Komentáře a diskuze

  • Jirkas 20. 10. 2019 v 09:13 k KomentujemeUz ted tam ok hraje 125W na LD, takze 1KW s prehledem.
  • Pavlus 19. 10. 2019 v 23:57 k KomentujemeUvidime az to spustej jak to bude hrat v Bolce
  • Jirkas 19. 10. 2019 v 19:26 k KomentujemeNeproniklo, ale osobne tipuji listopad nebo prosinec.
  • Philmen 19. 10. 2019 v 16:51 k KomentujemeA nekde uz proniklo,kdy by mel zacit Strahov?
  • Jirkas 19. 10. 2019 v 16:19 k KomentujemeZe Strahova to v Bolce pojede ok, 1KW tam doleti jako fik.
  • Jarda 19. 10. 2019 v 13:24 k Komentujemezkuste až spustí prahu ;) ze strahova to bude pravdepodobne, ten vysilač je hodne silnej i 100W z něho jsem...

Články

Komentujeme

4209
Komentáře

969 Comment threads
3240 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1421 Comment authors
Hony

Hmmm proč ta holka lezla na ten vysílač hmmm kdybych lezl na fm vysílač udělalo by mi to něco ?? Am je už trochu na nic

Noobish

Skúsil som spraviť bandscan na východe čiech. S tou Černou Horou je to fakt otrasné. 9 frekvencií toho istého rádia ne jdnom mieste je hnus. Horšie je na tom snáď už len F1, ktorú som naladil 10x.
Ak by niekoho zaujímalo: https://www.youtube.com/watch?v=tYqYQnkTH-4

Václav

aspoň se to teď uvědomí při stejném názvu, protože HTR Magic a RCH dělaly prakticky to samé, jen bylo ještě o 1 frekvenci víc HK. Tyto frekvence jsou aspoň slabší v porovnání s F1, přemýšlím na čem všem byla k naladění 97,4 98,4 103,1Náchod, pak jestli 104,3-5 dále 93,4-5 102,5 104,1 94,1? Ale to by musela být fakt výhodná lokalita, tak nějak bych to viděl na Zdobnici v Orličkách, nevím jestli tomu tehdy nepomáhala inverze,tam jsem taky chytil tehdejší všechny regionální stanice Čro tuším kromě Ostravy 🙂

Noobish

Jo jo, ešte za čias Magicu sa ladilo aj 89.1. U mńa tá lokalita ani nebola bohvie jak vysoko, v podstate som nebol ani nikde mimo mesta. R-OVA možno nehrala preto, lebo je hneď vedľa 99.1 (ZET), ktoré hrá lepšie, než by malo (a to o dosť), takže tam bude podobne prepálený výkon jak u vysielačov ČH na 107.3 a 94.7.

Václav

a tak kdyby na síti ZET vysílali co k čemu tak v praxi bych velký dosah uvítal když má tak slabé vysílače v kr městech. Lokalitu má celkem dobrou tak otázka jak moc je to přepálené ale taky mě dosah v odlehlých místech překvapil v té Zdobnici nebo zas podezřele dobře mi hrála 99,2 teď nevím jestli Jizerkách ale tam by mohla a nebo v Sychrově na Turnovsku.

frkotou
Radiátor

Né, GSelector 🙂

Vaclav

Radio které hraje a Rádio které vás baví je to samé, ne? Možná pak ještě něco napíšu k tomuto.

Jarda

Tak už příští týden 😉 http://www.teleko.cz/dab/planovane-vyluky-dab-vysilacu/ přechod z L bandu na III band v liberci, ale jen s malým vykonem 🙁 ale naděje že to chytnu tu pořad ješte je u okna možna jo 😉 to bude hrat leda venku a okolo vysilače.

David Pražák

V Jihlavě a okolí bohužel nic takového nebude. Nemám důvod si zatím pořizovat DAB přijímač, když je to u nás na Jihlavsku s digitálním signálem mrtvé.

Jarda

čro tam nejde? Jinak teleko udajně žada pro jihlavu tež něco, tak uvidíme. Snad vyjde, taktež i to brno atd.

Jarda

Tak dnes to bude, dnes večer konečně přechod. Ale moc velkou nadeji tomu nedavam, pouhych 100w z Proseče, když fm.tam.ma.1kw a po liberci bývá problematické hlavně v budovách. Když už tak to měli dát k hey radiu do jbc. Tak snad se dočkáme aktualizace o přechodu na smidlib a pozdeji novych fotek (predpokladam výměnu antén).

MichalP

Vysílač na Proseči provozuje Teleko, takže volba umístění byla dopředu jasná, byť pro samotný Liberec nemusí být zcela ideální.
A víc jak 100W v mezinárodní koordinaci zřejmě nešlo zkoordinovat s ohledem na podmínku, že na hranicích se sousedními státy nesmí intenzita překročit hodnotu 38 dBW/μV.

Jarda

Protože je „vysoko“ a hodne jich hraje v Německu, jak Proseč, tak vysina, tak hey jablonec, hlavně že to hraje skopcakum ale u nás signál na preshubu.

Jarda

Zak už je on air, ale myslím že tam ještě něco dělají.

Jarda

Tak sjem zkusil rano i v autě, no a možna střelba z kulometu zní líp 😀 v zástavbě samé výpadky, pořad to zlobilo, tak nekvalitní signal, jako bych chytal DX německo, ikdyž ty němci jsou na tom možna trochu lepe. dale na fake dálnici z lbc na chrastavu, kde to teprv začlo jrat, tak občas vypadek a signal zmizel u chrastavy dal až u konce u bíleho kostela se na chvili objevil v tom kopečku a dal už nic semtam naznak signalu bez zvuku se objevilo až za jablonym v podještědí, ale místy jen naznak. Takže musim říct že je to městský vysílač jak z kozypičipatrontaška, ani venku v autě to není použitelné, opravdu to pujde jen okolo vysílače….
A v autě mam nove radio a je tam nová střešní antena, takže žadnej nalepovák ani adapter. 😉 to pak nemusi hrat vubec nebo ještě hůř.
A smidlib ma asi dovolenou, došlo k přechodu a na webu ani Ň.

Martin

Omlouvám se pane Jardo, že si dovoluji chodit do zaměstnání!!!
Očividně ale vy máte spoustu času, takže
místo rejpání nejprve do pana Poláka a pak i do mě můžete
vysílač osobně navštívit a sám vyfotit! Je to otázka několika minut.
Kde se nachází jistě víte. Navíc rozhledna je volně přístupná.

Martin

Foto původní a nové anténní soustavy na vysílači Liberec – Proseč:
comment image

MichalP

Díky za foto.
Dovolím si (lehce) zaspekulovat:
Takto provedený AS pro DAB nebude určitě jen pro 100W bubláček na 5D.
Tipnul bych si, že je to příprava na budoucí spuštění DAB+ muxu ČRo, který dokryje Liberec a okolí.
Určitě je i zajímavá změna AS pro FM.
Dotaz pro znalce AS: Jak se tato změna projevila na vyzařovacím diagramu? Laickým odhadem mi přijde, že to bude víc směrovější oproti původnímu stavu.

Jarda

Čro vlastní Ještěd, tohle je teleka, příprava může být, treba si zde teleko v budoucnu zkoordinuje regionální mux ve finálním provedení. Čro bych typoval na Ještěd, ale uvidíme jesrli si ho zkoordinuje, ale podle bnetz tam žádost má, tak ještě aby to využili, jedna byla na 20kw ta asi neprojde, ta druha je tusim na 10kw, ta by projit mohla 😉 myslim si že příští rok si tu žádost podaji, byla by škoda tu kotu nevyužit, jsem zvedav zda u cro projde pořízení 2 headendu a rozdeleni muxu na čiste morava/Čechy.
A moravakum přeju brzke schválení koordinovanyvh kmitočtu teleka pro přechod z L bandu.

Karlos

Jarda, řečený Honz…., by si měl vzít dovolenou a jít někam do přírody, třeba vyfotit vysílače a dát webům na čas od jeho příspěvkům oddech. Pak s nediv, že do dalších diskuzí a skupin tam, kam se hlásíš Tě nechtějí…..

MichalP

Teleko si na svůj vysílač Jihlava-Strážník koordinuje 8A s výkonem 1 kW ERP. Už dnes z tohoto vysílače jede 12D s 5 kW ERP a tedy výhledově by v Jihlavě měly jít naladit minimálně 2 DAB+ multiplexy.