda

pokudmáte radio s dab+ tak jsou možnosti ještě lepší, letos se pokrytí navýší, takže i ten zlín bude, ale digitálně, posloucham to už jedině v digitále. Ale ne každý má v autě a tak dab+.

Václav

DAB máme jen kapesní. Ale stejně většinou relaxuju u hudební stanice.

PVo

Nemusím mít pravdu, jen jsem to tak odhadl když jsem koukal na stránky ČRO a plus nemá vysílače třeba v severních a východních Čechách atd. Pořádnou mapu pokrytí jsem neviděl. Je fakt že Zeť nemá pokrytí spojité

Jarda

Dle webu cro plus maji na severu vysílač, fm vysílače maji aktualizované, ale ty digitální nemaji, třeba tam chybi jihlava a tak, ale jen v dab+ Liberecký vysilac hraje obstojně a na východě to zvlada cerna hora, spise na ceskolipsku to skace mezi prahou a vychodnimi Čechy, ale dab+ to jistí, bukovka ma signal az do ceske lipy. Čro ladim vzdy pokud možno tak v dab+

Václav

Tak na stránkách čro toto nejde vidět, lépe je to tady https://fmscan.org/net.php?r=f&m=m&itu=CZE&pxf=%26%23268%3BRo+Plus . Pro východní Čechy je velký 101,9, nenaladil se u vás? Ještě pěkněji tady, kousek sjet na záznam z 2.11.2015: http://www.dxradio.cz/jidxc/news2015.htm , ale vzhledem k tomu, že je to z 2015, tak od té doby se rozrostl o podstatný počet dokrývačů.

PVo

101,9 musím zkusit, je fakt že už ani nevím co všechno u nás na fm vlastně vysílá..a když se mi nedávno -teda asi před rokem a půl 🙂 – vynulovala pamět stanic na tuneru tak jsem naladil akorát kiss, impuls a radiožurnál (stejně je poslouchám sporadicky a jsem obecně z FM tak zhnusený že se mi to ani nechtělo ladit). Jinak jsem přes víkend donutil opravit nastavení satelitu (někdo doma nebo vítr mi zjara trochu hejbnul s talířem a druhá Astra měla výpadky signálu) tak už mohu zase poslouchat německé Sunshine-live/ francouzské Funradio/Contact fm/Radio FG – mám na to extra sat. receiver jen k audiu…. Mimo Prahu mám akorát drahý net na mobilu tak se to docela hodí..

Václav

Jde vám DV 270 kHz? Mně ne. U DV si nejsem jistý zda rušení u mně nebo výpadek. Že by noční bouřky?

Cryxia

zdravim 270 mi nejde taky na radiu

Václav

Taky zdravím. Tak jsem popátral a https://www.rozhlas.cz/vysilace/vyluky/ bude mimo vždy přes den až do 21.8. Jsou tam také info o brzkých výlukách Kleť, Javořice – tak čeští DXeři čiňte se. Já jsem bohužel zmeškal v půlce prázdnin Praděd a pak Tlustou horu, ale stejně jsem byl přes den v práci a tam dole moc dálky nejdou.

Jarda

Na vysílači Proseč krom anteni soustavy pro dab+ vymenili i fm, zajimalo by mě jaký byl důvod, měli tak krásne dvojče nyni je jen jedna anténa a jeste jina nez ty předtím, zajimave že stará nevyužitá anténa co zbyla po ballu z bukovky tam u satilu zustala. Také dab antény jsou tu lepší, treba v olomouci i na Milešovce je jen dipol a tady je ta klasicka „matrace“ nebo jak se tem antenam říká.

Jakub Melin

Máte fotku? Je možné, že tam místo dvojčete je třeba tříprvková směrovka, ta má i vyšší zisk než to dvojče a nepotřebujete dělič (tedy je snadnější montáž a údržba).

Jakub Melin

Tak jsem si foto našel na Smidlib.cz a je to jasné. Pro FM je tam nyní tříprvková Yagi, která je se ziskem 5 dB i efektivnější než dvojče, ale zase se mírně zhorší pokrytí do směrů, kam nemíří (tedy asi na Jablonec?). Tříprvek tam dali proto, že by se tam dvojče pro DAB a dvojče pro FM nevešlo, vyšší stožár asi na rozhlednu nebylo možné dát, proto tohle řešení, aby se ušetřilo místo.

Jarda

A nebo by vyšší nástavba mohla být i trochu nestabilní, ta fm bude asi mířit na lbc, myslim ze se trochu zlepšil signál cro lbc, neni v něm tolik rušení, ale muže to být i placebo. zatím je ale příjem mnohem lepší. A jaký je váš nazor na anteny pro dab+ lbc vs olomouc?

Michal

Velice zajímavá je dlouhodobě velmi nízká poslechovost radia Hey v libereckém kraji. Přestože tu má dva FM vysílače se zásahem cca 200 tis. obyvatel, dle průzkumu má rádio v kraji velmi slabých 200 posluchačů týdne, denně je to pak na statistické nule.
Oproti tomu alternativní programy, které tu v žádné pozemní platformě nevysílají (jmenovitě Radio 1, Helax, Expres FM) zde mají v součtu slušných 3200 posluchačů týdně. To leccos napovídá o současném trendu a stavu místního éteru. Jistě je to důvod k zamyšlení.

Jakub Melin

Něco to vypovídá taky o Radioprojektu, který je naprosto nepřesný, co se menších rádií týká. Ten průzkum je pro stanice pod 40 000 týdně defakto nepoužitelný. Na Slovensku třeba výsledky těchto rádií neuvádějí, protože je to prostě statistická chyba.

Třeba COLOR měl v jednom Radioprojektu 6000 posluchačů v Olomouci, kde vůbec nevysílá, což bylo stejně, jako měl v Brně, kde má vysílač a velmi slušnou poslechovost.

Absolutně nevěřím třeba číslům Wave nebo Reginy DAB Praha, která vůbec nesedí s poslechovostí daných stanic na internetu (kde zejména Wave poslouchá majorita jeho posluchačů).

Jarda

Tak to je neco špatně, přitom jablonecky kmitocet má slušný dosah a ceska lipa taky, jsou tu i dobry mista kde ma slusny presah i stredni Čechy, takze o tom musi vědět dost lidí když hodně přelaďují, ale taky by me zajimal ustecky kraj kde ma slusny dosah vysilac Rumburk. Ono se to ale asi týká vicero krajů.

Michal

V ústeckém kraji má Hey podle radioprojektu 2,1 tis. posluchačů týdně. Tomu bych docela věřil, protože ve šluknovském výběžku není moc velký výběr programů a z těch rockových tam nikdo jiný nevysílá.

Ondřej

Michale máš pravdu ,navíc se zde v Rumburku rádio HEY snaží o dobrou reklamu a poslechovost a má tu i regionální studio. A to dělá v dnešní době hodně když si na nic nehrajem a hrajem a jsme lidem blíž. 😉

LU-

Nemáte někdo info, jestli se na webu JIDXC objeví zase Radioprojekt po okresech? Díky

Michal

Už je tam. 🙂

David Pražák

Zajímal by mě Hey na Jihlavsku a Třebíčsku, jak je na tom s poslechovostí. A Dálnice mě taky zajímá, jak je na tom s poslechovostí na Jihlavsku.

Kristián

Práve som pred chvíľou počul na Fajn rádiu nového víkendového moderátora Dominika Vršanského. Ja neviem, odkiaľ ho poznám.