Ivo Harvánek: „Chtějí-li národně konzervativní populisté financovat Český rozhlas z daní místo poplatků, není to proto, aby zachovali jeho nezávislost a společenský význam.“
Hudební tipy nejen pro dramaturgy rádií na Spotify
Nejnovější komentáře
frkotou: ČT k tomu již zveřejnila prohlášení. Že šlo o technickou chybu muselo snad dojít i největšímu (omlouvám se) ignorantovi. To,… 22:45 23.06.2026
Honza K.: Vlastenecké médium, které vypíná vlasteneckou hymnu? To nějak nejde dohromady. 21:31 23.06.2026
Lohen1: Tak toto je naprosto přesně řečeno. Líbí se mi, jak ti „vlastenci “ s vlajkou na profilu na fb mají… 21:21 23.06.2026
Honza K.: To je velmi smutná zpráva, ale vzhledem jejímu zdravotnímu stavu už vysvobození. Stále vzpomínám na 3.2.2014 v 6:00 kdy se… 21:10 23.06.2026
Oviradio.cz: Děkuji za zajímavý poznatek. Stanice vzniklé v poslední době jsou často nemoderované nebo je v malém a spíše nahodilém rozsahu… 19:49 23.06.2026
RRTV může odejmout licenci provozovateli vysílání s licencí, pokud po zahájení vysílání v průběhu kalendářního roku nevysílal celkem 30 dnů; do této doby se nezapočítává doba, po kterou vysílání bránily odůvodněné technické překážky. Black Hornet má nyní na 30 dnů povoleno nevysílat v DAB.
Mám kolegů, co poslouchá jenom metal, BH radio vůbec nezná, prý ani neviděl na žádném z metal festivalů žádnou jejich reklamu. Když jsem mu řekl, že lze pustit i na netu, tak řekl, že si radši pustí svůj playlist..
No ono to stejně hraje úplně jinak než dříve. Pustil jsem si pak HEY, a je to jak přes kopírák. Jen bez moderátorů. Na netu už se dají dohledat zajímavější rádia.
Nejde o jedinou plánovanou změnu v euroregionu Nisa. Polsko již s velkou pravděpodobností úspěšně dokončilo koordinaci staronové frekvence 101,7 MHz na významné kótě Lubań – Nowa Karczma, tentokrát o výkonu 5 kW všesměrově (zdroj: BNetzA). Přesah do ČR ale nebude tak velký jako v případě ostatních frekvencí z této kóty a to především kvůli 100 kW Krašovu o stejné frekvenci. Předpokládaný kandidát RMF MAXX.
No to jsem říkal i já , konečně by se budovala sít blízkých frekvencí jednoho programu :). V jednom komentáři k článku který objevuje ameriku, že Proglas vypíná FM, tak Lukáš Polák prý ví kdo to dostane, ale nepoví už před týdny. Logicky by to sedělo cílevědomému a žádanému signálu Kissu, který by získal další korálek efektivní sítě po vzoru E2 , byl by to další krok k rovnocenným podmínkám ohledně FM sítě těchto stanic. A opět by ožily masy posluchačů, jak tehdy, kdy v štěstí neštěstí (zrušen Triangl), drive v bezkokurenčním prostředí libereckého kraje udávala E2.
Ještě více by si pomohl Rock či Plus, který již lze v některých zpravodajských relacích na 97,9 slyšet , doufám že nikdo se nebude odkazovat k 30 let starým papírům pro praxi nepoužitelných, že aby snad soukromé celoplošné stanice splňovaly pokrytí, akorát teď nevím jestli je to nutné v FM když máme DAB. To tehdy vymyslel poradce V. Havla Jakl, z čehož by plynulo, že by se o 97,9 měly oficiálně utkat Impuls s F1
Kdoví jaká je situace v předsíni dřevěného Kostela sv Jana Křtitele ve Slavoňově u Nového Města nad Metují, kde byla k logu Proglasu dopsána frekvence 97,9, jako nemístní bych si hned neuvědomil, jak tam Proglas jde. Správně by tam měl viset DAB s příslušným multiplexem 🙂
Tak a je to tu – vydali sme nový budget prijímač, ktorý veľkosťou pripomína RTL-SDR, avšak na FM je samozrejme omnoho citlivejší a užívateľsky prívetivejší. Jedná sa o Headless TEF Lite – cenovka sa pohybuje niekde okolo 50€ od súkromných „staviteľov“, takže bez DPH. https://fmdx.org/articles/headless-tef-lite-release.php
jouda
21. 5. 2025 17:58
Nové licenční řízení u RRTV:
Benešov-Mariánovice 98,5 MHz/200 W
Beroun-Suchá louka 97,0 MHz/100 W
Křivsoudov 96,3 MHz/200 W
Jindřichův Hradec 90,0 MHz/200 W
termín do 19.6.2025
TÉMA
Licenční řízení – 4x FM
PVo
21. 5. 2025 16:34
Často o tom píšu takže odkaz na poslední průzkum: denní dosah rádia v Německu je 74,4% U nás je to pro porovnání 51,8%
Rozdíl je proto že naši broadcasteři nedokáží pokrýt nabídku ač tedy třeba předseda APSV J. Hrabák tuším na předminulém ročníku konference Digimedia tvrdil, že poptávku v „podstatě“ pokrývají a že tam žádná mezera pro nová rádia není
To jeho „v podstatě“ znamená, že třeba já časem stráveným poslechem audia proloženým zhusta reklamami dávám vydělat hlavně Youtube/Google. A samolibá česká radiová mafie z toho nemá vůbec nic….
Last edited 1 rok před by PVo
Honza K.
20. 5. 2025 21:25
Na webu EVROPA 2 už je info o DABu, ale pouze ve formě dlaždice, která po rozkliknutí zobrazí chybnou url.
mají tam chybu v url. Tučně zbarvená část jim z prolinku jaksi „vypadla“. https://www.evropa2.cz/clanky/evropa-2/evropa-2-frekvence-1-a-radio-bonton-spousteji-vysilani-v-dab-siti-cra
Myslím, že průměrní posluchači a posluchačky Evropy 2 nyní využívají DAB poměrně hojně, aniž by o existenci nové sítě měli tušení. Stanice Active Radio mají nastaveno přepínání mezi FM a DAB, takže jim autorádio v typickém nastavení upřednostňuje DAB. Jeho zvukový projev není zásadně odlišný od FM, navíc na displeji zůstává při obou způsobech příjmu „EVROPA_2“, proto si toho hodně lidí, kteří obvykle tento typ programu vnímají jen jako kulisu, ani nevšimne.
BH radio opět hraje!!!! Co se stalo? Black Hornet Radio
RRTV může odejmout licenci provozovateli vysílání s licencí, pokud po zahájení vysílání v průběhu kalendářního roku nevysílal celkem 30 dnů; do této doby se nezapočítává doba, po kterou vysílání bránily odůvodněné technické překážky. Black Hornet má nyní na 30 dnů povoleno nevysílat v DAB.
Mám kolegů, co poslouchá jenom metal, BH radio vůbec nezná, prý ani neviděl na žádném z metal festivalů žádnou jejich reklamu. Když jsem mu řekl, že lze pustit i na netu, tak řekl, že si radši pustí svůj playlist..
No ono to stejně hraje úplně jinak než dříve. Pustil jsem si pak HEY, a je to jak přes kopírák. Jen bez moderátorů. Na netu už se dají dohledat zajímavější rádia.
Český rozhlas ohlásil, že na portálu mujrozhlas.cz do srpna publikuje nové díly legendárního rozhlasového seriálu Tlučhořovi. V současnosti jsou na zmíněném webu zveřejňovány díly z roku 1998 tehdy vysílané každou sobotu v 15:25 na stanici Český rozhlas 2 – Praha.
https://kramerius.rozhlas.cz/view/uuid:20df85d9-d4d7-4312-97c2-e41f14cd925f?page=uuid:35beaf4a-46f3-45f5-85dc-f86486f129c4
RRTV News: Rada odsouhlasila změnu územního rozsahu – tj. viz. seznam plánu vypinanych FM vysílačů Rádia Proglas do 30.9.2025.
Tak to bylo na poslední chvíli. Už příští týden v sobotu zmizí z éteru
104,0 PROGLASz
97,9 PROGLAS,
To bude pranice o jested 97.9..
Nebude, je již rozhodnuto , kdo to dostane a určitě je to logický krok
97,7 – 97,9 – 98,1.
Na 97,9 Ještěd místo Radia Proglas nejpravděpodobněji Radio Kiss, případně Rock Radio nebo Český rozhlas Plus.
Nejde o jedinou plánovanou změnu v euroregionu Nisa. Polsko již s velkou pravděpodobností úspěšně dokončilo koordinaci staronové frekvence 101,7 MHz na významné kótě Lubań – Nowa Karczma, tentokrát o výkonu 5 kW všesměrově (zdroj: BNetzA). Přesah do ČR ale nebude tak velký jako v případě ostatních frekvencí z této kóty a to především kvůli 100 kW Krašovu o stejné frekvenci. Předpokládaný kandidát RMF MAXX.
na týhle kotě by u všech stanic stačilo 5-10 kW jako na jiných a myslím že by zmizelo i rušení ve vnitrozemí čr, aktuálně tam maji 60kW
Rušení čeho? Nová 101,7 se bude mlátit s Krašovem, ale jinak tam nijak zvlášť kolizní frekvence nejsou.
Bohuzel.. lbc
No to jsem říkal i já , konečně by se budovala sít blízkých frekvencí jednoho programu :). V jednom komentáři k článku který objevuje ameriku, že Proglas vypíná FM, tak Lukáš Polák prý ví kdo to dostane, ale nepoví už před týdny. Logicky by to sedělo cílevědomému a žádanému signálu Kissu, který by získal další korálek efektivní sítě po vzoru E2 , byl by to další krok k rovnocenným podmínkám ohledně FM sítě těchto stanic. A opět by ožily masy posluchačů, jak tehdy, kdy v štěstí neštěstí (zrušen Triangl), drive v bezkokurenčním prostředí libereckého kraje udávala E2.
Ještě více by si pomohl Rock či Plus, který již lze v některých zpravodajských relacích na 97,9 slyšet , doufám že nikdo se nebude odkazovat k 30 let starým papírům pro praxi nepoužitelných, že aby snad soukromé celoplošné stanice splňovaly pokrytí, akorát teď nevím jestli je to nutné v FM když máme DAB. To tehdy vymyslel poradce V. Havla Jakl, z čehož by plynulo, že by se o 97,9 měly oficiálně utkat Impuls s F1
Kdoví jaká je situace v předsíni dřevěného Kostela sv Jana Křtitele ve Slavoňově u Nového Města nad Metují, kde byla k logu Proglasu dopsána frekvence 97,9, jako nemístní bych si hned neuvědomil, jak tam Proglas jde. Správně by tam měl viset DAB s příslušným multiplexem 🙂
V úterý jsem zaznamenal problém pravděpodobně někde na trase Čro Brno 93,6 Babí lom. https://www.facebook.com/share/v/1CZGVi9fLU/
Tak a je to tu – vydali sme nový budget prijímač, ktorý veľkosťou pripomína RTL-SDR, avšak na FM je samozrejme omnoho citlivejší a užívateľsky prívetivejší. Jedná sa o Headless TEF Lite – cenovka sa pohybuje niekde okolo 50€ od súkromných „staviteľov“, takže bez DPH.
https://fmdx.org/articles/headless-tef-lite-release.php
Nové licenční řízení u RRTV:
termín do 19.6.2025
Často o tom píšu takže odkaz na poslední průzkum: denní dosah rádia v Německu je 74,4% U nás je to pro porovnání 51,8%
Rozdíl je proto že naši broadcasteři nedokáží pokrýt nabídku ač tedy třeba předseda APSV J. Hrabák tuším na předminulém ročníku konference Digimedia tvrdil, že poptávku v „podstatě“ pokrývají a že tam žádná mezera pro nová rádia není
To jeho „v podstatě“ znamená, že třeba já časem stráveným poslechem audia proloženým zhusta reklamami dávám vydělat hlavně Youtube/Google. A samolibá česká radiová mafie z toho nemá vůbec nic….
Na webu EVROPA 2 už je info o DABu, ale pouze ve formě dlaždice, která po rozkliknutí zobrazí chybnou url.
mají tam chybu v url. Tučně zbarvená část jim z prolinku jaksi „vypadla“.
https://www.evropa2.cz/clanky/evropa-2/evropa-2-frekvence-1-a-radio-bonton-spousteji-vysilani-v-dab-siti-cra
Myslím, že průměrní posluchači a posluchačky Evropy 2 nyní využívají DAB poměrně hojně, aniž by o existenci nové sítě měli tušení. Stanice Active Radio mají nastaveno přepínání mezi FM a DAB, takže jim autorádio v typickém nastavení upřednostňuje DAB. Jeho zvukový projev není zásadně odlišný od FM, navíc na displeji zůstává při obou způsobech příjmu „EVROPA_2“, proto si toho hodně lidí, kteří obvykle tento typ programu vnímají jen jako kulisu, ani nevšimne.