Komentáře a diskuze

  • Jirkas 19. 10. 2019 v 19:26 k KomentujemeNeproniklo, ale osobne tipuji listopad nebo prosinec.
  • Philmen 19. 10. 2019 v 16:51 k KomentujemeA nekde uz proniklo,kdy by mel zacit Strahov?
  • Jirkas 19. 10. 2019 v 16:19 k KomentujemeZe Strahova to v Bolce pojede ok, 1KW tam doleti jako fik.
  • Jarda 19. 10. 2019 v 13:24 k Komentujemezkuste až spustí prahu ;) ze strahova to bude pravdepodobne, ten vysilač je hodne silnej i 100W z něho jsem...
  • Pavlus 19. 10. 2019 v 12:08 k KomentujemeMladá Boleslav RTI nic mohli by taky něco sem přihodit směrem na Boleslav
  • Ovi 18. 10. 2019 v 23:35 k KomentujemeJe škoda, že nevydrželo v DABu do teď, kdy se vše začíná hýbat. I když to zatím nebyla moje srdcovka,...

Články

Černá Hora mění licenční podmínky, Hitrádio je za dveřmi

Královéhradecké Radio Černá Hora poprvé od konce devadesátých let mění své licenční podmínky. Důvodem je příprava na začlenění stanice do sítě Hitrádio (v této souvislosti se Hitrádio Magic změní na Rock Radio). V posledních měsících je to další z řady úprav (de facto sjednocení) licenčních podmínek stanic Media Bohemia. Ve všech případech jsou tyto změny zdůvodňovány frázemi o změněných potřebách posluchačů a nutnosti reagovat na současné trendy v rozhlasovém vysílání.

U Černé Hory je specifickou změnou zejména formální zrušení odpojovaného vysílání v Pardubicích a Hradci Králové a také vypuštění celé řady tzv. speciálních programů. V praxi se mnohé z nich již dlouhá léta nevysílají, takže je s podivem, že Černá Hora požádala o jejich vypuštění až nyní. Příkladem může být legendární rozhlasový seriál Oldřicha Kaisera a Jiřího Lábuse Rodinka z produkce někdejšího Radia Golem, který Černá Hora koncem devadesátých let nějakou dobu vysílala. Dávno zrušené jsou také například hitparáda Black Top Twenty, Partytime nebo Seznamka, ale až letos rádio žádá o svolení tyto pořady dále nevysílat.

Stanice zatím nepožádala o změnu názvu, jednou z variant může být „Hitrádio Černá Hora“ zachovávající tradiční značku a zároveň potvrzující novou identitu východočeského leadera.

48
Komentáře

18 Comment threads
30 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
Jiří Tenisak

Další zničené rádio

Honza

Myslíte si že se příští rok Hitrádia sloučí do jednoho?

Petr

Jenom to ne!

Jarda

u některych bych to typoval třeba fm a fm plus, nebo tak, nebude to najednou a plošně.

LU

Změna má nastat o půlnoci? Nevíte?

Radioamatér Zásuvka

Ano, snad o půlnoci. Jinak stream černé hory na play.cz jen šumí. Na ABradio zatím není.

LU

web už funguje i s odkazem na stream

Jarda

Web je převažne překonvertován, třeba jim tam stále chybí vysílač v náchodě, jinak všecky tam jsou.

Radioamatér Zásuvka

Tak doména cernahora.cz už je odstavená.

Jarda

Tak od zítra již bude hitrádio.

Jarda

rock rádio koordinuje kmitočet v náchodě, ale proč? Až se změní hitradio magic tak v náchodě má po magicu pěkný kmitočet, když kouknu na mapku černé hory (budouciho hitradia), na mapku hitrada magic (budoucího rock radia) a na mapku současného rock radia, tak když vidím pokrytí magicu, tak proč koordinují náchod? Taktéž v některých městech jim zbydou duplikace například mladá boleslav, trutnov, defakto zbytečným bude i jičínský a královédvorský kmitočet.
Všechny stanice mají kmitočet v mladé boleslavi. Ale smysl koordinace rock radia pro náchod jsem teda nepochopil. (berte to tak že z magic bude do konce roku rock a černá hora právě tím hittradiem. (vychazím z jejich pokrytí). To je úmyslné ukradení kmitočtů a vytvoření zbytečného duplikátu! Proboha proč!

Jarda

jako by nestačolo že pohlcovanim radií vytvořili spoustu duplikatů viz zapadní a severní čechy, ale umyslne vytvořit další?