Komentáře a diskuze

  • Oviradio.cz 30. 3. 2023 v 08:34 k Rádio Dálnice končí 31. března 2023K dnešnímu ránu jsou vypnuty a demontovány Šternov 96,4 a Jažlovice 107,2. Kdy se tak stalo, netuším.
  • Oviradio.cz 29. 3. 2023 v 23:24 k KomentujemeOstrý se v souvislosti s politickými ambicemi už v roce 2018 z ČRo vytratil a není o něm slyšet. Je...
  • Petr 29. 3. 2023 v 22:30 k KomentujemeJá se domníval že ředitelem byl Jaromír Ostrý (ex Dvojka), jak dlouho už není a co nyní dělá?
  • Jiří 29. 3. 2023 v 21:25 k Pár poznámek k RFIZatím jsem použil můj oblíbený world receiver Sony ICF-7600DS pro rychlé vyzkoušení.Potvrzuji u mě 13740kHz, ještě jsem narazil na SW...
  • Michal R. 29. 3. 2023 v 20:58 k Rádio Dálnice končí 31. března 2023Podle mě k ukončení vysílání dojde z pátka na sobotu v nočních hodinách. Tipuji že poslední song na Radiu Dálnice...
  • Oviradio.cz 29. 3. 2023 v 20:49 k Rádio Dálnice končí 31. března 2023V mém dosahu (7 vysílačů na trase Praha - střední Čechy - Vysočina) k dnešku neregistruji žádné vypnutí. 2 dny...
  • Oviradio.cz 29. 3. 2023 v 20:44 k KomentujemeŘeditelka Českého rozhlasu Brno a Zlín Hana Ondryášová za dva dny končí. Důvodem je neoprávněné využívání služebního auta k soukromým...
  • Jiří 29. 3. 2023 v 12:03 k Pár poznámek k RFIDíky,večer zkusím.

Články

Blíží se konec brněnského Rádia Petrov

Rádio Petrov Blaník

AKTUALIZOVÁNO: Rádio Petrov bude 1. 5. 2020 nahrazeno Rádiem Blaník z Prahy.

Shrňme si fakta: Rádio Petrov zahájilo vysílání na Nový rok 2002 převzetím frekvence 103,4 MHz po Radiu Brno. Po celou dobu vysílá formát označovaný jako czech conservative (tzv. pohodové české rádio). Petrovu při startu poskytlo své know-how úspěšné Rádio Blaník, ale program je svébytný a výběr hudby je odlišný od typické blaníkovské linie, Petrov do svého playlistu zařazuje vedle prověřené československé klasiky i méně známé tituly.

V letech 2008 až 2013 Petrov rozšířil své pokrytí na celý Jihomoravský kraj, velkou část Vysočiny a mezi deseti FM vysílači je i frekvence pro Svitavsko v Pardubickém kraji. Nejvyšší poslechovost ale Petrov vykazoval už kolem roku 2007 s jediným vysílačem na Hádech.

Dlouholetými majiteli stanice byli Aleš Pohanka a Jef Kratochvil. V prosinci 2018 byl převeden poloviční podíl po zesnulém Kratochvilovi na zkušeného broadcastera Petra Dvořáka, který společně s firmou Media Bohemia provozuje mutaci Rádia Blaník pro Karlovarský kraj (tuto stanici na konci devadesátých let založil) a také Oldies Radio.

Nyní leží na RRTV žádost o schválení převodu celé společnosti provozující Rádio Petrov na Petra Dvořáka. Zhruba před rokem Dvořák stoprocentně převzal provozovatele chebského Radia Egrensis a vzápětí na jeho frekvence nasadil program Rádia Blaník z Prahy.

Jaké by mohly být varianty dalšího vývoje v případě Rádia Petrov? Zachování stanice v dosavadní podobě není příliš pravděpodobné, pokračování současného hudebního formátu naopak ano. Petrov na jižní Moravě nemá natolik silnou posluchačskou základnu, aby si nemohl dovolit rebranding. V Jihomoravském kraji i v samotném Brně je až na osmé příčce v týdenní poslechovosti. Pokrytí i cílová skupina Petrova navazují především na moravské aktivity Blaníku, proto se jako nejpravděpodobnější jeví změna z _PETROV_ na _BLANIK_. Media Bohemia postupně rozšiřuje i značku Rock Radio, ale pro případnou moravskou expanzi by byly vhodnější jiné sítě.

Akvizicí Petrova by značka Blaník, letos dvacetiletá, získala robustní pokrytí v Brně a na jižní Moravě, kde už nyní generuje 44 tisíc posluchačů týdně (Petrov 66 tisíc). Lépe by čelila hlavnímu konkurentovi v regionu – Rádiu Impuls, částečně i ČRo Brno, Frekvenci 1 a Dvojce.

Rádio Blaník vysílá centrálně z Prahy s odpojovaným regionálním zpravodajstvím a reklamou. Lze očekávat, že tento model bude uplatněn i na frekvencích Petrova. Studio na Lidické v Brně by tak nebylo dále využito, jako zázemí patrně poslouží sídlo spřízněného Hitrádia City v pavilonu Morava na brněnském výstavišti.

Po případném převzetí Petrova by Blaníku zbývalo dokrýt z důležitých regionů už jen ostravskou aglomeraci a Olomoucko. Velmi podobný formát tam vysílá Radio Čas. Dosud samostatné.

O čem píšete?
166 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Václav
3. 5. 2020 17:28

Někdo nemá rád debaty o tom kdo koho převezme, ale Čas taky nebyl nějaký svatoušek jak vznikal a dostával kr.města bez výběrka, když v té době se dělalo na vše a spouštěl mutace rock/country jak se mu zachtělo a je vůbec regionálním rádiem? Na rozdíl od Rubi, které evidentně to chce vzdát samo. Uvažuji že se nemusí použít Čas na Blaník, neboť na OL kraj mu lépe poslouží Rubi. A pak vidíte jak nápadně se jak puzzle doplňují sítě Blaník Valašsko a Čas – Rock? Možná už dlouho dopředu se obecně regionálky rozšiřují právě s tímto záměrem. A normální Čas pak může zbýt na Rockradio.

Jirka
Reply to  Václav
3. 5. 2020 18:08

Z Casu tezko kdy bude Rockradio, Parizek to nikdy neproda, to nehrozi. Ten si bude matlat Cas a Dalnici, svoji Rebel TV atd. Moc fantazirujes s tim, ze neco vznika dopredu.

Jarda
Reply to  Jirka
3. 5. 2020 18:59

když už, tak bych typoval že jednou by se stalo rock radio z oldies radia.

Jirka
Reply to  Jarda
3. 5. 2020 19:22

Taky ne, z toho take rockradio nebude, to uz tu nejeden predikoval pred tremi lety, ze do roka bude z Oldies radia rockradio. Nebude a to ani za pet let.

David Pražák
1. 5. 2020 17:44

Je zajímavé, že internetový stream Petrova má odlišné odpojováky reklam, než na FM.Na internetu říkají jen Jihlavu a Velké Meziříčí, jako frekvence.

Michal R.
1. 5. 2020 16:54

Nevíte někdo jak to vypadá s rádiem Netro Life z Českých Budějovic ? Začne vůbec ještě vysílat ?

Míra
Reply to  Michal R.
1. 5. 2020 17:19

Už nějakou dobu mám informaci, že start měl být začátkem května. Zítra vyrazím se podívat, jestli je vysílací anténa již namontována. Zatím tomu tak nebylo, ale už jsem tam pár dní nebyl.

frkotou
Reply to  Michal R.
1. 5. 2020 17:22

Údajně 14. 6., jak tu psal Ovi.

Václav
1. 5. 2020 14:56

Vidím dikuze ve velkém, hned navážu na nick stapa r. Valašsko vzniklo podle vysílacích míst jako kopie r. Apollo a Vallašsko dostalo slabé dokrývače úměrné době sice na stejných místech akorát bez Olomouce a bez síly okolních (kelč. jav.) které by se tam dostali, dnes už se ale nepočítá s tím že jde někdo z někama dál slyšet spec. u MB. Už před lety ještě možná někde je rozhovor jak se začínal budovat Blaník, že to budou stavět na deštníkových (ženevy) vysílačích, opak budování po dokrývačích jako Beat, což u Blaníku znamená ve většině přebírání regionálek hlavně s výkonnými vysílači, což podle mě se nedá taky jednoznačně odsoudit, neb Blaník nevyprodukoval tolik rušiček na zelené louce jako třeba Dálnice nebo i ten Beat. Psal tu JM ale já si nemyslím že zánik regionálek je jediná důležitá věc, co nejde ve veřejném prostoru ovlivnit. Zdůrazňuji že bych je jejím posluchačům nebral, ale ještě to nikdo neovlivnil a nevrátil zpět u žádného případu; takže když už se tak děje, tak Ovi jen konstatuje. Kdo mě znáte, tak právě chci aby v éteru byly stanice různých žánrů
https://www.radiotv.cz/p_radio/r_obecne/co-dokaze-nezname-radio-v-neznamem-prostoru/
1. Nevím jak by mohla rada zabránit koupi stanic na základě zachování zachování plurality když většinu náplně původní stanice tvoří hudba a její zaměření v případě popu je už delší dobu shodné nebo jiné neatraktivní produkování popového playlistu plnění zaručené teorie oslovit masy s údivem že se na trh nepronikne nebo padá.
2. Debatovalo se kdo koho koupí, ale připustme, že by třeba ten Petrov nepovolila, asi teda jenom změnu názvu, protože nevím, jestli jsme až v takové autokracii, že by byly zakázány tyto transakce. Leda, že by muselo být výběrko na koupi Petrova, ale jak víme to nebývá všespásné akorát by se vlekl spor a co by měl vlastník dělat, když to prostě chce prodat eventuálně i z objektivních důvodů (jeho stáří). Asi by nešlo jej nutit aby vysílal a takový provoz za co by stál, už to tady vidím jak by se tu řešil odchod moderátorů, výpadky a vlastně nenaplňování lic. podmínek a pokuty pro někoho kdo už to nechtěl provozovat? A to nemluvím o tom, že jak je tady psáno v článku že od začátku je to know-how Blaníku, mohl by provozovatel vůbec odporovat a jednat jinak?

Eventuálně by nějak musel být donucen vrátit frekvence, což pak nechápu iniciování k neposlušnosti Petrovských posluchačů ze strany JM, potom by vysílal stejně někdo jiný a to jen možná, neb by po výběrku začal spor, který by skončil až po konci celého FM pásma 🙂
Kbyby náhodou to stihli, tak by to dostal někdo nový typu č. kanada a aby to dostal vyrobil před radou školní prezentaci jak bude vysílat regionální akce a kapely 🙂

Paradoxně může to přispět k nějakému tomu posluchači který objeví něco nového třeba Color nebude takových moc, ale kvůli tomu že měli naladěný jen Petrov – jak s oblibou říkají; jim to otevře obzory. Díky právě tomuto že nebudou zabírat pásmo stanice, které musí tabulkově hrát všem, nebudou se s tímhle posluchači zaobírat a mohou poslouchat žánrové stanice. Hlavní je že stejně museli dodržovat hud. formát který už tu je, já vím že v případě Petrova se snažili, ale pluralitu to o moc nerozšířilo. Navíc i ten menší podíl mluveného slova, co tam byl, tak si myslím, že to je naivní špás provozovat dnes sólo stanici kvůli tomuto, cit. kom. posluchače na FB: „nechcete si založit nové rádio?? Které by nás informovalo, že na Lidické svítí sluníčko a venku je krásně?? Bude to hrozně chybět, myslím, nám všem.. :(“ – neříkám kdyby hudebně hráli něco co rozšíří nabídku. Jinak chápu že třeba výhodu to mohlo mít na klasické písničky na přání, i když toto klasické podání je na ústupu, počasí stejně dotážou podat, jak zmiňovala posluchačka, respektive předpověď odprezentují z nějakého webu pro celou čr, místo aby prokoukli víc radary a opravdu řekli co platí pro danou oblast, zatím jsem nenarazil na reg. rádio, co to dokáže, vím že by to šlo kdyby chtěli, ale počasí tam mají a já to tak beru jen na vyplnění licenčních podmínek, respektive jde o nevýhodnou rychlou formu podání a v podstatě každý den můžou říct polojasno, místy přeháňky nebo déšť teploty 10 až 20 st. – tak z důvodu neschopného počasí k čemu regionální rádio?

Jinak ještě kam se co rozšíří, fakt záleží na individuální náklonnosti každého provozovatele asi jiná atmosféra, chuť dělat sám dobře je na radiu Jih, rockmax, jiná na Rubi. Speciální případ Pařízek, který už největších úspěchů a rivalství dosáhl ale nemusí být úplně pryč nepsaná dohoda že na Moravu, nebo aspoň do zdárných rajónů mu Blaník nepůjde, což ještě stále neplatí u Petrova, neb na JM má čas houby slovo. Nebo by toto jediné vysvětlovalo, že Blaník neodstartoval hned na tenkrát blaníkovsky připraveném úspěšném rádiu Apollo, které těmto posluchačům zamotalo hlavu vzdalo se ve prospěch-neprospěch Hitrádia. Zase když Blaník se spustí paralelně na jiné frekvenci v Pařízkově dosud ještě rentabilních oblastech, tak Pařízek ví že může okamžitě zavírat. Povaha sveřepého Pařízka nenapovídala že by se nechal koupit konkurencí a tak by to prodal po desetiletém budování Dálnice 🙂 Možná proto se čeká na plně funkční Dálnici až jak dopadne a může na to navazovat víc věcí, celá situace na moravě, tzn. i Rubi z jehož vysílání jde naznat že to chce zabalit, ale kvůli těmto věcem se čeká. Těžká situace je na severní Moravě, kde je nevyužitý úspěch Blaníku, který by mohl díky tomuto lidnatému regionu doznat úspěchu mezi celoploškama. Teď se obrátím hlavně na příspěk LiboraV ohledně Helaxu. Teď nechci ponižovat, ale je to neznalost i charakteru obyvatelstva SM regionu – Ostravy, 3. největší aglomerace, jak zpívá Nohavica – U nás na severu „Praha je daleko“ To je opravdu region sám pro sebe, má snad blíž k těm polákům, vždycky byl odtržený, i já tam chvíli studoval a podle dokumentu čt 24 to vypadalo, že tam skoro ani revoluce 89 neproběhne. Když to pomineme, tak Helax je nyní zdárný hlavně v okrese Ostrava už několikátou vlnu na první příčce cca 72 tis s dostatečným náskokem nad Imp. Je to díky tomu že sice jde vidět jak se po house v minulosti nyní směřuje k Fajnu ale zaměření těch skladeb není tak plýtké jako na Fajnu a taky jsou to novinky což ocenili i zdejší novinkohoniči. Takže jednak by se samo MB zbavovalo takto úspěšného jedinečného rádia, když navíc je tendence že Orion už klesal minule a teď se do něj ještě střílí a Helax má tendenci jej předhonit. Mezi Brňáky a Pražáky je spíš domácí hašteření oproti Ostravě, kde to snad není ani ve zlém ale prostě už je to vzdálenostně a morálně jinde. Je zajímavé jak se pozná reakce na změnu podle stanice Petrov, která byla česká pohodová, tzn většinou se nejedná o nenávistné a ostré komentáře, což ne vždy tak tomu bylo, třeba na Kiss. Já si myslím že to bylo i trochu přípravou, upoutávky na Blaník a dobře načasované rozloučení, takže to přijali posluchači jako hodné ovečky. Tomu by tak nebylo na Helaxu. Fakt je to otázka co se severní moravou, dolů jde Hitradio ale přece by si ho nevyňali z celoplošné sítě? Asi fakt ten čas zařve. Ale na rozhodnutí se čeká proto se otálí s Rubi, kdyby náhodou ne. Ale Rubi tak jako tak asi budou chtít za Blaník, neb čas na jihu ol kraje se jim nemusí zdát dost silný. Ještě postřeh z včerejšího rozlučkového odpoledne, kde se v 17.17 přiznalo že Jirka Rejzek byl celou dobu pseudonym kvůli tomu že začáteční rok nesměl vysílat v oblasti, kde byla stanice z které odešel, kterou včera nespecifikovali, věděli byste jaká to byla? Já nevím třeba rádio Brno Valc či co tam vysílalo. A tak uvedl vlastní jméno v občance : Tomáš Dobrovolný až teď protože už po těch dvou letech to nechtěl v rádiu měnit aby nebyl za lháře 🙂

Franz
Reply to  Václav
1. 5. 2020 22:37

Rád bych reagoval na příspěvek ohledně situace na severní Moravě a to z pohledu člověka, který je s tímto regionem dlouhá léta spjat. Za prvé bych řekl, že si helax pleteš s Baníkem. Na ostravsku už dávno všichni ví, že je to rádio vlastněné pražáky. Ten vztah na ostravu bych u tohoto původem opavského radia nepřeceňoval. Je pravda, že zrušení Kiss Moravy dokázali efektivně využít ve svůj prospěch a transformovali se na klasický Hot AC, čímž k sobě v posledních letech částečně přilákali bývalé posluchače ostravského Kissu. Ale také tím ztratili jakoukoliv originalitu z doby, kdy ještě hráli dance. Odešli rovněž dlouholetí moderátoři, kteří byli pod tímto podepsaní. Z dlouhodobého hlediska však byla v okese Ostrava vždy úspěšnější Evropa 2 a to i přes daleko slabší pokrytí. A to platí pro celý moravskoslezský kraj, kde mimo ostravu helax i přes kvalitní pokrytí jen paběrkuje. Naprostá většina obyvatel kraje nemá větší morální problém s pražským vysíláním. To je přežitek. Příčinu vidím i ve věkové struktuře obyvatel moravskoslezského kraje, který patří k nejstarším v ČR, mladí lidé odcházejí pryč. Tady bych viděl velký potenciál pro Blaník. Na druhou stranu z té transformace na novinkový formát jako má Fajn bych si myslel, že jim to snad Media Bohemia nařídila, aby byl v budoucnu o to plynulejší přechod na Fajn. Ale asi to bylo spíše tím rebrandem Kiss Moravy. Přijde mi, že se helax snaží kopírovat styl Evropy 2, ale logicky na něj nemá. Fajn by alespoň obohatil ostravský éter o CHR formát, který tam stejně jako v Brně chybí. Co je ale důležité, jak už jsem nastínil v předchozích komentářích, hlavní otázkou je, jak se na rádiích projeví současná krize. Protože to je podle mě to, co v následujících měsících regionální rádia změní. Nebudou peníze na outdoorovou reklamu, nebude participace na kulturních akcích v regionu, dojde k redukci moderátorů a celkově programu. Poslechovost klesne a začnou být pro Media Bohemia jednodušše drazí. Helax žije v nejistotě již jedenáct let, kdy že se to na RRTV objeví žádost o změnu názvu. Proč se dlouho nic nedělo může mít souvislost se společným sídlem s Hitradiem Orion a Radiohousem. Jenže Orion už vysílá z části centrálně a Radiohouse už také od února zásadně snížil obsazenost svých kanceláří. Může se stát, že se s Orionem sveze i helax. Začalo to již podivnými novoročními výměnami moderátorů mezi oběma rádii na popud své mateřské firmy. Otázkou je, jak budou tyto dvě rádia dále reagovat na přechod Evropy 2 k Media Clubu, tudíž do přímé konfrontace a ve spojitosti s tím na neustále rostoucí Kiss. Poslechovost i význam rádií obecně klesá a cílová skupina helaxu, primárně zvyklá na poslech muziky z netu, by se kromě pár peprných komentářů vůči pražákům na větší protesty nezmohla, to je iluze. Rozhodnou peníze, ne geografická poloha.

Václav
Reply to  Franz
1. 5. 2020 23:40

no několik věcí – „Fajn by obohatil éter“ – se skladbami daleko plytšího charakteru? Helax z house se akorát posunul do dnešní doby a nabízí rozšíření oproti Fajnu, či E2, což s těmi pár skladbami jsou takové „demo“ rádia. Myslím si že tam obojí prostor, jak pražáci, tak regionální Helax, který pomalu zůstává jeden pořádný a právě jeho posluchači se ho budou hůř vzdávat, než jinde po republice, kde jsou původní stanice vpodstatě zformátovány, připraveny. Je pravda že mladí odcházejí od rádia, možná i fyzicky z kraje, ale není to tak dávno jsme se učili, že MS kraj má nízký věkový průměr, nicméně poslechovost v posledních dvou výstupech hovoří o těch 72 tis v okrese Ostrava, E2 až 4. Může to být způsobeno krátkodobým bojkotem Kissu kvůli jeho sjednocení, který už opadá, ale teď naváže Orion. Či možná jak všude po republice je to obohacení, že Kiss hraje i 90s, tak Helax to překonal. Ano v celém kraji je E2 nad Helaxem ale ten trochu povyskočil od těch jeho tanečních dob. Škoda že se nerozšířil technicky dál, furt hraje líp než AC rádia, což je důležitější než kdo ho již léta vlatní a taky mám dojem že už měl dávno odsouhlasení na změnu na Fajn, ale neovážil se. „Helax se snaží kopírovat styl E2“ to právě mě přijde že Helax jediné nedělá, chce být energické rádio, přímou alternativou k AC formátům, ale chce to dělat jinak, vyzrát zajímavostí v nasazovaných skladbách. Kopírování E2 dělají všichni ti ostatní a pak tu máme ty naprogramované kafemlýnky – na základě toho vznikl i Fajn a Hitradia

TomB
1. 5. 2020 11:52

Petr: Dobrý nápad, kdyby se textu ujal někdo, kdo je zde na tuto problematiku největší odborník a dokázal by to vhodně formulovat, tak by pak mohli k tomu přidat podpisy i ostatní čtenáři tohoto webu.
Pokud je tu mezi čtenáři i Dušan, který mi tyto stránky doporučil: Přesně jak jsi předpokládal, tak tvé komentáře na FB stránce rádia Blaník už skutečně smazali. 🙂

LU-
Reply to  TomB
1. 5. 2020 12:14

Moje komentáře, vysvětlující nechápavým posluchačům Petrova, co se stalo už jsou taky pryč 🙂

TomB
Reply to  LU-
1. 5. 2020 12:32

Je to stejná situace, jako když došlo k přeformátování Bontonu z poprocku na české melodie. To se taky urputně mazaly všechny nesouhlasné komentáře. Blaníčci chtějí zřejmě vytvořit zdání, že se všichni Brňáci těší na to, jak po sedmé hodině večerní budou moct nechat zahrát na přání babičce k narozeninám Věrku Špinarovou nebo Jardu Hypochondra 😀

Dušan
Reply to  TomB
1. 5. 2020 13:09

Nepřekvapuje mě to, tady je vidět, že za pravdu se stydí……Zde je můj koment, který mi smazali: Z jakého důvodu Blaník maže a blokuje věcné, slušné a pravdivé komentáře a zablokuje jim přístup? To je tak ubohé… Posuďte, sami: (jsem schopen, pokud mi někdo z Media Bohemia neodpoví, zakládat další účty, aby se pravdu dozvěděl každý. viz na oviradio.cz:
Duplicitní frekvence tato společnost (RockR, Hitrádio, FajnR, Blaník) nikdy nevrátí. Situace po celé ČR je následující, situace jen v Ústeckém kraji: v Liberci vysílá Hitrádio 4x!!!, v Jabllonci 2x v Ústí (Hitrádio 2x, RockR 2x) v Děčíně 2x v Mostě 2x, v Litoměřicích 2x…. Ve všech krajích je situace podobná. I rádia United (Country, Beat, Signál, Rádio 1, Spin) se chová čestněji. Tam, kde místní rádio skončilo, vrátilo licenci a požádali (a také ji dostali) pro své jiné rádio, tak, aby stejné rádio nevysílalo ve městě 2x…………..Tento zatuchlý éter je zabetonovaný a nikdo s tím nic neudělá, museli by se změnit zákony….

LU-
Reply to  Dušan
1. 5. 2020 14:47

Tak jsem dostal ban na komentáře : – )

Míra
Reply to  LU-
1. 5. 2020 15:02

Zdá se mi to, nebo RRTV nezveřejňuje licenční podmínky ?
Jinak Rock Radio je v Českých Budějovicích 2x. Pokud nepočítáme signály z okolních okresů…

Michal
Reply to  Míra
1. 5. 2020 15:28

Zdá.

Míra
Reply to  Michal
1. 5. 2020 17:10

Poprosím o odkaz, nějak nemohu najít.

Michal
Reply to  Míra
1. 5. 2020 17:41

Součást příspěvku byl i odkaz, ale Ovi ho ještě neschválil.

Michal
Reply to  Oviradio.cz
1. 5. 2020 20:11

Pak ti to schvalování odkazů moc nefunguje.
Zde vkládám odkaz znovu, tak schválně jestli se zobrazí:
https://www.rrtv.cz/cz/static/prehledy/povinne-zverejnovane-seznamy.htm

Jirka
Reply to  LU-
1. 5. 2020 15:16

Trapnost. To se konalo i pri pravdive a slusne kritice radia Bonton.

Petr
1. 5. 2020 11:40

Co kdyby se někdo toho ujal a napsal vládnímu výboru, kdo má na starosti resort RRTV, aby udělala novelu, aby se už něco stalo s duplicitními frekvencemi? Muselo by to mít hlavu a patu. Popsat stav vysílání od let 2004 do 2020 a zahrnout do toho zabetonovaný éter v Libereckém a Ústeckém kraji. Třeba by se toho „Ti nahoře“ konečně všimli. Na Radu vůbec nemá smysl psát….

jouda
Reply to  Petr
1. 5. 2020 13:20

Je to v gesci Ministerstva kultury.

JM.
Reply to  jouda
1. 5. 2020 23:47

Ano, a tam sedí Kalistová, bývalá předsedkyně RRTV zodpovědná za současný stav, která naprosto odmítá jakoukoliv chybu a ještě arogantně posílá každého „do jistých mist“, když používá argumenty. Tam je to neprůchozí. Ta ženská je jak žába na prameni.

PVo
Reply to  JM.
2. 5. 2020 00:12

ta už tam není, byla 2009-14, ne že bych si myslel že něco dobrého udělala ale „zaděláno“ na současný stav bylo o dost dříve..
Myslím že největší vinu mají lide co tam seděli od roku 94 do 2003. To od konce 90 let se tlačila teze o posilování silných a toto je výsledek… Jmenovitě Josef Musil, Petr Štěpánek, Jiří Novotný

TomB
1. 5. 2020 11:18

Přeji pěkný den všem, jsem na tomto webu nový. Nepočítám se sice mezi posluchače rádia Petrov, ale nelíbí se mi tempo, jakým poslední roky ubývají v českém éteru regionální stanice. V některých krajích už není při poslechu pomalu z čeho vybírat. Nemá někdo ze zúčastněných info, jestli se situace zlepší po přechodu na DAB a bude opět v éteru větší výběr, jako tomu bylo před 15 lety?

Jarda
1. 5. 2020 09:53

už mají i článek na blaníku.
http://www.radioblanik.cz/index.php?pageid=142647&action=read&id=2963
Ale v sekci jak nas naladíte je mapka i seznam frekvencí stale bez frekvencí petrova.

Tomas
1. 5. 2020 08:40

Dobry den,
odbocim od zajinava diskuze o Radiu Blanik. V Brne vysila i Signal Radio, ktere ma dobre rozhovory a zive pisnicky na prani.
Nyni doporucuji ladit v Cechach Radio Bonton, ktere ma novy web a meni se k lepsimu.
Nejvic se tesim na Fantazii s tony Radia Bonton kazdou nedeli od 18-22h. se skvelym moderatorem Tomasem. Diskotekove i plouzakove hity na prani, vtipy, zajimavosti, pocasi a doprava. Kazdou nedeli mam Silvestr i s predsevzetim. Diky Radiu Bonton za krasny konec vikendu.

JM.
Reply to  Tomas
1. 5. 2020 09:53

Bonton je naprosto příšerný lowcost normalizační produkt. Je to výsměch té značce, protože opravdové Radio Bonton bylo skvělým rádiem (ať už v dance nebo v poprock verzi), než ho takhle „upravili“. Signál Rádio se pak vyznačuje mimo rozhovory a písničky na přání tím, že z pandořiny skříňky českého normalizačního popu vytahuje ty nejhorší možné zrůdnosti, které tam měly zůstat navždy pohřbeny. To si ani Blaník nedovolí a třeba z hitů osmdesátek hraje originální verze, zatímco Signál sáhne po odporné české verzi, na kterou by si už většina lidí naštěstí nevzpomněla. Ale díky Signálu a Impulsu tady tenhle odpad v éteru žije dál.

Jirka
Reply to  JM.
1. 5. 2020 10:02

Jj, Bonton byl strasne zprznen a verim, ze se to jednou zmeni a bude Radio Bonton zase vehlasnou znackou s kvalitni hudbou. Signal radio je podobny produkt, takovy rozhlasovy SlagrTV. Ble.

stapa
Reply to  JM.
1. 5. 2020 10:15

Naopak na Blaníku byla rubrika (nevím jestli ještě je) Slavné desky hezky česky, kde posluchači ze zahraničního originálu hádali českou coververzi, kterou pak následně hráli. Jinak ne vše české je odporné, chtělo by to trochu méně zášti. A pamětníci rádi vzpomínají.

Jirka
Reply to  stapa
1. 5. 2020 10:48

Vetsina ceskeho je odpor a korunu tomu davaji nase stanice, vybiraji to nejhorsi anebo nejohranejsi. Jak slysim hezky cesky, chce se me zvracet. Blanik, Impuls, Signal Radio, Bonton, to na mou predvolbu nesmi, ani na minutku.

Martin
Reply to  Jirka
10. 11. 2020 11:09

Zdravim tak to máme úplně stejně taky když slyším hezky česky tak mám chuť někoho zabít.Me pohodové české rádio Blaník ničí v práci život co začlo vysílat.Stale milionkrát ohrané songy a k tomu ještě ty otravné znělky a projevy hlasatelů nepřirozeně umělé prostě celkově hrůza.Uz jsem zvažoval i výpověď.Ale abych nenastoupil někam jinam a mehralo tam to samé.Nekdy už jsem fakt zoufalej.

PetrB.
Reply to  Martin
10. 11. 2020 12:08

Nemůžeš to napsat vše do jednoho příspěvku? Milion příspěvků o ničem, už si jak Zaspal. Pak tu zapadnou zajímavější témata. Blbě se pak hledají, starší příspěvky.
PS: Odpovídat nemusíš.

Last edited 2 let před by PetrB.
JM.
Reply to  stapa
1. 5. 2020 23:49

Naprosto souhlasím, že ne vše české je odporné. I v normalizačních 70. a 80. letech existuje dobrá česká hudba. Ale nechutné vykrádačky zahraničních hitů s odpornými českými texty to fakt nejsou.

LiborV
Reply to  JM.
2. 5. 2020 02:03

Vykrádačka zahraniční hudby s českými texty je něco co z mého pohledu opravdu není morálně správné. A taková hudba mi nic neříká. Ale je nutné to mít za zlé lidem, kteří takovou hudbu mají rádi? Lidem, kteří chodili na československé „hity“ své doby tančit,mají s nimi spojené vzpomínky na lidi i mládí? Mít za zlé rádiím, že hrají to co dělá jejich starší cílové skupině dobře? Ve většině zemí jsou rádia, které hrají tu nejohranější hudbu z mládí současných seniorů. U nás je to období normalizace, ve Francii třeba šansony a šlágry, v Itálii italo pop 60 tých let. Slyšel jsem po dlouhé době Rádio Blaník. Jeho hudba není můj šálek kávy, přesto mohu říci, že je to opravdu profesionální produkt, sestavený tak, aby k němu měla jeho cílová skupina silný emocionální vztah. Byla doba, kdy jsem vystupoval proti dance, RnB, normalizačnímu popu a některým dalším žánrům v éteru. Časem mě došlo, že k tomu,aby nám i jiným lidem bylo spolu dobře je lepší přijmout sebe a své potřeby, stejně jako ty druhé a jejich potřeby. V tomto případě v hudbě. A respektovat své potřeby a odlišnosti. Proto se mi moc líbí příspěvky těch, kteří dokáží udělat zhodnocení formátu a hudby,aniž by na někoho házeli špínu, nebo ho dehonestovali za jeho hudební vkus. A to je prima. Díky. Kvalita člověka není v tom, že má doma všechny desky Karla Gota a na zahrádce pleje růže u Signál rádia. Stejně jako není o nic horší ten, kdo si k čištění auta pustí třeba trance, metal nebo třeba funky.

PVo
Reply to  JM.
13. 11. 2020 14:27

ad “ vykrádačky“ : vzhledem k tomu jak v mé oblíbené taneční hudbě se to ruznýma předělávkama jen hemží, tak mi to nezní jako argument proč by měla být hudba třeba 80 let špatná, Já 80tky a hlavně tehdejší diskopop vcelku můžu, asi kvůli tomu že jsem v tom dětství žil, dokonce i tehdejší rock mi nevadí.
Často mohou být ty předělávky lepší než původní originál. Ostatně to ani není určující znak normalizace, třeba v 90 letech si na tom založili kariéru Pokondři a řekl bych že laťku nasadili ještě níž…

LiborV
Reply to  JM.
2. 5. 2020 01:45

J.M. poznal jsem dobře, že máte rád taneční hudbu, případně kvalitní poprock. Je to tak? Tu hudbu máte rád a budete jí poslouchat díky vášni pro ní možná na pořád. Najdete si hudbu, která se vám líbí a, kterou považujete za dobrou v éteru (pokud se vám to podaří) i mimo něj. Nyní ta hudba, kterou preferujete v éteru moc není. Ale je možná, že až Vám bude kolem 55/60 přijde nějaký vysílatel s nápadem hrát hudbu typu dance pro lidi, kteří na ní vyrostli, pro které je to jejich mládí. A třeba to bude produkt úspěšný. Pro lidi, kteří budou v té době 20 ti, 30 ti letí a budou poslouchat hudbu té doby, bude ta „naše“ muzika, možná stejně tak odporná, která by se již neměla hrát, stejně jako pro nás, kteří začali poslouchat muziku až v 90 tých letech, je normalizační pop, to co by se již nemělo v éteru hrát . Myslím si, že Signál rádio tu má své místo pro nostalgiky po uplynulém mládí, stejně jako tu bude mít za 25/30 let místo hudební program pro nás. Proto buďme vnímavý k potřebám svým i těch druhých.

Ondra
30. 4. 2020 22:42

Teď em chvíli Petrov poslouchal na Net streamu a už je to Blaník… škoda rádia…

Cryxia
Reply to  Ondra
30. 4. 2020 22:43

ano ale s mutací Jížni a Střední morava

Michal R.
Reply to  Oviradio.cz
30. 4. 2020 23:29

Na Olomoucku by to mohlo být buď radio Rubi nebo hana víc komerčních stanic zde není .

LiborV
Reply to  Michal R.
30. 4. 2020 23:50

Předpokládaným adeptem je na převzetí je dle mého úsudku Rubi. A další double Blaníku. Tentokrát v Brně 103,4 a 96,4. Moc mi nedává smysl samostatná existence Rádia Helax na Ostravsku. Přijde mi to drahé. Na druhou stranu je rock a česká muzika v Ostravě zastoupena. Ale proč není z Helaxu Fajn radio netuším. Možná to ví i někdo mimo Media Bohemia a rád se to od něj dozvím.

Michal R.
Reply to  Oviradio.cz
1. 5. 2020 00:03

Fakt tu na Olomoucku máme více stanic ? Krom rádia Haná a Rubi o jiných stanicích nevim . Ještě radio čas to je ale z Ostravy . Navíc v Olomouci studuji tak vím co zde vysílá !!! Nepočítám ČRO Olomouc .

LiborV
Reply to  Michal R.
1. 5. 2020 00:13

Rádio Čas je sice z Ostravy,ale kdyby se změnilo v Blaník, tak by se dostal Blaník i do Olomouce. Zapoměl jste Michale ještě na fm 103,4 a Rock Max. I to by byla varianta.

LiborV
Reply to  Oviradio.cz
1. 5. 2020 03:03

I já milý Ovi předpokládám, že časem se některá z dnes vyřčených fantazií rozšiřování programů Media Bohemia stane realitou. Hodně záleží na finanční kondici jednotlivých regionálních hráčů. Kterého z nich se podaří koupit a kdy. Také podle toho bude docházet k formátovým změnám. Pokud bude Rádio Čas vytrvale odolávat je pravděpodobné, že se v Media Bohemia pokusí rozšířit Blaník třeba i přeformátováním jiného dostupného rádia. Přesto nákup Rádia Čas a jeho přeformátování na Blaník by dával smysl. Pokud by se nákup Času dlouhodobě nedařil lze uvažovat i o tom, že by se pokusili pokrýt v Media Bohemia Olomoucko i Zlínsko Blaníkem i jiným způsobem. Nelogičtější by byly proměny již zmíněného Času na Blaník, Rádia Zlín na Hitrádio, Rock Maxu na Rock rádio. Tak jak o tom přemýšlí Ovi. Akvizice Rádia Rubi by mohla přinést do Brna i Zlína přinést Rock radio. To mě vůbec nenapadlo a odhadoval jsem, že by se Rubi hodilo pro síť Blaníku. Uvidíme co se nejpozději příští rok v éteru změní.

JM.
Reply to  LiborV
1. 5. 2020 10:01

Tohle jsou naprosto šílené scénáře a je smutné, jak už to tady spousta lidí bere jako normální fakt a něco, co je prostě logické a běžné. Ale není! Tahle likvidace českého éteru ze strany Media Bohemia je prostě neskutečné svinstvo, které ničí rádio v ČR jako médium, protože tyhle generátory peněz za reklamy se rádiem nazvat nedají. Pište poslancům, pište senátorům a dělejte proti tomu něco.

Tyhle diskuze tady o tom, jaké rádio bude další v pořadníku likvidace mi připadají jako kdyby se policie, která řeší případ sériového vraha, v zasedačce na pohodu bavila o tom, kdo asi bude nejpravděpodobnější další obět a kolik lidí ještě zabije, než ho to přestane bavit, místo toho, aby po něm šla a zarazila mu to.

PVo
Reply to  JM.
1. 5. 2020 16:15

taky mám ten pocit že Libor to sleduje jako nějaký zajímavý film. Tady jde o to že tohle síťování není principiálně v pořádku a ty frekvence byly udělené regionálním nebo lokálním projektům – jako soukromé celostátní programy byly vyčleněny jen 2 sítě.

LiborV
Reply to  PVo
2. 5. 2020 02:34

Jsou věci se, kterými s Vámi PVo souhlasím. Více by se mi líbil Irský licenční systém kdy licenční rada sama koordinuje výběrová řízení pro konkrétní formát. Nebo legislativa, jako v zemích kde mají stanoveno, kolik % (případně minut) denně musí držitel regionální licence nabízet lokálního programu. A tím se nemyslí pouze hudba, kterou lze pouštět stejnou z několika počítačů naráz, ale i mluvené slovo. U nás takové požadavky nejsou a v praxi stačí pro zachování regionální licence odpojovat od 6:00 do 18:00 4 minuty na regionální zprávy v hodině. Ta rádia, která tvoří sítě jsou z mého pohledu velmi dobře dělaná. Vadí mi, že jsou licenční podmínky již od 90 tých let velmi mírné, že nikde v legislativě nemá RRTV oporu v tom co je pluralita programu, co ještě je a co již není regionální rádio. Na druhou stranu vím, že nejen v České republice je ekonomicky náročné provozovat regionální rádio. Byly země, které změnou legislativy zrušily licence živořících malých regionálních rádií (i celonárodních) a vypsali na dosud užívané frekvence pro regionální vysílání nová výběrová řízení pro větší regionální celky. S jasným požadavkem na konkrétní program a množství v regionu produkovaného obsahu. To jsou cesty, které jsou mi bližší, než to co se děje v ČR. Velmi malá ekonomicky obtížně životaschopná regionální rádia na straně jedné, nejasná (téměř žádná) pravidla pro regionální vysílání na straně druhé. Principy nezahazuji, na druh straně je zajímavé se vcítit do kůže Media Bohemia a tipovat vývoj. V životě bojuji s velkým nasazením za několik věcí, které jsou pro mě stěžejní a dávám do toho i peníze a svůj čas. Vývoj rozhlasového trhu v ČR jsem akceptoval, jako věc mě nemilou, ale pro mě osobně, nepříliš důležitou na to, abych proti tomu bojoval, nebo se tím trápil.

LiborV
Reply to  Oviradio.cz
1. 5. 2020 00:09

Ovi, mimo převzetí Rádia Rubio, které má dlouhodobé ekonomické potíže by šlo proniknout do Olomouce s Rádiem Blaník i na FM 101,3 převzetím Rádia Čas nebo Rock Maxu s Olomouckou fm 103,4. Nejvýhodnější co do pokrytí by bylo samozřejmě pro MB převzít obě Rádia pana Pařízka.

LiborV
Reply to  Michal R.
30. 4. 2020 23:56

Smysl by dávalo převzít Rubi, tím by se dostal Blaník i do Zlína.

Martin
Reply to  LiborV
1. 5. 2020 05:48

Blaník už je ve Zlíně několik let (94,3).

stapa
Reply to  Martin
1. 5. 2020 09:04

Částečně je Blaník i v Olomouci, když před léty převzal frekvence R.Valašsko. Čas je tady na severní Moravě poměrně úspěšný, takže nemyslím že hned tak skončí. Ale Pařízkovi bych to přál, za to jak zlikvidoval R.Sprint a Radiohrad.

Cryxia
Reply to  stapa
1. 5. 2020 09:12

Pařez se sprintem a rhradem nic nemá. ty stanice zničila naše zlatá RRTV

bing
Reply to  Cryxia
1. 5. 2020 09:49

No teda má!!!!!!!!!! a jak!!! Konce Sprintu = start Radia ČAS. Jak se to rýmuje, a Radiohrad – darmo mluvit. Pánové, ach jo??!!

Jarda
Reply to  Ondra
30. 4. 2020 23:11

Na webu Blaníku stale nic, nove frekvence tam ještě nepribily.

Cryxia
30. 4. 2020 22:08

Net stream stále jde. Blaník se označuje jako Jížní a Střední Morava

HONY
30. 4. 2020 22:05

Ve svitavách stále rds Petrov

frkotou
30. 4. 2020 21:24

21:20 – přepnuto na Blaník

Cryxia
Reply to  frkotou
30. 4. 2020 21:26

Zajimave že stream stále jde. ale na za jak dlouho uhasne.

Dagmar
30. 4. 2020 07:36

Mě budou chybět moderátoři, každý den jsem se na ně těšila. I slza ukápla. Nemám z toho dobrý pocit, Petrov je prostě naše moravské brněnské rádio a teď tu budou mluvit pražáci….. bude mi chybět hantec, ach jo!