Komentáře a diskuze

  • Jirka 29. 3. 2020 v 21:28 k KomentujemeRozhovor na pohodu, ikdyz me Mirek dokaze roztocit, mam ho rad a drzim mu palce. Vice takovych, jako on.
  • Ovi 29. 3. 2020 v 15:25 k KomentujemeRozhovor s majitelem rádií Color a Hey Miroslavem Pýchou na webu Jaroslava Berky Česká média.
  • Vaclav 29. 3. 2020 v 14:28 k KomentujemeA jak vnimate neustálé prerusovani starymi novinkami? Stejně i kdybych chtěl slyšet urcity novy hit, nepodaří se to behem čtvrthodinky...
  • Ovi 29. 3. 2020 v 13:46 k KomentujemePřestože jsem eurodance v devadesátých letech docela intenzivně konzumoval, nahrával na kazety, poslouchal hitparády, pouštěl spolužákům ve ...
  • Míra 29. 3. 2020 v 10:19 k KomentujemeAha, pak to bylo opravdu přímo vysílání ccir. Jestli si dobře pamatuju, vysílalo se v češtině jen část dne...Frekvenci si...

Články

Komentujeme

6386
Komentáře

1294 Comment threads
5092 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2831 Comment authors
Jirka

Na prazske 101.1 FM probehla zmena RDS ze Zet na Radio Z. Ma nekdo v monitoringu i ostatni vysilace?

Michal

Liberec 99,2 stále „ZET“.

MichalP

Ústí n/L 105,8 to samé jako Liberec, tedy „ZET“.

Jirka

Klasika, opět na dlouhé lokte, stejně jako dlouho pořád někde svítilo BBC. 🙂 Taková drobnost a jak je problém to „převléci“ v jeden den najednou.

Michal

V Liberci už také PS „Radio Z“.

abc

od dnesniho dne Plzen 98.6, RADIO Z

Václav

Ve zlíně hned od čtvrtka, jak jste se ptali, je Radio Z. Dalo by se spekulovat, že takto je to míň výrazné, na druhou stranu sjednocí formátu s R(ADIO?) F1. Ukázka jaké blbosti řeší, ale jako celek se radio nikam neposune. Sice se místy tváří jako Radiožurnál s lákavou hudbou milénia a poprocku ale posluchače odradí prerušování zpravodajskýma relacema BBC, třebaže by to mohlo sloužit jako procvičení angličtiny ale ve skutečnosti jakou to může mít poslechovost, podle mě ani v nejlepších dobách české redakce BBC, či ještě radia Českou nešlo o žádný masový zájem, který by měl být typický pro soukromého velkého provozovatele. A to nemluvím o tom že o víkendech po slavné relaunchi nebo jak se to říká, se celodenně neobjeví česky ani ň a vůbec i přes týden je handicap, že se nejede 24h, to na poslechovost je horší než nekvalitní program, respektive můžou se snažit jak chcou, mít osobnosti. Snad jen že jedou bez polední přestávky.

JM.

Nevím, zda jste zaznamenali rozhovor na mediaguru, který se týká i Expresu.

Z mého pohledu bohužel tam zazněla i tato věta: „Cílem je, aby Rádio Expres výhledově bylo vnímáno jako silná volba ve zpravodajsko-informačním obsahu. “

Je tedy patrná snaha Seznamu na dříve hudebním Expresu posilovat i nadále (a ještě víc než nyní) zprávy a publicistiku a přetvořit ho v rádio se silným zpravodajským a publicistickým obsahem. Nevím, zda současný posluchač Expresu ocení přerod v Radiožurnál s modernější hudbou a jakého nového posluchače by to mělo oslovit. Lidé jsou zpravodajstvím přesyceni, ať už z internetu nebo jiných rádií a pokud někdo chce čistě zpravodajský obsah, jsou tu stanice ČRo, případně se do tohoto směru profiluje rozjíždějící se Radio Z.

Snahy Seznamu kolem Expresu tedy moc nechápu.

Míra

S Ty si čekal něco jiného, než že Seznam Expres pohřbí ?

Jirka

No, to nás čekají věci..

Vojta(1)

Pro Color je to dobrá zpráva, protože díky tomu někteří posluchači Expresu časem přeladí na Color.

MichalP

To je celkem zajímavá informace ve vztahu k atuálním změnám v rádiu, kdy již minimálně 14 dní jsou na Expresu zrušené krátké zprávy v půl a poslední zprávy v celou jsou už v 18 hod. místo 19.

PVo

řekl bych že víc zpravodajství uvažují v delším horizontu pro větší pokrytí vysílání v DAB. Ostatní stanice kvůli rozdrobení trhu na víc stanic půjdou spíše opačně. Expres v tomto má výhodu synergie v rámci multimediální skupiny Seznam. Jsem to včera taky četl a zdálo se mi to jako zase nějaký uhozený posun podle nového majitele, ale takto by to dávalo aspoň trochu logiku. S rozvojem DAB „jen“ hudebních rádíí bude dost.

Jarda

Hlavně aby se rozvoj nekam posunul….
Zatím se snaží jen čro.
Letos bude mít pres 90 procent pokryto.

Jirka

Oni se snaží i ostatní a neméně i RTI a Teleko, ale situaci mají o dost slozitější nez Čro a nezbývá jim než čekat. Je vidět, kam ten rozvoj posunul Čro, k nekvalitnímu zvuku.

Lohen1

Jelikož mě do teď hudba na Expresu nezajímala, zpravodajské rádio s hudbou, která není tak příšerná jako na Radiožurnálu mi chybí a zpravodajstvím nejsem přesycen, tak se docela těším. Kamenujte mě, co posluchač to názor. Ale já tomu fandím.

Peter

DAB Praha – DAB+ vs. stream 128 kbps:
https://www.pravezpravy.cz/player/stream_vs_dab.html

Jirka

DAB+ v podání Čro zní hrozně, ty umělé výšky rvou uši. A ještě ta plechovost.

Jarda

country 91,9 žďár nsd sázavou on air. Může někdo potvrdit?

PPK, JIDXC

Jasně, už asi 14 dní 😉 Hezky valí aj u mne v Jihlavě na balkóně 🙂

Jarda

slušný výkon na těch 100W 🙂

PPK, JIDXC

Je to jen 30km, pouze jeden terénní zlom zhruba v půlce a celkově dost čistá frekvence 😉 Ostatní ze sila taky chytím, jen 96.0 je sevřená mezi Ještěd 95.9 a Kluk 96.1, tak to má o dost těžší…
Jsem 524+18m, samozřejmě níže ve městě nejde vůbec nic…

Michal

Snad spuštění tohoto vysílače moc neomezilo dosah 91,9 ze Strahova na východ od Prahy. Hádám, že po D1 mohlo být R1 laditelné až do Jihlavy.

PPK, JIDXC

Michale, tak to Tě uklidním…
Hodně dávno jsme v JI měli šanci tu a tam poslouchat Bonton 99.7 či Zlatou Prahu 97.2 fm. Ale byly to signály hodně pod 10dBuV. R1 jsem nikdy nechytl. Nejsilnější/nejjistější z PHA byla vždy F1 102.5 MHz. To už spíš Triangl 97.9, z dálav Egrensis 92.5, Crystal 99.9 či Děčín 91.6. Nicméně věřím, že někde v kopcích nad Humpolcem zbytky signálu R1 ulovíš, podle itu370ca spíš teda u Křivsoudova (kóta Beat 101.6).

Michal

Přiznám se, že praktickou zkušenost z této lokality nemám, vycházel jsem z mapy pokrytí a z bandscanu na JIDXC z roku 2000, kde byl příjem R1 hodnocen známkou 2-4. A troufám si říct, že moderní autorádia dnes dokážou z éteru vyždímat ještě o trochu víc, než stolní tunery na začátku milénia. Třeba mě se opravdu málokdy stane, že by mi někde 91,9 nehrála a to mám starší model rádia cca z roku 2010, tedy s největší pravděpodobností ještě bez DSP.

Matyas

Co si pamatuji, když jsem jezdil trasu od Humpolce přes HB na Ždírec N/D, tak bylo dost míst, kde 91.9 Radia 1 hrála stabilněji. Pokud mě paměť neklame, tak i v samotném Žďáru N/S, třeba u Zelené hory nebo při výjezdu na Nové Město N/M, Radio 1 šlo.

Michal

Už jedou i Hodonín (92,2) a Nový Jičín (107,7).

Jarda

tak už jim chybí jen 2 vysílače 😉

Michal

A pak už snad, dá-li bůh, počasí a koronavirus, konečně spustí i tu dvojičku eR jedničky. 🙂 Doufejme, že to moc nezdrží avizované stěhování Signál rádia do Prahy.

Jarda

Jj, mohli by, jinak tam ma něco ještě beat v plánu.

Michal

Tip na nevšední poslechový zážitek: Den s africkou hudební scénou. Dnes od rána až do půlnoci na Radiu 1.

Peter

Dodržiavanie kvót v slovenskom éteri (Hlavné správy TA3 22.02.2020):

https://streamable.com/0y1i0

HONY

Classic praha 98.7 jede bez rds a expres fm u čra vůbec nic jen ticho

Jirka

Protoze Cra v DAB+ berou ze streamu, zmenila se adresa a studio jeste neni finalni.

Philmen

Tak jsem poctive poslouchal cely tyden v ruznych casovych usecich Fajn, DAB Praha, Helax,Seejay.Zameroval jsem se na novinky a rotace. Nejhur mi z toho vysel pradadoxne Fajn.Asi me treba Libor Cervinka vyvede z omylu,ale v tomto tydnu jsem ve vysilani nenasel zadny novy singl oproti minulemu tydnu,coz je dost zarazejici v kontextu se „sesterskym“ Helaxem,kde je jich hned nekolik a i rotace mi tam prijdou o stupen nizsi nez na Fajnu.Zaroven prekvapila DAB Praha,ktera jich zase naopak pridala a navic na ne upozornuje jak v playlistu na webu,tak i ve vysilani.A rotace novinek tak akorat,po tydnu me neomrzely.Na Fajnu se mi libi zvukovy obal,coz „sestersky“Helax tolik nema,ale hudba je tam dynamictejsi,rozhodne vic songu a vic novinek nez na Fajnu.A i Seejay je docela dobre urovni,rekl bych,ze je pro me mnohem vic poslouchatelnejsi nez Dance radio.Dokonce jsem tam slysel dost 90kovych pisnicek,ktere nikdo nehraje a byly na Zlate Praze.To bylo prijemne,na RZP jsem vyrustal uz od doby,kdy behem dne byl program pro „starsi“ a teprve pozde vecer byl dance a az pozdeji se tento format napr.s Lubosem Novakem prelil do celodenniho formatu. Tak nevim,Libore C.,byla v tomto tydnu nasazena nejaka novinka do standardniho vysilani?Porad mezi 18-19h.nepocitam,to neni standardni vysilani.

LukášZ

Vidím to stejně. Na Helaxu taky zaznamenávám více novinek a méně častých rotací oproti Fajnu. Z těchto důvodů je pro mě Helax i v současné době poslouchatelnější, ale dříve tomu tak nebylo. Navíc, není to tak dávno, co na Fajn Facebooku dělali „průzkum“, co posluchačům chybí ve vysílání a většina se shodovala na tom, že jim vadí příliš časté rotace songů, tak nevím, z jakých průzkumů berou to, že to jejich cílovce nevadí.

Soundwaver

ty podobné připomínky k vysokým rotacím jsem krom Fcb Fajn radia viděl také v komentech ‚nového‘ Dance radia a Kissu.

co se 90ek týká – pamatuji si pochvalné komenty na fb Dance radia třeba na tehdejší víkendový Refresh s tanečníma 90kama, když ješte běžel v r. 2016-17, (takže poměrně dost let po odchodu L. Nováka a spol.). a to podotýkám, že většina těch lidí to radio dle stylu komentů dokonce slyšela prvně(takže žádný vliv Zlaté Prahy apod.) 🙂

Franz

V tomto výčtu mi ještě chybí brněnské rádio Free. Máte někdo přehled o jeho aktuálním hudebním formátu? Jak je na tom s novinkami a rotacemi? V Brně není Fajn rádio, takže bych očekával podobný formát. Po zrušení Kiss Hády měli poslechovost slušnou, ale v posledním období jim významně klesá. Celkově mi přijde zbytek regionálních rádií (jako je Free, Krokodýl, Rubi atd.), nezařazených do formátových skupin (nemám na mysli majetkových), poměrně nestabilní (hudebně, větší výkyvy v poslechovosti atd.), neustále musí reagovat na změny u velkých hráčů (sloučení Kissů, změny na Hitrádiích atd.) a formátově se posouvat, často jsou takto nakonec zahnáni do kouta (např. Rubi atd.).

Václav

K tomu se rád jako posluchač z Moravy vyjádřím. NAŠTĚSTÍ Free nehraje jako Fajn! Hudební složení je primárně dance posledních let interpretů, kteří byli výrazní před cca 5 lety, utkvěli mi tak v paměti, třebaže můžou mít i novější songy. Prosím vás, nevím přesně kdy je datum vzniku těchto songů, ale fakt je to tak důležitý? Přece snad jde o to jak to zní ne? Čili na Free se jedná o styl hudby interpretů (názvy jen speluju) Alleso Ingrosso Showtek, jestli to někomu něco říká v pohodě Dance jednoduchý ale méně známý, působí to jako dojmem kdyby jste zrychlili bpm těch slavných neznámých novinek z Fajnu jejichž kompozice je nezáživná. Tady jěště ukázka jak jsem se měl poblíž Zlína v první půlce videa i s anténou dokud kmitočet nebyl kmitočet normalizován na šeď českého éteru v podobě okresního rádia Kroměříž mermomocí musející vysílat z krajského města Zlína; čili nevěděl jsem kdy přesně dojde ke spuštění Kromclu, takže jsem raději udělal rozlučkové video a do měsíce bylo po Free 🙁 Je tedy z léta 2016 a v druhé půlce charakteristická ukázka vysílání tedy dohrává výše zmíněný styl s titulkem a začíná zpátečka Freečka , což je 90´ hit jednou za půl hodiny a tak v podstatě se v tomto stylu hraje dodnes. Ještě jsou tam třeba taneční hity ze začátků 2010s. https://www.youtube.com/watch?v=v3zP-QJDcHM Zprávy jsou o půl, množství reklam možná podprůměr sitující se do půlhodinek. S nápadem 90s 1 za půl hodiny je podle mě míra akorát a objevena dříve než sjednoceným Kissem. Právě ano Free mohlo být kompenzací Kiss Hády cca z let 2008. Poslechovost II – III Freečka a jeho neúspěch bych spatřoval v tom že Brno má největší podíl studentů, což ovlivňuje celý život města a ten mohl být právě v II-III utlumen, nicméně neotřepalo se ani v III- IV což bych viděl v tom, že se posluchači hlavně asi z Kissu který jim mohl jet v autě i při delších letních výletech, prostě nevrátili. Prostě tím že hlavně díky 90s to začal nabízet Kiss, tak není už Free vyhledávané a majitelé rádií ať se dobře podívají na roky, že k tento vývoj má setrvačnost, respektive Kiss se sjednotil před skoro 3 roky a Free to zasáhlo až teď, takže žádné takové jak někteří dělají změny hned po prvním neúspěšném výstupu. Taky se tu projevuje to že třeba v případě Kissu se do posluchačů valí i nedokonalý formát z hlediska rotace a oni tomu podlehnou. Stejné platí pro Fajn. Jinak teda ještě dodám, že u nás není primárně Freečko, ale vůbec nevypadá na neúspěch, našel ho kolega v práci, a slyšel jsem ho i v místním skiareálu. I když nemám problém s tím že většina celoplošných rádií musí sídlit v Praze, tak třeba tady by to byl předsudek , že by toto rádio nemohlo pokrýt další území. Možná Free vypadá tak jako kdyby pokračovala RZP, asi teda nejblíže, není to úplně zakonzervovaná. Myslím že PVo by se Free nelíbilo, někdy ho nechápu, zatímco se mu líbilo něco francouzského což bylo ještě vzdálenější formátu RZP. Ještě dodám že na mě je vyčerpávající zvuková grafika posluchače vyčerpávající hlas Lukáše Bartla, který jestli se nepletu je i hlasem Klubu 90 na radiu Jih.

Václav

Opět nešlo už doplnit, takže odpovídám možná ještě na neschválený komentář. Slogany jsou první v Brně s nejsnovějšími hity nebo možná už tolik nepoužívaný nejnovější dance a rnb ale asi tolik neplatí, ale fakt jak jsem říkal nevím nekontroluju data vzniku, nebo je hlavní rozlišovat že nové to možná může být ale ne v hud. stylu Fajnu. A vlastně třeba v 2015 rotace některých jejich novinek byly ještě větší než na našich klasických AC/CHR rádiích a přesto i když jsem zarytým odpůrcem rotací novinek, tak v tomto případě mi to kupodivu nevadilo, asi že jinde se tyto novinky tohoto stylu nehráli, tak to šlo.

Jan

Hlasem Rádia Jih (nejen Klubu 90) není Lukáš Bartl, ale Roman Koloděj z Freečka.

Lohen1

Jen pro zajímavost, Free rádio poslouchám několikrát do týdne (střídám) v Podještědí na Liberecku. Z rádií hrajících nový
mainstreamový dance mi přijde nejlepší, dokonce lepší než Seejay. A že je z Brna vůbec nevadí.

Václav

vždy jsem přemýšlel jak nejlépe charakterizovat styl dance na Free a teď mi to došlo, že je sice současný ale v podstatě vychází z italo dance např. Italo Brothers, takový ten Hands up. Podle popisu Seejay v některém z příspěvků, to vypadá jako by se podobal Freečku a vidím že ne úplně. Vocal trance by mohl být součástí vysílání Netro třeba tu a tam aspoň 1 skladba za hodinu.

Soudnwaver

a Vy chytáte Free na 107.0 až u Liberce?

PVo

No opravdu bych řekl že Free je nic moc. Asi kvůli RnB. Dance2trance hrají dost málo. Tohle RZP míchala do playlistu tak kolem toku 2001 a na poslechovosti se to projevilo směrem dolů.
To francouzské bylo La Vie? To patří do trance řekl bych. Ráno po osmé jsem si Free pustil: sice asi o trochu lepší než Seejay – zahráli třeba Bella Ciao, ovšem v horší verzi než to znám já (btw na subjektivně horší verze i relativně dost dobrých dance hitů jsou na Seejay „specialisti“), ale na lepší porovnání bych musel poslouchal dýl než těch 20 minut. Kdybych Free měl k dispozici v éteru tak bych to možná i poslouchal (a snad by mě z toho nebolela hlava jako když jsem si pustil naposledy „běžný“ Kiss).. ale přes net tedy raději rádia, který se mi líbí víc (poslední dobou poslouchám prakticky jen ruský Rekord Dancecore v práci a danceradio.fr doma).

Soudnwaver

například nejlešpí dance 90s-millenium odnož Radia Record je podle mě DreamDance. částěčne něco jako Triangl na konci devadesátek, resp. Bonton. takhle by mohlo hrát Netro, nebo i současný Kiss z hlediska 90ek.

PVo

Jojo klonu DreamDance bych taky nemohl nic vytknout. Dík za tip, když jsem naposledy zkoumaj jiné klony Rekordu, byla jich o dost méně.

Ještě pro Václava: přes dvě čtvrtletí je počítané měření poslechovosti aby bylo lineárnější=s menšími výkyvy – respondent oslovený v III kvartále je započítaný jak v II-III vlně tak III-IV vlně. Tedy když je v posledním průzkumu velký pokles/růst je pokles/růst daleko razantnější a může se stát že i následující vlna ukazuje ještě větší pokles/růst i když bylo v novém kvartále třeba sice opačná ale menší změna.

Lukáš

SeeJay rádio vnímám jako kvalitní rádio. Poslední dobou ho posloucháme v práci a byl jsem až překvapen co existuje nové taneční muziky, kterou ostatní rádia ignorují. A jak píšete, mezi to míchají dost devadesátek, které dříve hrávala Zlatá Praha. Stylově mi to hodně připomíná Zlatou Prahu a je to rádio přesně podle mého gusta. Jako velký problém vidím to, že takové rádio chybí v FM pásmu. Aspoň u nás na královéhradecku. Po zániku Zlaté Prahy prakticky neexistuje žádná alternativní náhrada za toto rádio a pro tuto cílovou skupinu je v FM pásmu už hodně dlouho mezera. Možná proto jsou všichni naštvaní na Fajn rádia, Hitrádia atd., protože nemají možnost volby. Kdyby si tito posluchači mohli naladit třeba právě SeeJay rádio, tak budou spokojení že mají to svoje a budou respektovat že ostatní rádia jsou zaměřené zase na jiné cílové skupiny.

David Pražák

Nezapomínejte ještě na nové Rádio Západ. Ten taky hraje dost novinek. A co se týče taneční muziky, tak v FM pásmu bude Netro Life Dance music z Českých Budějovic. Takže to zase zlé tak nebude.

Lukáš

Netro Life by mohlo být dobré, ale pokud bude v FM pásmu, tak jen v Českých Budějovicích. V královéhradeckém kraji máme nejpodobnější rádio akorát Kiss. Sice to není úplně taneční rádio, ale hrají tam dost devadesátek a mají hudební speciály s taneční muzikou, tak jsem velice vděčný aspoň za něho.

David Pražák

Mě štve, že v FM pásmu je zbytečně rockových stanic. Jsou to tyhle: Beat, Rock Radio, Hey, Orlicko, Rock zone, Rock max, ale žádná stanice s taneční muzikou, jako je trance. Uvítal bych i v FM taneční formát.

LU-

Rozhodně bych nehazel Orlicko do jednoho pytle společně s výše zmíněnými. Kytarová hudba je tam sice základ, ale postupně bych řekl, že ten klasický rock z playlistu postupně mizí. Například nedělní večer je věnován alternativní a elektronické hudbě. Chápu, že to není dance, nic méně určitě bych to neumistil do zmíněného seznamu.

Jirka

Kazde to ze zminenych radii ma to svoje, je odlisne. Pokud si to bude doba i posluchaci zadat, zasype nas klidne i vlna ruznych Dance radii. 🙂

PVo

Jak doba nevím ale já jako posluchač si žádám dance2trance rádio imrvére a furt nic. 🙂 A když se něco povede jako Danceradio od CZC (ač by se třeba taky dalo něco vytknout) tak přijde nějakej b*bec co má potřebu něco někam posouvat a je z toho neposlouchatelný paskvil. Se současnou legislativou a zabetonovaným oligopolem je flexibilita v éteru mizivá.

Soudnwaver

ono, samozřejmě zůstat na místě taky nejde, i kdyby stále vysílalo Dance pod CZC, ale tohle je prostě viditelné zužování(počtu songů), snižování, mazání (určitého stylu-např. trancu). a to není posun, ale to, že někdo řekne „tak a tohle tady od teď nebude“.
jako je to právo majitele čehokoliv, to bezesporu (a chodí to tak i v zahraničí, podívejte se třeba na rotace a složení songů na Sunshine-Live), ale pak je zkrátka otázka o čem se bavit, jestli o uniformitě dle tabulek a průzkumů nebo o tom, jak by to mělo být zajímavé pro posluchače.

Jirka

Kazda z nich ma svuj slusny zastup posluchacu, takze rozhodne tam nejsou zbytecne.

Lohen1

Naprostý souhlas. Vocal trance co hrávalo dříve Dance rádio úplně zmizel, přitom v Evropě dost frčí.

Míra

Netro Life by mělo začít vysílat koncem dubna. Rozhodně nebude vysíláno z obýváku. Jsem zvědav na zvuk. Přes den nečekejte tvrdou elektronickou hudbu a nejspíš ani v noci. Já si myslím, že by občas neškodila, ale rádioví posluchači jsou prostě měkoty. To holt bude třeba respektovat. Cíl je, přilákat posluchače a roztancovat je. Zvýšení nehodovosti si nikdo na triko nevezme.

Honza K.

Doufám, že bude minimálně hrát, to co hraje v současné horečce sobotní noci na Kissu

Václav

HSN vpodstatě jo. Zvýšení nehodovosti? Na to jsou nějaké kvóty co hrát za dance? Je pěkné že na to myslíte ale jak tedy mohlo vysílat původní Dance a jeho předchůdce RZP, nyní Free v městech s daleko složitější dopr. situací; ale taky celoplošný Kiss, kdy už u mnoha hlavně 90 songů je vysoké bpm a pokud by to byla nějaká větší dance alternativa, tak už to tolik lidí by to neposlouchalo. Je fakt že si říkám co třeba poslouchali řidiči před pátečními 2 nehodami s vlaky ale i spousta řidičů co poslouchala pár okamžiků před nehodou byl by to zajímavý výzkum. Nicméně víc nehod je právě kvůli špatnému programu rádií a s ním neustálé přelaďování či dokonce manipulace s fleškami či mobily, než kdyby byly v rádiu hudební kanály na úrovni. Netro – pro začátek by pro zajímavost stačilo hrát to co Kiss akorát bez těch idiotických rotací povinných novinek samozřejmě daleko širším playlistem existujícího a pečlivě vybírat co ještě i z novějšího je ve stejném duchu. Podle mě je zbytečné pouštět tvrdosti, když ani ten základ tu nikdo nedokázal. Tedy úplně normální hitový EDM jako kiss a z toho neznámého klidně přes den – například spoustu věcí z trance jsou rádiovky a nikde nenajdete Agnelli Nelson – Holding onto nothing, nebo Marin Vein – Last Love; Phil Garant Smoke, ||DJ Licious Vs Sakso – The Thrill Of The Night – Saksomental Radio Edit||; a mnhoho takových dalších… nebo pak zapomenuté hity 3 of kind – babycakes…a nebo ať nejsou všechny klasiky stejné: Red Hot Chili Peppers vs Snap! – Rhythm Is A Baby [Martinn Bootleg]

Soundwaver

taky by mně zajímalo (pokud to nemyslíte ze srandy), zda tohle imfo o nehodovosti máte z ofiko zdroje.
co třeba, pokud to teda chcete brát do detailů, rockeři, kterým třeba při tvrdšich singlech ‚řve motorovka‘ v autě několik minut? to si taky nikdo nevezme na triko, ne? zrušíme kvůli tomu Beat, nebo jim přikážeme hrát jenom ploužáky?
je to totiž o řidiči, ne o stylu hudby (ladění radia za jízdy taky není kvůli hudebnímu stylu)

a že jsou z hlediska dance music posluchači měkoty? 🙂 tohle imfo máte odkud? tohle když si pak přečte provozovatel jakéhokoliv, i budoucího radia,, tak se n3divim že tu, kromě současného Dance radia nic není.

Míra

„Nehodovost“ byla myšlena ze srandy. Nicméně vycházela z dávného zážitku jednoho z moderátorů. Kdysi jsem zaslechl: „Pustil jsem si The Offspring a naboural jsem….“. Měl jsem dát smajlíka. Věta o měkotách, na rozdíl od zbytku textu, prezentuje můj názor. Trsat se dá na lecos, včetně Jamese Ruskina, The Advent….,akorát je například taková hudba neslučitelná se současnou posluchačskou obcí. Jednoho potěšíš, padesát naštveš. Nehledě na fakt, že v poledne je laťka akceptovatelnosti ještě úplně jinde. Elektronická a Dance hudba by mohla mít dva celoplošné okruhy, nemá nic. Sranda je, že cílovka tvrdého techna jsou dneska lidé mezi 35 až 50. Cílovka obecně elektronické hudby je jestě širší. Netro půjde cestou nekonfliktnosti, pohody a přitom i alternativy, tady prostě musím majitele a tvůrce programu Netro Live akceptovat.

Soudnwaver

tancovat se dá na všechno, hlavně po alkoholových breacích, s tím souhlasím. 😀 vezměme si třeba Mašinku, jak jela, nebo možná ještě jede na parties.
ale za ofiko taneční hudbu jako takovou já prostě budu navždycky brát jen house, trance, electro, potažmo ze starší 80kový disco.

PVo

„Philmen: na RZP jsem vyrustal uz od doby,kdy behem dne byl program pro „starsi“ a teprve pozde vecer byl dance a az pozdeji se tento format napr.s Lubosem Novakem prelil do celodenniho formatu.“ Poslouchal jsem RZP od podzimu 94′ ale o tomto dělení mám jiný vjem v paměti, sice ze začátku bylo přes den dost „spotřebitelských“ pořadů z původního formátu „chyťte si zlatou lišku“ ale to zmizelo (si myslím) ještě před příchodem Luboše Nováka. Strůjcem změny na taneční formát byl Karel Knechtl.
Skoda že po Kříčkovi nedali post programového L. Novákovi ale Balíkovi, kdyby se tak nestalo tak třeba by byl Fajn silným tanečním rádiem a E2 by rozhodně nebyla tak dominantní.

Jirka

Ono to bylo puvodne radio pro podnikatele, proto tam bylo tolik spotrebitelskych poradu. Za dob „Lubose Novaka“ to byl vynikajici format, ktery uz Fajn nedá.

Philmen

PVo: je to tak – Karel Knechtl přešel z tehdejšího rádia City 93,7 (nebo snad ještě RTL 93,7) na Zlatou Prahu v r.1994 a pamatuji si také na jeho první taneční pořad, který se jmenoval „Rhythm of the night“ a byl každou sobotu. Ona ta změna na Zlaté Praze probíhala právě na přelomu let 94/95, do té doby byla Zlatá Praha skoro neznámá, díky formátu, který byl do té doby úplným opakem toho, co z ní poté bylo. Pak přišla hitparáda Zlaté Prahy, která se v r.96 přejmenovala na Zlaťáky…a na tu dobu byly fenomén písničky na přání, které se žádaly faxem 🙂 a čím víc byla stanice poslouchanější, tak jejich linka padala až Telecom nevěděl co s tím, protože to byla neskutečně vytížená linka :-). Je to škoda, v r. 2002 nebo 3 se rádio přejmenovalo na FAJN bylo slibováno, že formát se nezmění, ale dlouho to nevydrželo. A pak tyto rádia vzala (myslím tím tanečněji laděná) postupně odpadly – BONTON/DEEJAY se překlopil nejdříve do pop/rocku, to nevyšlo, tak pak do té nízkonákladovky co je nyní. Rádio VOX (myslím tím období s Martinem Hájkem) se dostalo do finančních problémů a zbytečně se zbavilo vysílače, tam vlastně pokračovala tzv. Taneční liga (vydávaná i na CD. Rádio Triangl, které muselo ustoupit Proglasu (zde mi přijde celkem vtipné, že v nejateističtějším státě má celkem lukrativní vysílače takové velmi minoritní rádio). A pak najednou se vyrojilo plno rockových rádií, ale jak letmo sleduji jejich poslechovost, nějaký ten rok čísla u nich padají.
Co mě fakt hodně překvapilo – tak při dnešní jízdě autobusem několik hodin měl řidič puštěnou Frekvenci 1 a byl jsem celkem (obrazně řečeno) v šoku, co se objevilo v playlistu: Alan Walker-Faded, Linkin Park-Breaking The Habit, MARTIN SOLVEIG & DRAGONETTE-Hello, SELENA GOMEZ & MARSHMELLO-Wolves, KYGO & CONRAD SEWELL-Firestone, DAVID GUETTA & KELLY ROWLAND-When Love Takes Over, LOST FREQUENCIES & ZONDERLING-Crazy, CALVIN HARRIS & RIHANNA-This Is What You Came For, LUIS FONSI & DADDY YANKEE-Despacito a k tomu velký mix 80.a 90.let…část jsem uvedl z celodenního playlistu, ale jak je vidět, F1 zřejmě prochází po hudební stránce velkou proměnou, protože i „českých“ písniček mi přijde méně než kdysi, ale je pravda, že jsem F1 cca 5-6 let vůbec neposlouchal, takže nemám úplně přesné srovnání.

Jirka

Tak Bonton ve svých začátcích taneční nebyl, proto změna z Bonton na Bonton/Deejay nebyla nijak slavná a ani zajímavá. Návrat zpět na Bonton – pop/rock nezastavíš byl naopak návrat špíše k tomu původnímu formátu a skvělému Bontonu. Jenže pak to dostal na sefovani pan Škoda z Frekvence 1, ktery snil o vlastním díťěti, tkzv. druhém Blaniku a udělal z toho hrob. Jooo Vox, take na nej rad vzpomínám, Triangl jakbysmet, některé pořady na Golem rádiu.. To byly časy a zlatá éra soukromých rádií. Dnes je doba lowcostová a kolovrátková.
Všechny ty rádia v té době byla originální s vlastním podpisem. Dnes je to sjednocená a hlavně omezená hudební šeď, kde vedou rotace a hodně omezeny playlist a zoufale moderování doplněné trapnohumorem.
Jsem tak rád za špičkový Color (lidi kolem něj, kteří muzice rozumí, Ovi, Jakub Melín a další, kteří obohatili a obohacují playlist tohoto rádia), ExpresFM, Radio 1, to jsou opravdu vyjímky a poklad.
Jenže málo posluchačů ocení kvalitní, neoposlouchanou hudbu, pořady, moderování..

Soundwaver

ale zato v letech 2000-2002 se na Bontonu daly v běžném vysílání slyšet i kousky od Angelic, SQ-1, nebo Nature One Inc., nemluvě o hitparádě Factory top 40 apod.

Žorž

Fajn se na českou jedničku pro novinky korunuje neoprávněně. Občasné nasazení novinek do hitparády nebo „speciálu“ To nejnovější, který je se facto každodenním běžným drivem s několika novinkami, vůbec nic neznamená.

Žorž

Pokud na Fajnu tenhle týden opravdu nenasadili do standardního vysílání žádnou novinku, opomenuli i novou Lady Gaga. To mi u CHR stanice, za kterou se Fajn vydává, připadá jako vrchol ignoranství.