Stanice si evidentně utáhla opasek. V jejím schématu zůstali pouze dvě moderátorky a jeden moderátor + zprávař. Ranní vysílání nově začíná až v 7:00 a trvá čtyři hodiny. Vede jej po velmi krátkém intermezzu Jiřího Čady (jinak staničního hlasu Dance) opět David Salomon. Oba v minulosti vysílali na sesterském Bontonu. Salomon (dříve také zprávař a vedoucí programu) působí přeci jen sympatičtěji než chladně profesionální hlas Čady vhodnější do jinglů a reklamních spotů. Další čtyřhodinový moderovaný blok pod taktovkou již zavedeného hlasu Lucie Vašíkové (dříve Kiss Delta) začíná až ve 14 hodin. Dance radio má jednoho zprávaře, je jím Jakub Kesl (ex City), který nahradil nepříliš zdatnou Michaelu Širokou. O víkendu slouží další čtyřhodinovou směnu od 15:00 Tereza Ročeňová. Tím výčet pravidelné živé moderace končí. Zbytek vysílacího času pokrývá automat donedávna označovaný jako Méďa Béďa, jinde zvaný Němý DJ nebo Chuck Norris.
Stanice ponechala pouze dva živé mixované večerní pořady střídající se v neděli – Clubmix Milana Kroužila (relace s tradicí od roku 1999) a Climax Chrise Sadlera. Personálním minimalismem Dance připomíná svého předchůdce Radio DJ i sestru na 99,7. V programovém schématu jinak běží nakupované předtočené pořady převážně zahraničních DJů (je jich neuvěřitelných třináct plus dva tuzemské). Zajímavé je, že mezi nimi stále figurují Transitions, Fire It Up a Global, které uvedlo již v roce 2009 Radio DJ. Vazba na zaniklé urban dance radio je také v popůlnočním slovenském vysílání a zprávách z Evropské unie.
Rádio opustili dva zanícení příznivci taneční hudby Radka Stratilová a Luboš Novák. Především druhý jmenovaný byl velkým zjevem a originální osobností v českém rozhlasovém prostředí. Produkoval mimo jiné staniční hitparádu Dance Line Chart, která běží nadále jako nemoderovaná, což je rarita.
Pozitivem nového programu je posunutí večerních mixovaných pořadů již na 18:00. Jde o příjemně odvážnou změnu v čase, kdy na ostatních rádiích běží standardní proudové vysílání. Ve večerních mixech je možné narazit i na dubstep, drum’n’bass a jiné „nerovné“ beaty nabourávající dosud převážně komerčně tranceovou image rádia.
Co se za dva roky v pásmu FM nezměnilo, je nepříjemně vysoké procento slabých a nudných recyklací obehraných mainstreamových hitů a plytké pop tranceové kusy. Je cítit celkové ustrnutí v čase, rádio po většinu času zní, jako kdyby byl letopočet o deset dvanáct roků nazpět (viz Scooter feat. Vicky Leandros – C’est Bleu). Ve vysílání rotují stále stejné reklamy na zlatnictví Beny (na druhou stranu je to asi jediná firma tohoto druhu v Praze, kterou díky tomu dokážu spontánně jmenovat). Body strhává také nelepšící se kvalita modulace na vysílačích.
Mé posluchačské preference se postupem času vyvíjejí. I přes nedostatky je Dance radio stále mezi pěti nejzajímavějšími stanicemi s novější hudbou v metropoli. Reprezentuje ale poněkud zašlou a vybledlou éru, navíc ortodoxním stylem, proto mezi žánrovými komunitními rádii ve mně budí větší zájem daleko současnější a vitálnější Radio Spin, ač mě v prvních letech jeho vysílání neoslovilo.
23:49 14.09.2024