Komentáře a diskuze

 • Žorž 15. 10. 2018 at 16:06 on KomentujemeMě spíš zajímá, kdy (pokud vůbec 🙁) se u nás rozmůže moderní formát typu Expresu a konečně odsud zmizí ta
 • Ovi 15. 10. 2018 at 09:44 on KomentujemeHudba na Dance radiu se pozvolna posunula zpět k vokálnějšímu, popovějšímu projevu s jednoduššími, předvídatel
 • Jirkas 14. 10. 2018 at 20:55 on KomentujemeNic k podiveni.
 • Jirkas 14. 10. 2018 at 20:54 on KomentujemeTo neni nic neobvykleho.
 • Anonym 14. 10. 2018 at 20:28 on Komentujemei v jizerskej horách se chytěj pražský rádia
 • Anonym 14. 10. 2018 at 20:28 on Komentujememám jednu zajímavost hitrádio city jde v krkonoších i fajn radio i oldies rádio ii express fm i rádio 1

Články

Komentujeme

1 508 komentářů Komentujeme

 • Honza

  Rádio Blatná uvažuje o vysílání v DAB+

  • H.

   V žádném případě nemám nic proti rádiu Blatná, ale toto jen ukazuje naprostou krizi celého DABu, který více než 20 let po svém vzniku slouží spíše jen jako alternativní a téměř bezvýznamné médium pro distribuci nějakých low-cost a okrajových stanic. To je prostě dokonale absurdní. A mám-li být upřímný, považuji taková rozhodnutí za chybu, a to jak na straně těch stanic, tak zejména na straně provozovatelů sítí DAB. Takovéto umělé udržování DABu při životě, dá-li se to tak vůbec nazvat, toto médium ještě více degraduje.

   • Jakub Melin

    Jenže to je celé o tom, že místní komerční oligopol se snaží celý DAB pohřbít. Házejí klacky pod nohy i ČRo v jeho snaze DAB rozšiřovat a sami do něj odmítají vstoupit a podpořit tu snahu.

    Zabetonovaný éter, kde skoupili co mohli a zazdili spektrum, jim náramně vyhovuje.

    Jinak, podívejte se na Bavorsko, jak to jede tam. Tam je DAB přesně o tom, co by měl přinést i u nás – více stanic, větší nabídku, žánrové a formátové stanice.

 • Radiátor

  Hudebně je Expres fakt luxus. Ještě že máme ty internety. A jsem rád, že skončilo nudné M&M ráno. On pan Mašinda (a to klobouk dolů, je to profík každým coulem) dodával poslední dobou dostatek nudy do rána i na RČH. Říkal jsem si, že se na Expresu snad probere a ono nic. Ale víte jak, takových let na jednom rádiu, většinou ráno. Jdete za změnou, říkáte si co vás tam čeká a ono zas ráno.
  Barbara je svá, sice mě tahá za uši jak v některých vstupech tápe díky nepřipravenosti, ale neusínám.
  Ale to nic nemění na tom, že by ti moderátoři potřebovali školení jako prase drbání.

  • Honza

   Podle mě nejlepší raní vysílání je na rádiu Kiss. Ranní Kiss s Romanem a Bárou dokáže vždy probudit a hlavně je s nimi sranda, ne jako ranní show na Evropě 2, kde probírají pořád jen porno, sex, atd.

   • Ovi

    Spousta ranních programů je zaměnitelných a předvídatelných – dva moderátoři, typicky žena a muž, nuceně vtipné vstupy řešící rozdíly mezi oběma pohlavími, banální zprávy z internetu, počasí a dopravní nehody. V tomto klasickém schématu občas snesu Anežku Slanou a Refewa na Radiu Spin. Jinak si cením Radia 1, které v těchto ranních stereotypech vůbec nejede, nabízí místy posluchačsky velmi náročný, nezábavný program. Naprostý ranní svéráz, ale posluchačsky přístupný, představují tradiční ranní programy Color Music Radia Svět podle Michaela a Frikolora. Jsou postavené na skutečných moderátorských a zároveň DJských osobnostech.

   • Radiátor

    Ovi naprosto souhlasím. Vrtulníka uctívám už od dob Rádia Golem. Teenage párty byla úžasnost, stejně jako to, co následovalo posléze. Malibu Dance Chart a Becherovka 15 Dance. A rád ho poslouchám i dnes.
    Bohužel mezi současnými moderátory aby opravdového srdcaře pohledal. Bohužel jsou v rádiích hodně i moderátorští nýmandi. Prostě to je pro ně lehký způsob, jak si po matuře nebo při škole vydělat prachy.

    Honzo Roman s Bárou patří v současnosti mezi to nejlepší, co může současný mainstreamový éter nabídnout. Ti dva se hledali až se našli.

   • Hori97

    Z Expresu FM bych rád vypíchl večerní show dvojice Veronika, Vlado. Oba jsou vždy dobře připravení a lze zde slyšet mnoho tipů na aktuální kulturní akce a novinek obecně. Celkově mi k sobě oba dva skvěle sedí, nesnaží se být za každou cenu vtipní a celkově má jejich show úroveň + každý týden si zvou nějakého zajímavého hosta.
    Ráno na Expresu jsem dlouho neslyšel, takže nemůžu hodnotit. Souhlasím ale, že hudebně je Expres opravdu luxusní. Doufám, že nikoho v brzké době nenapadne tenhle styl playlistu změnit.

    Ranní dvojka na Kissu Roman a Bára jsou sice sehraní, ale osobně mi v jejich vysílání hodně vadí pouštění otravných vzkazů od posluchačů – tzv. „appek“, proto u mě ráno jasně vede Radiožurnál, kde se něco dozvím.

  • Žorž

   Radiátore, souhlas! Já se upřímně divím, že vedení Expresu nejspíš nijak moderátory neřeší.Je to ohromná škoda, protože moderátoři jsou důvod, proč je pro mě Expres neposlouchatelný. Jediný čas, kdy si ho pouštím, jsou večerní speciály a noc, když nemluví nikdo

   • Radiátor

    Žorži, pamatuji si i lepší časy Expresu stran moderátorů. Ale Barbara se ráno poslouchat dá.

 • Honza

  Mimochodem dneska vysílají od 24.00 do 9.00. To bude paráda!

 • Ovi

  Radio Kiss posílí svůj signál v Hradci Králové. RRTV posvětila přesun 91,1 MHz/1 kW z pardubické telekomunikační věže na vyšší kótu, věž Hradec Králové – Hoděšovice. FM vysílání se na toto stanoviště ČRa vrátí po zhruba 15 letech. Naposledy z něho vysílala 104,7, v minulosti i 96,2, 99,1 a 103,4. Původně byl schválen přesun na elektrárnu Opatovice s 2 kW.
  Hradec Králové - Hoděšovice

  • Jarda

   jak na tom bude pokrytí pardubic po přesunu? Zhorší se tam pokrytí? Ale tež po přesunu by mohl být signál i tam kde dříve nebyl.

   • Ovi

    Je to přesun o zhruba 15 kilometrů, takže v Pardubicích bude signál o něco slabší, ale stále dobrý, celkové pokrytí se zvětší. Viz mapka od JIDXC: Radio Kiss 91,1

 • Ovi

  Kdo by to byl po pádu komunistické totality v roce 1989 řekl, že i téměř 30 let poté bude Michal David jednou z hlavních hvězd hudebního festivalu, který navíc pořádá český premiér. A krátce nato i nositelem státního vyznamenání od českého prezidenta. Zítřejší Český mejdan s Impulsem je dokladem toho, že se tuzemská masová kultura za ty tři desítky let téměř nepohnula z místa. Jen se ke starým dobrým Michalům Davidům přidali novodobí snaživci, jako je kapela Kryštof. Zalíbit se masám i režimu, o to jim jde.

  • Michal

   Pro zajímavost, z kapely Kryštof, respektive pana Krajča a jeho vazby na Andreje Babiše si vtipně utahuje česká funková kapela J.A.R. v klipu ke skladbě Zhublas, doporučuji dohledat na YouTube. 🙂

 • David Pražák

  Nechápu, jak někdo může vystupovat pro Rádio Impuls. To rádio nesnáším.

 • Ovi

  Ladislav Faktor, původní majitel Hitrádia Faktor, byl dnes zvolen senátorem za České Budějovice jako nezávislý prozápadní kandidát.

 • Ovi

  Dnes jsem v Praze zahlédl společný billboard Rádia Dálnice a Hey Radia upozorňující na dopravní informace na těchto stanicích.

 • David Pražák

  Tímto krokem se dostává dopravní expres Rádia Dálnice do dalších lokalit, jako je Třebíč, Karlovy Vary, Znojmo a další nové lokality. Hlavně bude dopravní servis posílen na dálnici D11 a D10, kde Dálnice nehraje, ale Hey ano. Ještě bych zapomněl na dálnici D3 na Tábor a České Budějovice. Tam to taky bude nově slyšet.

 • JK

  Rádio Zelená hora již začalo zkušebně vysílat.
  Poslouchat můžete zde: http://www.radiohosting.cz/system/player.php?idtxt=radio530
  Na webu http://www.radiozelenahora.cz již je chvílemi dostupná úvodní stránka a přehrávač.
  Vypadá to, že hudebně bude rádio zajímavé, zde je playlist z dnešního podvečera:

  16:06 Lucie – Kengi
  16:10 Zucchero – Diamante
  16:15 Westlife – Seasons In The Sun
  16:19 Shaggy ft. Mohombi & Faydee & Costi – I Need Your Love
  16:23 Queen – Radio Ga Ga
  16:28 Elvis Presley – Don´t Be Cruel
  16:30 Bonnie Tyler – Bitterblue
  16:34 Těžkej Pokondr – Pejzy
  16:39 The Beach Boys – Do It Again
  16:41 Rita Ora – Let You Love Me
  16:44 Dan Bárta – Píseň hraboše
  16:47 Enya – Orinoco Flow
  16:51 Chris Isaak – Wicked Game
  16:56 Olly Murs – Dear Darlin´
  16:59 Céline Dion – Where Does My Heart Beat Now
  17:00 Becky G – Shower
  17:03 Sixpence None The Richer – Kiss Me
  17:06 Robbie Wiliams – Best Intentions
  17:10 The Rubettes – Sugar Baby Love
  17:13 DJ Bobo – Deep In The Jungle
  17:17 Wohnout – O Básnících
  17:20 J. Geils Band – Centerfold
  17:23 Michal Hrůza – Napořád
  17:27 Vengaboys – Uncle John From Jamaica
  17:30 Peter Nagy – Poďme sa zachránit
  17:33 Katy Perry ft. Skip Marley – Chained To The Rhythm
  17:37 EMF – Unbelievable
  17:41 Robin Mood – Na měsíc
  17:45 Europe – Sign Of The Times
  17:49 Nayer ft. Mohombi & Pitbull – Suave (Kiss Me)
  17:53 Gigi D’Agostino – Silence (Vision 3)
  17:57 Linkin Park ft. Kiiara – Heavy
  17:59 Shawn Mendes – Treat You Better
  18:02 Michael Jackson – Man In The Mirror
  18:08 Bravo All Stars – Let The Music Heal Your Soul
  18:11 Hana Zagorová ft. Orchestr Karla Vágnera – Navěky Zůstane Čas
  18:14 John Osborne – One Of Us
  18:18 Barry White – You’re The First, The Last, My Everything
  18:21 Elton John – Believe
  18:25 The Corrs – Breathless
  18:29 Imagine Dragons – I Bet My Life
  18:32 Mike & The Mechanics – All I Need Is A Miracle
  18:38 2Pac – Changes
  18:43 Worlds Apart – Everlasting Love
  18:45 Deloris & The Sisters – I Will Follow Him
  18:49 Jason Derulo & David Guetta ft. Nicky Minaj & Willy William – Goodbye
  18:52 Bruno Mars – Grenade

  • Ondra Mištera

   Zajímá mě, proč ještě rádio Zelená hora o zkušebním vysílání neinformovalo posluchače na facebooku.
   Snad o tom na facebook brzy napíší.

Napište komentář (na mobilu, prosím, vícekrát ťukněte do bílé plochy pod tímto textem nebo zvolte zobrazení webu pro počítač)