Komentáře a diskuze

  • Oviradio.cz 2. 6. 2023 v 13:56 k KomentujemeBude zajímavé sledovat, jak rychle se změní RDS při blížícím se přejmenování Zet na Prostor. Loňská změna PS na "RadioZET"...
  • Oviradio.cz 2. 6. 2023 v 10:59 k KomentujemeV databázi ČTÚ se objevilo krátkodobé oprávnění Praha - Eden 104,2 pro "PRAHA FORTUNA TRENING TEMP".
  • Oviradio.cz 2. 6. 2023 v 09:21 k KomentujemeNa obsah vysílání to vliv nemá, ale na vnímání stanice = značky určitě ano, zvlášť když v posledních letech je...
  • Václav 2. 6. 2023 v 08:59 k KomentujemeAha, díky. Uvidíme co ten Fajn, logo na obsah vysílání vliv mít asi nebude, v tomto případě logo nehraje (roli)....
  • Oviradio.cz 2. 6. 2023 v 08:45 k Komentujeme1999-2018, 2018-dosud Zdroj: mediaguru.cz a pro srovnání staré logo londýnského Capital FM z konce 80. let: Zdroj: wikipedia.org
  • Václav 2. 6. 2023 v 08:39 k KomentujemeMusím se někde podivat, jak blanicti dokazou modifikovat své slunce. Mě přišlo pořád stejné.
  • Oviradio.cz 1. 6. 2023 v 23:57 k KomentujemeBlaník má současné logo rovných pět let. Druhým nejstarším po Fajnu je logo Rock Radia. Je z roku 2008, tedy...
  • Václav 1. 6. 2023 v 23:50 k KomentujemeA blanik?

Články

Komentujeme

O čem píšete?
20.6K Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Václav
19. 2. 2016 20:42

Zvláštním způsobem se dnes rozšířil zlínský éter o další stanici. Jak je známo Hitrádio Orion dostalo povolení k vysílání na 88,6, od té doby ji někdy zkouším, protože jsem nedávno přepojoval tříprvek, tak v posledních dnech jsem prolaďoval často, a tedy včera večer byla 88,6 hluchá. Po 22 hodině frekvence ze stejné antény 94,3 se začala potýkat s technickými problémy které ve skladbách zněly jako problémy s CD přehrávačem, to přetrvávalo až do odpoledních hodin, kdy se asi ve 14 hodin odmlčela úplně a to i včetně 102,9; která rovněž sdílí danou anténu. Já jsem tak po letech mohl naladit Krokodýla, jehož signál navzdory nejlepší brněnské kótě – Hádům byl slabší než radia Free, což bylo dáno svislou polarizací mé antény. Tento stav trval určitě do tmy, protože 94,3 se do té doby už neozvala. A ve 20 hodin jsem naladil 88,6 ORION

Václav
18. 2. 2016 00:14

No co naděláme už to jsou dvě desetiletí, ale přesto ten sound je odlišný od 60′, takže spojení moc dobře nezní, omluvou je že zůstavají rockově zaměřeni. Ale asi něco jako když na Country cpou žlutýho čokla, Narazeth atd a neuvědomují si že mohl existovat posluchač,ktery třeba posluchal tím stylem, že posluchal nějaky pop např Impuls a občas zapl Country a ten žánr požadoval a tímto plevelením zjistil, že už to nemá cenu a country už nenaladí, tak může podle mě dopadnout Oldies, ale je to jen můj odhad, oni to mají spočítané asi lépe, když tohle dělají. Jěště na Slovensku se mi líbí radio One RETRO, které hlásá a taky až na pár vyjímek hraje nejvěší hity 90′ podle zkušenosti minimálně půlku eurodance. Ale PTY „Oldies“ mě u toho fakt rozsekal, ale jak vidím počínání naší 103,7 tak šok opadá.

K Blaníku. Mě tady pořád přijde že hodnotíte program deset let starý, nebo jen noční hodiny, což se v diskuzích stává, nevím proč. To rádio není speciálka čekého popu minulé éry jak je to předhazováno a následují udivené reakce. Ten vývoj je sice pozvolný ale už nějakých pár let je to v podstatě všeobecné hitové rádio, jehož součástí je i např DJ Bobo Everybody. Přemýšlel jsem proč se mi nelíbí a je ale pravda je zaměřeno na českou scénu a už delší dobu se tam kombinuje nové se starým ale i tak má širší playlist než Impuls a F1. Tento žánr, jimž se zabývá Impuls nebo Bonton, tak Blaník má z něho největší playlist daného „pohodového českého“ žánru, za což malé bezvýznamné plus. Posluchač kterému stačí tento žánr tak u nás by Blaník stačil. Impuls je snad jen uspesnejsí pro jeho zdánlivě reprezentativní název, kosmopolitnost, reklamu na něj a tradici v dopravě a hudebně sází na podmanění posluchače pár rotacema, oproti širokému playlistu Blaníku. Důkazem je že Blanik se objevuje v tabulkách poslechovosti, kde nemá pokrytí. Smrtící kombinace je ten Bonton , ten předvádí jak se to dá nejhůř udělat, odstrašující případy se dávají za příklady, ale nevím jestli to není drahý špás provozovat to jako FM rádiu. Ono asi stačí drobne odchylky a už třeba Signálu se daří posluchačsky i když hudebni napln nevyhlizi lakave, ale o něco vic se drží stylu. Ze Signálu mám dojem, že to byl ekonomický sen RU, jak by mohlo skončit Country, kdyby Signál nevznikl, takže budmě rádi že Country mělo v pokrytí přednost.
K Blaníku podruhé když jsme u toho, tak takovým fenoménem je že třeba u nás na Valašsku od 22 – 5h jedou hity folk, country oldies, zjistil jsem že to je i Blanik Z. Podle internetu a aktualne hrane sklaby těchto regionu nezobrazuji, zobrazuji jen ty hitové blaniky a to tedy Blanik C a Blanik JM, podle zkušenosti tak hitově hraje i Blanik V (vych čechy) – tam se taky na netu skladby nezobrazuji. Je to podle popisu chaos, ale mě by zajimal někdo kdo, chyta Blanik S a Blanik J, jak tam v noci hrajou? Ja bych předpokladal že Folk, protože jako Blanik Z to byly byvale country stanice aspoň teda Eldoradio. Jinak než klasicky z eteru to zjistit nejde, regiony na internetu nejsou. Možná je to podle toho pravidla, kde byvalo trochu country tak takove bolestne na dobrou noc, kde nebyvalo, tak pop, vč bývalého radia OK. U toho je pěkný kontrast jak ten česky pop se mi hnusi, zatímco u nas často posloucham folkove hity na dobrou noc, rozdil zdanlivě nepatrny ale je to tak.

Tom
17. 2. 2016 17:34

Tak mně to vpodstatě nevadí, jen doufám, že budou převažovat méně známé tituly.
Ale souhlasím s tím, že k názvu Oldies Radio se to moc nehodí. Pokud chtějí ty devadesátky v playlistu nechat, měli by se přejmenovat.
A co se Blaníku týče, tak ten se poslední dobou nemůže rozhodnout, jakou cestou se má vydat a tak v playlistu kombinuje třeba Michala Davida, Slzu, Metalicu a Mandrage. To je prostě smrtící kombinace.

JM
17. 2. 2016 10:14

Pražské Oldies Radio začalo do playlistu nasazovat rock a poprock první půlky 90. let. K slyšení jsou třeba Blur, Cranberries, Oasis a další.
Úplně se to mezi další skladby nehodí, ani k názvu Oldies radio.

Navíc se začínám cítit trošku starý 🙂

Radius
20. 1. 2016 13:14

V tom seznamu vysilacu na Wikipedii bych uvital u DAB i cislo kanalu (napr. 10A) nejlepe v zavorce nebo lepe v uvozovkach napr. „12C“, nejen ten kmitocet v MHz. Cislo kanalu se mi podstatne lepe pamatuje a muj prijimac ukazuje jak cislo kanalu tak i kmitocet v MHz. Ja jsem si uz zvykl spise na ty cisla kanalu.
Jinak diky za ten seznam na Wiki, nevadi mi ze tam nejsou dalsi technicke udaje u vysilacu, takhle je to mnohem prehlednejsi.

Peter, SR
15. 1. 2016 08:02

Licenční řízení

Teplice 105,3 MHz/100 W, a Jičín-silo 98,9 MHz/50 W se stanoveným sektorovým omezením ERP, se lhůtou pro doručení žádostí do 8. února 2016.

JM
12. 1. 2016 21:57

Vysilani Plusu v MONO rezimu je naprosto pochopitelne, jelikoz se jedna o stanici mluveneho slova. U takove stanice ma mono smysl. Podobne vysila treba v Nemecku BR5 Aktuell.

Naopak naprosto nepochopitelne je vysilani vsech ostatnich zminenych stanic v mono rezimu…

12. 1. 2016 14:48

Plus vysílá monofonně i v DVB-T. Ve stereu jede v DAB, kabelu, satu a netu.

Radius
12. 1. 2016 11:57

OK, diky, jinak CRo Plus vysila trvale MONO na 92.6 i 101.9 MHz, zrejme jsou i vsechny ostatni vysilace PLUSu monofonni – coz nevadi, vysila se jen mluvene slovo, tak MONO vyhovuje…

Radius
12. 1. 2016 02:56

Na Wikipedii v tom seznamu vysilacu chybi treba CRo Plus na 92,6 z Prahy a neni tam asi ani Cerna hora na 101,9 a dale tam nejsou planovane vysilace na SV treba Ostrava na 1071 kHz a dalsi slabsi jako Ceske Budejovice a Brno…

Tom
4. 1. 2016 13:35

Tak to je jasné, že britská rádia jsou lepší. Mají širší playlist, snesitelnou hudbu, inteligentnější moderátory, dostatek hudebních speciálů… To v ČR prostě chybí. Ještě, že tu máme Expres a podobné kvalitní stanice.

4. 1. 2016 09:20

Poslední dobou poslouchám britská radia – konkrétně Radio X, což je “radio playing fresh rock and guitar-based music” a od včerejška mám zapnuté i Capital Xtra, které hraje podle hesla “Dance. Urban. UK”. Pokusně jsem si taktéž pustil stanici Capital FM, což je obdoba Evropy 2 a Heart Radio, které se dle cílové skupiny dá srovnávat s Hitradii. Tato čtyři radia mají dva společné jmenovatele:
Patří společnosti Global Radio
Mají vylazené hudební formáty.
To mě zaujalo, protože srovnám-li tato radia s (alespoň podle sloganu) stejně zaměřenými českými stanicemi, Anglie vyhrává na plné čáře. Britská radia mají narozdíl od českých opravdu vylazené playlisty a zní tak uceleně (konkrétní příklady: Evropa 2 je schopná během jedné hodiny zahrát kombinaci DJ Fresh-Coldplay-stoletý song “Wherever You Will Go” od kapely Calling, na “Black And Dance” Spinu jsem si všimnul songů, které tam nemají co dělat – například “Láska, pokora a sluníčko” od Kapitána Dema). Česká radia navíc do svých playlistů zařazují vidlárny, které by se ve zmiňovaných britských radiích nepodívaly ani na recepci, natožpak do vysílání. Místo odpadu, který česká radia posbírala na rozhlasové skládce, hrají britské stanice muziku, která je zajímavá a objevná. Nikdy bych si dobrovolně nepustil Evropu 2, ale pominu-li brutální rotace songů (2-3 hodiny), hraje stejně zaměřené Capital FM muziku, která mi vyloženě nevadí do té míry, abych se ho snažil přeladit jinam a v mixu, který se mi líbí. Nevím, jaké postoje zaujímají v Global Radio, ale z poslechu jejich stanic nabývám dojmu, že se narozdíl od stejně zaměřených českých radií ta jejich opravdu orientují na jednu konkrétní skupinu posluchačů a nesnaží se za každou cenu “honit čísla”, což je pro posluchače vždy na škodu. U nás v Česku máme několik málo takových radií zastávajících tuto filosofii, žel bohu je ale napočítáme na prstech jedné ruky. A nevěřim tomu, že zde žije nedostatek lidí, kteří by takovéto stanice ocenili daleko více než ty s formátem KPJVPV (každej pes, jiná ves pro vidloně). Proč je jich tu tedy jenom několik?

Libor Červinka
Reply to  Žorž
4. 2. 2020 16:11

Ano, britská rádia jsou „dokonalé výrobky“ se vším, co k tomu patří. Velký trh, velké možnosti (rozpočty), nebo minimálně větší, než mají česká rádia. Já konkrétně můžu mluvit za Fajn Radio, kde se starám o hudbu a hudební produkci. Co se rozpočtu týká, je to to samé, jako by někdo z fotbalového světa srovnával Bohemians Praha a Manchester City / United 🙂 Takže na to, abychom je poráželi zatím nemáme, ale rozdíl podle mého názoru není tak propastný, jako mezi Premier League a českou ligou. Nebo?

PVo
Reply to  Libor Červinka
4. 2. 2020 17:12

Velký trh, velké možnosti (rozpočty), nebo minimálně větší, než mají česká rádia. ….jestli tohle není spíš jen výmluva, v HDP na hlavu na tom VB zase tak lépe není (viz odkaz),třeba lidem musí majitelé platit zaručeně o dost více a pochybuju že je tam zabenonovaný oligopol jako v ČR. Aby se nakonec třeba neukázalo že rozpočet na jednoho člověka v oboru tam není ani o tolik vyšší jež by odpovídalo poměru v HDP na hlavu ..https://www.cia.gov/library/publications/resources/the-world-factbook/fields/211rank.html#EZ

Reply to  PVo
4. 2. 2020 22:49

Tohle ale přece není o HDP. Pokud má UK 7x víc obyvatel než Česko, tak při x % procentním podílu máš pořád 7x víc posluchačů = 7x víc peněz (teoreticky), protože CPT.

PVo
Reply to  Jiříkovo
5. 2. 2020 00:08

to by platilo při stejném počtu rádíí.

JM.
Reply to  Libor Červinka
4. 2. 2020 20:39

A jaký rozdíl je v rozpočtu rádia, co se týká hudebního výběru? Chápu to u aktivního programu a množství mluveného slova, které je drahé, ale hudební výběr? Třeba německé Schwarzwaldradio je celkem nízkonákladovka a hraje tisíce skladeb – a je to velmi úspěšná popová stanice.

Jinak i to, že se z rádií stávají „dokonalé výrobky“ od nich spoustu lidí odrazuje. Je to hrozně generické, bez nápadu a originality, mnohdy rádia znějí spíš jako výplňková vata mezi zprávami a reklamními bloky.

Mimochodem ty rozpočty českých rádií jsou i o tom, že tu některé firmy odporně zneužívají pozice na trhu a díky neexistenci konkurence si mohou dovolit ořezávat program dál a dál a zkoušet, co posluchač snese, protože nemá kam přeladit. Nic proti Vám osobně, ale je to zrovna Váš zaměstnavatel, který v tomhle vyniká a kdo český rozhlasový trh pomohl dostat na programové a hudební dno.

LiborV
Reply to  Libor Červinka
4. 2. 2020 23:04

Britští vysílatelé dávají více peněz do testování hudby a průzkumů trhu. Je však otázka kolik procent z příjmů do testování jednotlivých hudebních prvků jde v ČR a VB. Libore Črrvinko, když vybíráte hudbu vy pro Fajn a váš kolega pro Capital FM v čem se Vaše práce liší? Má lepší informace/ podklady pro to, aby naplánoval hudbu lépe než vy? Jistě je i v Británii tvorba hudebního u vašeho „hot“ AC formátu těžší než u Oldies a Gold formátů. Vím, že u nich je v zahraničí celkem běžné, že si nechají sestavit od poradenské firmy na základě průzkumů cílové skupiny playlist s velmi širokou hudební knihovnou. Tak, aby několik let nemuseli do hudby investovat. Na větších trzích kde nejsou celoplošná rádia si stanice, které nepatří do žádné z velkých stájí a jsou dělány profesionálně nakupují otestované programové prvky pro konkrétní formát od profesionálních dodavatelů. S garancí exklusivity pro daný region. Rádia mimo velké sítě si obsah třeba v Německu kupují od 3 až 4 firem. Běžně od více produkcí současně. A jde koupit talk show s prominenty, hudební vzpomínky, seriály, pop museum, klubové pořady, dj mix, satiru. V Media Bohemia si to děláte sami, nejspíš včetně testování. Ale ty opravdu drahé programové prvky v Media Bohemia nepoužíváte (slavná herečka a její talk show s prominenty, slavný hudebník vybírá hodinu oblíbené hudby, hudby, slavná you tuberka dělá audio a video s fashion podcastem,satiru a parodie na seriály a filmy…). Podobně jako rádia v zahraničí kupují mluvený obsah, který není jen pro ně, tak i jingly nemají originální, ale jen lokalizované pro danou zemi (nikomu by v reálu nevadilo kdyby mělo Fajn rádio opravdu špičkový zvukový, obal ale mělo ho např. stejný s 1 rádiem v Dánsku, 1 v Berlíně, 1 v Itálii a 1 třeba v Rumunsku.

Žorž
Reply to  Libor Červinka
5. 2. 2020 18:46

Libore, mluvíte-li ve fotbalových příměrech, povím to takhle: I fotbalisté z české ligy můžou hrát jako jejich kolegové z Premier League v nových, čerstvě vypraných dresech. Proč tedy Fajn neustále nosí ty samé, opocené, zatímco v Premier League už oblékají voňavé a čisté? Mluvím o rychlosti nasazování novinek, s nimiž často oproti Británii zaostáváte i o několik měsíců. A říkáte si CHR, jednička pro novinky a hrajete to nejnovější…

Soundwaver
Reply to  Žorž
5. 2. 2020 08:54

také by mně zajímal názor přímo p. Červinky jako programového, co přímo hudební manažery vede k zařazování častých rotací (i 250x 1 song za měsíc) a co nejužší hudební archiv v běžném playlistu? to by mělo jít přece ovlivnit i bez finančních rozdílů mezi např. ČR a Británií, ne?

Žorž
Reply to  Soundwaver
5. 2. 2020 19:16

Hudební manažery k tomu vede poptávka. Věřte tomu, Soundwavere, nebo ne, ale existují lidé, kteří neustále vyhledávají novou muziku. Mají pár oblíbených aktuálních songů, které poslouchají klidně i několikrát denně. A po pár měsících objeví nové, kterými nahradí současné, už oposlouchané. Můžu to potvrdit z vlastní zkušenosti, mám to stejně 🙂

Jirka
Reply to  Žorž
5. 2. 2020 19:42

I u nas na dilne to „mladym“, kteri Fajn poslouchaji a vyhledavaji novou muziku, to rotačno leze silne na nervy.

Žorž
Reply to  Jirka
5. 2. 2020 20:21

Poslouchám britský Capital s ještě brutálnějšími rotacemi, než má Fajn (u hot novinek i hoďka a půl), a díky neustálému osvěžování playlistů mi to tak nepřipadá 🙂 Fajn má i přes vysoké rotace novinek podstatně méně, jeho poslech tak může leckomu připadat na hlavu. Proto je velká škoda, že novinky tak lámou přes koleno 😏

Libor Červinka - Fajn Radio Music Manager
Reply to  Žorž
5. 2. 2020 21:30

…s dovolením se pokusím v jedné odpovědi shrnout všechno, co tady šlo mým směrem od vás všech. To se mi dost pravděpodobně nepovede. Předně jsem opravdu nadšen, že se tolik lidí tak podrobně zajímá o tuhle problematiku. Respekt. Tak a teď, kde začít? Já budu mluvit za Fajn Radio, kde už více než 6 let odpovídám za výběr hudby. Takže všechny ty výtky jsou za mnou, ano. Fajn Radio “prodává” náladu, pocit. Dělá to hlavně prostřednictvím hudby a mluveného slova. To asi nikdo zpochybňovat nebude. Aby v dnešní tvrdě konkrurenční době někdo něco “prodal”, musí mít opravdu silnou značku a odpovídající reklamu. To je asi také naprosto jasné. Fajn Radio nemá ještě ani zdaleka tak silnou značku jako konkurence. Reklamu nemáme prakticky žádnou. Navíc se pohybujete na trhu, kde jsou našimi “zákazníky” lidé, kteří jsou klasickou reklamou prakticky neoslovitelní a nezasažitelní. Přesto po změnách, které jsme v nedávné minulosti udělali, už rok kontinuálně rosteme. To jsou tvrdá fakta doložitelná aktuálními čísly Radioprojektu. Denní poslechovost nám meziročně stoupla o 25 %, týdenní je na tom velmi podobně. To je neoddiskutovatelný důkaz toho, že “náladu a pocit” prodáváme lidem, kterým chceme prodávat, tedy naší cílovce, skvěle. A prakticky bez jakékoliv reklamy. Že někomu nevyhovuje skladba našeho playlistu? Opakování songů? Témata moderátorů? Samozřejmě, bylo by divné, kdybychom se snažili zalíbit všem. My víme PRO KOHO, CO A PROČ VYSÍLÁME. A co stojí za našimi úspěchy? Autenticita. Jsme prostě REAL a na nic si nehrajeme. Mluvíme jazykem naší cílovky, hrajeme jejich hudbu. Tečka. To je ve stručnosti můj obecný názor na celé téma.
A TEĎ SE POKUSÍM O PÁR KONKRÉTNÍCH ODPOVĚDÍ. Není pravda, že třeba oproti UK zaostáváme v nasazování novinek o několik měsíců. Zkuste si nás poslechnout, než to budete tvrdit. Novinky které si vybereme a kterým věříme, nasazujeme okamžitě, většinou v rámci “new music friday” do našeho noninkového speciálu ještě ten den. Bez testu. ČASTÉ ROTACE AKTUÁLNÍCH HITŮ? Ano, samozřejmě, jsme CHR. Jsme formátem stanice, která je na častém opakování nejaktuálnějších hitů postavená. Jak jsem napsal kousek výš – “prodáváme” na základě hudby pocit a chceme jej prodat co největšímu počtu lidí. Stejně jako Capital. Abychom toho dosáhli, “prodáváme” komerčně nejúspěšnější mainstream. Na tom nevidím nic špatného. HRÁLO BY RÁDIO, DO KTERÉHO BYCH VYBÍRAL HUDBU JEN PODLE MÉHO VKUSU JINAK? Samozřejmě. Jen by ho nikdo neposlouchal. Bohužel 🙂

Jirka

Fajn radio prodava hlavne zbesilosti nejakeho Cervenky, ktery si mysli jak dela vsechno best a moderator jsou to nej, je vsechno weekly a daily a pritom je upne mimon. Loutka, ktera propadla ceskekemu vedeni a hnoji. To neni zalibit se vsem, delate kolovratek, cesko jedinencny kolovratek hnoje a opakovacek a trapno moderovani. Je me stydno, kdyz slysim jejich vyjadrovani.

Libor Červinka - Fajn Radio Music Manager
Reply to  Jirka
5. 2. 2020 21:52

…nikoho neurážím, nikomu nic nevnucuji, jen jsem chtěl slušně přispět do diskuze. Nechci soudit podle Jirky, ale možná jsem zdejší komunitu „trochu“ přecenil…

Jirka

Neurazis, nevnucujes, jen jdes s hnuj stylem podobny specifika CR a jeste to obhajujes, jak je to vsechno fajn, pecka módi a je všechno weekly apod naucene marketing zvasty. Realita synku, nikoliv realita. Jsi jen pesak, ktery casem skonci.

Martin
Reply to  Jirka
6. 2. 2020 18:30

I když absolutně nerozumím, nechápu styl Fajn moderátorů, a to nejsem teda cílovka 30+, musím se ohradit vůči slovům, které tu Jirko píšeš.
Libor jakožto hudební manažer, nemá co společného s moderátory a obsahem vysílání. To je zásadní věc.
Jinak – jsme specifický trh, obecně jsou Češi větší konzervy než třeba Slováci. Tak to je. Za další, nikdy se nezavděčíš všem.
Podotýkám, na Fajn narazím když už, tak omylem. Mluva a celkový projev je určen netuším komu, ani mladá generace takto nemluví. Ale to bychom se dostali jinam, to není primárně věc, kterou tu rozebíráte.
Díky Liborovi za obsáhlý rozbor!

PetrB.
Reply to  Jirka
5. 2. 2020 21:57

Mně je Jirka-si stydno za Tvoje trapné komentáře, alespoň někdo z rádia tu komunikuje….

Jirka
Reply to  PetrB.
5. 2. 2020 22:03

Muze byt, jeho vystoupeni nic nemeni to, jen utvrzuje v tom, co za tupela dnesni radia vede a proc jsou na tom jako jsou.

Jirka
Reply to  PetrB.
5. 2. 2020 22:07

Precenil jsi, svoje síly.

Jirkas
Reply to  Jirka
5. 2. 2020 22:15

Najdi si jiny nick, kopirujes ten muj. Dam si za nej tedy s.

Michal
Reply to  Jirkas
5. 2. 2020 22:23

Jedna věc je se pod návalem emocí vyjádřit k tématu, ale tohle už spíš hraničí s diagnózou. Nechceš si spíš, pro dobro všech, najít jiný web a ve vlastním zájmu vyhledat odbornou pomoc? Čekám teď od tebe smršť urážek, ale ujišťuji tě, že to myslím naprosto seriózně a bez ironie.

PetrB.
Reply to  Michal
5. 2. 2020 23:34

Souhlasím Jirkas, pokud se dostane do ráže tak je úplně mimo a uráží koho může. Tihle agresivní týpci, by internet mít neměli.

JM.

Je fajn (s malým f :)), že se tu občas nějaký broadcaster nebo insider rozepíše. U CHR rádia jsou rotace celkem jasná věc, ten formát o tom prostě je. I proto ho sám neposlouchám, ale chápu jeho existenci, protože svou cílovku si najde. Fajn jsem byl „nucen“ poslouchat loni na Klínovci, kde hraje u lanovky a 5-10 minut fronta byla spojena s jeho poslechem. Když si odmyslím hudební náplň (současný mainstream je prostě tragédie, ať se na mne nikdo nezlobí), tak to rádio není úplně špatně dělané. Je to podobné jako Kronehit v Rakousku nebo identická rádia jinde. Z těch produktů Media Bohemia je možná i nejlepší. Smutné je jen to, že tahle firma si tu podmanila celý éter a to, co produkuje, jsou opravdu produkty, žádná autenticita, hlavně u Hitrádia, Blaníku apod. Byly doby, kdy člověka bavilo rádio poslouchat. Tyhle produkty si pustí jako doplněk, ale ne proto, aby tam nabíral inspiraci, aby ho hudebně rozvíjely nebo dávaly něco navíc. I pro cílovku se dá vysílat zajímavěji než tak, že sázím mnohokrát denně to nejprovařenější a zejména u stanic zaměřených na starší hudbu nevykročím z komfortní zóny těch nejohranějších hitů. Přitom jinde to jde, je to jen o tom přístupu.

Hony
Reply to  JM.
6. 2. 2020 07:19

Ano na klínovci jsem byl a je to pravda ale dřív tam byl i fm plus pokud si to nepletu s Žel.Rudou 🙂 .

Johndj

Pan Červinka je zkušený rozhlasák, který své práci rozumí a ví co dělá. Pokaždé, když zapnu Fajn, vzpomenu si na dlouhé roky zpět, kdy byl éter ještě v pořádku a já rád poslouchal v rytmu svého srdce Dragon Rádio. Oproti některým jiným stanicím skupiny MB vidím u Fajnu jistou kvalitu vysílání, která mě utvrzuje v tom, že stanice je dělaná s jasnou koncepcí kompetentním týmem. Obsahově mi vysílání sedí svou pozitivní energií i výběrem hudby. Velmi by mě zajímala struktura posluchačské základny. Umím si představit, že Fajn dnes dokáže oslovit i třicátníky, tedy posluchače, na které by primárně mělo cílit Hitrádio nebo je oslovuje Evropa 2.
Pokud se potvrdí, že Fajn roste na úkor Hitrádia, je to potvrzení toho, že stanice jde správným směrem. Bohužel se obávám reakce vedení mediální skupiny, protože Hitrádio vždy mělo být vlajkovou lodí. Tato síť se stále více začíná podobat naprosto nekoncepčnímu kolovrátku. Chvíli hraje téměř ranečně jako Kiss, chvíli jako Evropa 2 nebo Fajn. Naprosto nerozumím tomu, proč se Hitrádio nezaměří na pop-rock od začátku milénia až do dnešní doby se silným regionálním vysíláním a kvalitním zpravodajstvím i dalším obsahem. Vždyť dnešní třicátníci a čtyřicátníci vyrostli právě v “nultých” a “desátých” letech a v současnosti pro ně na trhu nevidím odpovídající program. Pokud chce někdo slyšet současný pop, má Fajn, Evropu 2 nebo Kiss – s bonusem taneční muziky a devadesátek. Blaník nabízí 80. a 90. léta, Hitrádio se plácá a neví, co vlastně hrát.
Záměrně zde nezmiňuji jiné stanice, neboť si myslím, že jejich program nebo pokrytí nejsou pro tuto diskuzi úplně relevantní.

PVo
Reply to  Johndj
6. 2. 2020 10:12

Já se trochu zarazil nad sdělením že to dělá víc jak 6 let. Rostou rok? Moc ty nuance v poslechovosti nesleduju, nicméně je evidentní že jde o méně úspěšné rádio než byla Zlatá Praha BTW Mě na trhu chybí program s komerční taneční muzikou. Na nějaký rádia „s bonusem taneční muziky a devadesátek“ osobně kašlu..

Soundwaver
Reply to  PVo
6. 2. 2020 10:43

ano, mně také takové radio v eteru chybí (hlavně hrající neohrané 90ky).
a vemte si co za dlouhou dobu jsme v eteru v Praze čekali na náhradu v podobě DR v roce 2010. přitom když vznikl ‚CHR‘ Fajn 2005, byla tu vedle toho celoplošná ‚CHR‘ Evropa 2, která hrála v podstatě to samé. naproti tomu tanečních radií – nula, ačkoliv vycházela ta hudba dál a základna je od 90. let dle mě velká.
i přestože je jasný, že majitel si může hrát a měnit co uzná sám za vhodné, ale stejně..

Libor Červinka - Fajn Radio Music Manager
Reply to  Soundwaver
6. 2. 2020 12:49

…co člověk to názor, co člověk to jiný hudební vkus. Naprosto v pořádku. Ale já bych si dnes nedovolil nějaké rádio programovat tak úzce, aby hrálo řekněme jen „neohrané devadesátky“. Na to mi docela dobře poslouží třeba Spotify…

Libor Červinka - Fajn Radio Music Manager
Reply to  PVo
6. 2. 2020 12:47

Ano, šest let vybírám hudbu na Fajn Radio. Řekněme že to první dlouhé období jsem se potýkal hlavně s přístupem ve stylu „vždy jsme to dělali takhle, není důvod něco měnit“ 🙂 A výsledky moc nebyly. Poslední zhruba dva roky se „ledy hnuly“, spousta věcí se změnila k lepšímu a čísla nám jdou nahoru. Tak asi tak…

Libor Červinka - Fajn Radio Music Manager
Reply to  Johndj
6. 2. 2020 12:35

…díky za reakci, potěšila. Upřímně řečeno neřeším na úkor koho rosteme. Jen vím, že správným směrem jdeme. A zabývám se jen tím, co můžu ovlivnit 🙂

Žorž

A proč novinky nehrajete rovnou celý den a týden, když jim věříte a jste česká jednička pro novinky? 🙂 Mrzí mě, že na SKUTEČNÉ novinky musím čekat do večera nebo do neděle na hitparádu 🙁 A to Fajnu za mě zbytečně ubírá na atraktivitě.

Libor Červinka - Fajn Radio Music Manager
Reply to  Žorž
6. 2. 2020 18:12

…věř mi Žorži, že bych nejraději hrál JEN novinky. Fakt. Ale vysíláme pro opravdu většinou konzervativní posluchače. Je to prostě tak. To je důvod, proč na ně nemůžeme nahrnout jen novinky, ale i prověřené hity. Můžeš protestovat, můžeš nesouhlasit, ale je to tak. Zvolili jsme podle našeho názoru ten nejrozumnější kompromis, ve kterém jdeme až na hranu toho, kolik novinek jsou naši posluchači schopni zkousnout. Ano, opět můžeš mít jiný názor 🙂 Ale například od zítřejšího rána hrajeme v novinkové rotaci tyhle tracky: Saint Jhn – Roses (Imanbek Remix), Joel Corry – Lonely, Celeste – Stop This Flame, Taylor Swift – The Man + dáme šanci domácím We All Poop – All The Blood a do vyšší rotace dáváme i Kemama – Benny Cristo. A dále do novinkového speciálu dáme nové 5 Seconds Of Summer + Khalida s Disclosure. Takže ano, věřím tomu, že jsme česká jednička pro novinky. A jestli máš chuť, tak si nejenom ty poslechni Fajn v sobotu od šesti do sedmi. Máme tam novou show, která zní líp než Capital 🙂 Zkuste ji. Hejtovat mě můžete kdykoliv potom OK? Těším se na reakce…

Philmen

Libore – za mě část novinek s palcem nahoru, u českých mám otazník, po prvním poslechu Cristovaa s tímto Eurovizím songem mi nějak k srdci nepřirostl, ale což….a dotaz, zapadá do konceptu Fajnu tyto songy, které jsou nové nebo relativně nové? Slyšel jsem je nyní při jízdě Polskem na RMF MAXX a Eska rádiu: Robin Schulz feat. Alida – In Your Eyes; R3HAB & Clara Mae & Frank Walker – More Than OK; Galantis & Dolly Parton – Faith feat. Mr. Probz; Mark Ronson – Don’t Leave Me Lonely – názvy jsou zjištěny přes Shazam,tak snad jsou ok…tyhle mě celkem upoutaly….

Libor Červinka - Fajn Radio Music Manager
Reply to  Philmen
6. 2. 2020 20:13

…všechny songy z tvého seznamu „proběhly“ naším novinkovým speciálem, jen Mark Ronson se myslím bohužel nevešel, i když právě jeho mám jako producenta hodně rád. A stylově jsou všechny „FAJN“ 🙂 A Benny Cristo novinka? Za mě může uspět i v kontextu Eurovize…

PVo

Žorž by se Vám hodil za moderátora, má už zkušenosti z Expresu, je docela sebevědomý (považuje se za etalon dobrého vkusu),na druhou stranu vysoké sebevědomí bez pochybností je rozhodně větší předpoklad úspěchu než opak. Myslím že by u segmentu současného Fajnu měl úspěch. Já tedy styl rádia a hudbu které oba reprezentujete jako posluchač nesnáším (proto ty mé pochybovačné a jedovaté poznámky) ale to je jasné že se nelze zavděčit všem. Vůbec jej osobně nezmám jen soudím podle toho jak se tady projevuje.

Žorž
Reply to  PVo
7. 2. 2020 12:23

Je vidět, že mě neznáte 😃 Jsem spíš hodně sebekritický. Mrzí mě, jestli na vás působím tak, jak popisujete. Slovy klasika nejsem nafoukanej, ale jenom upřímnej 😃 A když si myslím, že je něco top a něco naopak top shit, prostě to řeknu 🙂
P.S.: své zkušenosti mám mimo jiné ze stáje Media Bohemia, Expres jsem jenom poslouchal 😛

PVo
Reply to  Žorž
7. 2. 2020 13:42

tak nejspíš v budějovickém Rockradiu, nejsem StB=nevedu si evidenci, jen co mi uvízlo v paměti a samozřejmě je to ovlivněné mým pohledem na svět,

Žorž

Jenom hodinovou? O to jsem teď zvědavější! 😀 Jinak novinky super, nejvíc se mi zamlouvá najazzlá Celeste. Jediný, koho naopak nemůžu vystát, je Ben Cristovao. Ben je můj tune-out factor 😖 Konzervativnost Fajnových posluchačů mě zaráží, vždycky jsem je měl naopak za progresivní 🙂

Soundwaver
Reply to  Žorž
5. 2. 2020 20:26

no, tomu věřím. 🙂 ale kdyby ty novinky ta hitová radia alespoň také (stejně jako to dělají posluchači) neustále vyhledávala a zařazovala je třeba jako „exclusive song for today“ apod., bylo by to také trochu o něčem jiném.

Anonymní
3. 1. 2016 11:53

Samozřejmě, bydlím kousek od nového vysílače a na této frekvenci ho taky poslouchám.Nepiš o něčem, o čem nevíš.

Peter, SR
3. 1. 2016 11:27

Možnože som si to zle preložil z nemeckého webu, vieš to overiť aj v praxi ? Samozrejme, že sa nebudem hádať.

Anonymní
3. 1. 2016 10:51

Peter, nepiš hlouposti.Beat v Plzni 97.5 FM opustilo a vysílá na 107.3 FM (200W)