Komentáře a diskuze

  • Tomáš Hvozdecky 31. 3. 2020 v 19:26 k KomentujemeMoje první experimentální radio byla Tesla 814A na které mi kousek od Náchoda stabilně hrálo Funradio z Kamzíku a to...
  • Ovi 31. 3. 2020 v 18:16 k KomentujemeA ještě jeden vizuál a videopozvánka k novému rannímu programu na Expres FM. Miloš Pokorný se na 90,3 vrací po...
  • Jarda 31. 3. 2020 v 16:57 k Komentujemejak to pujde tak zkusím ve svém, mě odešlo turbo, tak mi to tedka nejezdí :D
  • Jirka 31. 3. 2020 v 16:43 k KomentujemeProvozuji dva tunery, kazdy z tech tuneru ma navic solo vstup na fm a solo dab, takze logicky zadny problem...
  • Seth 31. 3. 2020 v 12:06 k KomentujemeČo sa týka tých dvoch kombinácii FM antén na streche. Nemáš problém u niektorých staníc z tzv. dvojením signálov? Alebo...

Články

Český rozhlas Zlín startuje

Český rozhlas Zlín. Foto: Herom67 - Google.comČeský rozhlas po roce spouští další samostatné regionální vysílání. Od zítřka 2. listopadu 2017 bude možné nejen ve Zlínském kraji naladit místo odpojovaného programu Českého rozhlasu Brno (fungujícího ve Zlíně od roku 2004) novou značku Český rozhlas Zlín. Slavnostní zahájení je naplánováno již na dnešek. Nepůjde o celodenní vysílání z Baťova města, část programu bude nadále přebírána z Brna. Na Českém rozhlase Zlín se v ranním vysílání objeví Petr Uhřík, dlouholetý moderátor Radia Zlín. Trochu tedy hrozí, že se zprvu občas přeřekne, protože názvy obou rádií jsou velmi podobné.

Hlavní frekvence stanice bude 97,5 MHz z vysílače Zlín – Tlustá hora o výkonu 5,5 kW. ČRo Zlín bude v regionu soupeřit o přízeň posluchačů střední a starší generace zejména s rádii Impuls, Čas a Blaník.

36
Komentáře

12 Comment threads
24 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Jarda

Tak jak se vyvíjí čro zlín? je už něco pozorovatelného? Nebo stale kopírují čro Brno? Podobně začal u nas liberec a nyní je úplně někde jinde. Tak mě zajíma kdo je ze zlínského kraje, zdali sleduje vývoj teto stanice. 😉 co se programu a tak týče.

Václav

Já jsem přímo v kraji pod hlavním vysílačem a jak jsem říkal r-Zlín je administrativní název ale třeba ještě před rozdělením se některé pořady (apetýt,p. na přání) vysílaly z vily ve Zlíně ale to zas pro celou tehdejší síť a tento typ vysílání v určitých časech přetrvává. Oddělený program je akorát ranní blok a tak hodinka po páté odpolední. Vypozorováno jen z pár chvilkových úryvků, co jsem tak prolaďoval, takže bez záruky. Ovšem si nemyslím že je to potřeba nějak víc oddělovat, vycházím li z atmosféry r-Brna, tradiční stanice, na kterou jsou především starší posluchači zvyklí a takové regionální vysílání nejen počtem posluchačů moc budoucnost nemá, že teď má R-Zlín 12 tis nevidím moc rentabilní a zdali se vůbec s tím posluchači identifikovali a nehlásí se spíš k Brnu, analogicky jako v Lib. kraji k r-Sever. Přesto že aktivně poslouchám stanice různých žánrů (Country, Proglas, 80,s na r. Haná, Rock n roll, když někde je; a další), tak Brno nebo Zlín (je ten název jedno) nebo jiné regiony nevím čím mohou na poslech lákat; ale mám pochopení že má svou důležitou roli, atmosférou je nejblíže Slovácku, to byste pochopil až byste na tamějším venkově byl, a přesto že ten kraj je na pomezí ZL/JM tak ti tradiční posluchači se budou k Brnu hlásit. Takovou atmosféru jsem na žádném regionu neslyšel. Například bylo pěkné že před nějakým rokem, nevím jak teď, v centrálním rozhlase v nemocnici v Uh. Hradišti měli R-Brno, zrovna tam byla dechovka na přání, i když ji nemám rád, bylo to takové autentické, než třeba v nem. ve Zlíně studený Radiožurnál.

Jarda

tak u liberce by stačilo kdyby se r-sever vrátil k názvu ústí nad labem, takhle to stále spoustu lidí bude mást. Bylo by to i lepší protože by každy hned poznal o jaky kraj se jedná, když se řekne sever tak je to nazev z dob kdy liberec nebyl a šlo tedy o celé severní nebo spíš severozápadní čechy. Po rozdělení měli vytunit i ten sever, jelikož tu ma extremní přesah bukova hora a někde i varnsdorf a ty lidi prostě nevědí že mají přeladit na nový liberec, dokud se neozve ústí nad labem. Snad to do budoucna čro naplánuje. U té moravy je to zase trochu jinak. Ale i tak je situace podobná. Možná se to časem usadí teprve za 3 a něco měsíce (v listopadu) to bude teprve rok co vysílá, liberec už 2 roky. A oproti moravě je ten program uplně jinde, dříve to spíše kopírovalo sever, nyní je to až na pár vyjímek nezavislá stanice, samozřejmě noční program je stejny pro všechny regiony.

Václav

jasné, já ani už bych nevěděl, kdy se to rozdělilo, regiony to je pro mě okrajová věc. Říkám ale u nás na tom Brně takové moravské venkovské babky jako by tam občas plkaly, to je specialita pro ty lidi specialita, to jsem na jiném regionu neslyšel, jiné regiony občas působily spíš odměřeným dojmem jako Radiožurnál, v tom je to podle mě jiné a nevidím důvod proč jim to u nás na Zlínsku brát a překopat vzhůru nohama, jsou si toho i rozhlasáci vědomi, proto do toho nejdou.

MichalP

Pro Jardu:
Člověče, Vy si změnu názvu zavedeného názvu radia představujete jako hurvínek válku. Opravdu není nejmenší důvod měnit název ČRo Sever. Jednak to nic nového nepřinese a akorát by to stálo zbytečně mraky peněz za reklamu, která bude propagovat novou značku. To už je mnohem lepší a přínosnější peníze utratit za program stanice.

Jarda

V minulosti již jako čro ústní nadlabem vysílali, jen by se vrátili k původnímu názvu. A jen by to říkali lidem do rádia než by se to změnilo, jen by pak museli obměnit ty cedule a nálepky, to jo no.

Pepa

Takovou blbost ,že mono bylo zavedeno na žádost posluchačů jsem v životě až teď, nečetl, to mohl napsat jenom chorý mozek , máme tady takového virtuálního našeptáváče něco jako gebls, tisickrát propagovaná blbost a lež se stává skutečnou realitou a masa podlehne, zavedení limitu je v pořádku s tím musí souhlasit všichni, ale teď mi to Brno hraje mono a hlasitě řve a to jsem od Kojálu 130Km a jěště jste tady mlel tu svou dostupnost!!!? na to vaše chrastítko s ulomenou anténou to bude šumět i mono přímo na vysílací anténě , oproti ostatním stanicím, tak zase je v tom bordel a stereo vypnout na žádost posluchačů ,tak to doložte Vy přetrhdílo, jinak jste lhář a záměrně to degradujete, tyto kecy opravdu nemusíte, to si nechte do mateřské školy i tak Vám nebudou věřit. A za toto platíme poplatky , na sousedním Slovensku s tím problém nemají, nebo sú chytřejší a ne tak nevzdělaní ,jako tady Ti hlůpi nafúkanci co temu nerozumí a dělajů ze sebe machry a oblbují nás všetkých ale jednů i na takové dojde a bude od nich pokoj a nebudů nám kazit a otravovat pěknů muziku nějakým mono žďorbem pro blbce .