Komentáře a diskuze

  • Václav 2. 2. 2023 v 19:19 k KomentujemeDíky.
  • H. 2. 2. 2023 v 19:08 k KomentujemeTeoreticky to samozřejmě možné je. Když budete mít místo vysílací antény silný osvětlovací reflektor, tak z výšky celkem přesně uvidíte,...
  • Václav 2. 2. 2023 v 18:47 k KomentujemeÚvodem bych měl technický dotaz co napadl známého - je nejak možné teoreticky, nebo i prakticky existuje zařízení které by...
  • Jarda 2. 2. 2023 v 15:06 k Komentujemenávrat toho fajnu jsem očekával, zajímavé, že se nepokusili získat tu druhou pro rock radio.
  • Oviradio.cz 2. 2. 2023 v 09:26 k KomentujemeNa webu RRTV se objevila k LŘ o Brno 96,4 přihláška Fajn radia napřímo od MB.
  • Hony 1. 2. 2023 v 15:01 k KomentujemeTak to už je 2 připravováný vysílač u nás a z nejlepší kóty
  • Marek 1. 2. 2023 v 14:43 k KomentujemeNo vysílají ze stejně budovy společně s Fajnem,City a Blaníkem
  • PVo 1. 2. 2023 v 12:42 k KomentujemeJestli jim tam Seznam přivede ta svá 2 rádia tak se poslechovost celé skupiny zvedne pomalu 3x. To jen pro...

Články

Komentujeme

O čem píšete?
19.5K Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
LU
26. 4. 2021 18:35

Rádio Blatná -> Rádio Otava (viz. portál Digitální radio)

TÉMA
Radio Blatná chce změnit název
Jakub
Reply to  LU
26. 4. 2021 19:13

http://www.radioblatna.cz/tiskova-zprava/n

TÉMA
rádio Blatná / rádio Otava
Benny
26. 4. 2021 06:58

Tak v obchodním rejstříku už proběhla změna z Multimedia Trade na Radiohouse, takže si myslím, že během krátké chvilky můžeme očekávat žádost o změnu licenčních podmínek u Radia Zlín a Rockmaxu.Na Zlínu už inzerují, že hledají nové moderátory i redaktory. Na jednu stranu mě mrzí,že RZ už nebude nezávislým soukromým rádiem, na druhou stranu je nutno říct, že radio se, alespoň jak to vnímám já, minimálně 10 let tak nějak nevyvíjelo, stagnovalo s minimem zábavných a informačních prvků, což by se teď mohlo pod vedením MB změnit, příčemž i program by mohl být o něco zajímavější. V nímáte v současné době Radio Zlín stejně, jak na Vás v posledních letech působilo?

TÉMA
Radio Zlín
Václav
Reply to  Benny
27. 4. 2021 22:01

Začnu – li tou inzercí na moderátory , je to zvláštní z několika důvodů. Ono i na Rubi je hledali, přesto že to bylo poslední rok dojezdu a ti původní i dlouholetí v některých jiných rádiích odcházejí, a pak se musí na krátkou chvíli dojezdu hledat noví, což u Zlína nevypadá, tam to vypadá že změna bude dřív, třeba jim to vyjde tak akorát před tímnež začnou letní dovolené, tak vznikne Hitradii Zlín. A pod hlavičkou hitrádia jich bude potřeba míň, takže současní by teoreticky stačili, ale možná nechcou být na Hitrádiu, přesto že pocházejí ze sítě Kiss konkrétně Kiss Publika.

Jelikož jsem z kraje přímo pod FM signálem rZlín a tak se setkávám s tím ,že u někoho zaslechnu, i když r Zlín nevyhledávám právě z toho důvodu že by mi nic nepřineslo, kromě v poslední době 18 – 19 hod 90’s které obsahují všechny žánry a sem tam i song, na který jsem jinde nenarazil, což kvituji. A obsahují vstup moderátora na mě spíš působící tím aby splnili % slova, obsahem je to vpomínka na 90’s bud Julia Kamhalová bývala na Kiss Publiku nebo Pavel Cacek taky mám dojem z Publika.

r. Zlín vpodstatě vnímám tak nějak od jeho začátku před 30 lety, na začátku , a to znám spíš z vyprávění se tam hrál třeba i Wabi Daněk, pokud se nemýlím nějakou část žiovota nebo něco měl společného se zlínem, říkal to někdo na Country radiu, myslím Franta Hakr. Ale zpět k rádiu Zlín, potom záhy se rádio našlo v AC a asi z něho si z brzkého dětství pamatuji ty 90s, ale nebyly tak taneční jako jako Rubi. No a kromě krátkého excesu před těmi deseti lety, kdy asi tím že vstup Beatu inspiroval Rockmax aby nehrál tolik Metal ale Classic Rock, tak někdo chvíli na Zlínu vymyslel že nebudou tak AC, ale tak klasicky , středoproud 80 – 90, jak na F1 a z té doby pochází článek o poslechovosti Zlína s historicky nejmenší denním zásahem : ) a tak se Zlín vrátil k tomu AC jak ho všichni vnímají, čili reaguji na Bennyho, že Zlín nikdy neměl nic speciálního, aspoň nepamatuji, spíš to je hlavně o tom, že nějak vyčpěla funkce rádia jako sociálního prostředku, na mysli mám že tam není jako takové tržiště atp; ještě někde před 10 lety tam býval chvíli 0,5 hod rnb speciál, ted tedy 90s ale jinak nevím.

Přesto ho na příjmačích tu a tam vidím, takže si nemyslím že by úplně nevyhovoval, že by chybělo, že se tam od rána do večera střídají moderátoři ve dvojcích a hihnající se nonstop, ba bych řekl že právě proto ho lidi ladí, ale asi obecné teoretické strategie o programu říkají něco jiného. Proto si nemyslím že např kolega v autě ocení až přijde den a z prahy se ozve Johan a Ondra. Rádio jako takové poustší lidi mín často, ale pokud se s tím setkají, to zas bude řečí jak s rádiem končí atp. A všeobecně Hitrádia působí nejistě, např nedávné změny progrmových bloků ragionálních a centrálních a celý je to takový hybrid neštastný ani ragionální ani celoplošný, takže si myslím že to nic pro posluchače nepřinese, spíš pro zadavatele reklamy, že v republice se zastřešují pod jednu značku. Jako smysl by to mělo a větší užitek před 15 lety kdy se Hitrádia zakládali aby svým profesionálním jednotným playlistest udrželi konkurenceschopnost k Evropě 2,to byla jiná doba kdy většina lidí čerpala muziku z rádia, rádia se tolik nemuseli dělit s dnešmími techologiemi youtube, spotify. No a sebevědomé r. Zlín tuto dobu přeskočilo, a i tak se dokázalo udržet a teď to není nějaká pesrpektiva, spíš znouzecnost a Hitrádio Zlín je podle mě vedlejší produkt který museli koupit i s 89,6 a kvůli této silné to kupovali, aby mohli blaník na pořádném vysílači, protože už jiný takový pro Blaník nikdy nedostanou ve ZL, jak to však dělali i v posledních krajích. Eventulně si říkám jestli nebyla výhodnější kombinace Rockradio třeba z Rockmaxu a Blaník z r. Zlín

Last edited 1 rok před by Václav
Václav
Reply to  Václav
27. 4. 2021 22:53

snad na jeden zajímavý prvek jsem si vzpomněl před 15 lety a to sice takovou zábavnou rubriku, ale to snad už ani není pravda, a jde vidět že bylo toho málo, a to sice se jmenovala Houby s octem, ale nemůžu nikde najít, zkusím později. Pak taky uvidíme jak to bude s reklamamami, které dělali herci z MD Zlín, ale asi nic nebrání aby pokračovali i na Hitradiu ale sound byl dosti agresivní, to byla odedávna slabost tohoto rádia a proč se dál neposlouchalo.

Benny
Reply to  Václav
28. 4. 2021 06:47

Tak těch zábavných prvků bylo v minulosti na RZ hodně a řada z nich byla i povedená a řekl bych i legendární. Podle mě nezapomenutelný Karel Rychtařík – telefonáty do firem a institucí s ryzím valašským a slováckým nářečím, ten se objevoval naposled ještě před cca 13 lety v ranním vysílání) – podle mě naprosto bezkonkurenční např. oproti Mrázek ústředna z E2. Mezi další dobré pořady také za mě patřil Style Clubbing, který Zlín vysílal nějak kolem roku 2004-5 v době, kdy Kiss přešel na určité období na rockovější formát a dance nehrál vůbec. V dřívejších dobách před mnoha a mnoha lety byly noční pisničky na přání, myslím v pátky. v posledních 13 letech už to ale pak šlo dolů, Kuba Ohnutek se snažil dělat srandu taky telefonáty s Mikulíkem, nějaké ty reality show, pořad o vaření Al Dente, atd., ale to už nebylo ono…Mě by ani nevadilo, že se na RZ moc nemluví, spíš i ten projev těch moderátorů, přesně jak píše Václav, naplnit % mluveného slova. A řada z nich u odešlo – hlavně legend z Kissu – Pakr, Doležal, Juli nevím jeslti se tam ještě občas objevuje aspoň na comeback.

TÉMA
Radio Zlín
Václav
Reply to  Benny
28. 4. 2021 21:33

No to jsem myslel buď Rychtyřík nebo Mikulík se jmenovala rubrika Houby s Octem, která byla autentická pro kraj, kreativní, jinde by asi nevznikla, já ale měl rád víc ty na Helaxu jako otec Elestik a Banánová Halina. No kiss a rokovější formát je protimluv, rokově se naposledy hrálo v začátcích Publika. V tom 2004-5 byl asi i na více kissech přeci kontroverzní slogan „Nejlepší rock a dance“ kdy na střídačku hrály jednu rockovou skladbu a jednu taneční. Třeba o 2008-9 tam byl zase jingl : „Rytmus tanec zábava“, kdy opravdu tam bylo taneční tempo ale ne tak ohraných 90s a jeden víkendový moderátor podotkl uf že se cítí jak na horské dráze. Ohledně zábavy na r Zlín a nejen tam , ale na více hlavně reg. rádiích podle mě zapálení samovolně utichalo, vyčpělo a nemá na to vliv nynější změna. V comebacku do 90 oproti P Cackovi jsem Juli slyšel míňkrát, jen pro připomenutí poslední měsíc Publika byla na něm častěji a jedno odpoledne udělala nějakou mluvenou scénku dlouhou a dle mě trapárna, sice chápu že si chtěli užít, ale tohle zábava nebyla a ne důvod proč necentralizovat Kiss.

Přesně jak Ovi taky ve mě Zlín evokuje Petra Uhříka jakož to dopoledního moderátora, potom Kuba Ohnutek a Sedláček což bych právě toho času cca před 15-20 lety považoval za silnou sestavu, ještě třeba Vendy. A taky jak říkáš k r. Zlín jsem nic nikdy necítil, snad tím že byl všude vlezlý, hrál na každém rohu, tak spíš averze, doba kdy měla velkou váhu Evropa2 se svým atraktivním playlistem, tak i třeba ten Uhřík mi hlasem připomínal jako vyvolávače na pouťové atrakci a ještě ve spojení s přehršelem těch reklam, kdy si představte že min. 5 reklam za sebou blok i více do hodiny a že každá byla tak otravná jako Alzák nebo Banány z Lidlu či trenýrkárna, tak dobře to dělali 🙂 Takže nejen kvůli tomu přeladění na Rubi byla úleva a paradoxně když to bylo potřeba neměly rádia z okolí dokrývače ve Zlíně jako dnes. No vyšší úroveň a míra kreativity – spíš to byl takový větší cirkus, tzn uřvané reklamy spolu s moderátory.

Jakože některé anomálie mohou být příjemně zajímavé, ale mě to dost konftrontovalo když jsme chodili do divadla na předplatné, mimochodem ono záleželo na řediteli že i některé hry byly až moc zmodernizované, to by ani nevadilo, ale ten projev byl podobný těm reklamám, taky se hodně lidí shodlo že divadlo je tady až moc velký cirkus, dělat šaškárny z her které na to nebyly. Ale samozřejmě nekteré věci se jim povedly a to je to co mě konfrontovalo, když jsem si herce představil jak do rádia vyštěkávají značky firem a většina reklam stylem kdy se jeden jak blbý ptá na body co firma nabízí a druhý odštěkává „Ano!“ několikrát za sebou, nevím jestli ještě někde se tak stupidně reklamy točily a jak říkám hodně lidí dodnes řekne, že obecně rádio neposlouchá kvůli reklamám tak silně je to zažité v našem kraji.

Jména herců jsem neuváděl , protože jsem si nemyslel že by někomu něco řekly, možná ten Dušan Sitek, ale vidím Ovi zná, já bych ještě doplnil Helena Čermáková (a její „komínové systémy“(z nějaké reklamy)), možná Petra Hřebíčková, ted nevím jestli výrazný herec Radovan Král a pak určitě Luděk Randár, u kterého když jsem řekl jeho synovi o nějakou třídu na ZŠ níž že jsem tam slyšel jeho otce, tak to chudák zapíral (asi se styděl), že prý on je jen organizuje. Na střední zas byla s těmi herci beseda a na konci právě padl dotaz že jsou v reklamách a oni na to že je to prostě kvůli přilepšení, škoda že jsem se nestihl zeptat jestli je to jejich iniciativa že jsou ty reklamy uřvané.
Na druhou stranu asi šlo poznat že r Zlín apod vysílali z většího města než Uničov, ale mě byli sympatičtější právě ti okolní nejen exotikou ale třeba ne tak zmechanizovaným playlistem tzn do dance v případě Rubi v 2006.

Last edited 1 rok před by Václav
Benny
Reply to  Václav
29. 4. 2021 06:56

To já jsem z reklam na Radiu Zlín takový pocit nikdy v minulosti neměl, ale je pravda, že jsem spíš ladil Kiss Publikum. Houby s octem byl Mikulík, Rychtařík byl o mnoho let dříve, dodnes jsou ty telefonáty na youtube, kdyby někdo chtěl poslechnout, Mikulík takový dosah neměl a za mě to bylo často spíše trapné.Když ještě byl vzpomenut Kiss, tak už před sloučením, někdy počátekm roku 2017 jsem si říkal, jak je možné, že o víkendu jsou ve vysílání v odpoledním vysílání moderátoři dva, kteří klidně 10 minut v kuse mluví úplně o ničem, tak jsem vždy přelaďoval na Zlín, kde mě zas nebavila hudba – byl to vždycky takový středoproud, prostě pop. Pamatuji si, že se Kiss Publikum v jednom období ve svých jinglech navážel do Zlínu, ten měl tehdy slogan „Dost dobrý pop“, a Kiss měl jingle – „nestačí být dost dobrý, musíte být nejlepší“ – takov zdravá rivalita

TÉMA
Radio Zlín
Míra
Reply to  Benny
29. 4. 2021 08:09

Zákazníkům se dává na výběr z několika verzí reklamního spotu…. Navíc účelem re-klamy je kromně opakovaného-klamání také maximální možná míra ,,vsugerace,,.
Takže existence rozhlasové stanice, kde se toto neděje se rovná konfrontaci se zázrakem.
Nejideálnější situací je, když jsou k dispozici neomezené finanční prostředky a reklamy nejsou potřeba. To je potom super :))

Marek
24. 4. 2021 16:39

V sestavě rádia Čas je jistý Miroslav Rešl – nevíte, kdo to je? Taky nějaká legenda Kiss Moravy?

TÉMA
Kdo je Miroslav Rešl?
Lukáš
Reply to  Marek
26. 4. 2021 11:35

Nová tvář rádia nicméně obě stanice udělaly změnu jak sem předpokladal Roman Jeřábek se stal z prokuristy ředitelem celé skupiny média bohemia.

Lukáš
Reply to  Lukáš
26. 4. 2021 15:38

Oprava Pohoda média.

Jarda
22. 4. 2021 19:59

Na fb color music je už fotka z instalace liberecké 95,1 fm, brzy bychom se mohli dočkat spuštění (pokud už mají povolení od čtú).

TÉMA
přípravy color 95,1 lbc
jouda
Reply to  Jarda
22. 4. 2021 21:59

95,1 v Liberci už hraje. 104,8 v ČB má silný brum.

Míra
Reply to  jouda
23. 4. 2021 06:22

Podle mě, pro odstranění brumu budou muset zajet do ČB.
Koukál Liberec všesměr….

Jarda
Reply to  Míra
23. 4. 2021 07:00

a znojmo pry už opravily, hodně posluchačů hlasilo posledni dobou, že spíše nehrálo, než hrálo.

Jakub Melin
Reply to  Jarda
23. 4. 2021 12:14

Ve Znojmě byl problém se streamovacím PC, už je tam nový profesionální streamer 🙂

Ad. Liberec, šlo o test, když vše půjde dobře, mohli bychom být on-air příští týden. Všesměr je zde daný i koordinací, anténa míří cca. na J-JV, tedy na Vratislavice a Jablonec. V Jablonci je poslech v autě celkem slušně možný.

jouda
Reply to  jouda
23. 4. 2021 08:34

Tak už je zase vypnuto, zřejmě tedy ještě šlo o test.

Míša
22. 4. 2021 10:05

Ahoj, sice to je už staré, ale pořád mi chybí rádio černá hora. A také si vzpomínám když jsem byl v kině v HK v roce 2015 tak tam byl můj oblíbený spot a to tenhle:https://www.youtube.com/watch?v=qAb7W7CoO1g. Pořád si to vzpomínám jako kdyby to bylo včera. Míša

TÉMA
černá hora
H.
20. 4. 2021 19:47

Omlouvám se, pokud už zde tato informace byla publikována:

Návrh zákona – senátní tisk č. 73

Změna zákona č. 196/2009 Sb.

Čl. XCI

V části první čl. II zákona č. 196/2009 Sb., kterým se mění zákon č. 231/2001 Sb., o provozování rozhlasového a televizního vysílání a o změně dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů, a zákon č. 484/1991 Sb., o Českém rozhlasu, ve znění pozdějších předpisů, se doplňují body 9 a 10, které znějí:

„9. V případě, že vláda nevydá usnesení o přechodu na zemské digitální rozhlasové vysílání do doby tří let před datem zániku transformační licence podle bodu 5 písm. a), transformační licence k datu uvedenému v bodě 5 písm. a) nezanikne. Transformační licence současně nezanikne podle tohoto bodu ani podle bodu 5 písm. a) dříve, než uplynutím tří let ode dne přechodu na zemské digitální rozhlasové vysílání podle usnesení vlády.

10. Nastane-li případ uvedený v bodě 9, nevztahuje se na vydávání licencí k rozhlasovému vysílání šířenému prostřednictvím vysílačů analogově omezení podle bodu 6. Licence k rozhlasovému vysílání šířenému prostřednictvím vysílačů analogově však vždy zaniká nejpozději společně se zánikem transformačních licencí podle bodu 9.“.

TÉMA
Transformační licence
PVo
Reply to  H.
20. 4. 2021 19:53

jojo už jsem tady nad tím nadával 5/3/2021 jak to bylo na návrh poslance ODS Martina Kupky schváleno

TÉMA
Nad CZ radiovým éterem lze opravdu jen leda tak zlomit hůl
Monika
20. 4. 2021 18:52

Velké věci a velké změny lze očekávat v souvislosti se změnou vlastnického podílu (po úmrtí Radima Pařízka) ve skupině Pohoda Media, resp. vlajkové lodi Radia Čas. Do rádia nastoupil člověk, který tomu opravdu rozumí a kdysi stál za absolutním úspěchem rádia KISS (většina z Vás si vzpomene na jeho nejlepší léta v Kiss Morava), tedy v 90. letech a období kolem Milénia.
Ano, je to pravda, skutečně velký manager a znalec problematiky médií Mgr. Martin Rigler je zpátky v oboru a rovnou ve skupině Pohoda Media. Jeho první krok? Již angažoval mnohými téměř zapomenuté hlasy KISSu – Bc. Moniku Rozsypalovou (tehdy Kozmonovou) a Ing. Zuzanu Střechovou. K tomu přidal mladou naději z HELAXu – Terezu Pufferovou.
Co lze očekávat následně? V zákulisí se už hovoří, že nemá cenu soupeřit s Blaníkem a hrát totožný playlist i formát.
Osobně si myslím, že brzy dojde k žádosti o změnu licenčních podmínek a na vlnách ČASu uslyšíme nejnovější taneční hity, které po konci HELAXu (a jeho brzkém bankrotu na online Internetu) není možné na Ostravsku a celé Moravě naladit nikde…
Dokonce v kuloárech jsem slyšela i o nápadu na změnu názvu na DANCE RADIO SPRINT. Z rádia ČAS ROCK by pak logicky vzniklo rockové REBEL RADIO, což souvisí s navázáním na vlastnicky propojenou TV Rebel.
Co o tom soudíte? Vyjádří se i Martin Rigler? Nebo je to opravdu zatím tak tajné.
P.S.: Díky Zuzko za info.

TÉMA
RÁDIO ČAS
David Pražák
Reply to  Monika
20. 4. 2021 19:42

A co bude s Rádiem Dálnice? Jeho formát zůstane stejný?

Marcello
Reply to  David Pražák
20. 4. 2021 20:46

Kéž by se zrušil. Zbytečná rušička.

Arcivévoda Spytihněv Hrdobec z Hovězí Lhoty
Reply to  Monika
20. 4. 2021 19:50

Návrat formátu Helaxu do éteru by jistě mnozí přijali s povděkem, o tom žádná.
Ale mě by spíš zajímalo, jaké jsou plány s rádiem Dálnice. Protože ekonomicky mi to prostě nedává smysl. Osobně bych všechny kmitočty vrátil a s těmi lukrativními (Jihlava, Praha, Plzeň, Ústí nad Labem, Liberec) bych se poté přihlásil do licenčka s projektem „Dance Radio Sprint“.

Michal R.
Reply to  Monika
20. 4. 2021 20:03

Tak jsem se dlouho nepobavil . Z Radia Čas aby bylo nějaké DANCE RADIO SPRINT . Vždyť to už jenom zní jako scifi , natož aby to byla realita . Pokud by to měla být realita , tak až za několit let a kdo ví co bude . Nedokážu si to přestavit . Podle mě se ale určitě nic takového nestane . Radio Čas je zaměřené na nějakou cílovou skupinu a bylo by riskantní to měnit . Přineslo by to velkou řadu stížností a nespokojeností s jejich dlouholetými posluchači . Ale na druhou stranu jak se říká v dnešní době je vše možné i nemožné . Jako příklad změna Helaxu na Blaník . Jenom dodatek Pohoda Media s.r.o. by se mělo zaměřit na dokrytí Přerova svojí frekvencí v případě Radia Čas .

Lukáš D
Reply to  Monika
20. 4. 2021 20:08

Odkud bereš neověřené informace které nemuseji být pravdivé.

Lukáš D
Reply to  Monika
20. 4. 2021 20:13

Tvé informace se nezakladají na pravdě 90 procent měl Radim Pařizek a 10 procent Nikola Pařizkova .

Lukáš D
Reply to  Lukáš D
20. 4. 2021 20:15

Martin Rigler
už pusobí Mediální skupina POHODA
Celkové trvání2 roky 8 měsíců zdroj https://www.linkedin.com/in/martin-rigler-56734a96/?originalSubdomain=cz

Míra
Reply to  Monika
20. 4. 2021 20:47

Kolik posluchačů si naladí současné taneční hity v rádiu ?

Arcivévoda Spytihněv Hrdobec z Hovězí Lhoty
Reply to  Míra
20. 4. 2021 21:12

Helax dlouhodobě dokazoval, že o taneční muziku zájem je. Taky ukázal, že ochota poslouchat rádio přes internet tady moc není. Takže když si dám 1+1 dohromady, tak mi vychází, že dance do éteru prostě patří. A pokud bych si měl vybrat, jestli jít proti veleúspěšnému Blaníku nebo zaplácnout velkou díru na trhu, měl by celkem jasno. Hele, já bych byl pro všemi deseti.

Míra

Docela bych ocenil vyvážený průzkum mezi mladými dencaři, abych se konečně dozvěděl, jaká hudba to je.
Já bych setavil dance rádio podle toho, co se líbí mě, ale to je tak všechno, co bych dokázal.

Arcivévoda Spytihněv Hrdobec z Hovězí Lhoty
Reply to  Míra
20. 4. 2021 21:25

A proč se nedržet léty ověřeného formátu? I kdyby měla být cílovka 30+. Mladý dneska jedou spíš v trapu, hip-hopu a podobných žánrech. Myslím, že tam bude dance spíš okrajovka. Ale samozřejmě to můžu mít dost zkreslený, zase tolik do toho nevidím.

Míra

No, proto jsem vyjmul z textu tu formulaci. A zeptal se…

David Pražák
Reply to  Míra
20. 4. 2021 22:23

Tak já bych taneční rádio v Jihlavě uvítal. Tento formát u nás chybí. Zbytečně tu jsou 3 rockové stanice Beat, Rock radio a Hey radio. Dance formát bohužel ne. Trochu to zachraňuje Kiss, ale to je málo.

Míra
Reply to  David Pražák
20. 4. 2021 22:38

A máte tam volnou frekvenci ?
0,3 až 0.4 MHz od místního, nebo HTHP vysílače, 0,1 raději 0,2 od přespolního ?

Vaclav
Reply to  Míra
20. 4. 2021 23:51

Ja bych asi věděl, jestli můžu rict a mělo by to vyznam.

Franz
Reply to  Monika
21. 4. 2021 07:57

A teď fakta. Martin Rigler působí ve skupině Pohoda Media již od roku 2018. Od října 2020 je programovým ředitelem. Monika Rozsypalová je na Rádiu Čas od roku 2017 a Zuzana Střechová od roku 2018. Nejsou to tedy žádní nováčci, které by si přivedl Martin Rigler. Jedinou novou tváří je Tereza Pufferová.

Spojovat 25 let staré působení Martina Riglera na Kiss Moravě (1996-2000) s rozjezdem nové éry rádia Čas, to už vyžaduje pořádnou dávku fantazie.

Je pravdou, že rádio Čas je v čím dál složitější pozici.
Nejprve dlouhodobý propad poslechovostí (aktuálně jsou na 30% posluchačů v porovnání s obdobím před 10 lety).
Poté oslabení obchodního zastoupení Radiohouse odchodem skupiny Active radio (F1, E2…).
Dále mohutný propad reklamního trhu s příchodem koronavirové krize.
Následně vpád formatově podobného a veleúspěšného rádia Blaník na Moravu (který navíc vytvořil moravskou mutaci vysílání).
Poslední ranou bylo úmrtí majitele Radima Pařízka.

Jelikož jde o „velkého managera a znalce problematiky médií“, tak se Martin Rigler rozhodně nebude ubírat cestou taneční muziky rebrandem na dance radio sprint nebo rádio čas dance. To by totiž svou skupinu Media Pohoda velice rychle potopil.

Není náhoda, že rádiové formáty „pro mladé“ s novinkových nebo tanečním playlistem v FM pásmu mizí. Ať už se jednalo o regionální Kissy, Helax nebo i na E2 je vidět určitý posun ke starším posluchačům. Tohle je už delší dobu trend nejen v ČR, ale i zahraničí. Např. rebrand polské legendy Planeta FM.

TÉMA
Rádio Čas
Arcivévoda Spytihněv Hrdobec z Hovězí Lhoty
Reply to  Franz
21. 4. 2021 08:31

Kde se pořád berou ty tendence, že dance je výhradně pro mladé? Mě je pětatřicet a určitě bych taneční formát v éteru ocenil víc než můj čtrnáctiletý synovec. Ovi, PVo, David… to taky nejsou už žádní mladíci a taneční formáty vyhledají.

Míra

Tak hlavně je třeba říci, že taneční hudba nemusí být elektronická a opačně. Pak je si třeba odpovědět na otázku, jakou píseň kdo kam zařadí i z hlediska tempa, vyjádřeného jednoznačnou hodnotou v BPM. Vše je subjektivní.
Mě je 42. Na prvním stupni základky jsem sjížděl kazety s (na „konci totality)“ tehdy běžně dostupnou hudbou. Naštěstí mne rodiče nechali poslouchat ,,formuli pop,, a neustále prohledávat vkv, sv a kv….kde se daly zachytit například Depeche Mode. Vzpomínám si, že před revolucí se na panelovém sídlišti v CK razilo heslo: „Buď seš depešák, nebo metalák.“ Díky tomu, že jsem se díky příbuzným dostal na vesnice, objevil jsem existenci punku a vesnického rocku. Strejda hrál závodně pinčes a dovážel hudbu ze zahraničí o kterou se zajímal. Okamžitě po revoluci jsem díky o rok starší sestře objevil Kraftwerk, žral Oceán….
Opravdu máme dneska hodně mladé posluchače (např. CRo Junior). Tam lze zapůsobit hudebním výběrem.
V rádiu můžete teoreticky vysílat jakýkoliv styl, ale máme tady značný generační výpadek, co se týče mladých z hlediska povědomí o existenci a atraktivity rozhlasu. Můžeme zavést chill-outovou poobědovou půlhodinku, ale vlastně nemáme oběd…
Více věcí není ideálních.
Znovu opakuji, že z hlediska hudebního výběru: „Sám sebe nedokáže nikdo znás opakovaně překvapit a obohatit. Nedokaže to ani algoritmus. Dokáže to vždy jen jiný člověk.“ V ideálním případě formou rozhlasového vysílání.

Last edited 1 rok před by Míra
PetrPe
Reply to  Franz
21. 4. 2021 19:52

Jak se říká „Na každém šprochu pravdy trochu“. Jedna věc je pravda, radio Čas bude určitě muset nějak zareagovat. Už jsem náhodou přemýšlel, co by mohli udělat s rádiem Dálnice. Určitě by dávalo smysl dát tam Čas Rock. Jelikož dálnice je pokryta impulsem, F1 atd. Ale rockové rádio na skoro celé dálnici není.
Jinak hypotetická obnova Rádia Sprint se mi zamlouvá. Mohli by i částečně obnovit původní tým. Napříklat Bastič by nebyl špatný 😀

http://radiosprint.websnadno.cz/fotogalerie/2/velke/Ansambl_radia_SPRINT_pred_dvanacti_lety.jpg

LIBORVAVRIK82@GMAIL.COM
Reply to  PetrPe
21. 4. 2021 21:13

A tváří se ve vysílání, že je z Moravy.

PVo
Reply to  PetrPe
21. 4. 2021 21:20

Jako že by Blaník zaujal více než Čas? to se snad zatím nedá podle ničeho říct…

TÉMA
Čas
Arcivévoda Spytihněv Hrdobec z Hovězí Lhoty
Reply to  PVo
21. 4. 2021 21:54

Když už je o tom řeč, neměl teď někdy být výstup MediaProjektu?

PVo

Radioprojektu, (Mediaprojekt skončíl pro rádia tuším s koncem roku 2005) a budou v první dekádě května – asi jen minule asi byly atypicky o měsíc dříve. A bude za Q4 +Q1 takže to budou ovlivňovat výsledky dotazovaných ještě z doby kdy Blaník na severu Moravy ještě nebyl.

marek berger
Reply to  PVo
22. 4. 2021 09:53

Radioprojekt první středa v květnu.

Lukáš
Reply to  PetrPe
22. 4. 2021 18:46

Žádné změny skupina pohoda nechystá max omladi playlist na rádiu čas což se už stalo takže nevím o čem spekulujete já mám info přímo z radia.

PetrPe
Reply to  Lukáš
22. 4. 2021 21:08

Vsak jo, je to spise takovy sen. Je jasne, ze ze dne na den nevyhodi zabudovanou znacku 🙂 Ale nebojte, snad jako dobri manazeri urcite musi mit v tom virtualnim suplicku plan B, C… 😉

pamětník
Reply to  Monika
26. 4. 2021 20:20

No, sice nevím, co udělá s Časem, ale v jednom nejmenovaném rádiu byli všichni rádi, když Mgr. Ušoplesk Napoleon I. Řiťgler vysmahl dopr… pryč. Jediné, co uměl dokonale, bylo rozesí*at svými intrikami kolektiv.

CryXia
Reply to  Monika
11. 8. 2021 21:39

celej text mi to připadá jak nějakej HOAX. ale když čtu „V zákulisí se už hovoří, že nemá cenu soupeřit s Blaníkem a hrát totožný playlist i formát.“ tak si říkám že toto je zatím jediné co je pravdivé z tohoto textu.

Jarda
20. 4. 2021 16:49

power tv přišla o licenci, už se nemuže vratit do cz eteru. RRTV o tom dnes rozhodla.

TÉMA
rrtv odebrala licenci power tv
PVo
Reply to  Jarda
20. 4. 2021 19:55

No ale u televizí je to tak, že pokud by chtěli a zaplatili licenční poplatek tuším 50 t. tak licenci dostanou znova bez výběrka/automaticky. I místo v komerčních muxech je.
Takhle by to mělo být díky DAB u rádií také.

TÉMA
Nad CZ radiovým éterem lze opravdu jen leda tak zlomit hůl
MichalP
19. 4. 2021 17:08

Na Radiu Color došlo v tichosti k „drobné“ programové změně v odpoledním vysílání:
Minulý týden byl z vysílání stažen pořad Hodinový hotel Bořka Slezáčka.
Aktuálně se v časovém slotu 17-18 hod. vysílají reprízy pořadů tak, jako tomu bylo před 1.4.
A jedna dočasná změna je i v Romeo Show, kdy za nemocného Romana Ondráčka už čvtrtý týden zaskakuje Luděk Hrzal.

TÉMA
Radio Color - změna v programu.
Jarda
Reply to  MichalP
19. 4. 2021 17:17

jim by se hodilo, kdyby jim někdo udělal nějake hezke moderní webovky. Ale to je zase draha zaležitost.

MichalP
Reply to  Jarda
19. 4. 2021 17:24

Stávající podoba webovek není určitě ideální, nicméně informační funkci naplňuje celkem dobře a dá se říct, že je tam vše podstatné o rádiu.

Míra
Reply to  MichalP
19. 4. 2021 19:28

Dost jsem se těšil, až začnou vysílat u nás na FM, abych mohl konečně zjistit, jak zní vysílání mezi 7 až 14 h. Bohužel Hip-Hopové seance nedávám.

Arcivévoda Spytihněv Hrdobec z Hovězí Lhoty
Reply to  Oviradio.cz
19. 4. 2021 20:11

Hudbu vybíral dobrou, jako moderátor dost slabota. Těším se co předvedou Roman Holý a Matěj Ruppert. Snad od května.

Jakub Melin

Odkud jsou tyhle informace? To je novinka i pro nás v rádiu, že by od května měly být takové změny 🙂

Arcivévoda Spytihněv Hrdobec z Hovězí Lhoty
Reply to  Jakub Melin
19. 4. 2021 20:30

Tohle je informace z FB Romana Ondráčka. Víc o tom nevím.

Žorž

Matěj Ruppert na Coloru? To je docela zajímavý střet zájmů, když dělá staniční hlas pro Expres

Last edited 1 rok před by Žorž
Arcivévoda Spytihněv Hrdobec z Hovězí Lhoty
Reply to  Žorž
19. 4. 2021 21:05

No a? 🙂 Tadeáš Haager z Radia 1 je zase staničním hlasem ČRo Jazz. To vadí?

Žorž

Mně je to šumák, nejsem majitel Expresu ani šéf Jazzu 😄 Píšu to sem jako zajímavost 🙂

Míra
18. 4. 2021 14:51

Opět track list Radia 1. Na https://radio1.rocks/ bohužel vidím jen prázdné místo. Jste někdo schopen a ochoten zjistit, jaká skladba hrála dnes cca mezi 14.40 až 14.45. Díky moc…

Arcivévoda Spytihněv Hrdobec z Hovězí Lhoty
Reply to  Míra
19. 4. 2021 20:33

Od chvíle co má Radio 1 nové webovky to je dost rozbité. A asi i přechod na letní čas to nějak rozhodil. Nicméně poslední odehrané songy se dosti kostrbatě dají dohledat pod záložkou live.

frkotou
Reply to  Oviradio.cz
18. 4. 2021 14:03
frkotou
Reply to  Oviradio.cz
18. 4. 2021 15:26

Nesmím zapomenout ani na Duhovou vílu – Rainbow fairy.

https://www.youtube.com/watch?v=duSmYYBjpuQ

Jakub Melin
Reply to  frkotou
18. 4. 2021 16:03

Tak legendární je v tomhle ohledu „Tutauzend“ od Dalibora Jandy. https://www.youtube.com/watch?v=kPXg-6zw16g

To je asi největší bomba z toho alba, ale i „tráj tu bí a mán hů lajkz hiz léééjdy“ stojí za to. Tedy pokud na to máte žaludek 🙂

„Tutauzend“ byl docela častým hitem i v show Baláž a Hubinák na Radiu_FM jako totální bizár.

Matyas
Reply to  Oviradio.cz
18. 4. 2021 21:01

Osobně bych nevynechal Michala Davida s albem Festa (1985). Některé věci zní lépe v italštině, než-li v originále. https://www.youtube.com/watch?v=ypUNBDRyCsI

Míra
Reply to  Matyas
18. 4. 2021 21:44

Kdyby mě mohl někdo navést, jestli je někde k online poslechu NEmichal NEdavid v jazzové poloze, určitě bych dvakrát poděkoval :))

Míra
Reply to  Oviradio.cz
18. 4. 2021 23:50

Díky moc.

jouda
Reply to  Míra
19. 4. 2021 08:04
Míra
Reply to  jouda
19. 4. 2021 19:20

Obojí super, díky.

Anonym
18. 4. 2021 09:14

Napsal jsem k příspěvku na FB stránce Rádia Contact 101,4 naprosto nevinný a hlavně pravdivý komentář o cenzuře a po chvíli mi byl kompletně zablokován FB účet. Náhoda? Nemyslím si. Komoušské praktiky jim evidentně stále nejsou cizí. Tak bacha. 🙂

TÉMA
RCL a umlčování jak za totáče
millhaus
Reply to  Anonym
18. 4. 2021 14:16

Mažou chlapci mažou,jak dlouho budou ještě vysílat.

TÉMA
RCL
Arcivévoda Spytihněv Hrdobec z Hovězí Lhoty
Reply to  millhaus
18. 4. 2021 18:50

Tipuji tak do léta. Do dvou měsíců žádost o změnu „názvu“ a pak už to bude fofr, počítám.

Marcello
17. 4. 2021 09:28

V Lounech vysílá na 93,2 Rádio 1!!! Ano nějaký fanoušek zmíněného Rádia šíří program Rádia 1. Modulace je o něco silnější cca 3dbr, ve Stereu a je tam i stejné RDS, jako ye Strahova… Je to fajn, toto rádio v Ústeckém kraji zoufale chybí, jen kdyby si vybral jinou volnější frekvenci. Ruší tím pádem R-Plus na 93,3, který tam dřív šel chytit a nyní v Lounech s obtížemi a jiná frekvence R-Plus tam nejde, mimo DABu…..Dosah je poměrně silný signál se vytrácí až u Rané a zachyceno i v Blšanech u Loun a v obci Dřevce nad Třebívlicemi.

TÉMA
Pirát Rádia 1
Arcivévoda Spytihněv Hrdobec z Hovězí Lhoty
Reply to  Marcello
17. 4. 2021 10:04

Myslíš, že byl dobrej nápad to sem psát?

Jarda

ono je to asi jedno, myslím, že o něm už vědí z čtú, mají všude monitoring, ale nějaká nahrávka na památku by se hodila 😉

Arcivévoda Spytihněv Hrdobec z Hovězí Lhoty
Reply to  Jarda
17. 4. 2021 10:09

Všude ne

H.
Reply to  Jarda
17. 4. 2021 22:42

ČTÚ na nějaké FM naprosto dlabe. Dnes už je to nezajímá, akorát kdyby někdo bonzoval, tak musí jít do akce, ve stylu „tvářím se radostně“. Ale i těch bonzáků zásadně ubylo, vesměs to bývaly morální kreatury z komerčních stanic, no ty časy, kdy se na FM bojovalo, už jsou pryč.

Marcello

Myslím si,, že ano. Snad si to dotyčný přečte a najde si vhodnější frekvenci. Ten, kdo poslouchal Plus by mohl dát podnět k ČTU, proč je najednou jiné rádio. Nebo naopak tímto, získá nové posluchače. Mimochodem, ten, kdo to dělá, má na starosti i „nabourání“ se do frekvence 96,8 a i 94,8 v Lounech před dvěma lety, kde šířil svoje rádio……

Arcivévoda Spytihněv Hrdobec z Hovězí Lhoty
Reply to  Marcello
17. 4. 2021 10:11

Když ho znáš osobně, napiš mu soukromě, ne?

Arcivévoda Spytihněv Hrdobec z Hovězí Lhoty
Reply to  Marcello
17. 4. 2021 10:37

Myslím, že jsi tomu právě výrazně zkrátil životnost…

Vaclav

Škoda, třeba by časem pridal AF a PS, pokud uz nemá 🙂 a radio 1 by si našlo nejake trefne porekadlo s ohledem na to jak vzniklo po vzoru jak to ma u ostatních FM frekvencí. Jde vidět za co posluchači riskuji, jak jsou verni, a zachovavaji tradici, vždyť nebylo radi o Stalin predchudce radia jedna taky na začátku pirátské? A nahodou nevznikla tam taky nejaka rusicka 91,9 na lounsku, tak to je odplata

TÉMA
93,2
Last edited 1 rok před by Vaclav
jouda
Reply to  Marcello
17. 4. 2021 11:08

Vysílání na kmitočtu, který ruší legálního provozovatele, je nejlepší cesta k návštěvě ČTÚ. 🙂 Kdo chce kam …

Míra
Reply to  Marcello
17. 4. 2021 10:32

Národ sobě :))

Benny
17. 4. 2021 07:31

Posloucháte někdo v současné době Dance radio? Co na něj říkáte? Já jsem si ho před několika týdny opět pustil a uz u něho zůstal, dříve bylo pro mě neposlouchatelné, ale teď mi to přijde výrazně lepší. Poslouchal jsem dlouhodobě Kiss, ale při částem intenzivním poslechu me to přestalo bavit a hledal jsem alternativu.

TÉMA
Dance radio
Soundwaver
Reply to  Oviradio.cz
18. 4. 2021 12:38

mně se v playlistu Dance r. zase líbí například to, že stále občas zazní, i jako novinka Above and Beyond – I Saw Good, Fatum – Train to nowhere v remixu G. Emeryho, mimo novinky ARTY-Sunshine.
z houseu mě např. namátkou zaujaly songy MK – Undewater, nebo Claptone – Drop the Pressure.

TÉMA
Dance Radio
PVo
Reply to  Benny
20. 4. 2021 20:09

Osobně mi Danceradio přijde furt hrozný a o ničem…na rozdíl id výborného dance-radio.fr.

Ale dnes jsem odpoledne pustil po opravdu dlouhé době Seejay (od odchodu z DAB jsem jej zkusil poslouchat asi 2x) a dalo se to poslouchat…poslouchám doteď. Hezky v tempu a teď od 19:00 i solidně moderované.
Že by se Svatopluk Janík konečně vzpamatoval?

TÉMA
Seejay rádio
Jakub
16. 4. 2021 19:19

Co říkáte na tohle!?
https://digital.rozhlas.cz/v-olomouci-muze-odstartovat-nove-radio-metropole-nabidne-mix-hudby-a-informaci-8469411

Jakou tomu dáváte budoucnost?
50 W vysílač za městem … frekvence hned vedle Hané …

TÉMA
rádio Metropole
Arcivévoda Spytihněv Hrdobec z Hovězí Lhoty
Reply to  Jakub
16. 4. 2021 19:33

Z principu jsem tomu fandil a fandím dál. Těším se co z toho vznikne.

Jarda
Reply to  Jakub
16. 4. 2021 20:17

už to tady bylo, ale nefandím tomu, nějake „školní radio“ jsem spíš zvedav, jak to budou študáci zvladat 😀 nebo jestli to bylo jen okecaní na veřejnem slyšení, byl bych raději, kdyby tam bylo radio dálnice, ktere to zkoordinovalo, když už to schvalili. Jinak to neměli vůbec schvalovat. Ted muže každy říct, že tady porušili rozestup 400khz, tak budou koordinovat i jinde a odkazovat na tento kmitočet. Nemají pořad ani webovky, nic předbežneho, tak uvidime, jestli to bude jen magnátem dotovane školni nekvalitní radio, nebo jestli se to bude vubec dát poslouchat.

Michal R.
Reply to  Jarda
16. 4. 2021 22:13

Bude to sesterská stanice Radia Haná.

Jarda
Reply to  Oviradio.cz
17. 4. 2021 07:57

ted už každy bude vědět, že s kecy kolem školy uspěje, na to rrtv zřejmě slyší. Tak až bude někdo něco koordinovat, tak ať začne mlít o škole, bude mit větší jistotu, že to dostane.

Arcivévoda Spytihněv Hrdobec z Hovězí Lhoty
Reply to  Jarda
17. 4. 2021 08:28

Ty to vidíš všechno hrozně zjednodušeně. RRTV rozhoduje podle jistého bodového systému. Na základě různých kritérií (podpora menšin, kultury, finanční zázemí, zastoupení hudebních žánrů atd.) uděluje body. Který z žadatelů těch bodů nasbírá nejvíc, ten dostane licenci. Tohle jsou nastavená pravidla a rada po právu udělila licenci zajímavějšímu projektu.
To, že ten projekt vznikl čistě na truc, aby Dálnice nezískala tento kontroverzní kmitočet je zase jiná věc. Ono se to mělo ideálně zastavit už na ČTÚ, aby ten kmitočet vůbec nevznikl. Ale když už to z nějakého důvodu přes ně prošlo, nebyla jiná možnost jak to zvrátit, než vymyslet lepší projekt než měl Pařízek.
Jak moc je to či ono fér a spravedlivé nechť posoudí každý sám.

Žorž
Reply to  Jakub
16. 4. 2021 22:14

Na univerzitním radiu jsem začínal, takže podobné stanice jsou má srdcovka 🙂

David Pražák
Reply to  Žorž
17. 4. 2021 07:27

Kmitočet, který si na vlastní náklady koordinovalo Rádio Dálnice, nakonec dostal někdo jiný, který se na tom nepodílel. Nikdy jsem nebyl zastáncem licenčních řízení, protože to vede jen k soudním průtahům a očekávám, že i tento kmitočet Route Radio zažaluje, ostatně jak tomu je u každého licenčního řízení. Nemyslím si, že tohle nové radio do půl roku začne vysílat. Takový brněnský kmitočet 102.4, který si na vlastní náklady vytvořilo Dance radio, nakonec získalo Free radio a soudní spory kolem této frekvence se už táhnou 4 roky a žádný výsledek zatím není znám. Takže bych předčasně nejásal.