Komentáře a diskuze

  • David Pražák 22. 2. 2020 v 15:03 k KomentujemeNezapomínejte ještě na nové Rádio Západ. Ten taky hraje dost novinek. A co se týče taneční muziky, tak v FM...
  • Lukáš 22. 2. 2020 v 13:07 k KomentujemeSeeJay rádio vnímám jako kvalitní rádio. Poslední dobou ho posloucháme v práci a byl jsem až překvapen co existuje nové...
  • Václav 22. 2. 2020 v 12:50 k KomentujemeOpět nešlo už doplnit, takže odpovídám možná ještě na neschválený komentář. Slogany jsou první v Brně s nejsnovějšími hity nebo...
  • Jirka 22. 2. 2020 v 12:39 k KomentujemeProtoze Cra v DAB+ berou ze streamu, zmenila se adresa a studio jeste neni finalni.
  • Václav 22. 2. 2020 v 12:28 k KomentujemeK tomu se rád jako posluchač z Moravy vyjádřím. NAŠTĚSTÍ Free nehraje jako Fajn! Hudební složení je primárně dance posledních...

Články

Kiss 98 posílí pokrytí v Ústeckém kraji

kiss98Rozhlasová stanice Kiss 98, která své hvězdné okamžiky zažívala především v devadesátých letech v Praze, posiluje svoji přítomnost v Ústeckém kraji. Ke stávajícím vysílačům Ústí nad Labem 99,8, Děčín 97,1 a Lovosice 97,5 brzy přibudou další dva – Teplice 97,4 a Chomutov 97,1 MHz. V severních Čechách je pražský Kiss přítomný již od roku 2011 a za dlouhých pět let zdejší posluchače nezaujal. Jeho poslechovost se tu pohybuje kolem 3 tisíců týdně, což je stejný výsledek, jako zde mají např. Expres FM nebo sesterská rádia Spin a Signál. Vše stanice, které v Ústeckém kraji narozdíl od Kissu nemají žádný vysílač. Proto se plánované dokrytí dá považovat spíše za formální akt, aby se síť Kiss mohla obchodně prezentovat souvislejším pokrytím celé republiky. To, že severočeské posluchače v reálu program nějakého Kissu z Prahy vlastně nezajímá, je vedlejší.

23
Komentáře

10 Comment threads
13 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors

captain jack
pisničky

Žorž

Smutné, co vše čeští vysílatelé udělají pro zisk – provozují už i vysílače, které se jim primárně nevyplatí. Chápu, že společnost musí být bonitní, ale dělat z radií za každou cenu továrnu továrnu na zisk je pro mě coby radiovýho srdcaře humus. „My máme pokrytý i severní Čechy, tak pojďte s reklamou k nám! A nemusí vám vadit, že se vám inzerce v tomhle kraji vůbec nevyplatí, protože i přesto, že tam máme pět vysílačů, nás poslouchá minimum lidí. Ale máme pokrytý celý území a na mapě to vypadá cool…“ Nechápu, jak tyhle za každou cenu se podbízející co největšímu počtu posluchačů fabriky může někdo vůbec poslouchat.

Tom

Lidi ze SČ jejich program prostě nezajímá. Ti konzervativní už si tam svoje rádio našli a ti náročnější lidé už rádio neposlouchají. Moc dobře si pamatuju, když v Ústí začal vysílat Bonton. Tehdy na diskusních fórech lidé doslova jásali a byli rádi alespoň za tu malou alternativu. Pak ale přišel pan Škoda, který Bonton předělal do dnešní podoby a od té doby poslechovost nejen v Ústí postupně klesá. Náročnější Ústečané si můžou pustit jen Beat, Plus a Vltavu. A nebo mohou použít internet, to je asi to nejlepší řešení.

JM

Z rádií v ČR se přičiněním RRTV prostě staly fabriky na peníze.

Až na vyjímky je to prostě produkt, který je nějak nastavený. A to platí i pro ty slušnější stanice, kde sice nějaké to srdcařství je, ale ve výsledku je to stejně produkt (Beat, Country). Jedinou výjimkou v éteru je v tuhle chvíli snad jen Radio 1 (které neztrácí svou tvář), Color a Sázava. I ten Expres, který je jinak skvělým rádiem, je prostě cílený produkt (ale taky dobře a od srdce dělaný).

Zbytek jsou prostě kolovrátky, kde hudba a moderování je jen výplní mezi reklamami.

Tom

Souhlas, jinak na zmíněných rádiích je skvělý i fakt, že hudbu si vybírají sami moderátoři a nediktuje jim playlist žádný hudební dramaturg. To je výhoda jak pro posluchače, tak i pro samotné moderátory.

Žorž

Expres je produkt, ale neni to továrna na prachy. Někde sem čet rozhovor s jeho současným majitelem – Petrem Stuchlíkem. Říkal, že Expres a Classic nepotřebuje – nekupoval je za účelem byznysu, ale protože je už dlouho poslouchá a líbí se mu. A to, že mu vydělávaj peníze, je fajn. A tenhle přístup se mi líbí, i když nejsem boháč jako pan Stuchlík 🙂

Žorž

To se mi na Expresu dost líbí – od začátku svojí existence staví na tom, že neni pro všechny. Má určitou posluchačskou základnu, pro kterou vysílá a nesnaží se ovládnout trh. A z toho radia je to slyšet, tudíž se daleko líp poslouchá, respektive dá poslouchat…

Tom

Tak to je dobře, že pan Stuchlík nekupuje Expres čistě kvůli penězům. Mě osobně vždycky zajímalo a zajímat bude, jestli třeba pan Babiš vůbec někdy poslouchá Impuls, nebo ho má koupený jen kvůli penězům, což je pravděpodobnější.
Ano, Expresu si je třeba taky vážit, protože hraje hudbu, která je u nás z neznámého důvodu stále alternativní, ale třeba v Británii je to mainstream.

Michal, Polsko

Ahoj,

mozna vite jestli prazsky Kiss vysila stejny program i na ustecku? Je to stejne to co v Praze na 98,1 FM a na streamu na play.cz? Nejsou tam zadne odpojovaky s reklamou a zpravami pro ustecko?

A jak je tomu u jineho puvodne prazskeho radia Bonton. Maji take vysilac v Usti, takze tam bezi program stejny s prazsku frekfenci 99,7, nebo je to jak u Blaniku a ma odpojovany program?

Diky za odpovedi.

MichalP

Zdravím,
obě rádia vysílají na Ústecku naprosto shodný program jako v Praze. Ve vysílání nejsou ani odpojované vstupy.
Michal

DJ Basslicker

AHoj kluci, samozřejmě, že diskusi sleduju dlouho. Ono je těžký něco napsat veřejně, abych neurazil nebo naopak, protože na tyto stránky chodí i vedení, nicméně jsem milovník 90tek a hudba v Discopříběhu mě neskutečně baví a vždy se u ní uklidním :-))

Tom

Já mám taky rád devadesátky, ale ne normalizační hity, které Michal David na Kissu často taky pouští. Navíc jeho styl moderování je tragický.

JM

Asi tak, nebyt tech reci na urovni ctvrte cenove by se to i dalo poslouchat. Jenze duo Hajek+David jsou priserni moderatori a jejich buranske historky se nedaji vydrzet.

Tom

Jednou jsem zastihl vysílání bez Michala Davida, tedy jen s Martinem Hájkem. Žádné hloupé keci ani pohledy do bulváru jsem kupodivu nezaslechl, Martin Hájek mluvil jen o muzice a jediné odbočení od muziky nastalo při pravidelném kalendáriu, což mi nevadilo. A navíc za celou dobu jsem nezaslechl nic z našeho normalizačního popu. Proto by bylo nejlepší, kdyby moderoval Martin Hájek sám.

Johny HD

Pamatuji, když Kiss 98 začínal v 93 r. v Praze, první půlrok to bylo super, tehdy nemainstreamové formáty, jenže pak došlo k nějakým obchodním veletočům, stal se z toho po půlroce kolovrátek s neuvěřitelně vlezlým až obtěžujícím programem, trapné soutěže atd. Od té doby to s ním jde od 9 k 5, asi podle momentálního programového managementu. Jinak M.David pravidelně v pátek večer prudí i na Mladoboleslavské Deltě, též spadající pod síť Kiss, nebýt jeho, celkem fajn by se vzpomínalo na diskotékovou produkci 80.-90 let.

Ondrej

KISS 98 potazmo Kiss FM hrajici největší hity nonstop (v roce 2000-2002) Byl super 🙂

Vojta

Docela by mě zajímalo co na téma Michal David a Kiss říká DJ Basslicker (který sem taky chodí). Na Kiss JC mají ohledně Michala Davida taky máslo na hlavě.. ačkoli jim ho tam nejspíš natloukla pražská matka.

Tom

Jednou jsem prolaďoval FM pásmo a na frekvenci 97,7 právě končil jukebox a Basslicker říkal, ať rozhodně nepřelaďujeme, protože už za chvíli začíná Discopříběh s borcem Michalem Davidem a jeho kolegou Martinem Hájkem. Už samotné označení Michala Davida jako borce naznačuje, že má na něj Basslicker docela pozitivní názor.

Anonymní

Ad „…Kiss v Ústí nikoho moc nezaujal,…“ a „…plánované dokrytí dá považovat spíše za formální akt,…“
Obsah vysílaných informací je zaměřen výhradně na Prahu a okolí. A to samé platí pro promo akce či posluchačské soutěže. Ani se nedivím, že Kiss nemá v Ústeckém kraji poslechovost.
Dále uvedu, že v RDS nejsou nastaveny jiné alternativní frekvence než ta pražská 98,1. Přitom když pojedu z Prahy do Děčína, mohl by být poslech celou cestu perfektní. Jenže to by v RDS musely být zadané alternativní frekvence.
Cca 3 roky nazpět jsem to psal do rádia a nikdo mi na mail neodpověděl, natož aby se obtěžoval zjednat nápravu. Tož asi tak.

JM

Ty veletoče kolem formátu Kissu už jsou smutné. Někdy na konci roku 2009 se opravdu podařilo formát doladit, hrálo se od 80. let (s drobnou příměsí konce 70. let) až do současnosti, ale primární byla 80. a 90. léta. Z české a slovenské hudby se hrály nekonfliktní a příjemné sklady, zásadně se nehrál normalizační pop, moderátoři byli příjemní a nebyli zbytečně vlezlí. Hrála se i hudba 80. let, kterou jinde v éteru nebylo slyšet. Rádio tehdy mělo jen jeden vysílač na 98,1 FM a přesto dělalo vynikající čísla (týdenní poslechovost WR 100-120 tisíc). Pak někoho napadlo tam nacpat Michala Davida, začít hrát normalizační pop a zároveň přes den hrát „žhavé novinky“ typu Rihanna, David Guetta apod., které do té doby rádio nehrálo a lidi to ladili často i kvůli tomu. Poslechovost šla od roku 2010 rychle dolů a rádio už nikdy nepřekročilo WR 100 tisíc lidí, naopak zakotvilo kolem 90 tisíc, v poslední době pak i pod tímto číslem. Přitom spustilo další vysílače mimo Prahu, které ten pokles ovšem jen potvrzovaly, protože nebýt nich, je WR ještě nižší (tipuji tak kolem 70 tisíc). Nyní to vypadá, že se nad tím konečně někdo zamyslel a formát se začíná podobat roku 2009. Jenže dobří moderátoři jsou pryč, Michal David tam stále je a je promován ve vysílání a dost posluchačů uteklo za tu dobu jinam.

Tom

Souhlasím. Současný hudební formát je sice docela dobrý, ale jejich moderátoři mi připomínají ty z Frekvence 1 a nedávno tam navíc měli opět rozhovor s Michalem Davidem a vychvalovali ho tak, že mi až bylo zle. Zlaté časy Kissu v letech 2008 2009 jsou už asi nenávratně pryč. Rád bych se ale mýlil.

Jirkas

Michal David silně, způsob moderovaní také a ostatně i hudebni formát Kiss 98FM zabíjí, to ostatně dnes spoustu rádií.

Tom

Důvod, proč Kiss v Ústí nikoho moc nezaujal, je jednoduchý. Kiss neustále mění hudební formát a moderátory a když už to v roce 2009 vypadalo, že mají hudební mix dobře vyladěný, objevil se Michal David a začal tam moderovat. Škoda 🙁